Nie namawiaj "Krzysia" do alkoholu

W niedzielę zacznie się ogólnopolska akcja "Krzyś", która ma skłonić kierowców do abstynencji - poinformował rzecznik prasowy Konferencji Episkopatu Polski ks. Józef Kloch.

Anonim

Kategorie

Źródło

PAP

Odsłony

2268

W niedzielę zacznie się ogólnopolska akcja "Krzyś", która ma skłonić kierowców do abstynencji - poinformował rzecznik prasowy Konferencji Episkopatu Polski ks. Józef Kloch.

Organizatorem akcji jest MIVA Polska (Mission Vehicle Association), która działa w ramach Komisji Konferencji Episkopatu Polski ds. Misji i pomaga misjonarzom w zdobywaniu pieniędzy na środki transportu.

"Akcja ta ma na celu propagowanie bezpiecznego powrotu ze spotkań towarzyskich, zabaw, wesel czy dyskotek. `Krzyś` to kierowca, który nie pije alkoholu i po uroczystościach bezpiecznie odwiezie wszystkich gości do domu. Natomiast goście winni pamiętać, by osobę noszącą specjalną plakietkę `Krzysia` (od św. Krzysztofa - patrona kierowców) traktować życzliwie, nie częstować i nie namawiać do picia alkoholu" - powiedział rzecznik Episkopatu.

Na inaugurującej akcję niedzielnej konferencji prasowej będzie zaprezentowana plakietka "Krzysia" autorstwa znanego rysownika Andrzeja Mleczki.

Znaczek przedstawia kierowcę, którego chroni przed alkoholem hełm w kształcie małego samochodu. Znaczki można zamówić i kupić w siedzibie MIVA Polska (ul. Byszewska 1, 03-729 Warszawa). Cały dochód z ich sprzedaży przeznaczymy na budowę barki dla polskich misjonarzy, którzy pracują nad brzegami Amazonki - poinformował dyrektor MIVA Polska, ks. Marian Midura.

Polski redemptorysta pracujący w Boliwii o. Mariusz Jachym napisał w liście do MIVA Polska: "Byłaby to barka przeznaczona nie tylko dla misjonarza, ale i dla lekarza, pielęgniarki, którzy udawaliby się z nami do udzielania pomocy medycznej w naszych wioskach".

Ojciec Jachym poinformował, że barka ma być dwupiętrowa, ma mieć 18 m długości i 5 m szerokości, znajdowałyby się tam 4 kajuty mieszkalne i gabinet dla lekarza i sala. Można będzie na niej odprawiać msze święte i przewozić ludzi. Barka napędzana będzie silnikiem od samochodu ciężarowego. Przewidywany koszt inwestycji, to ok. 15 tys. dolarów.

MIVA działa w dziewięciu krajach: Wielkiej Brytanii, Holandii, Korei, Szwajcarii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, USA i Polsce. (mp)

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

Ksiądz (niezweryfikowany)
No tak my sie wszedzie potrafimy wjebac zeby tylko jakas kase uzbierac na fajne fury panienki a nawet i barki.
Zajawki z NeuroGroove
 • Bromo-DragonFLY
 • Marihuana

Substancja: przypuszczalnie bromo-dragonFLY (patrząc po długości tripu - 14 godzin silnego działania) - 1 karton

wiek/waga:20/63

Doświadczenie:marihuana, hasz, mieszanki ziołowe, amfetamina, DXM, ecstasy, psilocybe, LSD, DOC

S&S:pochmurne popołudnie pierwszomajowe, las w R. Towarzystwo liczne: M,G,B,F,A,Ł,T,K, czyli piękna i bestie - byłam jedyną kobietą wśród tripujących. No i jeszcze pies, a właściwie suczka, B. Nastawienie jak najbardziej pozytywne.

 • Dekstrometorfan
 • Powój hawajski

Moja sypialnia, pusty dom, kołderka i miłe nastawienie :)

Doświadczenie: MJ, DXM, Powój, Yopo, Amfetamina, Florist Hit(mieszanka), Kanna

Wiek: 18 lat
Masa: 60 kg

S&S: Moja sypialnia, pusty dom, kołderka i miłe nastawienie :)

Dawkowanie i substancja: 10g powoju Morning Glory + 150 mg DXM

 • 3 4-DMMC
 • Metoksetamina
 • Pozytywne przeżycie

Okolo tygodniowy ciag na MXE, nowa dostawa z 3,4-DMMC jako gratis. Swietne samopoczucie, lekkosc bycia i zycie bez stresu zupelnie.

                                                                                   PRZYGOTOWANIE

 • Alprazolam
 • Dekstrometorfan
 • Dimenhydrynat
 • Gałka muszkatołowa
 • Pozytywne przeżycie
 • Tytoń

Pokój/sklep/dwór Nastawienie jak zawsze pozytywne Łącznie 2 muszkieterów

Zanim czas się zatrzymał
Budzimy się koło 11 i po kilku godzinach przygotowań, grania i ogarniania ruszamy z druidem do apteki gdzie czekają zamówione 2 opakowania tussidexu. Odebraliśmy co mieliśmy odebrać i kierujemy się do kolejnych aptek żeby się dozbroić.
Przygotowani wracamy do mieszkania potocznie zwanego ćpalnią i decydujemy się że mimo młodej godziny wrzucamy teraz.

randomness