Legal high?

We wrześniowym "Mixmagu" znalazłam ciekawy artykuł o legalnych używkach i postanowiłam się nim z Wami podzielić.

Tagi

Źródło

http://rebel-children.blogspot.com

Odsłony

14040

We wrześniowym "Mixmagu" znalazłam ciekawy artykuł o legalnych używkach i postanowiłam się nim z Wami podzielić. Tłumaczenie miejscami może być kulawe, ale liczy się ogólny sens. Miłej lektury.

Poznajcie analogi narkotyków. Są naukowo rozwinięte, aby naśladować efekty po środkach takich jak ecstasy, kokaina i konopie. Są łatwo dostępne w Internecie lub sklepach, nie pozwalają wzbogacić się gangom i są całkowicie legalne - przynajmniej jak na razie. Ale mogą być niebezpiecznie toksyczne.

Nie dzieje się dobrze w odwiecznej walce z narkotykami. Rząd Wielkiej Brytanii próbuje pracować bliżej z ekspertami i naukowcami, aby określić politykę narkotykową, która upadła, kiedy ich rady nie pasowały do tego, co politycy chcieli usłyszeć. Sir profesor Michael Rawlins podał się do dymisji ze stanowiska Doradcy Komisji ds. Nadużyć Narkotyków po tym, jak konopia została przekwalifikowana z narkotyku klasy C do klasy B, wbrew jego zaleceniom. Jego następca, profesor David Nutt także znalazł się pod presją, by ukrócić swoją brawurę po słowach "myślę, że 4MTA, LSD i ecstasy prawdopodobnie nie powinny być narkotykami klasy A".

W międzyczasie spada jakość ecstasy, podczas gdy kokaina powoduje coraz więcej cierpienia na świecie każdego dnia, wyzyskując ludzi z każdego szczebla narkotykowej drabiny, od hodowców po mułów, siejąc przemoc i rozpacz, a nawet kreując ogromny narkobiznes (całe państwa poświęcają się, by biały proszek przemaszerował z jednej części świata do nozdrzy w innej), jej czystość pogarsza się, a brytyjska policja twierdzi, że jest tylko w 7% czysta i pozbawiona kancerogenów, lekarstw dla zwierząt, środków znieczulających i innych śmieci. Oto, gdzie doprowadziła nas narkotykowa wojna w 2009 r. Ale teraz nowoczesna chemia stworzyła nowy front.

Nielegalne stymulanty, takie jak kokaina, MDMA i kanabinole zostały skopiowane na poziomie molekularnym i następnie zmienione w niewielkim stopniu, by w ten sposób stworzyć asortyment nowych "analogów": laboratoria produkują narkotyki z podobną strukturą chemiczną, która powoduje podobne efekty do ich nielegalnych "braci". Te nowe substancje, nazwane m.in. mefedronem, methylonem i Spice są wystarczająco inne, by mogły być legalne i obecnie są sprzedawane w internetowych smart-shopach i ulicznych head-shopach, choć może już nie długo. Mówi się, że mogą zostać wpisane po ketaminie i GHB na listę zdelegalizowanych substancji po tym, jak profesor Les Iversen, członek Komisji ds. Nadużyć Narkotyków w czerwcu poruszył kwestię ich bezpieczeństwa.

Ale jeśli nowa fala laboratoryjnie wytworzonych analogów jest produkowana nielegalnie, ich miejsce zajmą inni chemicy, często pracujący zupełnie legalnie i dużo szybciej niż ludzie tworzący prawo. "Chemia to nic nowego" - mówi profesor toksykologii John Ramsey, rzecznik prasowy narkotykowej bazy danych Tictac. "20 lat temu przemysł farmaceutyczny wydał fortunę na poszukiwania analogu THC po tym, jak otrzymał ofertę na produkcję lekarstw dla cukrzyków i osób cierpiących na różnorakie sklerozy. Nie udało się, ponieważ każdy wytworzony na podobieństwo THC związek chemiczny sprawiał, że pacjenci byli na haju. Wiedza o tym, jak stworzyć różne analogi przez jakiś czas kręciła się w kółko.

