Palisz "trawę", jesteś agresywny

To palenie wywołuje agresję czy kontakt z czarnym rynkiem narkotyków?

Anonim

Kategorie

Źródło

onet.pl/PAP

Odsłony

3184
Palący marihuanę młodzi mężczyźni pięć razy częściej okazywali agresję niż ich niepalący rówieśnicy - ogłoszono na konferencji Royal College of Psychiatrists trwającej od 9 do 13 lipca Londynie.

Palenie marihuany kojarzy się raczej z łagodnymi rastafarianami i muzyką reggae niż z agresją. Wiele osób chciałoby legalizacji tego narkotyku, a nawet uznania go za lekarstwo.

Tymczasem według badań dr Louise Arseneault, psychologa z Instytutu Psychiatrii w Londynie, palący marihuanę mężczyźni pięć razy częściej dokonywali aktów agresji. Dla porównania, młodzi ludzie którzy regularnie nadużywają alkoholu, trzykrotnie częściej zachowują się agresywnie niż ich niepijący rówieśnicy. Zdaniem uczonych częstotliwość agresywnych zachowań może być jednak nie tyle skutkiem palenia marihuany, co kontaktów z czarnym rynkiem narkotyków.

Badania przeprowadzono w Nowej Zelandii. Obserwowano 961 młodych ludzi urodzonych w miejscowości Dunedin pomiędzy kwietniem 1972 r. a marcem 1973 r. Sprawdzano, co się z nimi działo w wieku 15, 18, 21 i 26 lat. U 40 proc. stwierdzono różnego rodzaju szeroko pojęte zaburzenia psychiczne (obejmujące lęki, depresję, manie i zaburzenia w przyjmowaniu pokarmu).

Okazało się, że agresywne zachowania wiązały się głównie ze schizofrenią, alkoholizmem i paleniem marihuany - osoby z przynajmniej jednym z tych czynników ryzyka stanowiły jedną piątą populacji, ale odpowiadały za połowę agresywnych zachowań.

W wieku 21 lat, 34 proc. palących "trawkę" miało za sobą sprawę sądową związaną z agresywnym zachowaniem w poprzednim roku. Odsetek ten wynosił zarówno dla schizofrenii, jak i alkoholizmu 25,5 proc.

Wcześniejsze badania nie uchwyciły takiego związku, gdyż koncentrowały się na mężczyznach w wieku od 25 do 40 lat, zaś najwięcej agresji wykazują młodsi - twierdzi dr Arseneault.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

Prezes (niezweryfikowany)
Znowu jakieś pirdolenie
Forma (niezweryfikowany)
Owszem środek działa, lecz w sumie nie powoduje wiekszych zmian psychicznych. Przynajmniej na mnie. Głównie lekkość ciała bardzo przypominającą tą z MDMA, przyjemną pustke w głowie. Sensacje wzrokowe to w sumie jedynie pływanie obrazu poza głównym polem widzenia, latające plamki i smugi. Przed zamkniętymi oczami pojawiające się kształty, ale nic konkretnego. <br>Moja dziewczyna jak i znajoma mówią jednak o znacznie silniejszym działaniu. Obydwie są bardzo wrażliwe na MDMA. To sygnał o zwiększenie dawki? O ile mnie pamięć nie myli najwyższa dawka którą spożyłem to 4-5 tabletek. Póki co nie planuje dalszych prób z ową substancją. <br>Musicie zadowolić się tą niewielką ilością wiadomości, ale korzystałem z tego środka ponad rok temu, podczas którego wspomnienia jako, że nie były niczym wspaniałym uległy zatarciu.
Zajawki z NeuroGroove
  • LSD-25
  • Pozytywne przeżycie

Plaża, niestabilna pogoda, z przewagą słońca, zmienne zachmurzenie, krystaliczne powietrze.

Gwoli wstępu – trip po kartonikach z blottera WOW, które to miałem zareklamować przy okazji pisania raportu. Niestety z uwagi na to, że w moim wieku cykl kwasowy to 2, góra 3 podróże w roku, recenzja odsunęła się w czasie, nad czym ubolewam. W ramach przeprosin mogę jedynie przesłać wyrazy szacunku mojemu drogiemu Sprzedawcy:

  • MDMA (Ecstasy)

Nazwa substancji: piguły


Poziom doświadczenia: MJ w duuużych ilościach, piguły w bardzo małych (ost. razem ponad rokod opisywanego zdarzenia), alk


Dawka: 2 szt. w odstępach chyba godzinnych, zakrapiana alkiem


"set&setting": sylwester z moją dziewczyną i gronem znajomych... czyli zapowiadało sięnieźle...

Zaczęło się tak że kiedyś rozmawiając z dziewczyną nt. imprez, dragów itp umówiliśmy się że


  • Dekstrometorfan
  • Efedryna
  • Midazolam

Był piękny sierpniowy poranek, gdy Dresu wpadł do mundziela postanowili się wybrać do oddalonego o 50 kilometrów Bełchatowa na rowerach. Celem było pomazanie tego uroczego miasta.

Pierwsze 30 kilometrów było męczarnią ponieważ nie posiadali żadnych substancji odurzających. Mimo to dzielnie dążyli do celu. Wreszcie dotarli do błogosławionego miejsca zwanego apteką, nabyli tam po dwie paczki Acodin'u i Tussipect'u

Po zjedzeniu tego drugiego ruszyli w dalszą drogę.

Po około 30 minutach poczuli że moc jest z nimi.

  • Bad trip
  • LSD-25
  • Marihuana

Odczuwałem podniecenie i ekscytację, w pewnym stopniu lęk przed nieznanym, gdyż było to moje drugie doświadczenie psychodeliczne w życiu. Akcja była spontaniczna, zażyłem kartonik 3 godziny po rzuceniu mi propozycji zarzucenia i do samego końca nie byłem pewny czy chcę to zrobić, jednak ciekawość i perspektywa zrobienia czegoś szalonego wygrała. Podróż odbyłem z kolegą (D.), na początku akcja toczyła się w moim pokoju, później w niewielkim parku w centrum miasta.

Witam serdecznie wszystkich czytelników Neurogroove. Po długim czasie czytania raportów o wszelakich substancjach postanowiłem podzielić się moją historią. Jest to mój pierwszy trip raport, nie tylko publikowany ale i napisany w ogóle. Zapraszam do przeczytania :)