Zamknięto 797 sklepów z dopalaczami

797 sklepów sprzedających tzw. dopalacze zostało zamkniętych w sobotę na terenie całego kraju - dowiedziała się PAP w Głównym Inspektoracie Sanitarnym.

Konkormir

Kategorie

Źródło

onet.pl/PAP

Odsłony

2890

797 sklepów sprzedających tzw. dopalacze zostało zamkniętych w sobotę na terenie całego kraju - dowiedziała się PAP w Głównym Inspektoracie Sanitarnym.

Sanepid skontrolował w sobotę 1645 miejsc, w których sprzedawane są "dopalacze". Inspektorzy zabezpieczali produkty, które mogą być szkodliwe dla zdrowia. W akcji uczestniczyło kilkuset inspektorów sanitarnych i około trzech tysięcy policjantów.

Według rzecznika GIS Jana Bondara, w kilku miejscach inspektorzy napotkali na trudności przy kontroli. - Niektórzy właściciele sklepów z dopalaczami utrudniali czynności, próbowali wynosić towar ze sklepów, zdarzały się przypadki, że demonstracyjnie darli postanowienia kontrolne - powiedział. Dodał, że dzięki pomocy policji udało się dotrzeć do właścicieli stron internetowych, poprzez które sprzedawane są "dopalacze".

Kontrola była przeprowadzana na polecenie minister zdrowia Ewy Kopacz, w związku - jak powiedział Bondar - na wycofanie artykułów zagrażających zdrowiu publicznemu oraz zamknięcie sklepów, które je oferują. Zdecydowano o wycofaniu produktu o nazwie "Tajfun" i wszystkich podobnych do niego środków.

"Dopalacze" to substancje psychoaktywne, które mogą działać podobnie do narkotyków; można je legalnie kupować w Polsce. Są sprzedawane m.in. jako przedmioty kolekcjonerskie lub nawozy do roślin. Nie ma dokładnej statystki zatruć dopalaczami, w szpitalach kwalifikowane są one jako tzw. inne zatrucia.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)
<p>I jak zawsze problemy, ze strony państwa :) dalej można kupować dopalacze.com, więc największy producent/importer/sklep działa, a akcja jest jak na razie totalnie nie trafiona :)&nbsp;</p>
vi4rus (niezweryfikowany)
<p>W mojej miejscowości zamknięto 2 z 3 sklepów i pozaklejali plombami drzwi ;]</p>
Anonim (niezweryfikowany)
<p>W poznaniu także widziałem zaklejnoe plombą sklep sieci dopalacze</p>
Anonim (niezweryfikowany)
<p>Co 25 zgon na świec powoduje alkohol więc moze lepiej było napier go zdelegalizować. A od przez palenie tytoniu na świeci umiera rocznie 2,5 mln ludzi. Od dopalacze zmarło klika osób w tym dwa przypadki to próby samobójcze, a w pozstałych przypadkach lekarze nie potwierdzili aby to dopalacze spowodowały smierć.HIPOKRYZJA POLSKIEGO RZĄDU NIE ZNA GRANIC. PAMIETAJCIE LUDZIE NIGDY NIE GŁOSUJCIE NA TYCH DEBILI Z PO!</p>
Anonim (niezweryfikowany)
<p>a mnie smuci to, ze przy okazji zamkneli jeden z lepszych polskich internetowych rc shopow ; (</p>
Anonim (niezweryfikowany)
<p>Chyba was cos boli, powinnismy się cieszyc zamydlone paskudy.</p><p>Kiedys walilem dxm moze z rok czy 2, moze 3...potem koda, pozniej jeszcze cos tam wpadlo...i pojawily sie te smieszne dopki...</p><p>Ok Mefedron byl legalny, bylo miło. Ale ta strychnina co teraz siedzi w tym gownie jest przerazająca.</p><p>Zeby po paleniu coś lapalo za serce, i stawalo na 3 sekundy o.O&nbsp; Toz to jakies diabelstwo jest.</p><p>A precz mi z tym i dać coś normalnego po czym mlodziez przestanie się przekręcac, a i starsi dostrzeżą tego korzyści...o panstwie nie wspomnę..</p><p>Taaa i bez zadnych legalize it bo to tez mi się przejadło..</p>
Anonim (niezweryfikowany)
<p>haha co za durnie, z ludem nie wygraja w demokracji :) legalizacja ziółka tuż tuż, jeszcze gora jedno pokolenie dojdzie do wladzy i włala!</p>
Anonim (niezweryfikowany)
<p>Myślę sobie ,że gdyby rządzący jakis czas temu zalegalizowali marihuanę ,to te trutki na szczury-dopalacze nie miałyby czego tu szukać.Do tego Państwo miałoby z tego kasę z podatków,a tak jest, co k...a jest.Capy potrafią teraz tylko zamykać sklepy działające na legalu,karać za najmniejsza ilość trawy i do czego pytam się to prowadzi?Patrzcie jacy Oni skuteczni ,tylko bezrobocie nie spada,a hujnia trwa nadal.</p><p>&nbsp;</p>
Zajawki z NeuroGroove
 • 2C-P
 • Marihuana
 • Tripraport

Impreza Psycho-Infinity z Aired, Greenboyem, Pokutnicą i kolegą, którego imienia nie znam. Byłem trochę zmęczony, ale o pozytywnym nastroju.

Trip raport z 2C-P.

 • Marihuana
 • Przeżycie mistyczne
 • Tytoń

Spontan. Oczekiwania w sumie neutralne, bo byłem niejako nasycony ziołem. Warunki pozostawiały wiele do życzenia.

OTO LINIA STARTOWA

Lolek już zwinięty. Piękny, namaszczony szacunkiem bilet do innego stanu świadomości.

Medytacja odprawiona. Ona jest moim zabezpieczeniem. Rytuałem oczyszczenia przed fazą, aby mieć nowe doznania. Wystarczy kilka głębokich wdechów i koncentracja na swoim wnętrzu.

Tak więc idziemy z koleżkami w miejscówkę nieopodal hotelu. Zasłonięci krzaczorami wpatrujemy się w żar zapalniczki i rozpoczynamy zabawę. Tak jak w poprzednim raporcie, w tym będą brać udział Żołądź, Kasztan i Kokos.

 • 25B-NBOMe
 • Pozytywne przeżycie

Substancja przyjęta w pogodny dzień ok. godziny 13. Do doświadczenia psychodelicznego starałem się przygotować jak najlepiej.

WSTĘP: 

Do tego eksperymentu psychodelicznego starałem się solidnie przygotować. Czas gdy moja percepcja będzie zmieniona chciałem wykorzystać jak najlepiej.

Cele, które zamierzałem zrealizować to:

 • Kannabinoidy
 • Katastrofa
 • Marihuana

Grudniowy wieczór, światła lamp - pozytywne nastawienie (powracałem do haszu po dłuugim czasie bo nie można go było nigdzie dostać)

Moja przygoda z haszyszem zaczęła się już rok wcześniej przed opisywanym tripem, paliłem to w miarę często bo i było dobrze dostępne, kopało i ogólnie dostarczało masę pozytywnych wrażeń, przynajmniej wtedy gdyż od tamtego czasu zacząłem bawić się w chemole regularnie. Mieszanki ziołowe, syntetyki wszelkie oraz benzo zmieniły mój sposób postrzegania świata, odkąd dowiedziałem się o derealizacji zacząłem się o nią bać, bałem się tego że zacząłem dostrzegać u siebie objawy zaburzeń schizotypowych - to bardzo ważne w kontekście opisywanego tutaj tripa.

 

randomness