List - Protest

Nie bądź bierny. Dołącz do protestu. Wyślij list do swojego Posła|. Zadzwoń, faxuj. W przyszłym tygodniu głosowanie nad nowelizacją wprowadzającą 8 lat więzienia za posiadanie!

Tagi

Źródło

kanaba

Odsłony

3395

Nie bądź bierny. Dołącz do protestu. Wyślij list do swojego Posła|. Zadzwoń, faxuj. W przyszłym tygodniu głosowanie nad nowelizacją wprowadzającą 8 lat więzienia za posiadanie! ----------

Uwaga. GŁOSOWANIE WE WTOREK!

[Pobierz list w wersji PDF| http://eyecandy.hyperreal.info/albumsy/userpicsy/10039/Ziobro.pdf]

Szanowni Posłowie,

W przyszłym tygodniu decydować będziecie Państwo o wprowadzeniu kary do 8 lat wiezienia za posiadanie nielegalnych substancji odurzających. Uzasadniane to jest przez Rząd RP potrzebą wprowadzenia rozwiązań UE i dostosowanie prawa krajowego do Decyzji ramowej Rady Unii Europejskiej Nr 2004/757/WSISW z dnia 25 października 2004 r. ustanawiającej minimalne przepisy określające znamiona przestępstw i kar w dziedzinie nielegalnego obrotu narkotykami. W imieniu ludzi którym nie jest obojętny los użytkowników narkotyków proszę Państwa o odrzucenie sprawozdania z posiedzenie Komisji Zdrowia i Komisji Sprawiedliwości i przeprowadzenie właściwych konsultacji z ekspertami i organizacjami pozarządowymi. Przedstawiona nowelizacja nie została właściwie skonsultowana i zawiera rozwiązania nie mieszczące się w dyrektywie Rady. Minister Ziobro nie raczył nawet zapytać o zdanie Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii! Mimo, iż decyzja Rady wyraźnie wprowadza rozróżnienia szkodliwości narkotyków (art. 4 ust. 2) przedstawiony projekt ich nie zawiera i odnosi się także do tak zwanych narkotyków miękkich. Brak wyraźnego rozróżnienia posiadania w celach komercyjnych i dla własnego użytku przy jednoczesnym wprowadzeniu maksymalnej kary do 8 lat więzienia za posiadanie niezdefiniowanej "znacznej" ilości każdego rodzaju nielegalnych narkotyków uderzy także w grupę która nie jest celem Decyzji ramowej Rady UE. Decyzja ta w art. 2 punkt 2 zastrzega iż "nie obejmuje czynów gdy ich autor realizuje je w celu konsumpcji własnej".

Obecne rozwiązania i codzienna praktyka organów ścigania polegające na zastraszaniu użytkowników narkotyków prowadzić będzie do nadużywania art. 62 ust. 2 i uderzy nie w dilerów narkotyków a przede wszystkim w użytkowników. Nie są w naszym krajem niczym wyjątkowym przypadki gdy oskarżenie o posiadanie "znacznych" ilości składa się przeciwko konsumentom konopi którzy posiadali ją w ilościach np. 5 gram. W czasie, gdy jednym z celów Planu działań UE w zakresie narkotyków (2005-2008) jest rozwój alternatyw do kar pozbawienia wolności dla użytkowników narkotyków (art. 13), polski rząd podnosi dla nich kary za posiadanie narkotyków do 8 lat - twierdząc, iż tak każe mu Bruksela. W obecnej ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii (art. 72) dano możliwość umorzenia postępowania przez prokuratora jeśli oskarżony - uzależniony przejdzie pomyślnie terapię, a nie uzależniony odbędzie specjalny program profilaktyczny. Możliwe to jest jednak tylko w przypadku przestępstw zagrożonych maksymalną karą do 5 lat, a nie 8! Polski rząd nie robi nic, aby wprowadzić te rozwiązanie w życie. W zamian zamykając dla niektórych użytkowników narkotyków drogę dającą im wartościową alternatywę uniknięcia kryminalizacji i w niektórych przypadkach poprawienia swojego życia. Zwracam państwu uwagę, iż tak wysokie kary za posiadanie bliżej nie określonych ilości konopi i innych narkotyków miękkich są niespotykane w Europie, a w Parlamencie naszych południowych sąsiadów toczy się właśnie debata nad prawem do uprawy przez każdego dorosłego Czecha do trzech roślin konopi (na standardy polskiej policji była by to już ilość hurtowa). Zwracam też uwagę że na początku roku podobna nowelizacja prawa w Bułgarii ustanawiająca bez rozróżnienia typów narkotyków 10 lat za posiadanie wywołała ostry sprzeciw Komisji Europejskiej. Jeszcze raz proszę o odrzucenie sprawozdania i wrócenia sprawy do sejmowych komisji oraz przeprowadzenia poważnych konsultacji ekspertów i organizacji. Bardzo prosimy o skontaktowanie się z nami. Na zakończenie pragnę przekazać Państwu jeden z komentarzy z naszej strony internetowej kanaba.info :

* Tytul : ostrzeżenie
* Serwis : Drugs

Chciałam przestrzec rodziców, którzy mają problem z dziećmi uzależnionymi. Nie zgłaszajcie się po pomoc do policji. Ja tak zrobiłam, Policja to wykorzystała mojego syna aresztowała na podstawie kłamliwych zarzutów, zastraszyli go, poniżyli, na drugi dzień wypuścili. Mój syn tego nie wytrzymał, popełnił samobójstwo, miał 19 lat. Policja ma jeden swój cel. Na pewno nikomu nie pomoże. Nie róbcie tego błędu co ja ,od tego są odpowiednie poradnie.

Z poważaniem,

Artur Radosz (artur@kanaba.info)
ENCOD - Europejska Koalicja dla Racjonalnych i Efektywnych Polityk Narkotykowych%
Tel. +48 510 98 10 11

ENCOD - Europejska Koalicja dla Racjonalnych i Efektywnych Polityk Narkotykowych jest siecią europejskich organizacji Społeczeństwa Obywatelskiego i obywateli dotkniętych i/lub zaniepokojonych obecnymi politykami narkotykowymi, którzy chcą zastąpić je zrównoważonym i racjonalnym podejściem. Od 1993 roku promujemy bardziej racjonalne i efektywne polityki narkotykowe, które zawierają zintegrowane rozwiązanie wszystkich problemów związanych z globalnym fenomenem narkotyków. -

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • 6-APB
  • Bad trip

Set: Oczekiwałam euforii, empatii i intensywnego kontaktu ze światem zewnętrznym. Sitting: impreza ze wszechobecną psychodelą , masa ludzi, silne bodźce dźwiękowe

 

 

 Przybyłam do obcego mi środowiska, w który miało odbyć się pewne wydarzenie. Miałam określone oczekiwania co do przeżyć, które miały stać się moim udziałem, ale rozczarowałam się koszmarnie.

Ok 21 przyjęłam 6apb,  a po jakiejś godzinie 25c-nbom. Oczekiwałam empatii, pięknych i inspirujących odczuć. Chciałam poszerzyć paletę emocji związanych z kontaktami międzyludzkimi. Wyszło zupełnie odwrotnie.

W drodze na imprezę

  • Dekstrometorfan
  • LSD-25
  • Miks

Popołudnie, własny pokój, nie mogłem się doczekać :)

Po tym jak kwaszenie ze znajomymi zostało odwołane, nie mogąc doczekać się kolejnej okazji postanowiłem zarzucić planowane kombo samemu w pokoju. Około godz. 13 połknąłem 18 kapsułek tussidexu, po ok. pół godziny poszedłem rzygnąć. Nie jadłem nic od paru dobrych godzin, więc łatwo poszło. Wróciłem do pokoju, usiadłem na łóżku, dalej czuję źle w brzuchu. Postanowiłem się położyć... nie, nie zdążyłem.

  • Marihuana

nazwa substancji ===-->> Mary Jane_&_ects

Poziom doświadczenia



|Księżniczka|......ziółka , pixy :D kilka razy feta

|L()RD|......ziółka , pixy :D kiedys wiele przygod z feta, Dmx 3 razy



Godzina 19.30


  • Dekstrometorfan
  • Tripraport

Przed wzięciem byłam raczej przybita, zdołowana, zmęczona. To był męczący tydzień i uciążliwy dzień. Nie miałam siły, byłam rozdrażniona. Tego dnia nie planowałam brać, miałam za sobą tydzień intensywnego grzania i serce powoli zaczynało odmawiać posłuszeństwa. Bolała mnie głowa, serce kołatało przy każdym pokonywaniu schodów, do tego nasilające się uderzenia w skroń i znacznie osłabiona wydajność płuc...

Swoje przeżycia z DXM zaczęłam około pół roku temu. Większość moich tripów zawsze wahała się pomiędzy drugim i trzecim plateau, jedynie raz doszłam do czwartego. Dawkowanie ograniczam zawsze do 150mg, ze względu na to, że mam 1,68m i ważę 42kg. Przez ostatni rok brałam ketoprofen, tramadol w silnym dawkowaniu. Do tego morfina i dwukrotna długa narkoza.

Wstęp

randomness