Rząd UK chce zaostrzyć walkę z marihuaną. "Policja się zachowuje jakby jej palenie było legalne"

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

londynek.net
Metro / Marcin R.
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

53

Nowa szefowa Home Office Suella Braverman zapowiedziała chęć zmiany klasyfikacji marihuany, aby zaostrzyć walkę z jej paleniem. Po zmianie konopi na narkotyk klasy A, trafiłaby ona do tej samej grupy substancji co kokaina czy heroina.

Stojąca na czele Home Office Suella Braverman oceniła, że "marihuana na Wyspach jest de facto zalegalizowana, ponieważ nikt jej nie kontroluje". Skrytykowała m.in .policję, która - według niej - "zachowuje się, jakby palenie marihuany było legalne".

Pomysł nadania marihuanie najwyższej klasyfikacji w Wielkiej Brytanii (klasy A) spotkał się z licznymi komentarzami w sieciach społecznościowych i mediach.

"Zachowują się jak niewykształceni, odporni na naukę ignoranci, którzy próbują bawić się w autorytaryzm" - ocenił jeden z internautów, którego komentarz na Twitterze zebrał kilka tysięcy polubień.

Jeśli marihuana zostanie uznana za narkotyk klasy A, jej posiadanie - nawet w niewielkiej ilości - zagrożone będzie karą pozbawienia wolności nawet do 7 lat.

W przypadku osób sprzedających lub uprawiających marihuanę, zagrożone byłyby karą nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Szefowa Home Office przekazała na łamach "The Times", że jej plany "nie powinny nikogo szokować". "Jestem po tej samej stronie co wielu konserwatywnych szefów policji i organizacji zajmujących się przestępczością" - zwróciła uwagę.

Decyzja w tej sprawie miała zapaść po opublikowaniu niedawnych statystyk NHS, z których wynika, że wielu młodych ludzi palenie marihuany doprowadziło do problemów zdrowia psychicznego.

"Widzimy młodych ludzi w trakcie leczenia psychiatrycznego, a powodem numer jeden, dla których są leczeni w tak młodym wieku, to palenie marihuany" - wskazano.

Zapowiedź pojawiła się w czasie, gdy wiele krajów na świecie zapowiedziało chęć pełnej legalizacji marihuany. W ostatnim czasie m.in. prezydent USA Joe Biden zapowiedział m.in. amnestię dla wszystkich osób, które trafiły do więzienia z powodu posiadania lub palenia konopi indyjskich.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
 • Szałwia Wieszcza

Autor: kamiru, 7.05.2007

Set & settings: Ciemna sypialnia, cisza, opiekun

Substancja: ok. 0.16g ekstaktu X10 z bonga. Jeden megahit.

Doświadczenie: Pierwsza przygoda, wcześniej MJ

 • Marihuana
 • Pozytywne przeżycie

set: wolne, kolejny dzień ujaranej zmuły przed TV z moim mężczyzną, ostatnio lekki dołek psychiczny setting: w chuj fajny las

Powietrze dzisiaj jakieś inne, bardziej niż zwykle chce się czuć je w płucach. Dopieszczamy jeszcze atmosferę nutą cytrusowego dymu i zgodnie wsiąkamy głębiej w kanapę.   

 • Szałwia Wieszcza

Autor: Hitori

S&S: Sam w nocy w pokoju, Zdałem akurat ostatnią maturę

Doświadczenie: chyba duże, nie chce mi się pisać

 • Amfetamina
 • Dekstrometorfan
 • Etanol (alkohol)
 • Inne
 • Kodeina
 • Marihuana
 • MDMA (Ecstasy)
 • Metkatynon
 • Tripraport

dom w spokojnej wiejskiej okolicy, pełna swoboda działania, myślę, że wszyscy uczestnicy byli w pełni rozluźnieni i wolni od trosk. Przebywaliśmy w 3 pokojach, wszędzie dużo miejsca do siedzenia, leżenia, obecność TV, komputera z muzyką, balkon.

Słowem wstępu, czyli geneza spotkania.