Polska szkoła - więcej uczniów bierze, niż pali

Więcej uczniów zażywa narkotyki, niż uzależnia się od papierosów - wynika z ostatniego raportu Krajowego Biura do spraw Przeciwdziałania Narkomanii.

Alicja

Kategorie

Źródło

Życie Warszawy

Odsłony

2155
Więcej uczniów zażywa narkotyki, niż uzależnia się od papierosów - wynika z ostatniego raportu Krajowego Biura do spraw Przeciwdziałania Narkomanii. Brać zaczynają już trzynastolatki. Statystyki są zatrważające: po narkotyki w ubiegłym roku sięgnęło 17 proc. chłopców i 18 proc. dziewcząt w wieku piętnastu lat. Co trzeci z nich miał kontakt z marihuaną. W rankingu popularności królują też amfetamina, ecstasy i środki halucynogenne, takie jak LSD. 81 proc. zażywających narkotyki miało problem z prawem. Zdaniem specjalistów z KBPN niepokojące jest to, że w ilości zażywanych narkotyków dziewczynki znacznie wyprzedziły chłopców. Teraz one eksperymentują z kolejnymi środkami psychoaktywnymi i nasennymi. - Problemem jest również alkohol. Prawie połowa piętnastolatków próbowała go w ostatnim miesiącu - mówi Artur Malczewski, kierownik centrum informacji o narkotykach i narkomanii KBPN.

Oceń treść:

Brak głosów

Komentarze

k-j (niezweryfikowany)
kazdy wie, ze palenie papierosow powoduje: impotencje/smierc/raka/ogolnie szkodzi zdrowiu. jakos jeszcze sie nie spotkalem z ostrzezeniem ministra zdrowia czy tam opieki spolecznej wydrukowanym na 1/3 worka palenia. moral? albo narkotyki nie szkodza zdrowiu, albo pan minister ma narkomanow gleboko w dupie.
Anonim (niezweryfikowany)
Zastanawiam sie czemu oni podaja procent dzieciakow ktore sięgneły po narkotyki w ciagu ostatniego roku, a procent dzieciakow ktore siegnely po alkohol w ciagu miesiaca.. ciekawe ile by wyszlo w skali roku? 95%? Alkohol to wiekszy problem niz narkotyki - niewygodna prawda?
angrydog (niezweryfikowany)
Gówno prawda.. teraz to prawie kazdy dzieciak biega ze szlugiem, a gadka o dragach totalnie smieszna.. kolejne dziłania prohibicji..
Anonim (niezweryfikowany)
No niestety prawda, teraz właśnie wszyscy palą papierosy. Ale gdyby rzeczywiście mniej paliło, a więcej brało narkotyki, to nic tylko się cieszyć - mądra młodzież/dzieci.
maggot (niezweryfikowany)
a powiedz mi co mądrego jest w ćpaniu? to, że Ty ćpasz, czy ja ćpam czy ktokolwiek inny nie jest wyrazem mądrości, wręcz przeciwnie. troche samokrytyki.
Anonim (niezweryfikowany)
Ćpanie jest napewno mądrzejsze niz palenie papierosów - po co truc sie czyms co nie daje fazy, lepiej czyms co daje.
maggot (niezweryfikowany)
ale narkotyki oprócz tego, że Cie trują to dodatkowo psują mózg. nie ma tutaj tak zwanego "mniejszego zła" moim zdaniem. i to wstrętne i to.
Anonim (niezweryfikowany)
"Psują mózg"... musiałem to zacytować.
maggot (niezweryfikowany)
a co innego robia jak nie to? >.> jestem prostym człowiekiem i używam prosty sformułowań. oh, wybacz, chyba, że ugodziłam w Twoje przekonania. Twoim zdaniem, nie mają żadnego wpływu, m? :]
Anonim (niezweryfikowany)
Niektóre narkotyki na pewno. Jednak niemal w każdym przypadku jeśli stosuje się je z umiarem, to nie mają większego wpływu. Np. palenie marihuany raz na tydzień lub rzadziej naprawdę nikomu mózgu nie "zepsuje".
lysy (niezweryfikowany)
to zobacz sobie jacy zryci sa alkoholicy
Anonim (niezweryfikowany)
"W rankingu popularności królują też amfetamina, ecstasy i środki halucynogenne,<strong> takie jak LSD.</strong> " wie ktos gdzie konkretnie kroluje wszechobecne LSD? chetnie sie tam przejade...;/
Anonim (niezweryfikowany)
Popieram...gdzie kroluje LSD...bo u mnie kurwa nawet nie jest kmieciem...go nie ma :((
Anonim (niezweryfikowany)
ja tez poszukuje lsd juz spory czas i nie moge nic zalatwic.. a napewno juz 15 latki nie maja problemu... ????????????
Anonim (niezweryfikowany)
Z tego artykułu wynika, że po pierwsze: co trzeci gimnazjalista w RP to kryminalista, po drugie zaś, że LSD jest dostępne a nawet "króluje" na rynku. Pogięło?
Makaron (niezweryfikowany)
Krajowe Biuro do spraw Przeciwdziałania Narkomanii może mieć pretensje tylko i wyłącznie do siebie. Papierosy są legalne i nikogo to nie kręci - każdy może to mieć, a zakazany owoc jest zawsze smaczniejszy i bardziej kuszący :) Pozdrawiam
Anonim (niezweryfikowany)
"81 proc. zażywających narkotyki miało problem z prawem." 100% zażywających ma automatycznie problem z prawem :)
Zajawki z NeuroGroove
  • 1P-LSD
  • Pierwszy raz

