Konopie lekiem na Alzheimera

24 luty, 2005 Madryt, Hiszpania. Najnowsze badania dostarczają dowodów na powstrzymywanie przez kanabinoidy rozwój choroby Alzheimera. Według danych z klinicznych prób opublikowanych w bieżącym wydaniu "Journal of Neuroscene", kanabinoidy zapobiegają neurodegeneracji związanej z chorobą Alzheimera w zwierzęcej i ludzkiej tkance mózgowej.

Tagi

Źródło

NORML

Tłumaczenie

fieloryb

Odsłony

2045

24 luty, 2005 Madryt, Hiszpania. Najnowsze badania dostarczają dowodów na powstrzymywanie przez kanabinoidy rozwój choroby Alzheimera. Według danych z klinicznych prób opublikowanych w bieżącym wydaniu "Journal of Neuroscene", kanabinoidy zapobiegają neurodegeneracji związanej z chorobą Alzheimera w zwierzęcej i ludzkiej tkance mózgowej.

Badacze z Madrit Complutense University i Cajal Institute donoszą, że wewnątrzkomórkowe podawanie syntetycznych kannabinoidów zapobiega upośledzeniu poznawczemu i zmniejsza neurotoksyczność u szczurów oraz redukuje zapalenie związane z choroba Alzheimera w ludzkej tkance mózgowej. Nasze rezultaty wykazały, że receptory kannabinoidów są ważne w patologii choroby Alzheimera i że kannabinoidy odnoszą sukces w zapobieganiu neurodegeneratywnego procesu występującego podczas tej choroby - podsumowują autorzy. Wnioski opublikowane ostatniego lata przez badaczy Complutense stwierdzają, że kannabinoidy blokują narośl złośliwego przerzutu u zwierząt i mogą zapewnić możliwość terapi u pacjętów chorujących na gliomę.

Najnowsze analizy opublikowane przez Society for Neuroscience i czasopismo Physical Medicine and Rehabilitation Clinics of North America odnotowały, że kannabinoidy moga byc użyteczne klinicznie w leczeniu paru neurodegenaratywnych chorób, włączając w to chorobę Alzheimera, Stwardnienie Zanikowe Boczne (ALS) i chorobę Parkinsona. Poprzednie próby na ludziach z użyciem syntetycznego THC (Marinol) u chorych na Alzheimera dowiodły, że podawanie leku redukuje niepokój i stymuluje wzrost wagi u pacjentów cierpiących na tą chorobę.

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Klomipramina

Jazda polegala na tym:





Zjedzono 3 tabletki Hydiphenu 25 (Clomipraminum hydrochloricum) czyli wladowano 75 mg klomipraminy.


Chlorowodorek klomipraminy jest główną substancją czynną, jedna drażetka zawiera 25 mg tego specyfiku.





[Info]

  • Dekstrometorfan
  • Pierwszy raz

Pozytywne: zmęczenie i ciekawość.

Streszczenie: Pierwsze doświadczenie z DXM. Piątek: 300mg, czyli ok. 4,6mg/kg masy ciała, pozytywne doznanie i lekki, pastelowy niedosyt. Sobota: 450mg, odlot zakończony umiarkowanie nieprzyjemnym zjazdem. Raport pisany w niedzielę, ramy czasowe orientacyjne. Inicjały osób trzecich przypisałem losowo.

  • Marihuana
  • Szałwia Wieszcza

Set & Setting: Ekstrakt 1g Salvia Divinorum 10x ,1g Marihuana, piwko.

Spotkanie ze znajomymi około 5 osób biorących udział w tripie.

Waga: 80kg

Wiek: 28lat

Doświadczenie: MJ,Gałka,Salvia,Kodeina,Benzo.

  • 5-APB
  • 5-HTP
  • 6-APB
  • Przeżycie mistyczne

W domu, zmęczona, chcąca "ogarnąć się" przed przyjściem znajomych; niezadowolenie chłopaka z pomysłu na branie czegoś´.

Całą tą historie powinno zacząć się „za siedmioma górami, za siedmioma dolinami…” i opowiadać dzieciaczkom przed snem. Bajka to jednak nie jest, a i początek aż tak bajkowy nie był.

Wróciłam z chłopakiem (T) z uczelni. Byliśmy zmęczeni, zbliżało się wiele kolokwiów, a 2 ostatnie noce prawie nie spaliśmy – nauka plus do tego jakieś prochy. Nie bardzo mieliśmy siłę na cokolwiek, a wieczorem mieli przyjść do nas znajomi pograć na naszym nowym komputerze.

randomness