Reklamy dopalaczy do prokuratury

Miasto zawiadomi prokuraturę w sprawie reklam kieleckich sklepów z dopalaczami. Chodzi o umieszczony na nich liść marihuany. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii zabrania bowiem reklamy i promocji substancji psychotropowych i środków odurzających. Grozi za to nawet rok więzienia.

Alicja

Kategorie

Źródło

Gazeta Wyborcza

Odsłony

4020

Miasto zawiadomi prokuraturę w sprawie reklam kieleckich sklepów z dopalaczami. Chodzi o umieszczony na nich liść marihuany. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii zabrania bowiem reklamy i promocji substancji psychotropowych i środków odurzających. Grozi za to nawet rok więzienia.

Dopalacze będę też przedmiotem obrad komisji bezpieczeństwa kieleckiej rady miejskiej, która odbędzie się na początku przyszłego tygodnia. Dopalacze to pigułki, kapsułki i zioła, które mają działanie podobne do narkotyków. Większość z nich zawiera tzw. BZP, składnik działający podobnie jak amfetamina. Choć to legalne środki, specjaliści ostrzegają młodzież przed ich zażywaniem. Ich zdaniem mogą zniszczyć psychikę i stanowić wstęp do sięgania po narkotyki. Dlatego kieleckie sklepy z dopalaczami znalazły się pod lupa policji i urzędu miasta. Pod koniec ubiegłego tygodnia straż miejska usunęła z pasów drogowych reklamy sklepu ozdobione liściem łudząco podobnym do liścia marihuany. Taki sam liść widnieje w witrynie sklepu z dopalaczami w centrum Kielc. On także został już wychwycony przez miejskie służby.

- Sfotografowaliśmy witrynę. Rozmawialiśmy też ze sprzedawczynią, która stwierdziła, że to jakiś krzaczek - mówi Krzysztof Przybylski, dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta w Kielcach.

Oceń treść:

Brak głosów

Komentarze

Staszek27 (niezweryfikowany)
Najpierw byli naziści, teraz są ćpuny. To było do przewidzenia!
Anonim (niezweryfikowany)
hehe nie mogę z tego "sprzedawczyni twierdzi że to jakiś krzaczek" hehe pewnie że krzaczek..i to nie byle jaki :D
Anonim (niezweryfikowany)
czemu na sklepie pisze ODpalacze ? ;d 'jakiś krzaczek' :D
Anonim (niezweryfikowany)
Bo to ściema jest tak jak to zdjęcie artykuł itepe :)
winithebuch (niezweryfikowany)
jakos nie przypominam sobie zeby przeszla ustawa lpr o zakazie noszenia listkow gandzi na koszulkach itp, a zila tam nie sprzedaja wiec nie wiem o co im chodzi
Anonim (niezweryfikowany)
ODpalacze.pl lol CO za amatorka otwierala ten sklep ? Przeciez dopalacze maja domene com. a nie pl.
Anonim (niezweryfikowany)
[quote=Anonim]ODpalacze.pl lol CO za amatorka otwierala ten sklep ? Przeciez dopalacze maja domene com. a nie pl. [/quote] A moze tak po prostu podszywajaca sie konkurencja?
Anonim (niezweryfikowany)
odpal laczki
Anonim (niezweryfikowany)
Dlaczego odrazu to listek marihuany? Przecież to "Klon palmolistny" :D
hemp z zielonej... (niezweryfikowany)
jasne ze klon, przeciez to oczywiste; ) o co chodzi z tym "odpalacze"...? podrobka czy moze celowe zmienili to w gazecie zeby nie robic reklamy?
Fifcio (niezweryfikowany)
W kielcach faktycznie sklepy z dopalaczy nazywają się odpalacze, nie mam pojęcia dlaczego. W innych miastach na owych sklepach widnieje oryginalna nazwa?
Mili (niezweryfikowany)
Raczej, ze dopalacze.com
aira (niezweryfikowany)
<P>...definicje.</P> <P>dlatego nie lubie i nie urzywam slowaNARKOTYKI-</P> <P>bo to "subst. zakazane przez prawo."</P> <P>a ze po dopalaczach MOZNA siegnac po NaRkOtYkkI?</P> <P>no nie- to emanuje czystym złem!</P> <P>narkołyki są złe i... nieopodatkowane!</P> <P>uzależniają i zabijają.&nbsp;dlatego troskliwe Panstwo wymierza za wszelką styczność z nimi surowe kary.celem resocjalizacji.</P> <P>to , ze są obecnie w większosci mało skomplikowane chemicznie w porównaniu z niektorymi solami do kąpieli...nieważne;NIELEGALNE JEST ZŁEM NAJGORSZYM</P> <P>PROPONUJĘ jako terapię&nbsp;, : RADIO MA-RYJA ,OBIETNICE PRZEDWYBORCZE , MOPS i nalewkę ,,Wisienka' za 5.50. legalnie.</P> <P><!--break--></P>
thcxtc (niezweryfikowany)
1. W zasadzie nie ma czegoś takiego jak "liść marihuany" (pomijam drobne listki konopii, które sama marihuana może zawierać) - marihuana to głownie susz kwiatostanów głowaczy konopii, która jako taka liście posiada. 2. Trudno tu mówić o reklamie i promocji, skoro samych konopii się tam (ani nigdzie indziej legalnie) nie sprzedaje. 3. Retorycznie: w jaki sposób odróżnić optycznie liść konopii o dopuszczalnej (legalnej) zawartości substancji psychoaktywnych, od tego, należącego do rośliny nielegalnej??? A co z samym wizerunkiem - jak na witrynie sklepu??? :p Zatem: <b><i>In dubio pro reo</i></b>. (Zasada prawna, zgodnie z którą wątpliwości nie dających się rozstrzygnąć nie można tłumaczyć na niekorzyść oskarżonego...)
Fifcio Lhus (niezweryfikowany)
Prościej mówiąc to jest POPIERDOLONE, ale zachowajmy spokój. Niech się chuje gorszą, myślę że minie trochę zanim znajdą coś na Dopalacze, taką mam nadzieję bo fajne jaja z tym sklepem są. Czy to zamkną czy nie to mnie jebie ale przynajmniej się pośmieję trochę. :D
Anonim (niezweryfikowany)
[quote=Fifcio Lhus]...zachowajmy spokój.[/quote] Otoz to, nie okazujcie ni agresji ni leku, to oznaki slabosci. Temu spoleczenstwu trzeba pokazac, ze nasze sprawy, w tym i tego typu,dotycza zbyt duzej grupy ludzi, zeby tak po prostu zamiatac to pod dywan. Trzeba pokazywac, ze jestesmy duza i znaczaca czescia spoleczenstwa. Rowniez zorganizowana, ale to juz inna kwestia...
poSD (niezweryfikowany)
niech szanowni eksperci od narkomanii, wejdą do pierwszego lepszego Mcdonalna i zobaczą, jakie tam rośliny (sztuczne) stoją...wypisz, wymaluj konopia. tyle, ze sztuczna, ale czy to nie grozi więzieniem? wszak to zakazany liść i czy to nie znaczy, że mcdonald reklamuje i promuje zażywania środków odurzających? Zamknąć wszystkie Makkwaki!
Anonim (niezweryfikowany)
Jebane psy wszędzie się wpierdolą Polska jak widać i tak pozostanie sto lat za murzynami wejście na drogę narkotyków po tych specyfikach to ściema pomyślcie czy ten kto pije alko to od razu staje się alkoholikiem Nie!
Anonim (niezweryfikowany)
w Poznaniu jest sklep FAJA przy ul. Głogowskiej i ma w logo wielki liść zioła jakos nikt nie robi z tego dymu. poza tym wizerunek liscia nie jest w Polsce zabroniony i karalny wiec nie rozumiem o co ten dym?
Anonim (niezweryfikowany)
dopalacze.copm dzialaja na zasadzie franczaisungu a odpalacze to wlasne przedsiewziecie, czytaj wlasne zrodla legalnych narkotykow
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan
  • Pierwszy raz

