Nadzwyczajne złagodzenie kary i wyrok w zawieszeniu dla Bronisława Opałki

Bronisław Opałka został skazany na na rok i osiem miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata, co stanowi nadzwyczajne złagodzenie kary, ponieważ sankcja przewidziana w kodeksie to minimum 3 lata bezwzględnego więzienia.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Redakcja [H} na podatwie Gazety Wyborczej

Odsłony

681

Kielecka "Gazeta wyborcza" podała informację, że oskarżony o produkcję narkotyków Bronisław Opałka został skazany na na rok i osiem miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata, co stanowi nadzwyczajne złagodzenie kary, ponieważ sankcja przewidziana w kodeksie to minimum 3 lata bezwzględnego więzienia. Wyrok został wydany dziś (środa) w Sądzie Okręgowym w Kielcach.

Wszyscy trzej oskarżeni zostali uznani za winnych i ukarani tak samo. Sąd wziął pod uwagę wyrażoną przez nich skruchę, motywy, którymi się kierowali, oraz okoliczność, że uprawiali rośliny na własny użytek. W opinii sądu ilość wytworzonego "narkotyku" była znaczna, ale w porównaniu z innymi sprawami i tak mieszcząca się w dolnych granicach.

Adwokat Bronisława opałki, Jerzy Zięba, tak skomentował wyrok:

Dzisiejszy wyrok to przede wszystkim ulga dla samego oskarżonego, ale również ten wyrok ukazuje jak wielką wartością dla obywateli naszego kraju są niezawisłe sądy i sumienie i wrażliwość sędziego

Więcej o sprawie tutaj

Oceń treść:

Average: 9.5 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • MDMA (Ecstasy)
  • Pierwszy raz

Czekałem na to od ponad miesiąca, dużo znajomych opowiadało mi o tym pięknym stanie i chciałem go w końcu doświadczyć. Miało to miejsce na imprezie sylwestrowej 2017/2018. Nastawiłem się bardzo pozytywnie, miałem zarzucić wraz z 5 kumplami, tak też zrobiliśmy. Oczekiwałem niesamowitego uczucia, o którym tyle słyszałem.

Wprowadzenie:

Jestem zwykłym nastolatkiem. Chodzę do technikum mechanicznego. Uczę się nawet dobrze. Nigdy nie sprawiałem żadnych problemów. Jakieś tam doświadczenie z narkotykami miałem, dużo czytałem o MDMA i byłem przygotowany na całego tripa.

T(19:00)

  • Dimenhydrynat

Zaczynam pisać ten artykuł w godzinę po zarzuceniu 20 tablet Avio.........jak na razie bez rezultatu. :{

Czwartek, godz. 23.41. Zastanawiam się czy nie lepiej wyjść na miast i zobaczyć czy ten "lek" naprawdę działa , ale boję

się troszkę, że będąc na jeździe ktoś mi z tulipana w potylice nie przyłoży........zaczekam 15 minut i spadam. Machnę krótki

spacerek i zobaczymy czy świat jeszcze istnieje.Objawy? Lekka senność i znużenie. NIc , czego nie możnaby było się

dowiedzieć z ulotek w opakowaniach.



  • MDMA (Ecstasy)


Moj pierwszy raz na dropsach (jadłam kiedyś, ale tylko połówkę nic nie dało...)!!! Pojechaliśmy do niezłego klubu - wrzuciłam z kumpelą po dropsie (żółte romby) i czekamy!!! Czekamy i nic juz bylam zła powoli..?Siedziałam z chłopakiem i wlaśnie wtedy, kiedy zaczął mnie calowac po szyi!!! Dropsik mi wszedl...Po prostu przyszla mi mysl, ze jest zajebiscie i ja tu zostaje...To byly sekundy jak wstalam i poszlam z kolezanka do toalety - jej tez weszlo!!!


  • Amfetamina


Substancja : Amfetamina

Ilość : Cały worek

Doznania : Niezłeeee ;)



Mówiłem że opisze kiedyś nocną jazdę po fecie ... ;)



Niestety nie będzie to sprawozdanie z jakiejś imprezy czy coś ...



Było to dosyc niedawno, bo jakiś miech temu ... dostałem od znajomego Zdzisława ;) kilka worków jkiejś innej, bo palonej amfetaminy ... jak teraz dobrze pomyśle mogła to byś metamfetamina czy jakoś tak ... ale nieważne ... dostałem od niego towar z zapewnieniem że jest dobre.