„I tak są już wszędzie”. Młodzieżówka norweskiej prawicy chce zalegalizowania wszystkich narkotyków

Młodzieżówka prawicy zaskoczyła wielu wyborców. Członkowie stowarzyszenia przyznali, że chcą poszerzyć swój programu wyborczy o legalizację wszystkich narkotyków. Swoją decyzję przedstawiają jako „zalegalizowanie tego, co i tak jest już wszędzie, dostępne 24 godz. na dobę”.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Moja Norwegia
Hanna Jelec

Odsłony

499

Młodzieżówka prawicy zaskoczyła wielu wyborców. Członkowie stowarzyszenia przyznali, że chcą poszerzyć swój programu wyborczy o legalizację wszystkich narkotyków. Swoją decyzję przedstawiają jako „zalegalizowanie tego, co i tak jest już wszędzie, dostępne 24 godz. na dobę”. Prawicowcy tłumaczą, że takie rozwiązanie pozwoliłoby na podcięcie skrzydeł dilerom i skończenie z czarnym rynkiem. Przeciwnicy pomysłu nie kryją przerażenia.

Młodzieżówka prawicy zaskakuje nową propozycją. Członkowie stowarzyszenia działającego przy prawicowej partii Høyre chcą, by w programie wyborczym widniał postulat o legalizacji wszystkich narkotyków na terenie Norwegii: od tzw. narkotyków miękkich aż po heroinę. Kontrowersyjny pomysł krytykują nawet niektórzy członkowie partii.

„Są wszędzie, dostępne 24/7”

Członkowie Młodej Prawicy poinformowali o swoim pomyśle na początku maja. Wypowiadający się w imieniu całego stowarzyszenia Syver Hanken tłumaczy, że propozycja włączenia do programu wyborczego postulatu o legalizacji wszystkich narkotyków pozwoliłaby na walkę z poziemnym światkiem dilerów. Hanken podkreśla, że pomysł zalegalizowania używek nie jest próbą „propagowania uzależnień”. Według młodego polityka, legalizacja to jedyny sposób na podcięcie skrzydeł handlarzom czarnego rynku, a tworzenie z narkotyków tematu tabu to jedynie przymykanie oczu na problem, który jest w Norwegii wszechobecny. – I tak narkotyki są już wszędzie, dostępne 24 godz. na dobę – tłumaczy Haken.

Przeciwnicy przerażeni

Pomysł Młodej Prawicy został odebrany jako wyjątkowo kontrowersyjny. Z postulatem Hankena nie zgadzają się nawet niektórzy członkowie stwoarzyszenia. – Takie podjeście może zaszkodzić naszemu ugrupowaniu – obawia się Berntsen Kirksæther z Młodej Prawicy z Trondheim.

Wielu polityków krytykuje partię za „lekkomyślne podjeście”, którego efektem może być wzrost stosowania używek wśród młodych ludzi. – Zgadzamy się z tym, że kary za łamanie prawa nie rozwiązują obecnego problemu. Ale łatwiejszy dostęp może zadziałać w drugą stronę, zachęcając do narkotyków tych, którzy do tej pory bali się ich próbować – mówią przeciwnicy postulatu.

Z pomysłem nie zgadza się także obecny Minister Zdrowia Bent Høie. W wypowiedzi dla NRK przyznaje, że „nie jest nawet w stanie rozważyć tej propozycji”.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan

Moja pierwsza jazda na DXM była wyjątkowo spontaniczna. Wróciłem do domu zmęczony, do tego nękało mnie cholerne przeziębienie. Ogólnie czułem się paskudnie do tego na dworze minus trzy stopnie, ciemno i ponuro. Nigdzie wyjść, z nikim pogadać. Porażka kompletna. Usiadłem przy kompie i słuchając muzy surfowałem po necie. Przypomniałem sobie, że dawno już nie byłem na Hyperreal`u. Pomyślałem, że poczytam sobie chociaż jakieś ciekawe artykuły. Co było ciekawego "zlookałem" i postanowiłem odwiedzić Neuro-groove. Tam zaciekawiła mnie rubryka Acodin, której nie było wcześniej.

  • Heroina

Każdy młodociany pseudo-ćpun (w tym i ja dawniej) wyobraża sobie heroinę jako nieosiągalną, przepotężną i boską substancję, rzeczywistość jednak jest odmienna od domniemań.

Każdy opiat/opioid ma w sobie to "coś", co go wyróżnia i czyni jednym z lepszych. Przykładowo kodeina daje uczucie ciepła, lekkiej euforii, a na twarzy zagaszcza uśmiech - przecież dzisiaj to nic! Lepiej wziąć DXM czy Benzydaminę, przynajmniej są jakieś doznania... no właśnie, więc po kiego tureckiego ludzie ją biorą?

  • Narkoza

Opis przeżyć z dnia 15.04.05 wywołanych za pomocą Narkozy :D
Nazwa Substancji - Narkoza Dożylnie


Poziom doświadczenia - MJ bardzo często, XTC, Narkoza drugi raz


"Set and Setting" - Lekkie poddenerwowanie, Szpital


Efekty - Dziwne uczucie braku czucia ciała, niemożność ruchowa choć umysł jeszcze nie śpi

Było to moje drugie spotkanie z Narkozą, pierwszym razem byłem po "Głupim Jasiu" wiec szybko zasnęłem i wiele niepamiętam.
  • MDMA (Ecstasy)

pomyślałem, że komuś mogą przydać się moje doświadczenia ostatniego

weekendu, chciałbym się więc z Wami nimi podzielić.Substancje:

Żółte Mitsubishi (MDMA albo MDA, na to drugie wskazuje krótszy peak)

5-HTP (5-hydroksytryptofan)

Vinpocetine

Sok grejpfrutowy ;]

A więc.

Jak wiemy, 5-HTP jest prekursorem 5-HT (serotoniny). Teoria jest taka:

więcej 5-HTP -> więcej serotoniny w neuronach -> MDMA wyzwala więcej

randomness