"Legalna kokaina" (mefedron) zabiła dwóch nastolatków

Stowarzyszenie brytyjskich nauczycieli zaapelowało do władz o zdelegalizowanie mefedronu po śmierci dwóch nastolatków, którzy zażyli ten specyfik. Według nauczycieli zupełnie legalny w Wielkiej Brytanii narkotyk jest tak samo groźny jak te zakwalifikowane do grupy największej szkodliwości .

syncro

Kategorie

Źródło

onet.pl
goniec.com
Komentarz [H]yperreala: 
W czerwcu 2010 roku okazało się, że śmierć dwóch nastolatków nie miała nic wspólnego z mefedronem.

Grafika

Odsłony

12917

Stowarzyszenie brytyjskich nauczycieli zaapelowało do władz o zdelegalizowanie mefedronu po śmierci dwóch nastolatków, którzy zażyli ten specyfik. Według nauczycieli zupełnie legalny w Wielkiej Brytanii narkotyk jest tak samo groźny jak te zakwalifikowane do grupy największej szkodliwości - napisał goniec.com.

18-letni Louis Wainwright i jego kolega 19-letni Nicholas Smith zmarli w poniedziałek wieczorem w Scunthorpe w hrabstwie South Humberside – jak twierdzi policja – w wyniku zażycia mefedronu. Obaj spędzali wieczór w jednym z lokalnych klubów. W nocy rozeszli się do swoich domów, gdzie nad ranem odkryto ich ciała. Policja zatrzymała już trzy osoby w związku z ich śmiercią i prowadzi dalsze dochodzenie w sprawie.

Mefedron staje się coraz bardziej popularny na Wyspach ze względu na łatwą dostępność oraz niską cenę. Substancja ta oficjalnie sprzedawana jest jako sztuczny nawóz lub użyźniacz gleby. Występuje najczęściej jako biały lub żółtawy proszek, czasem również w formie pastylek. Znana jest pod kilkoma nazwani, m.in. jako: "M-Cat", "MC", "mieow", "meow" i "4MMC" lub po prostu jako "legalna kokaina".
W Wielkiej Brytanie legalne jest posiadanie mefedronu, ale zgodnie z przepisami Medicines Act nie wolno go sprzedawać ani reklamować jako środka, który mogą zażywać ludzie. Został on zdelegalizowany m.in w Izraelu, Danii, Szwecji i Norwegii.

Podobną próbę podjęto także w Wielkiej Brytanii pod koniec ubiegłego roku. O jednoznaczną opinię klasyfikującą mefedron poproszono specjalistów z Narodowej Komisji ds. Nadużywania Narkotyków (Advisory Council on the Misuse of Drugs  - ACMD). Sprawa utknęła tam jednak ze względu na odwołanie jej szefa, prof. Davida Nutta w październiku ubiegłego roku. Minister spraw wewnętrznych Alan Johnson zdymisjonował go po tym, jak Nutt publicznie skrytykował decyzję władz dotyczącą prawnego przekwalifikowania konopi indyjskich do grupy bardziej niebezpiecznych narkotyków. W ślad za jego dymisją szeregi komisji opuściło pięciu innych naukowców.

