Jak marihuana niszczy serce

Na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Francisco wykazano, że przewlekłe używanie konopi - niezależnie od tego, czy są one palone, czy przyjmowane w jakimś jadalnym produkcie - wiąże się z istotnym ryzykiem dla układu sercowo-naczyniowego.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

senior.pl

Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

94

Na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Francisco wykazano, że przewlekłe używanie konopi - niezależnie od tego, czy są one palone, czy przyjmowane w jakimś jadalnym produkcie - wiąże się z istotnym ryzykiem dla układu sercowo-naczyniowego.

Osoby regularnie używające marihuany w którejkolwiek ze wspomnianych form miały obniżoną funkcję naczyń krwionośnych, porównywalną z palaczami papierosów. Funkcja naczyń krwionośnych u użytkowników konopi była zmniejszona o około połowę w porównaniu do osób, które ich nie używały.

Obniżona funkcja naczyń krwionośnych wiąże się z wyższym ryzykiem zawału serca, nadciśnienia i innych chorób układu krążenia.

Przez kilka lat monitorowano zdrowie kilkudziesięciu osób, które były na pozór zdrowe i regularnie paliły marihuanę lub spożywały produkty zawierające tetrahydrokannabinol (THC): główny psychoaktywny związek występujący w konopiach.

Uczestnicy, z których żaden nie używał nikotyny w żadnej formie, przyjmowali konopie co najmniej trzy razy w tygodniu przez co najmniej rok. Palacze średnio używali marihuany 10 lat, a osoby spożywające jadalne produkty z THC - średnio pięć lat.

Oprócz obniżonej funkcji naczyń, u palaczy marihuany zaobserwowano zmiany w surowicy krwi, które były szkodliwe dla komórek śródbłonka, tworzących wewnętrzną wyściółkę wszystkich naczyń krwionośnych i limfatycznych. Osoby, które spożywały produkty zawierające THC, nie wykazywały jednak takich zmian w surowicy krwi.

Nie wiadomo dokładnie, w jaki sposób THC uszkadza naczynia krwionośne. Naukowcy twierdzą jednak, że musi to następować w sposób, który nie wiąże się ze zmianami w surowicy krwi.

Na podstawie: Whether It's Smoking or Edibles, Marijuana Is Bad for Your Heart

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Szałwia Wieszcza


0:00


Nabijam faję. Trudno podjąć decyzję -- czy zapalić? Kilka razy

uruchamiam zapalniczkę, gaszę, uruchamiam... W końcu szybka decyzja:

niech się dzieje co chce! Pierwszy mach trzymam około 30 sekund. Nic

nie czuję, ale nie czas na zastanawianie się -- biorę drugi, zaczynam

liczyć. I nagle uczucie, jakby dym uciekał z płuc do głowy! Zrobiłem

już wydech? Jeszcze nie? Trzymać jeszcze ten cholerny dym, czy w

  • Dekstrometorfan
  • Katastrofa

Codzienna depresja

Jest to opowieść o trzech podróżach, które mimo użycia niewielkich ilości substancji, doprowadziły mnie do iście bieluńskiego stanu. Oznaczyłem kategorie jako "katastrofa", bo choć nie jest to tzw bad trip, ani nic złego się nie stało, to jednak moje delirium i solidne halucynacje, zostawiły trwały ślad w psychice.

 

TRIP PIERWSZY - MARIHUANA + 300mg DXM

  • Amfetamina
  • haszysz
  • Marihuana
  • Miks
  • Nikotyna

dość normalne nastawienie, minimalny strach przed nieznanym, otoczenie dobrych kumpli

Jest to mój pierwszy TR, jak i również pierwszy raz z wyżej wymienioną substancją. Liczę, że będzie się to przyjemnie czytało, a więc do rzeczy:

 

  • MDMA (Ecstasy)


Pewnego pięknego dnia :) kupiliśmy sobie z J. motorole, mieliśmy je

rozłożone na 2 dni.Pierwszego wieczoru drops nie mógł mi się

załadować (a nie była to moja pierwsza piguła) i cały czas

chodziłam i marudziłam.