W Amsterdamie zamkną część domów publicznych i coffee shopów

Władze Amsterdamu ogłosiły w sobotę plan zamknięcia położonych na starówce domów publicznych, sex-shopów i sprzedających m.in. marihuanę coffee shopów

Koka

Kategorie

Źródło

PAP

Odsłony

879
Władze Amsterdamu ogłosiły w sobotę plan zamknięcia położonych na starówce domów publicznych, sex-shopów i sprzedających m.in. marihuanę coffee shopów Jak podkreśliły, czynią to w celu wyparcia przestępczości zorganizowanej z miejsc popularnych wśród turystów. Miejskie władze zamierzają uderzyć w przedsiębiorstwa "kryminogenne"; wśród nich wymieniają: salony gier, wspomniane wcześniej coffee shopy, pokazy peep show, salony masażu i sklepy z pamiątkami, wykorzystywane przez handlarzy narkotykami do prania brudnych pieniędzy. - Nowa sytuacja będzie bardziej przystawać do naszego wizerunku miejsca tolerancyjnego i szalonego, a nie wolnej przestrzeni dla przestępców - mówił cytowany przez AP miejski radny Lodewijk Asscher, jeden z głównych twórców planu. W sumie projekt władz miasta dotyczyć będzie 36 coffee shopów w centrum, a więc niecałych 20 proc. w całym Amsterdamie. Na przeniesienie do starówki hoteli, restauracji, galerii sztuki i butików ratusz chce wyłożyć od 30 do 40 mln euro. Asscher tłumaczył, że plan przewiduje całkowitą przemianę dzielnicy. Miasto zamierza wykupywać przedsiębiorstwa i dawać zachęty do rozwoju innych. Prostytucja pozostanie dozwolona w De Wallen, najsłynniejszej i jednej z najstarszych dzielnic czerwonych latarni w Amsterdamie. Świadczenie usług seksualnych za pieniądze jest w Holandii legalne od 2000 roku. Natomiast marihuana jest w Królestwie Niderlandów środkiem nielegalnym, lecz posiadanie jej nie jest ścigane przez prawo.

Oceń treść:

Average: 8.5 (2 votes)

Komentarze

CanabElwis (niezweryfikowany)
No bo raczej mają tam depenalizację. Gdyby była legalna to oczywiste by było że nie powstawały by ograniczenia posiadanej ilości owego panaceum xD Zamykając tych kilka kofików też dużo nie stracą, pozostałe będą wciąż przyiągać klientele i będzie się mozna by spodziewać tłumów :D W sumie to nawet ciekawa reklama... xD "Zamykamy kofiki i burdele.śpiesz się, nie trać okazji..." :D
Zajawki z NeuroGroove
  • Bad trip
  • Gałka muszkatołowa

Set: Niby w porządku, bo wyniki badań lekarskich wykluczyły wszystkie "złe rzeczy", ale ponad miesiąc potężnego stresu jednak został w ciele i głowie... "Coś" mi mówiło, że to zły pomysł, ale nie - ja zawsze wiem lepiej... Chciałam zabawy, relaksu, fajnych wkrętów przy mantrach. Pozytywne nastawienie po lekturze fajnych raportów. Setting: mój pokój, zapas Coli i jedzenia - łóżko, kocyk, lapek, muza - wszystko co do przeżycia potrzebne. W razie czego - Z. przybiegnie na pomoc.

* tytuł raportu wymyśliła dla jaj kumpela (nazwijmy ją Z.). Wtedy jeszcze nas bawił… Drugą część dopisałam już post factum.

Kończę ten opis przeżycia 21.10.14., po powrocie z toksykologii, w 65 godzinie od zażycia – ciągle lekko rozbita, wystraszona, pokłuta, z przykurczami mięśni i chyba na kacu po klonazepamie. Zimno.

Tylko wątki od 17.46 do 22.00 pisałam na bieżąco, czyli 18.10. Reszta powstaje tej chwili.

So, 18.10.14…

  • Marihuana

Lokacja : Miasto wojewodzkie, przedmiescia


Srodek : Marihuana ( niezly skun )


Dawka : 5 rurek na 3 kolesi


Czas : 2001 rok szkolny, koniec listopada.


Doswiadczenie : duuuze...

  • LSD-25

krysztalek byl wysmienity, zjadlem jakies 2/3, nie wiem dokladnie, bo

przy przecinaniu sie pokruszyl. moze nawet niepotrzebnie go

kroilem. od razu wyszedlem na miasto, okolo 18.00, bylo jeszcze bardzo

slonecznie i radosnie. przechodzilem kolo filharmonii, cos dzialo sie

w srodku. wchodze, a tam wyklad o globalizacji i makdonaldyzacji

(po angielsku). usiadlem sobie w ostatnim rzedzie, ale

niestety slowa ukladaly mi sie w ciagle niezrozumiale buczenie, w ogole

  • Marihuana