Nie lubie siedzieć i pisać, męczy mnie to. Energii dodaje mi fakt, że to co stało się wczoraj było dla mnie najmocniejszym przeżyciem jakiego doznałem, chodz nie mam dużego doświadczenia.

Powolnemu postępowi w kwestii wprowadzania terapii wspomaganych psychodelikami do głównego nurtu amerykańskiej świadomości dodaje powagi włączenie się do walki Uniwesytetu Yale. Członkowie Yale School of Medicine utworzyli Grupę Psychodeliki i Psychiatria (Yale Psychiatry and Psychedelics Group, YPSG) w celu prowadzenia dyskusji nad rosnącą ilością badań dotyczących stosowania substancji psychodelicznych w placówkach terapeutycznych.
Powolnemu postępowi w kwestii wprowadzania terapii wspomaganych psychodelikami do głównego nurtu amerykańskiej świadomości dodaje powagi włączenie się do walki Uniwesytetu Yale. Członkowie Yale School of Medicine utworzyli Grupę Psychodeliki i Psychiatria (Yale Psychiatry and Psychedelics Group, YPSG) w celu prowadzenia dyskusji nad rosnącą ilością badań dotyczących stosowania substancji psychodelicznych w placówkach terapeutycznych.
YPSG ma stymulować dokładne analizy najnowszych wyników starannie kontrolowanych podstawowych i klinicznych badań naukowych. Uważamy, że wnioski z badań nad psychodelikami znajdą zastosowanie w różnych dziedzinach, w tym w psychiatrii, neurologii i tanatologii.
- tłumaczy nam w e-mailu Gerald Valentine, MD, lekarz psychiatra z Yale i jeden z organizatorów grupy.
Zgodnie z informacją prasową grupa planuje podczas comiesięcznych zebrań "badać doniesienia z obszaru przecięcia kwestii schorzeń psychicznych, psychofarmakologii i substancji psychodelicznych z historycznej i krytycznej perspektywy, kształtując nowe trendy na tym polu."
Zainteresowanie Yale pojawia się w momencie, kiedy badania nad psychodelikami rozkwitają po wieloletniej przerwie, który rozpoczęła się, gdy substancje te zostały zakazane przez rząd Stanów Zjednoczonych. Jak dotąd badania w Harbor-UCLA Medical Center, Johns Hopkins University, New York University i University of Wisconsin w Madison dotyczące wykorzystania psylocybiny w leczeniu lęku i innych zaburzeń psychicznych albo zostały zakończone, albo są właśnie w toku. Międzywydziałowe Stowarzyszenie Badań nad Psychodelikami (MAPS) również sponsoruje badania nad potencjalnymi pożytkami z zastosowań różnych tego rodzaju substancji.
Pojawienie się YPSG w tej chwili jest przede wszystkim odzwierciedleniem historycznego momentu. Ponowne pojawienie się psychodelicznej nauki w szanowanych ośrodkach akademickich nadało temu obszarowi wystarczającej powagi, by przekonać Wydział Psychiatrii w Yale do wspierania forum promującego inteligentną dyskusję na temat współczesnych badań w tej dziedzinie. Ponadto uważam, że mamy do czynienia ze stłumionym oczekiwaniem ze strony ogółu społeczeństwa na ponowne rozpatrzenie terapeutycznej użyteczności środków psychodelicznych ze względu na ich obiecujący charakter, zwłaszcza w odniesieniu do sytuacji, które są inaczej odporne na leczenie – ze śmiercią włącznie.
- tłumaczy Valentine
Rzeczywiście, wielu z uczestników różnych badań raportowało uporanie się z własną śmiertelnością i uczucie wdzięczności za życie po przyjęciu psylocybiny w ramach badań nad leczeniem lęku związanego z rozpoznaniem terminalnego stadium raka.
Dotychczasowe wyniki badań robią wrażenie i mogą zapowiadać wielką przyszłość stosowaniu psychodelików w terapii.
YPSG nie wierzy, że to, co może wydawać się nadzwyczajnymi twierdzeniami opartymi na najnowszych ustaleniach wymaga jakichś nadzwyczajnych poziomów dowodzenia, a po prostu dowodów opierających się na powtarzalności i starannym zaprojektowaniu badań.
Obecnie grupa z Yale zajmuje się omawianiem badań, które mają miejsce w innych instytucjach, nie planując prowadzenia własnych.
YPSG nie prowadzi badań w Yale, nie mamy też w planach konstruowania protokołów badawczych. Jednakże możliwe jest, że działalność YPSG będzie promować tworzenie "sprzyjających warunków" dla realizacji innowacyjnych badań klinicznych w Yale, jak również w innych ośrodkach.
Lekarz podkreśla, że przyjmowania substancji psychodeliczne nie należy lekceważyć.
YPSG nie uważa, ażeby psychodeliki były z zasady dobroczynne. Zdajemy sobie sprawę, że współczesne badania muszą obejmować dokładne monitorowanie uczestników w celu zminimalizowania negatywnych reakcji, użycie tylko w kontrolowanych środowiskach obsadzonych przez kompetentnych specjalistów i administrowanie badanej substancji wyłącznie wówczas, gdy w pełni znana jest jej czystość i dawka. Z tych i innych powodów uliczne lub rekreacyjne używanie narkotyków w niczym nie przypomina protokołów badawczych.
