Wielka akcja przeciwko dopalaczom

Służby skarbowe i celnicy wkroczyli w środę do wszystkich sklepów, które oferują tzw. dopalacze, czyli legalne zamienniki narkotyków

Koka

Kategorie

Źródło

Gazeta Wyborcza

Odsłony

2721

Służby skarbowe i celnicy wkroczyli w środę do wszystkich sklepów, które oferują tzw. dopalacze, czyli legalne zamienniki narkotyków Oficjalnym celem akcji, która objęła ok. 40 sklepów całym kraju należących do firm dopalacze.com i smileshop jest szczegółowa kontrola sklepów pod kątem legalności pochodzenia sprzedawanego tam towaru, zgodności dokumentów celnych z asortymentem, ilości towaru na półkach i w magazynie w stosunku do towaru w dokumentacji. Naprawdę chodzi o faktyczne uniemożliwienie funkcjonowania tych sklepów do czasu wejścia w życie nowelizacji ustawy o narkomanii, delegalizującej sprzedawany tam towar.

- Sklepy zostaną zamknięte i spisany z natury będzie znajdujący się w nich towar. Nie wiemy jak długo to potrwa ani jakie będą wyniki kontroli - mówi "Gazecie" urzędnik Ministerstwa Finansów, znający szczegóły akcji. Oficjalnie ministerstwo nie przyznaje, jaki jest główny cel akcji.

Dopalacze to pigułki, kapsułki i zioła, które w Polsce nie są zakazane, ale według specjalistów mogą szkodzić i działać podobnie jak narkotyki. Handlująca nimi firma World Wide Supplements Importer ma w Polsce sieć sklepów z tymi specyfikami. Działają pod szyldem Dopalacze.com. W kwietniu 2009 roku sklepów ma być już sto. Część preparatów sprzedawanych w sieci zawiera benzylopiperazynę (BZP), którą Rada Unii Europejskiej wpisała w październiku na listę substancji psychotropowych. Sejmowa komisja zdrowia pracuje nad rządowym projektem nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, który zakłada objęcie BZP kontrolą. W uzasadnieniu projektu czytamy, że ta syntetyczna substancja działa pobudzająco na układ nerwowy podobnie jak amfetamina i metamfetamina, ale z mniejszą siłą.

Nowelizacja ustawy o narkomanii delegalizująca dopalacze jest już po pierwszym czytaniu w Sejmie. Głosowały za nią zgodnie wszystkie kluby poselskie. Parlament ma ją uchwalic jak najszybciej. Wejdzie w życie gdy podpisze ją prezydent, który nie będzie zwlekał w tej sprawie. Zmianę przepisów wprowadzono pod naciskiem samorządowców, lekarzy i środowisk zwalczających narkomanię, zaniepokojonych tym, że w całej Polsce zaczęły pojawiać się sklepy z chemicznymi substancjami o podobnym działaniu jak marihuana czy amfetamina. Substancje miały tak zmieniony skład, że mogły być sprzedawane legalnie.

Oceń treść:

Brak głosów

Komentarze

szaman z krainy... (niezweryfikowany)
Pi*****ony system. (i znowu diler zarobi :) )
Symbiot (niezweryfikowany)
Przecież wiadomo że akurat dopalacze.com jakt nikt inny będę przestrzegać prawa bo są na celowniku. Akcja to tylko uspokojenie opini publicznej i pokazanie że nasze państwo dba o naszą młodzież. A diler czy tak czy siak zarobi bo dopalacze to też nie jest jakieś wielkie cudo.
Jadzia (niezweryfikowany)
No dalej, Panie Prezydencie, Veto! 12 ustaw już zawetowałeś, to zawetuj jeszcze jedną!!
.m (niezweryfikowany)
jubstancji z bzp juz sie nie kupi, a poza tym to i tak walka z wiatrakami. narkotyki byly, sa i beda. i zadna ustawa tego nie zmieni. bless
szaman z krainy... (niezweryfikowany)
Wie ktoś jak to się będzie miało z mieszankami ziołowymi / ziołami?
Anonim (niezweryfikowany)
Mieszanki ziołowe zostawią w spokoju. Za dużo roboty z nimi zresztą nie był by głupi pomysł założenie pierwszego w PL coffeshopu z mieszankami ziołowymi :)
toudy
[quote=Anonim]Mieszanki ziołowe zostawią w spokoju. Za dużo roboty z nimi zresztą nie był by głupi pomysł założenie pierwszego w PL coffeshopu z mieszankami ziołowymi :)[/quote] mieszanki także będą zdelegalizowane w europie, a na pewno spice w którym znaleziono syntetyczne kanabinole. oj będzie duży gnój za to !
Anonim (niezweryfikowany)
syntetyczne kannabinole, to prawda?
Anonim (niezweryfikowany)
Niestety to prawda JWH-018 - tak nazywa się ów syntetyczny kannabinol, miejmy nadzieję, że w razie czego naukowcy będą mogli go odpowiednio zmodyfikować.
Diler (niezweryfikowany)
Strasznie słabo ostatnio sprzedawały się moje piguły z brudnej fabryki a teraz sie zmieni znow bede mial pieniadze. Bede wspieral prostytucje mordy i przemty hahah. Nie wygracie z mafiia bo to panstwo i spolka :))) Dziekuje rzadowi:)
Anonim (niezweryfikowany)
po****ło im sie chyba w głowach... no ręxe po prostu opadają , nie mam siły do tej je***ej władzy
Dark Daimonion (niezweryfikowany)
A wg mnie to działanie pod publiczkę i ostatnie uderzenie fali tsunami w dopalacze - nie wykryją nic, zostawią w spokoju. A sklep internetowy będzie działał podczas tej maskarady tak czy owak. To już ostatni zryw, potem delegalizacja BZP i się ludzie odpierdolą. ...a jak nie, to będziemy nielegalnie zasilac mafię:)
FlyMashin (niezweryfikowany)
według mnie powinni przywalić akcyzę na to tak jak na wódkę i papierosy to jest tak samo a nawet mniej szkodliwe niż substancje podane wcześniej. państwo było by zadowolone, ludzie palili by tego odrobinę mniej ale było by to dostępne, i jak widać proste rozwiązanie. ale mafia opłaca nasz kochany rząd który nie wie czym się rożni konopia od marihuany :/ i to jest aż straszne, nie wiem jak wy ale jak bedzie mnie stać na bilet i utrzymanie w innym kraju nawet w sasiednim to mnie w polsce nie spotkacie bo tu się nie da żyć!!!!
Anonimo (niezweryfikowany)
Nie da się żyć bo chcą zdelegalizować substancje psychoaktywne? Bardzo dziwne masz podejście do życia. Najlepiej by wszystko było legalne, każdy by palił zielsko, wciągał ścierwo czy łykał benzo i pcp nie widząc jakim debilem się staje w upływającym czasie.
archont (niezweryfikowany)
Widziałem ludzi uzależnionych od różnych dziwnych rzeczy. Znajomy stracił coś koło 300 000 zł za pociąganie maszynki za rącze. Niby nic nie brał a zmarnował sobie życie. Nie powinno więc dziwić ile ludzi marnuje sobie życie z powodu alkoholu. Sporo. Z powodu pracy? Sporo. Lenistwa i apatii? Też sporo. Tak, dopalacze są niebezpieczne. Ale nic nie jest w pełni bezpieczne. Przeświadczenie o bezpieczeństwie czegokolwiek jest tylko banalnym uproszczeniem tego samego typu co powiedzmy amerykańska propaganda dobrych kapitalistów i złych komunistów. Zamiast zakładać że obywatele to durny, ciemny lud którego siłą i przymusem trzeba chronić przed krzywdą z własnej, durnej ręki powinno się edukować o zagrożeniach wynikających z takich a takich substancji.
FlyMashin (niezweryfikowany)
chodzi mi tu nie o "tylko" narkotyki ale o władze rządzącą w polsce. i dlatego bym się stąd wyprowadził, w rządzi jest banda ludzi mająca chęć dorobić się kosztem ludzi i nie stracić przy tym poparcia, by móc zasiąść na stołq na kolejną kadencie. ówczesny rząd ma poprostu szczęście że jeszcze w naszym kraju dużo ludzi epoki komunistycznej mającej inny pogląd na świat. uwież mi żę za 20 /30 lat polska nie bedzie wyglądała jak wygląda.
Anonim (niezweryfikowany)
SKANDAL!!!
sorgen (niezweryfikowany)
A ja tam się cieszę, że wreszcie wzięli się za te dopalacze. Myśleliście co by było gdyby jakiś niedoświadczony psychonałta zapalił ekstrakt szałwii x60? Przecież by mu zryło pod czaszką do końca życia. A ci co są oblatani w takich substancjach nie będą mieli większego problemu zdobycia szałwii mimo nielegalnie ale dużo dużo taniej.
Anonim (niezweryfikowany)
Dużo taniej, chyba żartujesz? A kto by tym handlował? Było by tak jak jest z kwasami teraz, że bardzo ciężko je zdobyć. Moim zdaniem nic narazie nie zrobią, a ustawa zdelegalizuje tylko BZP (które wg mnie i tak jest gówniane). Mimo wszystko zakupię sobie trochę mieszanek na zapas bo bardzo je sobie cenię. A i jeszcze więcej pierdolcie o szałwi w internecie to ją pewnie też zdelegalizuja, a szkoda by było. Pozdro
Anonim (niezweryfikowany)
:+
Zajawki z NeuroGroove
  • MDMA (Ecstasy)

Opisze wam moją pierwszą przygode z pigułami oraz fetą. Było to już jakiś czas temu? Nie pamiętam daty ale już trochę mineło od tamtego czasu ale nie ważne. Był to dzień w którym miałem śmigać z kumplami na fajne balety,jako że zawsze mnie ciągneło w takie miejsca nie mogłem odmówić.

  • LSD

jest godzina ósma dwadzieścia cztery pierwszego dnia przerwy świątecznej; przebudził mnie dźwięk telefonu jednak nie miałem problemów by wstać i odebrać, pomimo że zeszłego dnia moje podekscytowanie oraz zniecierpliwienie nie pozwoliło mi zasnąć do godziny drugiej, wręcz przeciwnie zerwałem się z łóżka i podbiegłem do aparatu zrywając z niego słuchawkę;

  • Mefedron
  • Retrospekcja

Kilkumiesięczna "zabawa" z RC

Wyjaśnienie osób i zdarzeń w pierwszej części czyli tu -> https://neurogroove.info/trip/moda-na-mefedron-vol1

 

Dzień po powrocie z urlopu zostałam zwolniona z pracy.

  • Bieluń dziędzierzawa

Doświadczenie:

Mieszanki ziołowe,MJ,Hasz,tabsy parę rodzajów,feta,sałata jadowita,bieluń,gałka,zioła etnobotaniczne.

Info o mnie:

wiek 22lata, wzrost 194cm, waga 90kg

S&S:maj,

1 dzień,las obok miejscowego jeziora,droga nie znana nam wcześniej obok naszego miasta, ,mój pokój,wedrówka po piwo na stacje paliw.

2 wożonko po mieście,piwo obok jeziora,ognisko w lesie

3.park,leśna polanka,działka ogrodowa,pokój