Teraz, reagując na apel brytyjskich nauczycieli Home Office ponownie zwrócił się do ACMD o raport w sprawie mefedronu. Jego wstępne wyniki są spodziewane jeszcze w marcu - napisał goniec.com.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)
<P>no to sie niedlugo pozegnamy z mefem</P>
Anonim (niezweryfikowany)
<p>Będą następne, równie ciekawe, równie szkodliwe substancje.</p>
Anonim (niezweryfikowany)
<p>Walczcie dalej z dobrze poznanymi dragami to będziecie mieć więcej takich przypadków.</p>
Anonim (niezweryfikowany)
<p>"Minister spraw wewnętrznych Alan Johnson zdymisjonował go po tym, jak Nutt publicznie skrytykował decyzję władz dotyczącą prawnego przekwalifikowania konopi indyjskich do grupy bardziej niebezpiecznych narkotyków. W ślad za jego dymisją szeregi komisji opuściło pięciu innych naukowców." będą sobie teraz polityczne ściery naukę dobierać - co abdania wyszły że wcale nie taka zła? koniec badań, koniec funduszy. skurw*syny.</p>
Aham_Brahmasmi (niezweryfikowany)
<p>Mefedron jest narkotykiem poudzającym, więc śmierć następuje prawie natychmiastowo po przekroczeniu indywilualnej dawki, poza tym działa bardzo krótko, po godzinie praktycznie nie czuje się jego działania. Więc mef najprawdopodobniej nie mógł być powodem śmierci.<br>I tak naj bardziej zabójczym narkotykiem jest alkohol (etanol). <strong>Zabija więcej ludzi, niż wszystkie nielegalne narkotyki razem wzięte</strong>, więc o co cała afera? <span style="text-decoration: underline;">Gdyby komuś naprawdę zależało na zdrowiu ludzi, to zdlelegalizowałby ten najpopurarniejszy narkotyk.<strong> Legalizacja entheogenów (psychodelików) w znacznym stopniu przyczyniłaby się także do spadku zażywania substancji narkotycznych.</strong></span></p>
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan
  • Tripraport

- bardzo pozytywne nastawienie, ukrywałem uśmiech podczas kupowania - miejscówka to mój pokój, jedyne źródło światła to ekran laptopa

Piątkowe wyjście ze znajomymi dobiega końca. Dosyć pijany idę w kierunku domu, jest nieznośnie zimno i w dodatku leje deszcz. Nagle do głowy wpada mi genialny pomysł - zahaczę o całodobową aptekę i sobie polatam - pomyślałem. Tak też zrobiłem, w nocnym kupiłem jeszcze 2 litrowy sok grejpfrutowy i całkiem przemoczony wróciłem do domu. Na klatce schodowej przytulam grzejnik aby odzyskać czucie w palcach, połykam pięć tabletek i zapijam kilkoma dużymi łykami soku. Po wejściu do domu wycieram włosy i wypijam jeszcze dwie szklanki soku. Troszkę przetrzeźwiałem na tym zimnie.

  • Marihuana
  • Przeżycie mistyczne

Pozytywny nastrój i lekkie rozkojarzenie towarzyszące niedługo po przebudzeniu ze snu.

6: 50 Początek spalenia

9: 31 Koniec

Zacznę od tego, że było to pierwsze głębsze przeżycie, jakiego doznałem łącząc sie z tą Świętą Rośliną po 4-roletniej całkowitej abstynencji wymuszonej przez otoczenie. Warto nadmienić fakt, że nigdy nie potrzebowałem wiele, aby było odczuwalnie. Błogosławieństwo i klątwa jednocześnie.

WJ – Wyższa Jaźń

Przebudziłem się.

  • Grzyby halucynogenne

Substancja - Psilocybe Mexicana, pierwszy raz


Poziom doświadczenia - wiele razy marihuana, kilka razy extasy, doświadczenia z amfetaminą i LSD.


Zjedzenie 21 grzybów bez zagrychy, na czczo:)

  • Kodeina

Nazwa substancji: Kodeina w postaci leku Thiocodin

Poziom doświadczenia : mj, dxm, pcp, amfetamina, metaamfetamina( ICE ),

LSD-25, pridinol, zolpidem, diazepam, xtc(mdma, mda etc.), grzybki, pejotl

(mescalina), hasz, clonazepam, absynt, efedryna, pseudoefedryna,

benzydamina, eter i kodeina

Dawka: 450 mg ( 3 opakowania w odstępie ok 5 min)

Set & Settings : pozytywne nastawienie, w moim pokoiku podczas gdy rodzice

są w domu

randomness