Eurodeputowani całkowicie zakażą handlu tytoniem? Palacze przerażeni

Deputowani do Parlamentu Europejskiego przygotowują prawo, które całkowicie zakaże uprawy i handlu tytoniem. Palacze są przerażeni - mówią o łamaniu ich praw i nazywają pomysł najgorszą metodą walki z nałogiem - pisze "Dziennik". Zdaniem znawców kulis europarlamentu pomysł nie jest nierealny.

Alicja

Kategorie

Źródło

Dziennik

Odsłony

2299
Deputowani do Parlamentu Europejskiego przygotowują prawo, które całkowicie zakaże uprawy i handlu tytoniem. Palacze są przerażeni - mówią o łamaniu ich praw i nazywają pomysł najgorszą metodą walki z nałogiem - pisze "Dziennik". Zdaniem znawców kulis europarlamentu pomysł nie jest nierealny. Pomysłodawczyni pomysłu, irlandzka deputowana Avril Doyle z największej w Parlamencie Europejskiej Partii Ludowej, uważa pomysł za całkiem realny. Według projektu papierosy mają zniknąć ze sklepowych półek do 2025 roku a za handel tytoniem grozić będą ogromne kary finansowe. W najbliższych latach eurodeputowani pracujący nad projektem zajmą się również zakrojoną na szeroką skalę akcją propagandową wspierającą delegalizację tytoniu - pisze "Dziennik". Przekonują, że choroby wywoływane paleniem powodują co roku śmierć 5 mln osób. Eurodeputowani chcą również doprowadzić do zakazu lobbowania w Parlamencie Europejskim przez koncerny tytoniowe. Zdaniem znawców kulis europarlamentu pomysł nie jest nierealny. Pozytywnie odniosła się już do niego komisarz do spraw zdrowia Andrulla Vasiliu. Przeciwnicy pomysłu przekonują, że działania administracyjne to najgorszy sposób walki z papierosami. Ich zdaniem już lepszą metodą jest wyrównanie akcyzy na papierosy w Unii i zakaz palenia w miejscach publicznych. Podają przykład prohibicji w Stanach i przewidują, że zakaz doprowadzi do rozkwitu mafii. "Dziennik" przypomina, że gdy w 2004 roku Irlandia wprowadziła całkowity zakaz palenia w miejscach publicznych i drakońskie kary za jego łamanie, pomysł poparło 80 proc. palaczy. Od tego czasu podobne zakazy wprowadziła m.in. Hiszpania, Litwa, Wielka Brytania i Holandia.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)

Komentarze

GryzlliWeed (niezweryfikowany)
Tak się ciszę, to będzie moj pomysł na firmę(cichą), chyba bede powoli myslal nad planem strategicznym(czty. biznesplan na lata 2015-2020) Zawsze bedzie to pożadny dochod. Rzuce wtedy prace, bo nie bede robil. A Tyton zejdzie jak bułeczki. Dziekuje wam za pomysł. Taki szmal juz widze. He he he... Ale oni są inteligentni, zakazujac, przeciez ludzie nie moga umierac od papierosow, Wiemy ze wybieraja palenie, ale nie wiedza ze moga zachorowac, a jak wiedza, to tez wybieraja. To Europa im zakaże, tak jak ojciec dziecku, on wie co jest najlepsze.. ..ALe dzieci dorastają.. he he i tyton sprzedawaja..
Elite Smokah (niezweryfikowany)
Naprawde ich popierdoliło, tytoń jest wpisany w ludzkość, i po chuj w to łapy wpychać, pierdolona Unia, pierdolić ich.
yeahlon (niezweryfikowany)
no to palacze tytoniu poczują to co od dawna czują palacze konopii...
Mr. Cogito (niezweryfikowany)
A niech zdelegalizują... jak się wszyscy tytoniowi palacze dowiedzą jak to jest nie móc legalnie zajarać tego na co się ma ochotę to może w ich mózgach coś zaskoczy i zyskamy dużą rzeszę osób ZA legalizacją SPLIFF'owych pomidorów! LEGALIZE IT!
Mandark (niezweryfikowany)
Bzdury piszą. Parlament zajmuje się prawem zakazującym lobbowania, natomiast pomysł delegalizacji to sobie rzuciła jedna deputowana.
Mandark (niezweryfikowany)
Bzdury piszą. Parlament zajmuje się prawem zakazującym lobbowania, natomiast pomysł delegalizacji to sobie rzuciła jedna deputowana.
Mandark (niezweryfikowany)
Bzdury piszą. Parlament zajmuje się prawem zakazującym lobbowania, natomiast pomysł delegalizacji to sobie rzuciła jedna deputowana.
Mandark (niezweryfikowany)
Przepraszam za kilka odpowiedzi pod rząd, wszystko przez Microsoft i jego przeglądarkę.
sharik (niezweryfikowany)
zakaz posiadania / uprawy / wytwarzania / handlu jakimikolwiek substancjami określanymi jako psychoaktywne jest według mnie łamaniem podstawowych i naturalnych praw człowieka.
Snuff (niezweryfikowany)
Oczywiście nie pomyślą o innych formach tytoniu jak tabaka czy snus. Świat się kończy.
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan

Podróz ta moge jedynie przyrównac do chwilowej inkarnacji z czyms co wydawac by sie moglo nadnaturalne, a okazalo sie zwykla chemiczna mutacja mojego mózgu. Eksperyment trwal dwa dni; pomine godziny i daty, gdyz nie nosze zegarka a subiektywizm doznan sprawia, ze czas jest niewazny. Dodam, iz me dragowe doswiadczenia byly raczej nikle (konopie, haszysz, efedryna, szczypta amfy, nieco DXM, etanol).

  • Kodeina


Doświadczenie: MJ, Hash, Tussi, i parę innych...Niedziela obfitowała w wiele negatywnych wydarzeń - wielka kłótnia z rodzicami (notabene o MJ :/), full nauki itp. Rodzice wyszli na imieninki do dziadka, a ja, przygnębiona, chciałam sobie jakoś urozmaicić resztę dnia. Nie wiedziałam za bardzo jak, bo nie miałam nic przy sobie, ale przeglądając szafkę z lekami natknęłam się na Thiocodin zawierający kodeinę. Poczytałam sobie o niej na neuro groov\'ie, po czym zaczęłam sobie aplikować po 3 tabletki co jakieś 15 - 20 min.


  • Metkatynon
  • Metkatynon (Efedron)
  • Tripraport

dom, komputer, praca z ojcem, dzień przed wyjazdem, humor dopisywał.

Jako że w dziale Stymulanty nie ma żadnego trip-reportu dotyczącego metkatynonu, a mam właśnie wolną chwilę i chęć do pisania, przedstawię co i jak. Opis dotyczy najsilniejszego działania metkatu, jakiego doświadczyłem.

  • Marihuana


Razem z kumplem chodzimy po ciemnym

osiedlu szukając ławki żeby spokojnie usiąść i zapalić zielone

gówno. Wybór padł na plac zabaw otoczony metalowym ogrodzeniem

(zabezpieczenie przed psami).