Jak zaznacza Valentine, grupa nie zajmuje stanowiska politycznego, ale zwraca uwagę na brzemię, jakie federalne zakazy nakładają na prowadzących badania naukowe i kliniczne.
Chociaż YPSG ma nadzieję rozszerzyć zakres dyskusji, w miarę jak zaistniejemy w życiu akademickim Yale, zasadniczy nacisk położony będzie na wartość terapeutyczną i mechanizmy działania leczenia psychodelikami. W związku z tym YPSG obecnie nie określa swego stanowiska w sprawie przyszłości regulacji dotyczących stosowania takich terapii. Oczywiste jest jednak, że klasyfikacja związków psychodelicznych w Grupie I utrudnia badania i nadal wywiera wpływ na dopatrywanie się w nich przez opinię publiczną niedopuszczalnego stosunku korzyści do ryzyka.
Chociaż niektórzy, jak MAPS, dążą do ambitnego celu usunięcia ograniczeń federalnych dotyczących stosowaniu niektórych substancji w ciągu najbliższych kilku lat, Valentine stwierdza, że obecna postawa rządu nadal jest przeszkodą w prowadzeniu badań.
Zgodnie z moją najlepszą wiedzą brak precedensu przeklasyfikowania związku z Grupy I, a to stanowi główną barierę dla racjonalnego określenia miejsca psychodelików. I niestety, może dotyczyć to nawet sytuacji klinicznych, w których psychodeliki zdają się być znacznie lepsze od dotychczasowych metod leczenia.
Inni członkowie grupy to Peter H. Addy, dr habilitowany, anestezjolog; Robert Krause, wykładowca w Szkole Położnictwa w Yale School of Nursing, oraz kilku innych członków uczelnianego programu psychiatrycznego.
Addy poprowadził w styczniu wstępną sesję, koncentrując się na zastosowaniach historycznych i najnowszych doniesieniach na temat psychodelicznego wspomagania psychoterapii, następne spotkanie grupy odbędzie się 9 lutego i będzie miało temat "Psylocybina w leczeniu nałogu palenia: Mechanizmy psychologiczne i relacje uczestników", poprowadzi je Albert Garcia-Romeu, Ph.D., pracownik naukowy Zakładu Nauk Psychiatrycznych i Behawioralnych przy Johns Hopkins School of Medicine.
Set & Setting: Wolny pokój i czas, spokojny jesienno-zimowy dzień
Nie lubie siedzieć i pisać, męczy mnie to. Energii dodaje mi fakt, że to co stało się wczoraj było dla mnie najmocniejszym przeżyciem jakiego doznałem, chodz nie mam dużego doświadczenia.
Pozytywny ale trochę zagubiony, oczekiwałem smoków. To było na początku sesji, niedługo przed trudnym egzaminem. Łączny czas doświadczenia to około 10 godzin.
Nie jestem ekspertem od dragów. Do tej pory moje jedyne narkotyczne przeżycia wynikały z marysi, alkoholu lub zbyt dużej ilości zielonej herbaty. Ostatnio jednak żarłocznie poszukuję nowych przeżyć, dlatego nie mogłem odmówić gdy mój dobry kolega, doświadczony kwasiarz, zaproponował coś mocniejszego. Kupiłem od razu dwa kartony i poprosiłem o tripmasterkę. Teraz wystarczyło poczekać do wtorku.
Hello ,
Zmeczony wrocilem do domu i wpadl mi do glowy szalony pomysl.Salvia, zaraz po szkole!
Tym razem mialem zamiar przesadzic, bo zauwazylem ze mniejszeilosci przyjmowane w rownych, dluzszych odstepach czasu daja lepszyefekt. No wiec na poczatku wypalilem 2. lufy. Polozylem sie,zaczalem glebiej oddychac i wsluchalem sie w rytm. Tak, w wewnetrznyrytm, ktory zawsze pojawia sie po szalwi. Takie rytmiczne dudnieniebebnow, polaczone z typem szamanskiego zawodzenia. Bardzo mistycznie:)
Uwięzienie we własnym umyśle, szybkie bicie serca, gorąco, dezorientacja, zmiana postrzegania świata
Swój raport rozpocznę od krótkiego przedstawienia się i opisania swoich doświadczeń. Jestem małym 19 letnim człowieczkiem. Niekoniecznie doświadczonym. Niespecjalnie znam się na staffie, na szczęście mam od tego bardziej doświadczonych ludzi. ;) Paliłam trawkę kilka razy w życiu. Na różne sposoby: od pierwszej loty, przez blanty, butle i bonga. Zazwyczaj mój stan mogłam opisać jako maksymalne rozluźnienie i przyjemny stan błogości. Przy pierwszym paleniu loty odczuć mogłam delikatne zaburzenia związane z odczuwaniem smaku i poruszaniem się.