Brytyjskie prawo narkotykowe już zakłada, że zapożyczenie molekuł z nielegalnych substancji, by stworzyć nowy produkt jest bezprawne, ale co dokładnie definiuje analog i co określa go nowym narkotykiem jest niemożliwe do ustalenia. "Przykładowo - dr Ramsey wyjaśnia - GBL jest zasadniczo składnikiem zmywacza do paznokci. W niektórych klubach jest to przyjmowane jako legalna alternatywa GHB, więc czy skreślisz GBL ze szkodą dla kobiet, tylko dlatego, że ktoś chce się zabawić w weekend?"

Człowiek, który stworzył ecstasy, dr Alexander "Sasha" Shulgin, jest chemikiem, którego książki "Pihkal: Chemiczne love-story" i "Tihkal: Kontynuacja" obfitują w chemiczne receptury - to prawdziwe książki kucharskie dla innych naukowców. Shulgin zapożyczył i sformował rodziny związków chemicznych, testując i zapisując ich efekty, dzięki czemu pojawiły się narkotyki takie jak MDA i 2C-I. I nie był w tym osamotniony. Podobna molekularna ewolucja rozpoczęła się w połowie lat 90., kiedy to chemicy odkryli BZP, która powoduje, że użytkownik doświadcza efektów podobnych do amfetaminy. BZP zaczęła być używana przez Nowozelandczyków jako "minimalizująca szkody" alternatywa ecstasy. Dr Ramsey mówi: "Teraz istnieje na rynku co najwyżej 50 legalnych produktów psychoaktywnych zawierających BZP".

Legalne substancje aktualnie mogą stać się nielegalne, jak wyjaśnia dr Ramsey: "w pigułkach Mitsubishi, które testowaliśmy przez ostatni rok, 50% z nich zawierało legalny analog BZP zwany CPP". Dlatego wygląda to na wysoce prawdopodobne, że klubowicze gustujący w ecstasy odurzają się od pewnego czasu legalnymi produktami. Obecnie sprzedaż BZP jest w Wielkiej Brytanii regulowana prawnie - posiadanie jest legalne - a ogólny status substancji jest nieokreślony.

Większość legalnych środków psychoaktywnych w sprzedaży jest dziś oznaczona napisem "nie do spożycia przez ludzi". Pigułki są opatrzone etykietką "roślinne jedzenie", a proszki ostemplowane jako "sól do kąpieli". Elizabeth Bolton, rzecznik prasowy Agencji Regulującej Lekarstwa i Zdrowie (MHRA) mówi, że producenci i dystrybutorzy "przypuszczalnie próbują uniknąc całej legislacji wraz z kontrolą produktów na zdatnośc do konsumpcji przez człowieka". Innymi słowy, jeśli produkt uznany jako jedzenie nie jest ani jedzeniem, ani lekarstwem, musi dostosować się do legislacji produktów ludzkiej konsumpcji, roślinne jedzenie i sole do kąpieli już nie, aczkolwiek przedstawiciel portalu www.elegalhighs.com powiedział Mixmagowi, że "próbujemy jedynie sprzedać produkty przeznaczone do konsumpcji i służymy klientom radą, jeśli jej potrzebują".

Dużym problemem jest fakt, że nie było badań lub były one niedokładne sprawdzających, czy nowa generacja narkotyków jest toksyczna. "Ważną sprawą jest to, czy te narkotyki są niebezpieczne" - wyjaśnia dr Ramsey. "Nie jesteśmy przeciwnikami zabawy, my naprawdę chcemy zapobiec krzywdzie, jaką mogą zadać sobie ludzie". Ale w świetle sprawy luki w prawie dotyczącej legalności grzybków halucynogennych sprzed kilku lat, kiedy świeże grzybki były nielegalne na ulicach i w Internecie, mimo że nie było dowodów na ich szkodliwość, wygląda na to, że cokolwiek sądzą eksperci, rząd zastosuje politykę "najpierw delegalizacja, później zadawanie pytań".

