a. - blog

Odebranie uprawnień Arturowi.

Pozwoliłem sobie zawiesić konto Artura Radosza w serwisie hyperreal.info. Decyzja ta, jakkolwiek niekonsultowana z wszystkimi administratorami serwisu, wydaje mi się jedyną słuszną biorąc pod uwagę zaistniałą sytuację. Podejmując tą, jakże ciężka decyzję, kieruję się głownie dobrem serwisu oraz czytelników. Jednocześnie pragnąłbym podkreślić, iż teksty Artura czytam z niesłabnącym zainteresowaniem. Jednak mimo tego, moim zdaniem nie odpowiadają one profilowi serwisu, i jako takie nie powinny gościć na stronie głównej. Mam nadzieję, ze zrozumiecie moją decyzję.

Sztuczna inteligencja będzie cenzurowała polską Sieć?

Naukowcy z Sopotu pracują nad systemem, który pozwoli władzom wychwytywać w Sieci „faszystów, pedofilów”... i innych nieprawomyślnych obywateli. Cerber – bo tak system został nazwany – jest zbiorem programów służących do analizy języka naturalnego. Od jesieni ma rozpocząć monitorowanie polskiego Internetu.

Za prowadzenie po pijanemu - do więzienia

Do dwóch lat robót poprawczych lub pół roku więzienia będzie można dostać na Białorusi za prowadzenia samochodu po pijanemu. Odpowiednie poprawki do kodeksu karnego zatwierdziła w piątek wyższa izba parlamentu - Rada Republiki. Odpowiedzialność karna będzie grozić kierowcom, przyłapanym w stanie nietrzeźwym po raz drugi w ciągu roku. Kary będą też wymierzane za udostępnienie auta osobom w stanie nietrzeźwym oraz za odmowę zgody na badanie zawartości alkoholu w organizmie.

Jak niebezpieczne są konopie indyjskie?

Dlaczego zadajemy to pytanie? Antonio Maria Costa, szef biura antynarkotykowego ONZ, powiedział, że spożycie konopi indyjskich przybrało rozmiary pandemii powodującej równie dużo szkód, co kokaina i heroina. Skrytykował ponadto takie kraje jak Wielka Brytania za złagodzenie kar za posiadanie konopi. „Zmiana polityki narkotykowej powoduje dezorientację wśród młodych ludzi, którzy nie zdają sobie sprawy z niebezpieczeństw wiążących się z konopiami indyjskimi.

Celnicy spalili 3,5 tony papierosów

Prawie 150 tys. paczek papierosów spalili śląscy celnicy w Dąbrowie Górniczej. Odebrany przemytnikom towar ważył 3,5 tony, ale to i tak zaledwie niewielka część papierosów, które przechwytują celnicy. W ciągu ostatnich trzech lat trafiło w ich ręce ponad 600 tys. paczek. Przemycane papierosy trafiają do Polski głównie zza wschodniej granicy, część jest sprzedawana w kraju, reszta trafia do zachodnich państw UE. - Papierosy spaliliśmy w trosce o budżet państwa i zdrowie palaczy - uśmiecha się Elżbieta Gowin, rzeczniczka Izby Celnej w Katowicach. gazeta.pl

Rząd o narkomanii

Na wtorkowym posiedzeniu Rada Ministrów przyjęła przygotowane przez resort zdrowia rozporządzenie w sprawie Krajowego Programu Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2006-2010. Wbrew zapowiedziom rząd znów nie zajął się projektem ustawy o ratownictwie medycznym. Na walkę z narkomanią w latach 2006-2010 rząd planuje przeznaczyć z budżetu ponad 624 mln zł. Dodatkowo samorządy będą mogły wykorzystać na ten cel wpływy z opłat za zezwolenia na sprzedaż alkoholu.

Włochy: Zuchwała kradzież 100 kg kokainy

O wyjątkowo brawurowej kradzieży stu kilogramów kokainy z zakładu toksykologii Instytutu Medycyny Sądowej w Mediolanie informuje w środę włoska prasa. Pilnie strzeżone narkotyki wyniosło stamtąd we wtorek czterech mężczyzn, podających się za karabinierów. Złodzieje nie byli uzbrojeni i nie ukrywali swych twarzy. Przedstawili się przy wejściu jako tajni agenci i pokazali fałszywe legitymacje tłumacząc, że przyjechali z nakazem przewiezienia narkotyków do prokuratury.

