Alfa-pirolidynoalkilofenony - zestawienie, knajpa

Stymulanty, w strukturze których występuje trzeciorzędowy atom azotu (w pierścieniu pirolidynowym).
Więcej informacji: Alfa-pirolidynoalkilofenony w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Stymulanty

Posty: 262 Strona 1 z 27
Rejestracja: 2009
  • 5240 / 274 / 10

NazwaLinkiSMILESObrazek strukturyWykaz w UoPN
Propiofenony
α-PPPTemat na forumCC(C(=O)c1ccccc1)N2CCCC2[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]IV-P
pMPPPTemat na forumCc2ccc(C(=O)C(C)N1CCCC1)cc2wkrótceI-P
pBPPPTemat na forumCC(C(=O)c1ccc(Br)cc1)N2CCCC2wkrótcebrak
pCPPPTemat na forumCC(C(=O)c1ccc(Cl)cc1)N2CCCC2wkrótceIV-P
MDPPPTemat na forumCC(C(=O)c2ccc1OCOc1c2)N3CCCC3[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]I-P
Maślanofenony
α-PBPTemat na forumCCC(C(=O)c1ccccc1)N2CCCC2[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]I-P
pMPBPBrak tematu.CCC(C(=O)c1ccc(C)cc1)N2CCCC2wkrótceI-P
4-MeO-PBPTemat na forumCCC(C(=O)c1ccc(OC)cc1)N2CCCC2wkrótcebrak
α-PBTTemat na forumCCC(C(=O)c1cccs1)N2CCCC2wkrótcebrak
MDPBPTemat na forumCCC(C(=O)c2ccc1OCOc1c2)N3CCCC3wkrótceI-P
Walerofenony
α-PVPTemat na forumCCCC(C(=O)c1ccccc1)N2CCCC2[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]IV-P
α-PiHPTemat na forumCC(C)CC(C(=O)c1ccccc1)N2CCCC2wkrótcebrak
PirowaleronTemat na forumCCCC(C(=O)c1ccc(C)cc1)N2CCCC2[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]IV-P
3,4-dimetoksy-α-PVPTemat na forumCCCC(C(=O)c1ccc(OC)c(OC)c1)N2CCCC2wkrótcebrak
pFPVPTemat na forumCCCC(C(=O)c1ccc(F)cc1)N2CCCC2wkrótcebrak
pCPVPTemat na forumCCCC(C(=O)c1ccc(Cl)cc1)N2CCCC2wkrótcebrak
α-PVTTemat na forumCCCC(C(=O)c1cccs1)N2CCCC2wkrótcebrak
5-DBFPVTemat na forumCCCC(C(=O)c2ccc1OCCc1c2)N3CCCC3wkrótcebrak
23B-PVPTemat na forumCCCC(C(=O)c2ccc1CCOc1c2)N3CCCC3wkrótcebrak
MDPVTemat na forum / TripraportyCCCC(C(=O)c2ccc1OCOc1c2)N3CCCC3[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]IV-P
2,3-MDPVTemat na forumCCCC(C(=O)c2cccc1OCOc12)N3CCCC3wkrótcebrak
TH-PVPTemat na forumCCCC(C(=O)c2ccc1CCCCc1c2)N3CCCC3wkrótcebrak
NaphyroneTemat na forumCCCC(C(=O)c2ccc1ccccc1c2)N3CCCC3[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]I-P
Heksanofenony
α-PHPTemat na forumCCCCC(C(=O)c1ccccc1)N2CCCC2wkrótceIV-P
pMPHPTemat na forumCCCCC(C(=O)c1ccc(C)cc1)N2CCCC2wkrótcebrak
3,4-dimetoksy-α-PHPTemat na forumCCCCC(C(=O)c1ccc(OC)c(OC)c1)N2CCCC2wkrótcebrak
5-BPDiTemat na forumCCCCC(C(=O)c2ccc1CCCc1c2)N3CCCC3wkrótcebrak
MDPHPTemat na forumCCCCC(C(=O)c2ccc1OCOc1c2)N3CCCC3wkrótcebrak
Heptanofenony
PV-8Temat na forumCCCCCC(C(=O)c1ccccc1)N2CCCC2wkrótcebrak
4-MeO-PV8Temat na forumCCCCCC(C(=O)c1ccc(OC)cc1)N2CCCC2wkrótcebrak
4F-PV8Temat na forumCCCCCC(C(=O)c1ccc(F)cc1)N2CCCC2wkrótcebrak
Oktanofenony
PV-9Temat na forumCCCCCCC(C(=O)c1ccccc1)N2CCCC2wkrótcebrak
4-MeO-PV9Temat na forumCCCCCCC(C(=O)c1ccc(OC)cc1)N2CCCC2wkrótcebrak
4F-PV9Temat na forumCCCCCCC(C(=O)c1ccc(F)cc1)N2CCCC2wkrótcebrak
Nonanofenony
PV-10Temat na forumCCCCCCCC(C(=O)c1ccccc1)N2CCCC2wkrótcebrak
Acetodifenony
IPPETemat na forumO=C(c2ccc1CCCc1c2)C(c3ccccc3)N4CCCC4wkrótcebrak
PirofenidonTemat na forumCc3ccc(C(=O)C(c1ccccc1)N2CCCC2)cc3wkrótcebrak
[/align]
Rejestracja: 2008
Użytkownik nieaktywny
  • 1234 / 3 / 0