Kwestia, czy prawo przygwoździ chemików to inna bajka. Może to, co naprawdę oznacza termin "analog narkotyku" to fakt, że jest tylko jedno rozwiązanie dla twórców prawa w przyszłości, determinujące wygraną w wojnie, którą ci najrozsądniejsi uważają za już przegraną: nieskupianie się na specyfice substancji lub zawracanie głowy ekspertom konsultacjami, po prostu całkowite zdelegalizowanie odurzania się. Tak. Powodzenia, politycy.

ANALOG KOKAINY
nazwa: methylmethcathinone
forma: biały proszek
slangowa nazwa: mephedrone, 4-MMC, charge
formuła chemiczna: C11H15NO
cena: 15-30 funtów za gram
podobny do: kokainy

efekty: pobudzenie, euforia, towarzyskość, niepokój, alienacja, rozmazane widzenie, powidoki, szczękościsk, rybi zapach potu, zwiększenie tempa bicia serca, wzrost libido

Przedstawiciel rządowej Jednostki Strategii Narkotykowej powiedział Mixmagowi, że jego komórka uważa mephedrone za mniejsze zło spośród 2 analogów porównywanych do kokainy ("ale uważamy też, że żaden z nich nie powinien być używany"). Mephedrone jest wytwarzany całkowicie z nieorganicznych farmaceutycznych zasobów, a jego struktura chemiczna jest podobna do alkaloidów znalezionych w Khacie, roślinie żutej i wykorzystywanej jako stymulant w krajach afrykańskich. Ma charakterystyczny, chemiczny rybi zapach i jest na tyle nowy, że doradca rządowy Les Iversen powiedział, że "nie ma informacji dotyczącej jego toksyczności, jaką mógłbym znaleźć", co oznacza, że użytkownicy Mepha nie mają wytyczonej właściwej i bezpiecznej dawki. Chris Hudson z Talk to FRANK powiedział: "Meph może uzależniać, przykładowo konsumenci zakładają, że wezmą tylko małą ilość tegoż i nagle uświadamiają sobie, że są zmuszeni do brania coraz większych dawek. Istnieją niepotwierdzone pogłoski, jakoby Meph mógł spowodować nagłą śmierć jako rezultat zawału serca".

Mickey, weteran clubbingu z Leeds mówi: "Możesz podzielić to na kreski, żeby je wciągnąć, spalić, zmieszać z wodą albo zamknąć w kapsułce. Ludzie mówią, że Meph jest jak koka, ale uważam, że to jest bardziej jak połączenie kokainy i słabego speeda, zawsze próbujesz odświeżyć to oszołomienie po pierwszej kresce. Zejście jest szybkie i czyste. Meph jest świetna, bo jest legalna, czysta i w przeciwieństwie do kokainy nie powoduje szkód zdrowotnych". Większość użytkowników opisuje, jak kilka kresek potrafi zapoczątkować całą noc zabawy i odpowiednio kołatanie serca i bóle głowy.

ANALOG ECSTASY
nazwa: methylone
forma: krystaliczny biały proszek
slangowa nazwa: bk-MDMA, M1, MDMCAT, Explosion
formuła chemiczna: C11H13NO3
cena: 25-30 funtów za gram
podobny do: MDMA

efekty: podobne do ecstasy

Methylone jest beta-ketonem i analogiem MDMA, jest produkowany z farmaceutycznych surowców w laboratoryjnych warunkach. Les Iversen, rządowy doradca i profesor farmakologii na Oxfordzie mówi, że to "względnie nowy syntetyczny środek z pewnym podobieństwem do amfetaminy i ecstasy". Dr Ken Checinski z Talk to FRANK mówi: "Methylone jest rodzajem płynnej ecstasy. Ma takie same efekty i niesie za sobą podobne ryzyko".

