Więcej śledztw związanych z piciem alkoholu przez nieletnich

Blisko osiemset spraw karnych, dotyczących picia alkoholu i zażywania narkotyków przez nieletnich, wszczęli od lipca tego roku prokuratorzy w północno-wschodniej Polsce.

Alicja

Kategorie

Źródło

onet.pl/PAP

Odsłony

3117

Blisko osiemset spraw karnych, dotyczących picia alkoholu i zażywania narkotyków przez nieletnich, wszczęli od lipca tego roku prokuratorzy w północno-wschodniej Polsce. Dotyczą m.in. przypadków rozpijania, jak i sprzedaży alkoholu czy przestępstw dokonanych przez nieletnich. To blisko dziewięć razy więcej, niż w pierwszej połowie roku, gdy na terenie działania Prokuratury Apelacyjnej w Białymstoku (PA) nie obowiązywały jeszcze zalecenia dotyczące szczególnego zainteresowania się przez prokuratorów sprawami dotyczącymi picia alkoholu i zażywania narkotyków przez nieletnich.

Białostocki okręg apelacyjny obejmuje cztery okręgi prokuratorskie: w Białymstoku, Olsztynie, Łomży i Suwałkach. Jak poinformował PAP w środę rzecznik prasowy PA Janusz Kordulski, od stycznia do końca czerwca tego roku było 90 takich spraw, gdy w tym okresie zatrzymano blisko 800 nieletnich pod wpływem alkoholu (207 trafiło do izb wytrzeźwień). Od lipca spraw karnych wszczęto 771, a liczba zatrzymanych nieletnich przekroczyła 850 osób (113 trafiło do izb wytrzeźwień). Jak powiedział Kordulski, zmiana liczby śledztw wynika właśnie z tego, że obecnie prokuratorzy wszczynają postępowania karne w każdym przypadku, gdy zachodzi podejrzenie, że mogło dojść np. do rozpijania nieletnich czy sprzedaży im alkoholu i starają się dokładnie te przypadki zbadać.

Więcej jest też prokuratorskich wniosków w postępowaniach administracyjnych, dotyczących m.in. cofnięcia koncesji na sprzedaż alkoholu, a także przekazanych informacji do sądów rodzinnych i dla nieletnich, dotyczących przypadków nienależytej opieki rodzicielskiej czy podejrzeń demoralizacji nieletnich. W ramach zaleceń prokuratorzy prowadzą też spotkania informacyjne z młodzieżą w szkołach, od podstawowych do liceów. Prokuratorzy mówią na nich m.in., jak wygląda odpowiedzialność karna za sprzedaż alkoholu nieletnim, spożywanie go w miejscach publicznych, używanie i handel narkotykami. W sumie zaplanowano ich blisko 700, dotąd odbyło się ponad 350. "Spotkania cieszą się dużym zainteresowaniem" - dodał Kordulski. Akcja rozpoczęta w północno-wschodniej Polsce z początkiem wakacji ma doprowadzić na stałe do surowszego traktowania przestępstw związanych z piciem alkoholu i używaniem narkotyków przez nieletnich. Prokuratura ma odnotowane przypadki spożywania alkoholu nawet przez 10-latków i pobytów w izbach wytrzeźwień nieco tylko starszych dzieci.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan
  • Retrospekcja

Chęć przeprowadzenia badań nad możliwością ukierunkowania tripu DXM przy różnych bodźcach wzrokowo-słuchowych (student medycyny) Mieszkanie - własny pokój - zero domowników.

Witam Wszystkich!

Od razu zaznaczam ze jest to poradnik dla doświadczonych użytkowników forum.

Pierwsze moje przeżycia z dexem nie były zbytnio przyjemne, więc wpadłem na pomysł przeprowadzenia badań nad możliwością ukierunkowania tripu tak jak ktoś by sobie tego życzył.

Właśnie jestem w trakcie (3 dzień) prowadzenia badań nad możliwościami psychodelicznymi DXM, które jak zdążyłem się przekonać są ogromne.

Polecam zaopatrzyć się w dużo wody mineralnej niegazowanej.

  • Etanol (alkohol)
  • Grzyby halucynogenne

S&S - Wbrew pozorom tworzonym przez tytuł, miejscem jest jedno z polskich miast. Rok bodajże 2002, jesienny wieczór, godz. może ok 17..? Występują: Ja,Lv,A,Ls,K.. grupka dobrze znających się ludzi, o pozytywnym nastawieniu, gotowych (czy aby na pewno?)do swojej pierwszej grzybowej podróży :D

Ilość - Każdy zarzucił po 40 sztuk suszonych łysic z nóżkami, waga uczestników mniej więcej podobna, ok 60-70kg., do tego każdy po dwa, trzy, może cztery piwka.

  • LSD-25

hehehehe, przepraszam ale sam sie obśmiałem jak sobie wyobraziłem, że napiszę o o testosteronie. Jakby na to nie patrzec nie stałem sie jeszcze, pomimo wielu prób, wa(r)lczącą feministką a inne dzieci na podwórku nie wołają do mnie "sister". Takoż nasza dyzurna szansonistka (tym razem na solidnym koturnie i z zapleczem obuwniczej industrii) śpiewa o:


subst: LSD-25 (albo niewiadomo co),


dawka: jeden papież,


s&s: friday night fever,


exp: wieloletnia sporadyczna zarzyłość




  • Ayahuasca

Cięzko było mi się zabrać za pisanie tego TR ponieważ ajałaskowe doświadczenie jescze do tej pory nie zostało przezemnie ogarnione. Być może ogarnięte nie zostanie jeszcze przez długi czas. Może nie stanie się to nigdy. Z tego względu robie to pare dni po całym wydarzeniu, kiedy jeszcze nie zostało ono zatarte w mojej szwankującej pamieci.