„I tak są już wszędzie”. Młodzieżówka norweskiej prawicy chce zalegalizowania wszystkich narkotyków

Młodzieżówka prawicy zaskoczyła wielu wyborców. Członkowie stowarzyszenia przyznali, że chcą poszerzyć swój programu wyborczy o legalizację wszystkich narkotyków. Swoją decyzję przedstawiają jako „zalegalizowanie tego, co i tak jest już wszędzie, dostępne 24 godz. na dobę”.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Moja Norwegia
Hanna Jelec

Odsłony

503

Młodzieżówka prawicy zaskoczyła wielu wyborców. Członkowie stowarzyszenia przyznali, że chcą poszerzyć swój programu wyborczy o legalizację wszystkich narkotyków. Swoją decyzję przedstawiają jako „zalegalizowanie tego, co i tak jest już wszędzie, dostępne 24 godz. na dobę”. Prawicowcy tłumaczą, że takie rozwiązanie pozwoliłoby na podcięcie skrzydeł dilerom i skończenie z czarnym rynkiem. Przeciwnicy pomysłu nie kryją przerażenia.

Młodzieżówka prawicy zaskakuje nową propozycją. Członkowie stowarzyszenia działającego przy prawicowej partii Høyre chcą, by w programie wyborczym widniał postulat o legalizacji wszystkich narkotyków na terenie Norwegii: od tzw. narkotyków miękkich aż po heroinę. Kontrowersyjny pomysł krytykują nawet niektórzy członkowie partii.

„Są wszędzie, dostępne 24/7”

Członkowie Młodej Prawicy poinformowali o swoim pomyśle na początku maja. Wypowiadający się w imieniu całego stowarzyszenia Syver Hanken tłumaczy, że propozycja włączenia do programu wyborczego postulatu o legalizacji wszystkich narkotyków pozwoliłaby na walkę z poziemnym światkiem dilerów. Hanken podkreśla, że pomysł zalegalizowania używek nie jest próbą „propagowania uzależnień”. Według młodego polityka, legalizacja to jedyny sposób na podcięcie skrzydeł handlarzom czarnego rynku, a tworzenie z narkotyków tematu tabu to jedynie przymykanie oczu na problem, który jest w Norwegii wszechobecny. – I tak narkotyki są już wszędzie, dostępne 24 godz. na dobę – tłumaczy Haken.

Przeciwnicy przerażeni

Pomysł Młodej Prawicy został odebrany jako wyjątkowo kontrowersyjny. Z postulatem Hankena nie zgadzają się nawet niektórzy członkowie stwoarzyszenia. – Takie podjeście może zaszkodzić naszemu ugrupowaniu – obawia się Berntsen Kirksæther z Młodej Prawicy z Trondheim.

Wielu polityków krytykuje partię za „lekkomyślne podjeście”, którego efektem może być wzrost stosowania używek wśród młodych ludzi. – Zgadzamy się z tym, że kary za łamanie prawa nie rozwiązują obecnego problemu. Ale łatwiejszy dostęp może zadziałać w drugą stronę, zachęcając do narkotyków tych, którzy do tej pory bali się ich próbować – mówią przeciwnicy postulatu.

Z pomysłem nie zgadza się także obecny Minister Zdrowia Bent Høie. W wypowiedzi dla NRK przyznaje, że „nie jest nawet w stanie rozważyć tej propozycji”.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan
  • LSD-25
  • Miks

10.07.2008

  • Marihuana
  • Marihuana
  • Pozytywne przeżycie

no w pyte, słuchajcie

Zbliżałem się do ślęży, siedząc w przepełnionym autobusie ludźmi, uzbrajam się w poważnie, wręcz samobójczo nabitą lufkę i wypalam całość na pierwszym lepszym znalezionym placu zabaw- po wyjściu z pojazdu, nie zostało mi nic więcej jak tylko doczłapać się na szczyt.

  • Bad trip
  • Inne

W swoim domu, przyjaźnie, lekko spięty bo w domu była rodzina

Jest to mój pierwszy TR więc proszę o wyrozumiałość. Wszystko było miesiąc temu więc nie mogę pamiętać wszystkich szczegółów.

 

Dzień jak co dzień, tyle że dzisiaj do mnie przyszedł list z Niemiec a w nim znalazłem substancję opisaną na górze. Zamówiłem z Deep Webu kolejne "darmowe" probówki za które nie miałem zamiaru płacić. Szykowałem się na sylwestra z kolegami więc zbierałem co tylko się da, a ze względu na to że ten środek jest tak popularny i tani wybór padł na to. Dzisiaj także miałem spróbować i zobaczyć efekty działania tego cuda.

 

  • Grzyby halucynogenne

Set&Settings: Dom, las wieczorową porą, początek września 2009

Wiek: 20 lat, 87kg

Doświadczenie: MJ, Hash, amfetamina, met amfetamina, kokaina, xtc, LSD, brown sugar, Psilocybe Semilanceata, gałka muszkatołowa, efedryna, kofeina, alkohol

randomness