Pierwotnie sprzedawany jako płyn w amsterdamskich smart-shopach pod nazwą własną Explosion, methylone jest jedynie jedną z wielu chemicznych substancji stworzonych przez farmakologa dr-a Alexandra Shulgina. Jedynie garść badań nad efektami methylonu zwykła być zlecana: w 2007 r. tokijski Instytut Zdrowia Publicznego opublikował badania, z których wynikało, że efekty po podaniu methylonu szczurom to zmniejszenie potencji i wytwarzanie mniejszej ilości serotoniny w ciele, niż ma się to w przypadku MDMA. Przedstawiciele owego instytutu sugerują, że methylone powoduje zwiększenie aktywności neuroprzekaźników i wytwarzania dopaminy, co oznacza, że użytkownicy czują empatię i zwiększoną sympatię do otoczenia. Szersze toksykologiczne informacje pozostają niedostępne. Dr Ramsey mówi: "Nie oczekujcie urodzaju informacji dotyczących toksyczności Methylenu w najbliższym czasie - badania nie są tanie. Możemy mówić o okolicach setek milionów funtów za każdorazowe badanie".

"Methylone definitywnie nie jest narkotykiem do tańca - mówi doradca finansowy Katie - jest bardziej tripujący niż MDMA. Mieszam to z wodą i biorę z chłopakiem albo małą grupą przyjaciół. Wejście jest bardzo podobne do tego po MDMA, ale szybsze i czystsze. Czasami, kiedy biorę MDMA, tracę pojęcie o tym, co mówię, ale po Methylonie rozmowy są bardziej ustabilizowane.

DJ Phil powiedział nam: "Wiesz, jakie jest uczucie po MDMA tuż przed tym, jak Twój mózg zaczyna się rozsypywać? To jest ta Methylenowa bomba. Głębokie i wolne oddechy. Naprawdę delikatne."

ANALOG KANABINOLI
nazwa: JWH-018
forma: ciemnozielona lub ciemnobrązowa mieszanka suszonych roślin
slangowa nazwa: Spice, 99-0 Chillin
formuła chemiczna: C24H23NO
cena: 15-30 funtów za 3 gramy
podobne do: THC

efekty: podobne do konopii

JWH-018 jest molekularnym analogiem THC (główna psychoaktywna substancja w konopiach) i częścią większej grupy substancji w całości molekularnie podobnych do THC, znanego jako kanabinoid. JWH-018 można kupić w postaci proszku, ale jest bardziej rozpowszechniony jako legalna alternatywa konopii - Spice. Spice jest zapakowany jako "kadzidło", a jego składniki są określone jako kombinacja naturalnych roślin i ekstraktów aromatycznych, które zawierają baybean, blue lotus, dwarf skullcap, Indian warrior, lions tail, pink lotus i Siberian motherwort - nie ma słowa o żadnym kanabinoidopodobnym elemencie. Jakkolwiek, w grudniu zeszłego roku frankfurcka korporacja THC Pharm doniosła, że JWH-018 był aktywnym komponentem w co najwyżej 3 opakowaniach Spice, a w styczniu Austria, Francja i Niemcy zdelegalizowały ten produkt.

Profesor Les Iversen z Komisji ds. Nadużyć Narkotyków: "JWH-018 jest obecnie dopiero wprowadzeniem w analogi konopii, więc nie ma dostępnych rzetelnych informacji na ich temat. Spice jest potężnym środkiem odurzającym z potencjalnym niebezpieczeństwem przedawkowania.

Dr Ken Checinski z Talk to FRANK powiedział nam, że "są pewne obawy, że Spice powoduje raka. Jest także powiedziane, iż ma 4x większą moc od THC, co powoduje problemy zdrowia psychicznego.

Tom, palacz Spice'a z Londynu: "Za pierwszym razem, gdy paliłem Spice nie oczekiwałem, że mnie zmasakruje. 5 minut później byłem oszołomiony! Możesz wybierać spośród różnych "mocy", niektóre smakują jak miód, inne jak mięta. Mógłbym rzec, że Spice Gold jest największym optimum, wprawia mnie w podobny do indicki haj. Ostatnimi czasy palę mniej gandzi i haka, bo legalny stuff staje się coraz lepszy".