Rosja: Konopie samosiejki

Marihuana to nie lada problem w niewielkiej republice Tuwa w Federacji Rosyjskiej. Dziko rosnące konopie, z których powstaje narkotyk, niemal zupełnie zarosły tuwińskie stepy. Ziarna zostały przywiezione przez radzieckich agronomów razem z pszenicą w latach 60. zeszłego wieku. Zboże nie chciało jednak rosnąć w stepie w przeciwieństwie do konopi. W całej republice – jak wynika z naszych szacunków - mamy 32 tys. hektarów dziko rosnącej konopi - mówi szef miejscowej służby do walki z narkotykami. Urzędnicy są przerażani, bo nie wiedzą, jak walczyć z dzikimi uprawami.

Badanie alkomatem nie będzie dowodem w sądzie?

Wskazania alkomatu przestaną być dowodami w sądach w sprawach pijanych kierowców jeśli Główny Urząd Miar wprowadzi w życie rozporządzenie dotyczące urządzeń pomiarowych. Chodzi o precyzję pomiarów, a alkomaty często przekłamują wyniki – tłumaczy urząd. Zdaniem policjantów i prokuratorów kierowanie wszystkich pijanych na badanie krwi to absurd: Nie może być tak, żeby policja musiała każdego wozić na krew. W tym momencie ten kontrolujący na co najmniej dwie, trzy godziny będzie wycofany z ruchu. Znowu nie będzie kontroli w Polsce.

Niemcy: Więcej piwa z okazji mundialu

Niemieccy fani piłki nożnej cieszą się z awansu swej reprezentacji piłkarskiej do 1/4 finału mistrzostw i... piją więcej piwa. Mają więc swą satysfakcję właściciele trzech dużych browarów w Niemczech. Grupa Oetker Gruppe, która posiada trzy browary, oznajmiła we wtorek, że w czasie turnieju finałowego MŚ sprzedaż piwa beczkowego wzrosła od 30 do 40 procent. 'Sprzedajemy codziennie 75 000 hektolitrów (7,5 mln litrów) piwa. Jeśli drużyna Niemiec awansuje do następnej rundy, sprzedaż wzrośnie o dalsze 10 procent' - powiedział menedżer browarów Ullrich Kallmeyer. PAP

Łotwa: Nowe ograniczenia dla palaczy

Kolejne ograniczenia dla palaczy weszły w życie we wtorek na Łotwie - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Zgodnie z nowymi zasadami, palić w łotewskich kawiarniach, barach, restauracjach i kasynach można jedynie w wydzielonych dla palaczy miejscach. Muszą one być oznakowane i wyposażone w system wentylacyjny. Łotwa od roku 2000 wprowadza metodycznie ograniczenia dla palaczy. Najpierw wprowadzono zakaz palenia w instytucjach państwowych i w promieniu 10 metrów od nich. Następnie zakazano palenia na przystankach publicznych środków transportu, a także na plażach i stadionach.

Pijany traktorzysta może stracić ciągnik

42-letni mieszkaniec Osieczan (Małopolska), dwukrotnie tego samego dnia zatrzymany podczas jazdy traktorem po pijanemu, może stracić ciągnik. Policja zabezpieczyła pojazd, a prokuratura wystąpi do sądu o jego przepadek - poinformowały myślenicka policja i prokuratura. Mężczyzna w ubiegły piątek uszkodził traktorem stojący na poboczu samochód. Jak ustalono, miał wtedy we krwi prawie 2 promile alkoholu. Policja zabrała mu prawo jazdy i odprowadziła ciągnik do miejsca zamieszkania kierowcy.

Komendant policji do dymisji za pijanego kierowcę

Paweł Żak nie jest już komendantem kieleckiej policji. Podał się do dymisji, ponieważ jego kierowca był w stanie nietrzeźwym i brał udział w kolizji. Do zdarzenia doszło wczoraj przed godz. 12 na skrzyżowaniu alei IX Wieków z ul. Nowy Świat w Kielcach. Służbowy opel vectra, z komendantem Żakiem jako pasażerem, zderzył się z wyjeżdżającą z ul. Nowy Świat hondą civic. Nikomu nic się nie stało. Sprawcą kolizji był kierowca hondy. Ukarano go mandatem w wysokości 200 zł. Policjanci zbadali też alkomatem obu kierowców i okazało się, że kierowca komendanta ma 0,5 promila alkoholu.

Tajlandia: Spalono 3,5 tony narkotyków

Trzy i pół tony heroiny, ecstasy, amfetaminy i innych narkotyków spalono w poniedziałek w Tajlandii dla podkreślenia rangi międzynarodowego dnia walki z narkotykami. Ceremonia odbyła się w mieście Ayutthaya, dawnej stolicy Tajlandii, pod przewodnictwem ministra zdrowia Phinija Jarusombata. Czarnorynkową wartość spalonych narkotyków, skonfiskowanych w ciągu dwóch lat, szacuje się na 10 mld bahtów, czyli ponad 260 mln USD.