Długo przygotowywałem się na nowe doświadczenie z jakimś środkiem. Często popijam alkohol, czy odpalam ziółko ale świat narkotyków nigdy mnie jakos nie fascynował. Przy pierwszym paleniu niezbyty podobał mi się ten stan, bałem się bardzo kwasu. Bałem się, że to doświadczenie mnie przerośnie. Mimo wszystko po 3 tygodniach przekładania tego nie było już odwrotu. Umówiłem się ze znajomymi... Było nas 5(dwie koleżanki, dwóch kolegów oraz ja).

Był piękny dzien, było strasznie ciepło(około 27 stopni). Obudziłem się dość wcześnie, żeby się umyć, ubrać, zjeść. Już godzinę przed budzikiem nie mogłem wstać, doszło do mnie wtedy najmocniej, że to może się źle skończyć. Mimo wszystko wiedziałem, że już nie zostawię znajomych. Niepewnie wstałem i zacząłem się ogarniać. Wziąłem głośnik, bluzę, w razie czego soczewki jak bym jakąś zgubił, i power banka w razie czego. Spotkaliśmy się wszyscy i poszliśmy jeszcze do sklepu.

  • Inhalanty
  • Kofeina
  • Mefedron
  • Miks

Wakacyjna noc, ok. godziny 1, przygnębienie, które wynika z tego, że straciłam wszystko na czym mi zależało właśnie przez mefa, pustka, bezradność, wręcz załamanie, po prostu chciałam zapomnieć o wszystkim złym, o cierpieniu, zresztą jak w 90% przypadków, gdy sięgałam po kryształ.. Noc 27.08.2015.

Jako, że są wakacje to mój rytm dobowy jest trochę zaburzony, a mianowicie, chodzę spać 3/4 w nocy a budzę się koło południa, tej nocy też nie spałam lecz była wiele ciekawsza od innych, wręcz niezwykła.

1:00

  • Tramadol


Substancja: Tramadol, chlorowodorek tramadolu.

Dawka: 500 mg

Doświadczenie: Małe, z substancji o podobnym działaniu tylko kodeina.

Kiedy?: 3 dni temu, w piątek, 21 października br.Częśc wstępna - tzw. pierdoły, których nie trzeba czytać

  • Marihuana

/ nazwa substancji: marihuana / poziom doświadczenia: raz na jakiś czas;) ostatnio kilka razy na dzień przez 6 dób / dawka: pół gieta na 4 osoby / metoda: lufka / set&setting: plaża, noc, dopita reszta wódeczki, nuda, las nieopodal, czyt. nadzieja na fajne wkręty /