MDPV to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych RC. Jest aktywny przy bardzo małych dawkach od 5 do 10 mg. Jest używany jako stymulant a także jako afrodyzjak. Jego działanie polega na hamowaniu wychwytu zwrotnego dopaminy i noradrenaliny.

Najczęściej można go kupić w postaci białego lub jasno-brązowego proszku. Ma bardzo nieprzyjemny zapach. Pozostawiony na dłuższy czas, na powietrzu lub w roztworze wodnym ulega rozkładowi, tracąc tym samym swoje właściwości.

MDPV wywołuje pobudzenie psycho-fizyczne, zwiększenie popędu seksualnego, bezsenność, czasem nadmierną nerwowość przez okres od 3 do 6 godzin. Przy większych dawkach mogą wystąpić silne stany lękowe, a także znacznie wydłuża się czas działania. Jest nieco słabszym stymulantem niż metamfetamina i w porównaniu z nią wykazuje o wiele mniejszą toksyczność. Najczęściej substancję przyjmuje się oralnie lub wciąga do nosa. Jak do tej pory nie odnotowano zatrucia śmiertelnego. W większości krajów substancja pozostaje legalna.

Synteza MDPV wymaga więcej etapów niż synteza alfa-PPP i wykorzystuje nieco droższe i trudniej dostępne odczynniki. Poniżej przedstawiłem kilka możliwych dróg syntezy:

[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]

Pierwsza droga polega na bromowaniu 1,2-dimetoksybenzenu w pozycji 4. Otrzymany 4-bromo-1,2-dimetoksybenzen po przekształceniu w odczynnik Grignarda poddaje się reakcji z chlorkiem kwasu walerianowego otrzymując odpowiedni keton. Z tego w wyniku reakcji z bromem otrzymuje się alfa-bromoketon i ten reagując z pirolidyną daje produkt finalny.

Druga metoda różni się dwiema pierwszymi reakcjami:

[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]

Substratem wyjściowym jest kwas 1,2-dimetoksy-4-karboksylowy, który można przekształcić w chlorek kwasowy lub ester (estry są mniej reaktywne niż chlorki). Otrzymaną pochodną poddaje się reakcji z n-butylolitem lub odpowiednim odczynnikiem Grignarda otrzymując 1,2-dimetoksy-4-walerianofenon. Ten traktuje się bromem w środowisku kwasu octowego otrzymując keton (1,2-dimetoksyfen-4-ylo)-1-bromobutanowy. Keton poddaje się reakcji z pirolidyną otrzymując pożądany MDPV.
Ostatnio zmieniony 02 marca 2009 przez MaciekB, łącznie zmieniany 1 raz.

Adam Nyk: polskie dzieciaki cierpią głównie na to, że nikt nie ma ochoty ich słuchać

– Przychodzą z uzależnieniem, po próbach samobójczych. Rodzice chcą, żeby od razu zająć się problemem. Są zdziwieni, gdy terapeuta najpierw próbuje się dowiedzieć, co w ogóle dzieje się z ich dzieckiem, oprócz tego, że ich dziecko sięga po dragi – mówi Adam Nyk, specjalista terapii uzależnień.

Zobacz gdzie przemytnicy chowają narkotyki. Z psim nosem ciężko wygrać

Nie zapalił jointa w Polsce 23-letni Ukrainiec, który w podroż zabrał marihuanę i ukrył ją w dezodorancie. Ale świetnym węchem wykazała się Idea, pies szkolony przez Straż Graniczną do wykrywania narkotyków, która bez pudła znalazła marihuanę w bagażu młodego mężczyzny.
Rejestracja: 2008
Użytkownik nieaktywny
  • 1234 / 3 / 0

Powyżej zapoznaliśmy się z trzema najpopularniejszymi środkami z grupy Alfa-pirolidynoalkilofenonów. Grupa ta obejmuje znacznie więcej substancji. Oparte są one na szkielecie alfa-pirolidynoacetofenonu:

[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]

Najbardziej aktywne biologicznie są te pochodne, które w łańcuchu alkilowym posiadają od 3 do 6 atomów węgla (R= -CH3,-CH2CH3,-CH2CH2CH3,-CH2CH2CH2CH3). Obecność w pierścieniu aromatycznym różnych podstawników może zwiększyć aktywność cząsteczki, za przykład niech posłuży metylenodioksypyrovaleron (MDPV), który jest ok. 10 razy mocniejszy niż pyrovaleron.