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)

nie roślinne jedzenie, a nawozy dla roślin ;)

Anonim (niezweryfikowany)

a ja na to  , idz pan do dopalaczy i masz to samo co w tym artykuliku...moj znaziom chemik mowi ,ze te dopalacze to jeszcze wieksze gowno niz dragi...i nie kuma czemu sa dalej legalne w zwiazku i wieksza szkodliwoscia...ale ch*j jaki kraj takie myslenie .

Anonim (niezweryfikowany)

To czy większe gowno, czy mniejsze to raczej nie wiadomo. Twój kolega chemik (swoją drogą chemik to żaden autorytet w dziedzinie szkodliwości - chemików nie uczy się niczego o zdrowiu/metaboliźmie/farmakokinetyce) wykazuje się, dobrze w Polsce znaną, ignorancją.

Dragi generalnie są średnio przebadane na ludziach (prócz tych mainstreamowych - mdma, LSD, trawki, kokainy), natomiast tzw. designer drugs są nowością.

Badania są obsunięte przez ramkę odczytu naukowców - pewnie za 10 lat powstaną pierwsze badania nad szkodliwością dzisiaj używanych substancji (i to raczej jako case - opisy przypadków zgonów dzisiaj jedzących je osobników, niż skierowane na sprawdzenie szkodliwości normalne badania (testy kliniczne????) ); ich legalność jest obsunięta ramką odczytu polityków - pewnie za 5 lat powstanie prawo delegalizujące je. Ramka odczytu undergroundowych chemików to pewnie jakieś 1-2 lata, tak że nie mamy się co martwić - nowych używek będzie przybywać w szybszym tempie niż będą delegalizowane ;-)

Anonim (niezweryfikowany)

dobrze napisane

Anonim (niezweryfikowany)

Dobrze wiedzą co ma być legalne,a co nie.Znacie dominatora z kolekcjonerzy.tv? Nazywam go narkotykiem przebaczenia.Tak człowieka przemłóci,że wybaczy wszystko wszystkim i przeprosi wszystkich za wszystko.Tylko trzeba przyjebać pół torby naraz w nosa.A ja całkowicie to pochwalam,bo przebaczenie to będzie dla wielu punkt zwrotny w ich życiu.I w życiu ich znajomych i tak dalej.Chodzi o to,żeby iść do przodu i się rozwijać,a tego bez spełnienia niektórych warunków nie osiągniesz.Naprawdę dobrze klepie.A browarów wypijesz do tego sporo,bo fajnie suszy tak pod piwko miodzio.Kurde wielki plus dla rządu polskiego za wrzucenie tego nawozu do roślin ozdobnych na rynek.Tak macie plusa.Możemy żyć sobie w raju,więc czemu nie?Możemy myślami kreować rzeczywistość w tym dobrym kierunku,bo tak naprawdę wszyscy chcemy tego samego.I najlepsze jest to,że możemy to osiągnąć.To jest do zrobienia.Wystarczy chcieć,żeby to mieć.Prosiak44

Anonim (niezweryfikowany)

Prosiak44, przestań palić to świństwo. Odbija Ci. RuShak

Anonim (niezweryfikowany)

Hehe Ja jestem za legalnoscia wszystkiego + regulacja pantwa i wssystko bedzie GiT wiec PiS Nie spinajcie sie tak bardzo hehe

Zajawki z NeuroGroove
  • 25C-NBOMe
  • Pierwszy raz

Informacja od serwisu Hyperreal: na całym świecie odnotowano kilkanaście przypadków zgonów po substancjach z grupy *-nbome (czytaj tu). Z uwagi na nierówne nasączanie blotterów, należy mieć się na baczności.

  • Powój hawajski


powtorzylem swoje doswiadczenie z i. tricolor. z silniejsza dawka (wczesniej jakies 300-350 ziaren) teraz 2 x wiecej.

tym razem poswiecilem na to calom noc, poprzednio dzien.


I.....


I przezycia byly niesamowite a wrecz unikalne nigdy wczesniej z czyms takim sie nie spotkalem


Najpierw oczywiscie zadbalem o techniczna strone przygotowan :

randomness