REKLAMA
UK: Legalne narkotyki zbierają śmiertelne żniwo. Liczba ofiar potroiła się w ciągu dwóch lat

Legalne substancje wywołujące narkotykowy „odlot” zbierają coraz większe żniwo na Wyspach. W ciągu dwóch lat liczba ofiar śmiertelnych tych specyfików wzrosła aż trzykrotnie. Najbardziej zagrożona grupa to mężczyźni po dwudziestym roku życia.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Maximus Media
Komentarz [H]yperreala: 
Trzymajacie się zatem z dala od substancji o narkotkowym działaniu.

Odsłony

448

Legalne substancje wywołujące narkotykowy „odlot” zbierają coraz większe żniwo na Wyspach. W ciągu dwóch lat liczba ofiar śmiertelnych tych specyfików wzrosła aż trzykrotnie. Najbardziej zagrożona grupa to mężczyźni po dwudziestym roku życia.

Od 2004 r. na terenie Anglii i Walii odnotowano 76 zgonów spowodowanych dopalaczami. Największy wzrost miał miejsce w okresie od 2011 do 2013, gdy liczba takich tragedii w skali roku wzrosła z siedmiu do 23 – tak wynika z danych udostępnionych przez Office for National Statistics (ONS). Informacje pojawiają się w kontekście planowanego przez rząd zaostrzenia prawa regulującego sprzedaż legalnych substancji psychoaktywnych.

Najbardziej narażoną na wpływ tych śmiercionośnych specyfików grupą osób są mężczyźni w trzeciej dekadzie życia. Średnia wieku ofiar legalnych narkotyków wynosi 28 lat. Najmłodsza z ofiar miała osiemnaście lat. W sumie w latach 2004–2013 z powodu zażycia dopalaczy zmarło dziewięcioro nastolatków.

- Niektórzy uważają te substancje za bezpieczne, ponieważ są one lub do niedawna były legalne. To nieprawda. Analiza laboratoryjna wykazała, że zawierają one szkodliwe mieszanki związków chemicznych, a niektóre z nich mają w swoim składzie nawet zakazane substancje. To zresztą tłumaczy fakt, że większość ofiar dopalaczy miała w swoim organizmie kilka różnych związków o działaniu narkotykowym – tłumaczy Vanessa Fearn, ekspertka ONS, zajmująca się badaniem śmiertelności.

Te niepokojące dane nie powinny jednak odwracać uwagi od faktu, że zakazane narkotyki zbierają jeszcze większe żniwo śmiertelne. W okresie od 2004 do 2013 r. z powodu przedawkowania heroiny lub morfiny zmarło 7748 osób, a liczba uwzględnionych w statystykach ofiar kokainy wyniosła 1752.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana

Bylo to dnia 6.11.1998 w toruniu.... klub Baza impreza techno Inwersja najciezsza odmiana...... niemal wylqcznie minimalne granie tylkona poczqtku house`u troszke dotarlem tam leciutenko zbqkany ... jesli mialo sie li tylko 2 lufki kiepskiej samosiejki inaczej byc nie moglo mialem nadzieje ze moze kogos spotkam kto poratuje mnie ale w sumie nie liczylem na to zbytnio

  • Kodeina
  • Tripraport

Pozytywne nastawienie, może troche ekscytacja, sam z ambientem w pokoju.

12:50 - Wrzucam 15 mg dxm na wzmocnienie kodeiny (tylko 15 mg ze względu na to, że wczoraj zarzuciłem 30 mg czekając aż dxm się załaduje, żeby kode wrzucić, poczułem straszny ból głowy i ogólnie bardzo złe samopoczucie, więc sobie pomyślałem, że jednak nie wrzuce tego dnia kody, bo tylko bym zmarnował, może to dlatego, że byłem po 3 piwach, nie wiem.)

13:00 - Wyszedłem na miasto się przejść, po powrocie miałem zarzucić kode.

  • Marihuana
  • MDMA
  • Pierwszy raz

Mieszkanie przyjaciół.

Wprowadzenie:

 

  • Inne

niejako i ponikad spogladajac wierzac


odejsc przezyc zaniknac pokochac


przejsc skomlec dokad po nic


wirowac spac i nieistniec leciec


strzelac korekcja czestotliwosci


archaizm tolerancja spokoj cisza


delikatnosc podkorowo krotkie niskie


wiercic wzory kojarzyc i zazyc


dyrekcja budynek skojarzenie


trawa laka las marzenie


rym sciezka mysli


konsolidacja bez celu

randomness