Gdyby...

Gdyby... narkotyki były legalne. Program dokumentalny BBC 2

Tagi

Odsłony

2405

Gdyby... narkotyki były legalne. Program dokumentalny BBC 2.

Dowody z Szwajcarii sugerują iż przepisywanie heroiny może zredukować przestępczość i zwiększyć poziom zatrudnienia wśród uzależnionych. Mimo iż w Wielkiej Brytanii konopie są nielegalne, to w Styczniu 2004 roku zostały one zakwalifikowane do najniższej kategorii zagrożenia.

Czy legalizacja narkotyków może zredukować przestępczość i uczynić używanie narkotyków bezpieczniejszym?

Serial dokumentalny "if" bada istniejące problemy związane z prohibicją narkotykową i wysłuchuje argumentów za legalizacją. W oparciu o rygorystyczne badania i wywiady z ekspertami program spróbuje dać odpowiedź co stało by się gdyby najniebezpieczniejszy z narkotyków - crack - pozostał nielegalny, a wprowadzono by system regulacji pozostałych, obecnie nielegalnych, narkotyków..

Scenariusz

Jest rok 2015. Rząd przekonany przez ekonomiczne koszty prohibicji narkotykowej decyduje się na legalizację narkotyków. Wielka Brytania, wraz z koalicją postępowych krajów z Europy, Kanadą i Australią występuje z Międzynarodowych Konwencji Narkotykowych ONZ. Większość handlu, posiadanie na własny użytek, oraz produkcja i dystrybucja narkotyków zostaje zalegalizowana.

Film rozpoczyna się upadkiem i następującą po nim śmiercią dwóch dziewczyn w klubie który ma licencję na sprzedaż narkotyków. W scenariuszu założono iż narkotyki są ogólnie dostępne, pakowane w torebki z rządowymi ostrzeżeniami na temat zagrożenia dla zdrowia oraz listą składników. Uzależniające narkotyki, takie jak heroina, są wolne ale dostępne tylko na receptę w wzorowanych na szwajcarskich, klinikach. Kokaina jest ciągle nielegalna. Cały handel jest regulowany przez nową agencję Ofdrug. Podczas filmu uczestniczymy w dochodzeniu przyczyn śmierci dwóch dziewczyn, prowadzonym przez agenta Ofdrug, ściśle współpracującego z byłym policjantem antynarkotykowym. Po programie nastąpi debata w studiu BBC Two.

Emisja programu, BBC Two, Środa, 12 Stycznia, 21:00 GMT

Nagranie programu zostanie udostępnione na naszym serwerze.

Szukamy osób które podjeły by się tłumaczenia tego programu: kontakt@kanaba.info.

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
 • Efedryna
 • Melatonina
 • Miks
 • Tytoń

Pozytywne nastawienie, 3 osoby oczekujące kopnięcia i nowych doznań ;)

Powiedziony nudą i chęcią spróbowania czegoś nowego udałem się do apteki po Pseudoeferynę, zawartą w leku Modafen. Ale zacznijmy od początku.

Wybór odpowiedniego specyfiku zajął nam sporo czasu i przyprawił mnie o ból mojej przećpanej głowy. Wybór padł jednak na pseudoefedrynę, która podobno miała być stymualntem, co nam (niestety) musiało wystarczyć. Postanowiliśmy zakup 1 pudełka modafenu na łeb, czyli 12 tabsów, 30 mg efedryny każda.

 • Benzydamina

--- hyperreal ostrzega! ---
1. Jeśli już się zdecydujesz na benzydaminę to pamiętaj o ekstrakcji.
2. Benzydamina jest bardzo szkodliwa dla nerek.
red. hyperreal.


Zawsze lubiłem eksperymentować z dragami, więc pomyślałem, że nadeszła kolej na benzydaminę. Miało to miejsce podczas ferii zimowych tego roku, ale dopiero teraz piszę ten trip-raport ponieważ wcześniej nie miałem jakoś ochoty zabrać się za to.


 • 4-HO-MET
 • Pierwszy raz

Urodziny kumpla w domku w górach

Jakiś czas temu jednym z moich marzeń zostało spróbowanie psychodelików. Z uwagi na mój wcześniejszy brak zainteresowania ich tematem moim jedynym źródłem informacji o nich, była propaganda, wmawiająca nam, że to zło, które cię zniszczy oraz obraz hipisów, którzy wyglądali tak jak sam nie chciałbym wyglądać, dlatego nie miałem o nich dobrej opinii i nigdy nie ciągnęło mnie, żeby ich spróbować. To wszystko zaczęło się jednak zmieniać, kiedy natrafiłem na fragmenty podcastów gościa o imieniu Joe Rogan. Jest to komentator w największej organizacji MMA na świecie.

 • 4-ACO-DMT
 • 4-HO-MET
 • Marihuana
 • Przeżycie mistyczne

Dobry, ale byłem sam