Restrykcje dla palaczy - plany resortu zdrowia

"Puls Biznesu": Resort zdrowia przygotowuje zmiany w prawie, które mocno odczują palacze papierosów i koncerny tytoniowe.

a.

Kategorie

Źródło

IAR/Puls biznesu

Odsłony

2000
"Puls Biznesu": Resort zdrowia przygotowuje zmiany w prawie, które mocno odczują palacze papierosów i koncerny tytoniowe. Projekt nowelizacji ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych zakłada wprowadzenie zakazu palenia w jednosalowych lokalach gastronomicznych. Przewiduje ponadto wprowadzenie osobnych wagonów dla palących w pociągach. Zmianie ulegnie także forma ostrzeżeń umieszczanych na opakowaniach papierosów. Według projektu mają one mieć formę graficzną. "Puls Biznesu" podkreśla, że planom tym, co zrozumiałe, sprzeciwiają się koncerny tytoniowe. W opinii producentów papierosów restrykcje wykluczają palaczy ze społeczeństwa i narażają na straty restauratorów. Ponadto, producenci tytoniu argumentują, że oznakowania graficzne nie wniosą żadnego wkładu do publicznej wiedzy na temat ryzyka związanego z paleniem, a tylko będą piętnować palaczy. Dziennik zaznacza jednak, że planowane restrykcje i tak są liberalne w stosunku do, tych które wprowadziły niektóre kraje europejskie.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Metkatynon

substancja: metkatynon z paczki Acataru, otrzymany w chłodzonej reakcji z KMnO4 w occie. Zażyty doustnie.

wiek i doświadczenie - 19 lat, doświadczenia różne i liczne, jeżeli to istotne, to w dziedzinie stymulantów używałem amfetaminy, efedryny i polskich piguł.

s&s: dom, komputer, praca z ojcem, dzień przed wyjazdem, humor dopisywał.

  • 2C-P
  • Metoksetamina
  • Pozytywne przeżycie
  • Tytoń

Wieczór u kumpla, nastawienie psychiczne dobre.

Cóż, tę banię mogę z pewnością nazwać jedną z najciekawszych, o ile nie najciekawszą. 

Jak zwykle, dodam, że wiek: 18, 21, 21

No więc...

17:00 Zjadam porządny obiad, wiedząc, że może to być mój ostatni posiłek tego dnia, pakuję się - podstawowe kosmetyki, paczka szlugów, słuchawki, okulary, koperta z RC'kami, kurtka przeciwdeszczowa, bluza.

  • Marihuana


Nazwa substancji: marihuana (w ilości 0,5 grama na 3 osoby)

Poziom doświadczenia: marihuana, haszysz, amfetamina, MDMA, DXM, gałka (nieudane), alkohol

Set & setting: panowalo podniecenie, poniewaz byl to moj pierwszy raz (i chyba najlepszy :))Tak sie sprawy mialy:

  • Gałka muszkatołowa

Set & Setting - A więc jest 28 sierpnia 2009, ciepły, lekko wietrzny dzień, od rana mam kaca po wczorajszym grillu, boli mnie lekko głowa, trochę podirytowany jestem.

Dawka/Metoda - 3 starte na pył gałki wsypane do jogurtu.

Wiek i doświadczenie - 19 lat (180cm, 90kg). Doświadczenie niemal zerowe. Alkohol (bardzo dużo, bardzo często), kilka razy kodeina (na pewno będzie więcej).

Czas trwania - Około 24h

Czas wchodzenia - 5h

randomness