"Legalna kokaina" (mefedron) zabiła dwóch nastolatków

Stowarzyszenie brytyjskich nauczycieli zaapelowało do władz o zdelegalizowanie mefedronu po śmierci dwóch nastolatków, którzy zażyli ten specyfik. Według nauczycieli zupełnie legalny w Wielkiej Brytanii narkotyk jest tak samo groźny jak te zakwalifikowane do grupy największej szkodliwości .

syncro

Kategorie

Źródło

onet.pl
goniec.com
Komentarz [H]yperreala: 
W czerwcu 2010 roku okazało się, że śmierć dwóch nastolatków nie miała nic wspólnego z mefedronem.

Grafika

Odsłony

12899

Stowarzyszenie brytyjskich nauczycieli zaapelowało do władz o zdelegalizowanie mefedronu po śmierci dwóch nastolatków, którzy zażyli ten specyfik. Według nauczycieli zupełnie legalny w Wielkiej Brytanii narkotyk jest tak samo groźny jak te zakwalifikowane do grupy największej szkodliwości - napisał goniec.com.

18-letni Louis Wainwright i jego kolega 19-letni Nicholas Smith zmarli w poniedziałek wieczorem w Scunthorpe w hrabstwie South Humberside – jak twierdzi policja – w wyniku zażycia mefedronu. Obaj spędzali wieczór w jednym z lokalnych klubów. W nocy rozeszli się do swoich domów, gdzie nad ranem odkryto ich ciała. Policja zatrzymała już trzy osoby w związku z ich śmiercią i prowadzi dalsze dochodzenie w sprawie.

Mefedron staje się coraz bardziej popularny na Wyspach ze względu na łatwą dostępność oraz niską cenę. Substancja ta oficjalnie sprzedawana jest jako sztuczny nawóz lub użyźniacz gleby. Występuje najczęściej jako biały lub żółtawy proszek, czasem również w formie pastylek. Znana jest pod kilkoma nazwani, m.in. jako: "M-Cat", "MC", "mieow", "meow" i "4MMC" lub po prostu jako "legalna kokaina".
W Wielkiej Brytanie legalne jest posiadanie mefedronu, ale zgodnie z przepisami Medicines Act nie wolno go sprzedawać ani reklamować jako środka, który mogą zażywać ludzie. Został on zdelegalizowany m.in w Izraelu, Danii, Szwecji i Norwegii.

Podobną próbę podjęto także w Wielkiej Brytanii pod koniec ubiegłego roku. O jednoznaczną opinię klasyfikującą mefedron poproszono specjalistów z Narodowej Komisji ds. Nadużywania Narkotyków (Advisory Council on the Misuse of Drugs  - ACMD). Sprawa utknęła tam jednak ze względu na odwołanie jej szefa, prof. Davida Nutta w październiku ubiegłego roku. Minister spraw wewnętrznych Alan Johnson zdymisjonował go po tym, jak Nutt publicznie skrytykował decyzję władz dotyczącą prawnego przekwalifikowania konopi indyjskich do grupy bardziej niebezpiecznych narkotyków. W ślad za jego dymisją szeregi komisji opuściło pięciu innych naukowców.

Teraz, reagując na apel brytyjskich nauczycieli Home Office ponownie zwrócił się do ACMD o raport w sprawie mefedronu. Jego wstępne wyniki są spodziewane jeszcze w marcu - napisał goniec.com.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)
<P>no to sie niedlugo pozegnamy z mefem</P>
Anonim (niezweryfikowany)
<p>Będą następne, równie ciekawe, równie szkodliwe substancje.</p>
Anonim (niezweryfikowany)
<p>Walczcie dalej z dobrze poznanymi dragami to będziecie mieć więcej takich przypadków.</p>
Anonim (niezweryfikowany)
<p>"Minister spraw wewnętrznych Alan Johnson zdymisjonował go po tym, jak Nutt publicznie skrytykował decyzję władz dotyczącą prawnego przekwalifikowania konopi indyjskich do grupy bardziej niebezpiecznych narkotyków. W ślad za jego dymisją szeregi komisji opuściło pięciu innych naukowców." będą sobie teraz polityczne ściery naukę dobierać - co abdania wyszły że wcale nie taka zła? koniec badań, koniec funduszy. skurw*syny.</p>
Aham_Brahmasmi (niezweryfikowany)
<p>Mefedron jest narkotykiem poudzającym, więc śmierć następuje prawie natychmiastowo po przekroczeniu indywilualnej dawki, poza tym działa bardzo krótko, po godzinie praktycznie nie czuje się jego działania. Więc mef najprawdopodobniej nie mógł być powodem śmierci.<br>I tak naj bardziej zabójczym narkotykiem jest alkohol (etanol). <strong>Zabija więcej ludzi, niż wszystkie nielegalne narkotyki razem wzięte</strong>, więc o co cała afera? <span style="text-decoration: underline;">Gdyby komuś naprawdę zależało na zdrowiu ludzi, to zdlelegalizowałby ten najpopurarniejszy narkotyk.<strong> Legalizacja entheogenów (psychodelików) w znacznym stopniu przyczyniłaby się także do spadku zażywania substancji narkotycznych.</strong></span></p>
Zajawki z NeuroGroove
  • Dimenhydrynat

Moje przeżycia są nieco trudne do opisania, bo była to moja pierwsza jazda w

życiu i nie mam do czego jej przyrównać.Mam 21 lat i jeszcze nigdy przedtem niczym się nie odurzyłem. (zero alkoholu,

trawy, nawet papierosów itp.) Była to moja wielka życiowa idea i żadne namowy

ze strony kolegów nigdy mnie nie przekonały. Coś widocznie we mnie pękło, bo po

opisie aviomarinowych halucynacji jednego z moich przyjaciół postanowiłem

"sprawdzić jak to jest".


  • Marihuana

Doświadzczenie: Pół roku regularnego palenia konopii


Set & Setting: U kupla w domu, w atmosferze podniecenia i oczekiwania


  • Ketamina


Ten tekst jest pisany o godzinie 20.20, o godzinie 18.15

zarzucilem ketamine, mam jeszcze resztke fazy. Narazie prawie

nie napisalem niczego, a juz odechcewa mi sie pisac :( (a moze

to syndrom amotywacyjny mnie dopadl :) ). Zauwazylem ze wszyscy

na forum ktorzy chcieli wziasc ketamine zawsze ja probowali

podwedzic itp. Moim zdaniem do weterynarza trzeba podejsc ze

sprytem. Nalezy wymyslic jakas wkrete, np. mowisz ze jestes

  • Gałka muszkatołowa
  • Marihuana
  • Pierwszy raz
  • Tytoń

Wieczór , cisza, chęć przeżycia czegoś nowego

Witam , swój raport chciałbym rozpocząć od opisania wszystkiego co działo się przed zażyciem, aby po krótce przybliżyć powody i okoliczności kupienia gałki , która jest przedmiotem tego raportu.

randomness