Wielka Brytania: Ktoś wstrzykuje narkotyki kobietom w klubach

Pierwsze informacje o takich incydentach zostały zgłoszone brytyjskiej policji pod koniec września w Nottingham w środkowej Anglii. Od tego czasu o usługi zgłaszały się masowo kobiety z innych części kraju. Według ich relacji, wychodząc nocą do klubów, zostali nagle ukłuci igłą, a potem stracili przytomność na wiele lub kilkanaście godzin – donosi “The Guardian”.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

newsfounded.com
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

177

Pierwsze informacje o takich incydentach zostały zgłoszone brytyjskiej policji pod koniec września w Nottingham w środkowej Anglii. Od tego czasu o usługi zgłaszały się masowo kobiety z innych części kraju. Według ich relacji, wychodząc nocą do klubów, zostali nagle ukłuci igłą, a potem stracili przytomność na wiele lub kilkanaście godzin – donosi “The Guardian”.

Na stronie głównej Gazeta.pl publikujemy najnowsze wiadomości ze świata.

Najwięcej ofiar zgłoszono policji w Nottingham, ale problem dotyczy również Manchesteru, Leeds, Liverpoolu, Newcastle, Edynburga i Glasgow.

Policja nie ujawniła, ile osób zeznawało w tej sprawie. Nie wiadomo też, która z ofiar była wykorzystywana seksualnie po omdleniu. W zeszłym tygodniu w Nottingham aresztowano 20-letniego mężczyznę w związku ze sprawą. To jednak nie koniec obszernego śledztwa.

– Wszystkie zgłoszenia traktujemy poważnie. Myślę, że to okazja do poruszenia tematu zwiększenia bezpieczeństwa w klubach nocnych i wokół nich – mówi „Opiekun” prof. Fiona Measham, kierownik wydziału kryminologii na Uniwersytecie w Liverpoolu.

Prof. Measham zwrócił uwagę, że nie wiadomo, jaka substancja została wstrzyknięta. Metoda ta jest podobna do pigułki gwałtu, substancji, która po wrzuceniu do napoju ofiary powoduje senność i śpiączkę. “Ale składnik składający się na “tabletkę rzepakową” może nie być w pełni skuteczny po wstrzyknięciu. Trzeba go rozpuścić w szklance wody – dodał.

Wydarzenia wywołały w Wielkiej Brytanii dyskusję na temat bezpieczeństwa kobiet. Bojkoty klubów nocnych zostały ogłoszone w całym kraju między 25 października a 3 listopada, aby zmusić ich do podjęcia działań. Petycja internetowa z żądaniem wyszukiwania wpisów osób została już podpisana przez 122 000 osób.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Tramadol

a wiec zaczynamy nasza przygode....... :)dzien:czwartek(chyba)....andrzejki.......godzina 18:00

Tramal 5x 50mg+kilka piwek oraz mnostwo stafu......

pierwsze odczucie-jakos nie zabardzo(sam nie wiedzialem czy cos dzialalo czy nie).....

szlajanie sie po miescie smiech z kumplami i zlewa z innych........ po bardzo duzej ilosci wypalonego stafu,ledwo widzadz na oczy okolo 4:00 doszedlem do domu i odrazu zasnolem :)

  • Amfetamina
  • Lorazepam
  • Marihuana

dobry nastrój spowodowany zimowym wyjazdem na działkę ze znajomymi.

Amfetamina po 5 latach...

Dzień przed sobotą 23.03.2013 kręcąc pakiecik ziółka, dowiedziałem się że dawny znajomy wrócił do interesu i ma to coś czego jak ognia przez ostatnie kilka lat nie dotykałem. Zainteresowałem się i nabyłem 2 torebki do 3 gietów zielonego.

 

Sobota:

  • 4-ACO-DMT

Wiek: 20 lat, ~65kg masy.

Substancja: ~25mg 4-ACO-DMT doustnie.

Doświadczenie: etanol, nikotyna, kofeina, konopie, syntetyczne kanabinoidy, XTC, mefedron, LSD, 2C-E, 4-HO-DIPT, 4-ACO-DMT (20mg).

S&S: Ładny wrześniowy dzionek, słonko świeci.Drugi trip z 4-ACO-DMT. Tym razem 25mg, znaczna różnica w stosunku do 20mg. Efekty bardzo silne, godne polecenia.

  • Marihuana

Był letni wieczór, ostatni dzień wakacji. Od dawna

czekałam żeby się zbuhać i zapomnieć o nękających mnie

problemach, a zresztą następnego dnia trzeba było iść

do szkoły, więc musiałam to jakoś wykorzystać. Kolega

zaproponował mi jaranie, zgodziłam się bez wahania,

tym bardziej, że było za darmo. Było z nami jeszcze

parę osób, ale nie znałam ich zbyt dobrze... Wzięłam

pierwszego bucha... może trochę za mocno się

zaciągnęłam, bo zaczęłam się ksztusić. Trwało to może

randomness