Najbardziej obiecujące struktury posiadają 3 lub 5 atomów węgla w łańcuchu alkilowym i pierścień aromatyczny podstawiony w pozycji para grupą metylową, metoksy, metylotio, atomem fluoru lub pierścień aromatyczny podstawiony podobnie jak w przypadku najpopularniejszych fenetyloamin czyli tak jak w MDMA, 2C-B i meskalinie.

Należy się spodziewać że związki z grupy Alfa-pirolidynoalkilofenonów z różnymi podstawnikami w pierścieniu aromatycznym będą głównie wykazywać działanie stymulujące. Ich mechanizm działania polega na hamowaniu wychwytu zwrotnego dopaminy i noradrenaliny. Natomiast fenetyloaminy odziałują z receptorami typu 5-HT (serotoninowymi). Dlatego np. MDMA ma silne działanie euforyzujące, a jej analog pirolidynowy MDPV jest typowym stymulantem.

Synteza związków z tej grupy jest dosyć prosta. Jej opłacalność zależy od ceny i dostępności odpowiedniego alkilofenonu. Niektóre ketony można po przystępnych cenach kupić w sklepach z odczynnikami chemicznymi (np. propiofenon) inne trzeba zsyntetyzować (np. 3,4,5-trimetoksywalerianofenon). Keton zawsze poddaje się reakcji alfa-bromowania, a otrzymaną bromopochodną poddaję się reakcji z pirolidyną. Otrzymaną aminę zawsze należy przekształcić w chlorowodorek. Lekarstwa w postaci chlorowodorku są lepiej przyswajalne przez organizm i najczęściej mają postać białego proszku, który jest rozpuszczalny w wodzie, czy drinkach.
Ostatnio zmieniony 02 marca 2009 przez MaciekB, łącznie zmieniany 1 raz.

 

Rejestracja: 2008
  • 165 / 2 / 0

Prawde powiedziawszy nic nie wniose w dziedzinie badań -MDPV uzywałem kilkukrotnie imo sprawdza się w nastepujących sytuacjach
a) sprzątanie , prasowanie (niestety nie znosi genetycznej nienawiści do tych czynnosci ale pozwala przełamac barierę "ruszenia dupy"),
b) gry komputerowe (nie wpływa na refleks albo zręcznośc , ale pozwala się tak wczuć).
Znam osobe która spożyła ok 25 mg - twierdziła , choc z uwagi na jej zamiłowanie do drugów w jej relację nie wierze ,ze czuła działanie MDPV kilka dni -okreslając to jako "rozjebanie w róznych dziwnych kierunkach " jestem pewien ,ze tego wieczora ciągneła koks i jadła piksy, z kolei inny user pisał ,że odczuł krótkotrwała euforię a potem przykre struciowe zejście.
IMo to sie nadaje na lek albo dla kierowców (?) albo moze doping dla gamerów, zabawic sie po tym trudno. Afrodyzjak? -nie stwierdziłem, sorry.

 

Rejestracja: 2007
  • 42 / / 0

Ile trwa działanie a-PPP?

 

Rejestracja: 2008
Użytkownik nieaktywny
  • 1234 / 3 / 0

Po wciągnięciu do nosa ładuje się 30-45 minut i działa przez 4-5 godzin. Po 7-8 godzinach od momentu zażycia przestaje działać całkowicie, nie ma problemów ze snem.

Dożylnie 50 mg potrafi trzymać nawet kilkanaście godzin, ale nikomu nie radzę eksperymentować z tą drogą administracji.

 

Rejestracja: 2007
  • 42 / / 0

To w porównaniu do innych ketonów kurewsko dłuuuuuugo ;)

 

Rejestracja: 2008
Użytkownik nieaktywny
  • 1234 / 3 / 0

To przez obecność pierścienie pirolidyny. Ma większą zawadę przestrzenną niż ketony z grupą N-metylową przez co jest wolniej metabolizowana.

 

Rejestracja: 2009
  • 543 / 35 / 0

Może ktoś powiedzieć coś szerzej na podstawie własnych doświadczeń o alfa-PPP?

 

Rejestracja: 2009
  • 163 / 10 / 0

MDPV jest w Polsce legalny?
Posty: 262 Strona 1 z 27
Wróć do „Alfa-pirolidynoketony”
Na czacie siedzi 1486 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość