Debata nad legalizacją marihuany. W Płocku chcą stworzyć Miejski Ogródek Konopny

W Sejmie obraduje Parlamentarny Zespół ds. Legalizacji Marihuany, który ma ustalić założenia projektu ustawy, dotyczącej konopi. Posłowie pracują nad tym, aby nie było karane posiadanie marihuany do celów rekreacyjnych, marihuany medycznej oraz konopi siewnych. Tymczasem w Płocku powstał pomysł stworzenie Miejskiego Ogródka Konopnego.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

petronews.pl
Agnieszka Stachurska
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

70

W Sejmie obraduje Parlamentarny Zespół ds. Legalizacji Marihuany, który ma ustalić założenia projektu ustawy, dotyczącej konopi. Posłowie pracują nad tym, aby nie było karane posiadanie marihuany do celów rekreacyjnych, marihuany medycznej oraz konopi siewnych. Tymczasem w Płocku powstał pomysł stworzenie Miejskiego Ogródka Konopnego.

Informację o tym pomyśle przesłał nam czytelnik. Na profilu Smoking Team opublikowano post z propozycją niecodziennej inwestycji z Budżetu Obywatelskiego Płocka.

– Budżet Obywatelski Płocka pozwala mieszkańcom Płocka na współdecydowanie o tym, na co przeznaczona zostanie część budżetu miasta. Dlatego też chcielibyśmy zaproponować mieszkańcom Miejski Ogródek Konopny i poznać Waszą opinię dotyczącą tego projektu – piszą pomysłodawcy tego projektu.

Jak tłumaczą na załączonej grafice, celem takiego ogródka miałaby być:

 • edukacja na temat wykorzystania konopi
 • odkłamanie złego wizerunku Cannabis
 • przeciwdziałanie narkomanii
 • wzbogacenie krajobrazu miejskiego
 • podniesienie atrakcyjności turystycznej dzielnicy
 • urozmaicenie i zróżnicowanie zieleni miejskiej
 • wsparcie zrównoważonego rozwoju miasta.

W komentarzu uzupełniono pomysł o lokalizację takiego parku konopnego np. na wyspie Ossowskiej koło nowego mostu.

– Zrobić tam też laboratorium, sprzedawać olejki CBD, ciasteczka. Dopłynięcie na wyspę stateczkiem i turyści przyjeżdżali by jak w dym – pisze zwolenniczka tego projektu.

Ktoś inny proponuje natomiast zbudowanie ogrodu botanicznego, takiego jak we Frankfurcie nad Menem, z laboratorium genetycznym dla ponad 5 tys. odmian konopi.

Tymczasem w Sejmie od stycznia br. trwają szerokie konsultacje założeń projektów, dotyczących konopi siewnych i marihuany rekreacyjnej z ekspertami, instytucjami i organizacjami społecznymi. Mają potrwać do 12 lutego.

Jak informuje Polsat News, punktem wyjścia w projekcie dotyczącym dekryminalizacji marihuany, jest uprawa czterech krzaków i posiadanie 5 gramów na własny użytek. Posiadanie takiej ilości przez osoby dorosłe miałoby po wejściu w życie ustawy przestać być karane.

Podzespół ds. konopi siewnych zaproponował natomiast, aby dopuszczalna zawartość THC, czyli Tetrahydrokannabinolu (główna substancja psychoaktywna zawarta w konopiach), została zwiększona do 0,3 proc. – zgodnie z regulacją przegłosowaną w październiku ub.r. przez Parlament Europejski. Obecnie dopuszczalne stężenie wynosi nie więcej niż 0,2 proc. Hodowca nie musiałby posiadać zgody na uprawę, ale miałby obowiązek poinformowania państwa, że taką działalność będzie prowadził.

Trzeci z podzespołów zajmuje się marihuaną medyczną i jest w trakcie wewnętrznych konsultacji, które mają potrwać do końca stycznia. Pomysłodawcy chcą, żeby marihuana medyczna była dostępna w aptekach i nie była zawyżona cenowo. Posłowie chcą, aby dopuścić w Polsce uprawy konopi dla celów medycznych oraz wprowadzić refundację leków np. w przypadkach padaczki lekoopornej czy chorób nowotworowych, przy których medyczna marihuana jest stosowana, by łagodzić dolegliwości.

Parlamentarny Zespół ds. Legalizacji Marihuany składa się obecnie z 19 posłów, w większości Lewicy, ale także z Koalicji Obywatelskiej i Konfederacji oraz jednego posła niezrzeszonego.

Obecnie art. 63 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii mówi, że:

1. Kto, wbrew przepisom ustawy, uprawia mak, z wyjątkiem maku niskomorfinowego, konopie, z wyjątkiem konopi włóknistych, lub krzew koki, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

2. Tej samej karze podlega, kto, wbrew przepisom ustawy, zbiera mleczko makowe, opium, słomę makową, liście koki, żywicę lub ziele konopi innych niż włókniste.

3. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest uprawa mogąca dostarczyć znacznej ilości słomy makowej, liści koki, żywicy lub ziela konopi innych niż włókniste, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
 • Marihuana

Autor: HolyShaG

Wiek: Wtedy 18 lat.

Waga: ~80kg.

Wzrost: 184cm.

Doświadczenie: Etanol, nikotyna, teina, kofeina, amfetamina (śladowa ilość, praktycznie 0 efektu), THC, bez efektu, za mała ilość.

Set & Setting: Wakacyjna ciepła sierpniowa noc 2009 roku, atmosfera wspaniała - wraz z moim przyjacielem (R) dostaliśmy się na wymarzone uczelnie. Dodatkowo perspektywa, miło spędzonej nocki z miłymi koleżankami. Duża dyskoteka, dużo ludzi. Piątek.

 • Grzyby halucynogenne
 • Przeżycie mistyczne

Jak najbardziej pozytywne nastawienie, własny pokój

Jako że to jest mój pierwszy trip raport proszę o wyrozumiałość :)

T -1

Ciekawość zwyciężyła :).Jako że pogoda nie dopisywała a akurat miałem wolna chatę, postanowiłem zakosztować tych jakże magicznych grzybów we własnym
domu, pokoju.Ostatnie przygotowania ustawienie playlisty w winampie,
ewentualnie jakiś film, ogólnie nie wiedziałem czego mam się spodziewać.

T 0

 • Anadenathera peregrina

Anadenanthera Columbrina

Wstęp


 • Muchomor czerwony

Zjadlem ok. 7-10 sztuk suszonych w cieniu kapeluszy.

Po ok. 30 min. język zesztywniał i chciało się żygać. Później wypilem herbate i nieprzyjemne uczucie minelo. Spiesze sie, nie wiem gdzie, czuje sie inny niz zawsze. Po zamknieciu oczu widze kolorowe tunele. Przed oczami pojawiaja sie ukosne kratki, cos a`la siatka ogrodzeniowa. Przezroczyste linie lataja przed oczami. Nie wiem ile trzeba zjesc, zeby powiedzec "[...] ja nie chcalem wracac [...]" - pol kilo?

Zapalilem ok. 3 fifki ziela (slabego). PRzed oczami kolorowe wzory lataja.

randomness