Reforma w Rosji

Rosja. Reforma polityki narkotykowej - nowe prawo nie karze więzieniem za posiadanie narkotyków.

Tagi

Źródło

DRCNet

Odsłony

3487

W Marcu DRCNet donosił zachodzących w Rosji reformach prawa narkotykowego po tym jak Duma przegłosowała legislacje zdejmująca kary kryminalne oraz możliwość skazywania na więzienie za posiadanie narkotyków na własny użytek. Sporo czasu zajęło ustalenie ilości narkotyków które można posiadać na własny użytek, napotkano zacięty opór wojowników z narkotykami którzy próbowali uczynić reformę bezużyteczną proponując bardzo niewielkie ilości. Wojujący z narkotykami zostali pokonani, reformatorom udało się doprowadzić do ustalenia takich ilości które zapewnią utrzymanie setek tysięcy rosyjskich użytkowników z dala od więzień.

Według starego prawa za posiadanie nawet jednego skręta z marihuaną groziło do trzech lat więzienia. Według danych rosyjskiego rządu, pomiędzy 200 000 a 300 000 ludzi odbywa karę pozbawienia wolności z powodu przestępstw narkotykowych. Według nowego prawa - a właściwie poprawki do Kodeksu Karnego - które zaczęło obowiązywać od zeszłej środy, posiadanie nie więcej niż 10 "średnich jednorazowych porcji" nie będą przestępstwem a wykroczeniem karanymi administracyjnie. Posiadanie pomiędzy 10 a 50 "jednorazowymi średnimi porcjami" będzie karane wysoką grzywną i pracą społeczną, nie jak dotychczas więzieniem. Handlujący na mała skale będą poprzez to chronieni - chyba że dadzą się złapać na sprzedaży. Kary za handel narkotykami są w nowym prawie wyższe niż dotychczas.

Podajemy maksymalne niekarane ilości narkotyków które zostały określone przez rosyjski rząd i konsultowane z grupami żądającymi reformy takimi jak Rosyjska Sieć Redukcji Szkód i Fundacja NAN. Te ilości reprezentują dziesięć "średnich jednorazowych porcji" za które nie można aresztować lub stosować innych sankcji kryminalnych:

*heroina, 1.0 gram
*kokaina, 1.5 gram
*marihuana, 20.0 gram (susz)
*haszysz, 5.0 gram
*ecstasy, 0.5 gram
*amfetamina, 0.5 gram
*meskalina, 0.5 gram
*LSD, 0.003 gram
*psilocybina, 0.005 gram

Rosyjski odpowiednik DEA, Federalne Służby Kontroli Narkotyków (FDCS), chciały o wiele mniejszych limitów, Vitaly Djuma, koordynator Rosyjskiej Sieci Redukcji Szkód oświadczył DRCNet w czasie gdy podejmowano decyzję.

"Agencją która jest odpowiedzialna za ustalenie nowych ilości jest Ministerstwo Zdrowia", powiedział Djuma, "lecz, używając swojego statutu agencji bezpieczeństwa narodowego FDCS próbowało ustawić limity według własnego uznania, dla przykładu jednorazowa dawka heroiny wynosić by miała 0.0001 grama, nie powodowało by to żadnych humanitarnych zmian a jedynie bezpośrednio zagroziło bezpieczeństwu - i życiu - milionów Rosjan używających narkotyki".

Według ilości proponowanych przez FDCS, "średnia pojedyncza porcja" marihuany wynosiła by 0.0015 grama. Podczas gdy normalny joint waży około jednego grama, posiadanie jednego jointa wiązało by się z karami wyższymi niż posiadanie 50 dawek (0.75 grama). Podobne absurdalne "średnie jednorazowe porcje" ustalono dla innych narkotyków. Wszystkie te zmiany zostały cofnięte co nie cieszy FDCS. "Teraz uzależnieni od narkotyków mogą chodzić sobie z kieszeniami marihuany a my nie możemy ich nawet zaaresztować." narzekał w czwartek gazecie Kommersant Alexander Mikhailov z FDCS. "Dawka heroiny jest normalna dla chronicznego użytkownika narkotyków, ale dla normalnej osoby jest jak dawka cyjanku potasu. Sprzeciwiliśmy się temu kategorycznie ale Minister Sprawiedliwości wściekł się i zaczął krzyczeć że to są europejskie standardy."

FDCS mówca prasowy był bardziej dyplomatyczny. "To jest prawo, a my jesteśmy zmuszeni przestrzegać i egzekwować je." powiedział Moscow Times w czwartek. Reformatorzy polityki narkotykowej przywitali z entuzjazmem nowe prawo i poprawione "średnie jednorazowe porcje". "To odważne i humanitarne prawo", powiedział Lev Levinson, koordynator "Nowej Polityki Narkotykowej", jeden z ludzi który pomógł ustalić nowe ilości. "Teraz policja zaprzestanie nękania użytkowników, będzie mogła skupić się na walce z dużymi dystrybutorami narkotyków." powiedział. Teraz Rosja musi okiełznać wojowników z narkotykami. Byli oni w poprzedni weekend zajęci tłumieniem Moskiewskiego Million Marijuana March|MMM Moskwa.

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Grzyby halucynogenne

Widzieliście "Piąty Element" ? Zajebisty film. Mi się wydał strasznie realistyczny. Ale nie o tym będę pisał. Przedstawię wydażenie które miało miejsce tuż przed seansem...

  • LSD-25
  • Marihuana
  • Tripraport

Podekscytowanie nadchodzącym tripem planowanym już od dłuższego czasu i mającym odbyć się podczas pobytu w Norwegii; nadzieja na kanapowy, introspektywny trip która niestety zostaje dość brutalnie rozwiana.

Wyprawa na dworzec w Oslo od początku jawi się w moim umyśle jako coś abstrakcyjnego. Z pewnym niepokojem wyczekuję momentu, w którym poznam K – naszego kwasowego towarzysza. Dość dotkliwie odczuwam to, że jestem w całkowicie nieznanym miejscu, otoczona masą ludzi spieszącą się nie wiadomo dokąd i po co, podświadomie wyłapuję niezrozumiałe strzępki norweskich rozmów. Czekam na K razem z P, jednocześnie przecierając oczy i usiłując wyplenić z nich resztki zaspania będące skutkiem zerwania się z łóżka o nieludzkiej wręcz godzinie.

  • Amfetamina


Środek : Amfetamina (pierwsze zażycie)

Ilość : Pół worka

Doświadczenie : Haszysz, skun, amfetamina

Generalnie to nie mam dużego doświadczenia z drugami ... wszystko zaczęło się od małej imprezki gdzie miałem styczność z grudą haszu ... nie powiem żeby kopło mnie to w kosmos, ale na pewno otworzyło bramy do wspaniałego świata ...

  • MDMA (Ecstasy)

Dzieńdobrek ..

długo was czytuję no i naweet coś naskrobałem ..

i wkradl sie drobny blad do mego podpisu .

w jednym z nich zabraklo literki .

prosiłbym o poprawienie tego na autora

o nicku " prodÓktszyn " .

yy..a są to teksty :https://hyperreal.info/neuro_groove/go.to/art/4812

https://hyperreal.info/neuro_groove/go.to/art/4793


randomness