Pijany traktorzysta może stracić ciągnik

a.

Kategorie

PAP

Odsłony

1046
42-letni mieszkaniec Osieczan (Małopolska), dwukrotnie tego samego dnia zatrzymany podczas jazdy traktorem po pijanemu, może stracić ciągnik. Policja zabezpieczyła pojazd, a prokuratura wystąpi do sądu o jego przepadek - poinformowały myślenicka policja i prokuratura. Mężczyzna w ubiegły piątek uszkodził traktorem stojący na poboczu samochód. Jak ustalono, miał wtedy we krwi prawie 2 promile alkoholu. Policja zabrała mu prawo jazdy i odprowadziła ciągnik do miejsca zamieszkania kierowcy. Pięć godzin później ponownie go zatrzymano, gdy - już bez prawa jazdy - ponownie prowadził ciągnik, mając znowu prawie 2 promile alkoholu we krwi; w dodatku przewoził dwójkę dzieci. "Ciągnik został zabezpieczony na poczet ewentualnych przyszłych kar majątkowych. Przeciwko kierowcy toczy się postępowanie w sprawie dwukrotnego kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu" - powiedział naczelnik sekcji ruchu drogowego KPP w Myślenicach podinsp. Tadeusz Skobejko. Jak zadeklarował prokurator rejonowy w Myślenicach Jacek Wygoda, po sporządzeniu aktu oskarżenia prokuratura będzie domagać się w sądzie orzeczenia przepadku traktora na rzecz Skarbu Państwa - jako przedmiotu dwukrotnie służącego do popełnienia przestępstwa. Będzie to prawdopodobnie pierwszy w Polsce wniosek o przepadek traktora z powodu nietrzeźwości jego kierowcy. Również pierwsze postanowienie o zabezpieczeniu samochodu należącego do pijanego kierowcy wydała Prokuratura Rejonowa w Gorzowie Wlkp., policja w Łódzkiem zajęła samochód kobiety, która kierując po pijanemu potrąciła wózek z siedmiomiesięcznym dzieckiem, a prokuratura w Rybniku zapowiedziała, że wniesie do sądu o orzeczenie przepadku dodge'a caravana, którym pijany kierowca potrącił w sobotę wieczorem w Rybniku dwie kobiety i trzymiesięcze dziecko. Tydzień temu we wtorek szef resortu sprawiedliwości przedstawił wytyczne, według których prokuratorzy mają m.in. częściej wnioskować o wysokie grzywny i zabezpieczanie samochodów na poczet orzekanych kar pieniężnych. Zbigniew Ziobro polecił też prokuratorom, by wnioskowali do sądu o przepadek samochodu nietrzeźwego kierowcy (jako narzędzia przestępstwa) w sytuacjach gdy: spowodował on wypadek, miał ponad jeden promil alkoholu we krwi lub gdy został po raz kolejny zatrzymany za jazdę po pijanemu. PAP
Zajawki z NeuroGroove
 • DOC
 • Etanol (alkohol)
 • Tripraport

Zimowy dzień, który dość szybko zamienił się w wieczór, a potem noc i w końcu ranek. Początek w lesie, później w mieszkaniu kumpla, parku i ostatecznie w knajpie. Kondycja i ogólny nastrój - tego konkretnego dnia w miarę nieźle, choć w szerszej perspektywie bez szału. W podróży towarzyszyli mi: P i S, z którymi tripowałem już kilka razy, oraz H i J, z którymi odbyłem jednego delikatnego tripa dwa miesiące wcześniej.

Wstęp: Trip był testem nowej substancji, dlatego też zaczynałem ostrożnie. W czasie zbierania informacji o DOCu, natknąłem się na informację, że 3mg to zalecana dawka. Wywnioskowałem, że 2mg też powinno dać jakieś efekty, zapewniając jednocześnie komfort, który dobrze mieć kiedy bierze się coś po raz pierwszy. Zwłaszcza zimą w lesie. Z nielicznych opisów wynikało, że DOC jest dosyć podobny do LSD. Moje oczekiwania były zatem wysokie. Opis jak zwykle po długim czasie (3 lata).

 • Benzydamina
 • Dekstrometorfan
 • Marihuana
 • Przeżycie mistyczne

Zawsze pozytywne nastawienie i chęć przeżycia czegoś niezwykłego. Przeczytanie najpotrzebniejszych informacji o substancji

Doznałem całkowitej przemiany osobowości i odkryłem swoje przeznaczenie

 

 

 

Chciałbym połączyć w moim raporcie moje dwa pierwsze doświadczenia z innymi substancjami niż marihuana oraz moje wcześniejsze postrzeganie świata i zachowanie, które sprawiły, że właśnie narodziłem się na nowo i z nowym przeznaczeniem.

 

Zacznę wszystko od początku i opisze najdokładniej jak potrafie w słowach moje przeżycia i zmiany które nastąpiły. 

 

 • Powój hawajski
 • Powoje

Wiek: 18 lat.

Set & Settings: mój pokój, wał przeciwpowodziowy, park, ulica, sklep.

Dawkowanie: 10g nasion Ipomoea Violacea na osobę. Dochodzą dwie lufy MJ.

Doświadczenie: Marihuana, "Mieszanki ziołowe", DXM, DMH, Ubulawu, Benzydamina, Mefedron, Piperazyna, Morfina, 2C-E, LSA

Oto mój pierwszy psychodeliczny trip, który to trip był swego rodzaju przełomem w obliczu mojego wcześniejszego doświadczenia z substancjami psychoaktywnymi.

 • AM-2201
 • Problemy zdrowotne

Informacja: wklejam tę retrospekcję, choć to nie moje przeżycia, mam nadzieję, że ich autor diviworldium z talk.hyperreal.info nie będzie miał mi tego za złe.