Marihuana przeciw migrenie - opinia Carol Miller

Opinia Carol Miller jest szczególnie istotnym głosem ponieważ wszystkie kobiety w jej rodzinie cierpią na migreny. Kobieta ta kontroluje od 18 lat swoją migrenę za pomocą marihuany.

Carol Miller, klasyczny przypadek osoby cierpiącej na migrenę, opisuje jak marihuana zapobiega całkowicie pojawianiu się napadów choroby. Jej córkom także pomaga marihuana; jej matka jednak nie chce spróbować, mówiąc że to nielegalne.

Pierwszy raz doświadczyłam migreny w szkolnej klasie jak miałam 14 lat. Migoczące obrazy, dające całkiem ciekawy z początku efekt, spowodowały że nie widziałam tablicy. Spytałam czy mogę opuścić salę, poszłam do ambulatorium i tam wymiotowałam przez kilka godzin zanim mama nie zabrała mnie do domu.

Mimo tego, że bóle głowy pojawiały się regularnie dopiero w koledżu zdiagnozowano je jako migrenę. Tamtejszy lekarz przepisał mi Ecotrin (powlekana aspiryna), który pomógł co prawda na ból głowy jednak w żaden sposób nie wpłynął na efekty wzrokowe czy mdłości. Powodował także straszliwy ból w klatce piersiowej w okolicach mostka.

Pewnego razu migrena była tak silna, że zaaplikowali mi Demerol (syntetyczny opiat), który co prawda wyeliminował ból jednak byłam po nim bardzo odurzona. Czasem piłam syrop o smaku bananowym (prawdopodobnie kodeinę), po którym robiłam się bardzo śpiąca. Pamiętam, że egzaminy końcowe sprawiły mi nie lada problem, ponieważ byłam dość mocno odurzona, a i moja astma nasiliła się przez ten okres.

Po skończeniu szkoły, gdy pracowałam na Indiana University, poszłam do prywatnego lekarza, który przepisał mi Mudrane (kombinacja efedryny i fenobarbitalu), ale ostrzegł, że mogę się uzależnić. Przestałam brać Mudrane, gdyż tak znacznie obniżał mi ciśnienie krwi, że ledwie mogłam pracować. Po przeprowadzce do San Francisco przepisano mi inny lek - Darvon (także opiat), ale brałam go krótko bo wywoływał u mnie wysypkę.

Brałam więc aspirynę z kodeiną, ale te z kolei powodowały u mnie potworne zatwardzenia. Kiedy zaszłam w ciążę z pierwszym dzieckiem bardzo zwracałam baczność na używane medykamenty. Znajoma powiedziała mi, że nie powinnam brać żadnych lekarstw i lepiej żebym stosowała tylko zioła. Uczyłam się o leczeniu ziołami i przygotowywałam się do naturalnego porodu więc zgodziłam się z jej sugestią. Piłam herbatki ziołowe, lekką walerianę, herbatę z rumianku, a potem lawendę. Herbatki podziałały, zwolnienie tempa życia po przerwaniu pracy zawodowej także; migreny stały się rzadkością.

Kilka lat później migreny wróciły i wtedy mój mąż powiedział, że czytał gdzieś o zbawiennym wpływie marihuany na bóle głowy. Byłam zdumiona. Dwa zaciągnięcia i krótki odpoczynek odegnały mdłości i ból głowy. Jak tylko zauważam migotanie obrazu, poprzedzające atak migreny, palę niewielką ilość marihuany, idę na krótką drzemkę, a migrena w ogóle się potem nie pojawia. Zwykle pół godziny później jestem w stanie normalnie wrócić do pracy. Dało mi to poczucie wielkiej kontroli nad migreną.

Przez 18 lat od kiedy używam kanabisu, aby radzić sobie z migreną, kilka razy zdarzyło mi się nie mieć moich "ziółek" ze sobą, gdy kolejny atak mnie dopadł. Raz zaaplikowałam sobie Tyenol, który zlikwidował ból jednak nic nie poradził na efekty wizualne i nudności.

Obie moje starsze córki (17 i 21 lat) także mają czasem migreny, których pierwsze ataki związane były z pierwszą menstruacją. One także używają marihuany do walki z migrenami ku ich wielkiej uldze. Moja matka cierpi na potworne bóle głowy, jednak nie chce spróbować, ponieważ marihuana jest nielegalna. Miała straszne przejścia z lekami przepisywanymi jej przez lekarzy, które powodowały nudności, zatwardzenia i wysokie ciśnienie. Często mówię jej, że kiedy marihuana będzie legalna, kiedy użyje jej po raz pierwszy i zda sobie sprawę z tego, jak niepotrzebnie cierpiała przez te wszystkie lata, będzie naprawdę wściekła.

Carol Miller,
przedruk z "Marijuana - The Forbidden Medicine".
tłumaczenie: Bananaboy, na podstawie materiałów z www.ukcia.org.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

zawilec (niezweryfikowany)

wielkie wam dzieki za rozwianie moich watpliwosci zwiazane z zagadnieniem ziolosamoleczenia Marihuana.
ciesze sie ze was spotkalem.

jaracz (niezweryfikowany)

zawsze mowilem ze wiaderko z rana to tylko dla zdrowia...

Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan
  • Przeżycie mistyczne

Dom, ciekawość, ekscytacja.

Acodin zakupiony bezproblemowo w pobliskiej aptece, udaję się do domu pełen ekscytacji, ponieważ moje doświadczenie z psychodelikami jest bardzo nikłe.

Dotarłem szczęśliwie do domu, rodziców nie ma mogę spokojnie zażyć środek na kaszel. Biorę dawki po 5 tabletek co 5 minut. Siedzę przy komputerze słucham muzyki i czekam na pierwsze efekty...

  • Butylon
  • Metkatynon

Set&Setting: Akademik, wieczór, metkat: ~18:30 butylon: ~23.00. Jako cel postawiłem sobie zminimalizowanie zejścia metkatowego butylonem. Miałem lekkie obawy co do tego, czy aby dobrze robię dorzucając do tak silnego stymulanta jak metkatynon cokolwiek.

Dawkowanie: Metkatynon z paczki acataru, około 80-100mg butyl-one odmierzone na oko. Pewnie butylonu bym nie spróbował ale dostałem w gratisie od pewnego sklepu.

Wiek i doświadczenie: 21 lat, około 85kg. Ze stymulantów próbowałem: Metkatynon, Amfetamina i teraz Butylon.

  • AM-2201
  • Bad trip

Chęć przypalenia MJ na 4 godziny przed wieczornym wyjściem. Lekkie podejrzenia, co do towaru.

Napisałem raport o testach 3-MMC (http://neurogroove.info/trip/3-mmc-pierwsza-wiadoma-przygoda-z-rc). Traktuje to jako moje pierwsze RC, bo to, co zaraz napiszę nie było zamierzonym, celowym, a całkowicie nieświadomym zażyciem. 

  • Benzydamina

mieszkanie w stolicy

ok. 16 30 przystapilem do robienia ekstrakcji dla mnie oraz kolegi, od dluzszego czasu sprawdzilem wszystkie dostepne mi zrodla o tym specyfiku. Po zapoznaniu sie z doswiadczeniami, niebezpieczenstwami, itp. itd. postanowilem wybrac wlasciwy moment. Taki wlasnie nadazyl sie tego dnia. Wiedzialem ze pozostajac daleko od stancji gdzie rygor panuje iscie wiekszy niz w akademiku, nie naraze sie na wlasciciela wchodzacego do pokoju i mowiacego "czy cie popierdolilo? Jakie muchy? Jakie pajaki?

randomness