Badania nad konopiami drogą do stworzenia nowych, nieuzależniajacych leków przeciwbólowych?

Badania zespołu z Oregon Health & Science University wydają się otwierać drogę do opracowania metod leczenia przewlekłego bólu z wykorzystaniem właściwości leczniczych marihuany przy jednoczesnej minimalizacji ryzyka uzależnienia.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Science Daily

Odsłony

105

Badania zespołu z Oregon Health & Science University (OHSU) wydają się otwierać drogę do opracowania metod leczenia przewlekłego bólu z wykorzystaniem właściwości leczniczych marihuany przy jednoczesnej minimalizacji ryzyka uzależnienia.

Badanie, przeprowadzone na gryzoniach, dostarcza dodatkowego uzasadnienia dla poszukiwania nowych dróg rozwoju terapii przewlekłego bólu, który dotyka około 30 procent amerykańskiej populacji, z użyciem środków oddziaływających na receptory kannabinoidowe. Naukowcy z OHSU badali działanie dwóch rodzajów receptorów błon komórkowych, które wiążą kannabinoidy występujące naturalnie w organizmie, zwane endokannabinoidami.

"To może być droga do uzyskania lepszych, nieuzależniających leków przeciwbólowych" - powiedziała główna autorka badania, Susan Ingram, Ph.D., profesor neurochirurgii w OHSU School of Medicine.

Ingram i jej współpracownicy wskazują, że leczenie bólu przewlekłego stanowi obecnie dla systemu opieki zdrowotnej poważne wyzwanie, ponieważ lekarze dysponują jedynie lekami, które nie zawsze są skuteczne i często dają poważne skutki uboczne:

"Pojawiające się dane wskazują jednakże, że leki ukierunkowane na układ endokannabinoidowy mogą dawać efekt znieczulenia przy mniejszej liczbie działań niepożądanych w porównaniu z opioidami. "

Układ endokannabinoidowy ludzkiego organizmu zawiera receptory, cząsteczki endokannabinoidów i enzymy, które produkują i rozkładają endokannabinoidy znajdujące się w mózgu oraz w ośrodkowym i obwodowym układzie nerwowym. Zespół badawczy koncentruje się na dwóch receptorach kannabinoidowych, nazywanych CB1 i CB2, w strefie presyjnej (rostral ventrolateral medulla ) - grupie neuronów zlokalizowanych w pniu mózgu, o których wiadomo, że odpowiadają za modulowanie bólu. Badanie zespołu jest pierwszym mającym na celu zbadanie funkcji receptora CB1 i CB2 na poziomie błony neuronu.

Naukowcy zaobserwowali, że przewlekły ból przy stanie zapalnym zwiększa aktywność receptorów CB2 i zmniejsza aktywność CB1. Konopie aktywują oba receptory (CB1 i CB2) jednakowo. Badania sugerują, że selektywna aktywacja receptorów CB2 wspiera lecznicze efekty konopi, minimalizując jednocześnie tendencję drugiego receptora, CB1, do wywoływania efektu tolerancji i pragnienia powtórzenia doświadczenia. Ingram powiedziała, że następnym etapem badań będzie skupienie się na tych obszarach mózgu, co w efekcie może doprowadzić do stworzenia nowej klasy leków przeciwbólowych.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Benzydamina

Nazwa: Benzydamina (Tantum Rosa)


Poziom doświadczenia: Pierwszy raz


Dawka, metoda zażycia : 4 saszetki (po dwie na łebka); doustnie


“Set & setting” : dom, kolo 16:30


Osoby: 1. 95 kg 195 cm wzrostu (autor)


2. 70 kg 187 cm wzrostu (kumpel)

  • Marihuana


Swojego dzisiejszego tripa uznalem za szczegolnego z niejednego powodu.

Po pierwsze i najwazniejsze primo: ostatni raz palilem pod koniec grudnia

wiec calosc podrozy odczulem bardzo mocno. Po raz kolejny przekonalem sie

rowniez, ze stafik w worku strunowym jest miszanka przynajmniej roznych

roslin. Podczas 2 podejsc wyczuwalem zupelnie inny zapach i smak dymu...

jak i diametralnie inne skutki dzialania tegoz dymu:]


  • Marihuana
  • MDMA
  • Pozytywne przeżycie

Jak wszystko w tym TR imiona i ksywki wymyślone 12:00

randomness