Ziobro - Komisje powołały podkomisję

Mimo braku konsultacji nawet wewnątrz instytucji rządowych Minister Ziobro dalej forsuje ustawę wprowadzającą karę pozbawienia wolności do 8 lat bez wymaganego przez Radę Unii Europejskiej podziału na narkotyki miękkie i twarde...

Anonim

Kategorie

Źródło

kanaba

Odsłony

1125

Mimo braku konsultacji nawet wewnątrz instytucji rządowych Minister Ziobro dalej forsuje ustawę wprowadzającą karę pozbawienia wolności do 8 lat bez wymaganego przez Radę Unii Europejskiej podziału na narkotyki miękkie i twarde...

Po naszych interwencjach i wskazaniu na brak konsultacji sejmowe komisje powołały podkomisję, która tego samego dnia przyjeła bez uwag propozycję Ministra Ziobro.

Dzieje się to w czasie przygotowywania przez Komisję Europejską wytycznych na temat konsultacji społecznych podczas tworzenia praw narkotykowych.

Bez zmian termin głosowania tej poprawki ustalony jest na ten tydzień. Dodatkowe spotkanie Komisji Sprawiedliwosci i Zdrowia odbędzie się we Wtorek (4.IV, godzina 10:00, sala 12/bud. G).

Oficjalne sprawozdanie:

Komisje: Sprawiedliwości i Praw Człowieka /SPC/ oraz Zdrowia /ZDR/ przeprowadziły pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz ustawy o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary (druk nr 420).

Projekt ustawy dotyczy zasad odpowiedzialności karnej w zakresie przestępstw związanych z nielegalnym wytwarzaniem i obrotem środkami odurzającymi, substancjami psychotropowymi lub prekursorami. Ma on na celu implementację do prawa polskiego postanowień Decyzji ramowej Rady Unii Europejskiej Nr 2004/757/WSISW z dnia 25 października 2004 roku ustanawiającej minimalne przepisy określające znamiona przestępstw i kar w dziedzinie nielegalnego obrotu narkotykami.

Wiele kontrowersji wzbudził art. 2 projektu ustawy, zgodnie z którym do zamieszczonego w art. 16 ustawy z dnia 28 października 2002 r. o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary katalogu przestępstw, w związku z którymi podmioty zbiorowe mogą być pociągnięte do odpowiedzialności, dopisany ma zostać jedynie nielegalny obrót środkami odurzającymi, substancjami psychotropowymi oraz prekursorami. Biuro Studiów i Ekspertyz oraz Biuro Legislacyjne Kancelarii Sejmu zwróciły uwagę na niepełną implementację przepisów Decyzji ramowej i nieuwzględnienie w dodawanym pkt 13 w art. 16 ust. 1 czynów niedozwolonych polegających na wytwarzaniu, przetwarzaniu, przerobie, przywozie, wywozie, posiadaniu wspomnianych środków i substancji.

Komisje powołały podkomisję, która ma przygotować sprawozdanie, uwzględniające uwagi do projektu zgłoszone przez biura Kancelarii Sejmu.

Przewodniczącym podkomisji został poseł Rafał Muchacki (PO). W posiedzeniu wziął udział podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Andrzej Wojtyła.

Tekst nowelizacji tutaj

Źródło: Sejm RP

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Przeżycie mistyczne
  • Szałwia Wieszcza

Set & settings : Wieczór, mieszkanie znajomego, pozytywny nastrój - jego urodziny.

Wczoraj miałem kolejne spotkanie z Lady S. i po raz kolejny pokazała mi co potrafi
umówiłem się z moim dobrym znajomym z którym zawsze tripuje mi się doskonale, przygotowaliśmy co trzeba. Wymieszaliśmy mj i Lady S. w proporcjach 1:1 i skręciliśmy dwa lolki. Mieliśmy już uprzednio doświadczenie, że salvia z baczką działa wyśmienicie, i przedłuża działanie samej salvii (przynajmniej w moim wypadku).

  • 2C-E

Mówiłem coś ostatnio miesiąc temu o spełnieniu psychodelicznym? Heheh... cóż, to nie ma granic.

Set & Setting : Park leśny, samochód, torowisko

Substancja : ~25mg 2C-E oralnie

Wiek/waga : 20/80kg

Doświadczenie : Alkohol, Avio, Efedryna, Kodeina, DXM (maks. 900mg), THC, nikotyna, dragonfly, LSD, LSA, Salvia Divinorum, Psylocybina, 4-HO-MET, 2C-E

  • Inne


Nazwa substancji: zapewne wysokiej jakości... haszysz

Poziom doświadczenia: za megaeksperta się nie uważam, ale powoli coraz bardziej rozsmakowuję sie w haszyszah i czuję się, że to moje kolejne hobby - o mój boże... ćpun!

Dawka: 0.3-0.4g haszyszu na 2 osoby, o.4g tytoniu odciąganego z nikotyny tytoniu, z fajki wodnej ale bez wody ;)

set & setting: prawie 1.5 dniowe przygotowanie i wielka chęć dokonania tego akurat w Tivoli :D.

efekty: raczej rekreacyjne przy pierwszym razie i duchowe przy drugim.

  • Dekstrometorfan
  • Dimenhydrynat
  • Pierwszy raz

Noc. W swoim pokoju :)

Od jakiegoś czasu czytałem o tym mix'ie. Z Avio się nigdy nie bawiłem, a z DXM moja najwyższa dawka to właśnie 450mg, więc szału nie ma. Halucynacje po tym podobno są wyśmienite (a może jednak nie...), więc nie zaszkodzi spróbować :D Biorę w nocy, mając lekko oświetlony pokój led'ami, więc jest fajny półmrok. Dodam, że 3 godziny przed wzięciem wypiłem sobie taniego energetyka z Tesco za 3zł, żeby nie usnąć :D Podobno kofeina w rozsądnych dawkach zmniejsza ryzyko bad tripa i rozluźnia. W większych jest nie zalecana wg. wikipedii z dxm (zresztą jak każdy stymulant).