Narkotyki przez Internet z dostawą do domu

Narkotyki z dostawą do domu? Nie ma sprawy. Reporterzy RMF i „Super Expressu” wpadli na trop nowego szlaku przerzutowego narkotyków. Wystarczy zamówić je przez Internet w holenderskim sklepie. Amator środków odurzających może wybierać: różne odmiany marihuany, haszysz, zestawy do uprawy grzybków halucynogennych, maku wysokomorfinowego wraz instrukcją, jak uzyskać opium. Zapłacić można przelewem bankowym lub kartą kredytową, pod drzwi przyniesie je listonosz. Tzw. miękkie narkotyki są w Holandii legalne, a przesyłki z terenu Unii Europejskiej nie są kontrolowane.

Pijany kapitan, pijana załoga i statek na mieliźnie

Pijany kapitan, pijana załoga i statek na mieliźnie - tak zakończyła się podróż statku wycieczkowego Monika, który w nocy osiadł niedaleko mola w Kołobrzegu. Informację o położeniu jednostki policja otrzymała około 3 w nocy od jednej z pasażerek. Powiedziała ona, że statek osiadł na mieliźnie, i że cała załoga jest pijana. Na miejsce udały się dwa okręty ratownicze. Na pokładzie Moniki było 19 osób. Kapitan jednostki miał w wydychanym powietrzu prawie dwa promile alkoholu. Nikomu nic się nie stało. Załogę zdjęto z pokładu, ale Monika nadal tkwi na mieliźnie. Sprawą zajęła się policja. wp.pl

Pelikany aresztowane pod zarzutem pijaństwa

Cztery pelikany, podejrzewane o upicie się substancjami wytwarzanymi przez morskie glony, zostały ujęte i poddane badaniom w ośrodku opieki nad dzikimi zwierzętami w południowej Kalifornii. Zatrzymanie nastąpiło, gdy jeden z czwórki ptaków należących do gatunku pelikanów brązowych, zderzył się czołowo z przednią szybą samochodu, doznając uszkodzeń organów wewnętrznych oraz rany ciętej worka pod dziobem, służącego zwykle do przechowywania upolowanych ryb.

Opodatkowanie wyrobów tytoniowych w Unii Europejskiej

HELP – dla życia bez tytoniu Opodatkowanie wyrobów tytoniowych w Unii Europejskiej 28/02/2006 Polityka podatkowa pozostaje w dalszym ciągu najskuteczniejszym sposobem ograniczania używania tytoniu, jednak jej zniechęcający wpływ na palaczy słabnie z powodu marek dyskontowych krajów, w których obowiązują niskie stawki podatkowe, intensywnego handlu transgranicznego, niżej opodatkowanych półproduktów do samodzielnego skręcania papierosów, a także przemytu oraz handlu podrabianymi wyrobami.
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan


nazwa substancji:Acodin 14x15mg

poziom doświadczenia:DXM pierwszy raz,trawa,speed

metoda zażycia: doustnie

"set & setting" :Lekki strach przed DXM ogólnie troche osłabiony

  • 2C-D
  • Marihuana
  • Pierwszy raz

Pozytywne nastawienie, spokój, branie w domu, trip w lesie.

 

  • Grzyby halucynogenne
  • Marihuana
  • Miks
  • Ruta stepowa

Szeroka plaża nad jeziorem w dość wietrzny, raczej pochmurny i niezbyt ciepły wrześniowy dzień (ok. 17-18st. ), las (przelotowo) oraz rozległy obszar łąkowy, otoczony z 3 stron lasem, bez widoku na ślady cywilizacji. Nastawienie: wyluzowane podejście do nadchodzącego tripa.

To, co opisze w trip raporcie, to nie są jakieś szczególnie odkrywcze spostrzeżenia, ale inaczej jest to wiedzieć normalnie a inaczej czuć. Jest różnica pomiędzy świadomością  smaku czekolady, zimnego piwa lub ostrej papryki a jedzeniem ich, jest różnica pomiędzy znajomością tego, jak grzeje wschodzące słońce po chłodnej nocy, a odczuwaniem tego. Jeszcze większa jest różnica pomiędzy znajomością tego, jak to jest być zakochanym, a odczuwaniem tego.

  • MDMA (Ecstasy)


doświadczenie: zależy z czym...swojego czasu spore ilości speeda, extasy, thc a ostatnio głównie alkohol wszelkiego rodzaju :)