Nadzwyczajne złagodzenie kary i wyrok w zawieszeniu dla Bronisława Opałki

Bronisław Opałka został skazany na na rok i osiem miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata, co stanowi nadzwyczajne złagodzenie kary, ponieważ sankcja przewidziana w kodeksie to minimum 3 lata bezwzględnego więzienia.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Redakcja [H} na podatwie Gazety Wyborczej

Odsłony

660

Kielecka "Gazeta wyborcza" podała informację, że oskarżony o produkcję narkotyków Bronisław Opałka został skazany na na rok i osiem miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata, co stanowi nadzwyczajne złagodzenie kary, ponieważ sankcja przewidziana w kodeksie to minimum 3 lata bezwzględnego więzienia. Wyrok został wydany dziś (środa) w Sądzie Okręgowym w Kielcach.

Wszyscy trzej oskarżeni zostali uznani za winnych i ukarani tak samo. Sąd wziął pod uwagę wyrażoną przez nich skruchę, motywy, którymi się kierowali, oraz okoliczność, że uprawiali rośliny na własny użytek. W opinii sądu ilość wytworzonego "narkotyku" była znaczna, ale w porównaniu z innymi sprawami i tak mieszcząca się w dolnych granicach.

Adwokat Bronisława opałki, Jerzy Zięba, tak skomentował wyrok:

Dzisiejszy wyrok to przede wszystkim ulga dla samego oskarżonego, ale również ten wyrok ukazuje jak wielką wartością dla obywateli naszego kraju są niezawisłe sądy i sumienie i wrażliwość sędziego

Więcej o sprawie tutaj

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Szałwia Wieszcza

S&s, dawkowanie w TR

Działa!

Pierwsza próba - zdaje się - jak i dwie kolejne rozpoczynały się w kuchni; paliłem z metalowego kranu odpalając od palnika kuchenki gazowej, a towarzyszył mi G.P.

Na początek zwyczajny susz. Już nabite i to sporo. Zadziała? W końcu to tylko susz - za pierwszym razem może nie podziałać, wcale się nie zdziwie.

  • Dekstrometorfan
  • Przeżycie mistyczne

Set: nastawienie jak zwykle pozytywne mimo trzech bad tripów jakie miałem w swojej 3 letniej karierze, Setting: wieczór i noc z 28.09 na 29.09 tego roku. Dodatkowo: komp (net a później gierki w tym FarCry, który zakupiłem w Empiku z pomarańczowej kolekcji klasyki :) opłacało się kupić, a nie ściągać jak zawsze, bo przynajmniej to pewne jest, a i tak to pierwsza i NIE ostatnia gra jaką kupiłem w tym roku ;]) oraz film

Witam wszystkich. Chciałbym opisać wszystko z jak największą liczbą szczegołów, które zapamiętałem z wczorajszego tripu oraz trochę czasu przed rozpoczęciem tripowania, żeby przybliżyć Wam moje nastawienie i przygotowanie wszystkiego (czyli Set and Setting). Znaczenie słów "Acodin zażył mnie" w tytule wyjaśnię przy opisywaniu tripu na 900mg.

 

  • Grzyby halucynogenne


Doświadczenia: Mary Jane praktycznie Non Stop, chyba że jestem na studiach (czyli na detoxie). Pare razy XTC, LSD no i grzyby. Grzyby dokładnie jadłem 4 razy w ilosciach od 30 do 75.

Ten artykuł opisuje moje drugie spozycie tego psychodelika.Ten trip przypadł na 12.11.2004.