Spokojne popołudnie, dobry nastrój, sam w mieszkaniu(chociaż po kilku godzinach wraca brat), chęć przeżycia czegoś nowego i ciekawego.

Witam, poniżej mój pierwszy trip-raport, proszę więc o łagodną ocenę.

Kilka ostatnich tygodni spędziłem wdrażając się spowrotem w mój ćpuńsko-politechniczny rytm życia. W tym czasie, jak i w wakacje czytałem dużo o psychodelikach i postanowiłem spróbować kolejnego 'legalnego' drugu jakim jest DXM.

Tak więc po wykładach z jakichś pierdół udaję się do apteki, kupuję paczuszkę acodinu, która okazuje się mieć 20 tabletek po 15 mg dexa. Siadam przed PlayStation i zjadam najpierw 3 tabsy żeby wykluczyć uczulenie. Popijam piwko - ulubiony Staropramen i gram w fifkę.

  • MDMA (Ecstasy)

Data: 23 listopada 1999 02:10(nazwiska zmieniono, miejsca wycieto, daty zaponiano, fakty itd)pigula: Mitsubishi


kolorek: jasnokremowy


wymiary; gr-5mm sr-8mm


obrazek: 1 str. logo mitsuishi


2 str. linia podzialu


smak: gorzki


zrodlo: 3miasto


cena: 30 pln/szt  • Dekstrometorfan

Data : marzec 2003


Nazwa substancji: bromowodorek dekstrometorfanu - DXM HBr w postaci

tabletek Tussal)


Dawka: ja – 375mg przy wadze 60 kg (23 lata)


dudi – 375mg przy wadze 75kg czyli 7mg/kg


Doswiadczenie: ja - trawa, białe, efedryna, dxm, benzydamina, mdma


dudi – to samo


Set&Settings: wieczór, mila atmosfera, na swiezym powietrzu, dobre

nastawienie :)

  • Dekstrometorfan

Waga: 48kg

Co i jak: 500mg dekstrometorfanu + 10mg hioscyny (paracetamol odpuszczę) + 10mg prometazyny

randomness