Wynik Wolnych Konopi w wyborach do Sejmu: dwa promile, jeden zdobyty mandat

Policzyliśmy głosy oddane na kandydatów Wolnych Konopi. Rezultat: jeden mandat w Lublinie, poparcie społeczne liczone średnio dla całej Polski: 2 promile. Oddano na nich w sumie 36 tys. 838 głosów.

Tagi

Źródło

Państwowa Komisja Wyborcza
SPLIFF, Gazeta Konopna

Komentarz [H]yperreala

Dwa promile wzięły się z podzielenia ilości głosujących w całej Polsce (14 milionow 926 tysiecy 886) przez otrzymaną przez Wolne Konopie ilość 36838 głosów. Lista kandydatów na podstawie publikacji SPLIFFa.

Takie jest realne poparcie społeczne dla legalizacji

Odsłony

5709

Policzyliśmy głosy oddane na kandydatów Wolnych Konopi. Rezultat: jeden mandat w Lublinie, poparcie społeczne liczone średnio dla całej Polski: 2 promile. Oddano na nich w sumie 36 tys. 838 głosów.

Posłem został Michał Kabaciński z Lublina. Gratulujemy i nie zazdrościmy, będzie musiał reprezentować wszystkich palaczy ziela w Polsce. Michał jest szefem struktur lubelskich Ruchu Poparcia Palikota, a więc pochodzi z jego rodzinnych stron. Będziemy z uwagą obserwować posła.

Okręg 1 – Legnica (część województwa dolnośląskiego obejmująca obszary powiatów: bolesławiecki, głogowski, jaworski, jeleniogórski, kamiennogórski, legnicki, lubański, lubiński, lwó- wecki, polkowicki, zgorzelecki, złotoryjski oraz miast na prawach powiatu: Jelenia Góra, Legnica)

Jakub Gajewski („Siou”)

nr 7 na liście Ruchu Palikota - długoletni działacz prolegalizacyjny, budowniczy rynku konopnego. Czlonek-założyciel Wolnych Konopi, organizator Marszy Wyzwolenia Konopi, współtwórca wytwórni muzycznej Protest Song oraz projektów prasowych tj. Idealistka czy Spliff. Ma na koncie wiele innych klocków, które tworzą te niedoskonałe puzzle, jakim jest polskie dążenie do lepszej polityki narkotykowej. Po dostaniu się do Sejmu chcę zmodyfikować oprócz ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii również ustawę o policji. Wiek 28 lat, palę konopie od 13 roku życia, jestem zdrowym człowiekiem na ciele i duchu. W szczęśliwym związku od 4 lat. Wykształecenie wyższe - architekt krajobrazu, bezdzietny. Obawiam się o przyszłość swoją i osób mi pokrewnych, dlatego robię co mogę bo życie to multum problemów przeplatane wiecznym uśmiechem!

1859/0,54%

Okręg 2 – Wałbrzych (część województwa dolnośląskiego obejmująca obszary powiatów: dzierżoniowski, kłodzki, świdnicki, wałbrzyski, ząbkowicki)

Piotr Lewandowski

nr 7 na liście Ruchu Palikota

1785/0,79%

Okręg 3 – Wrocław (część województwa dolnośląskiego obejmująca obszary powiatów: górowski, milicki, oleśnicki, oławski, strzeliński, średzki, trzebnicki, wołowski, wrocławski oraz miasta na prawach powiatu: Wrocław)

Paulina Siedlaczek

nr 7 na liście Ruchu Palikota

1234/ 0,25%

Okręg 6 – Lublin (część województwa lubelskiego obejmująca obszary powiatów: janowski, kraśnicki, lubartowski, lubelski, łęczyński, łukowski, opolski, puławski, rycki, świdnicki oraz miasta na prawach powiatu: Lublin)

Michał Kabaciński

nr 2 na liście Ruchu Palikota - student 5. roku prawa UMCS. Poparcie Wolnych Konopi otrzymał za udział w marcowym marszu wyzwolenia konopi w Lublinie i jego nagłośnienie w mediach, teraz pomaga nam przy organizacji październikowego marszu.

6984/1,52%

Okręg 7 – Chełm (część województwa lubelskiego obejmująca obszary powiatów: bialski, biłgorajski, chełmski, hrubieszowski, krasnostawski, parczewski, radzyński, tomaszowski, włodawski, zamojski oraz miast na prawach powiatu: Biała Podlaska, Chełm, Zamość)

Paweł Gorczyński

nr 7 na liście Ruchu Palikota - lat 26, ukończyłem studia - informatykę na Politechnice Warszawskiej, a na co dzień pracuję jako programista - freelancer. Od 2010 jestem zaangażowany w działalność pro legalizacyjną w ramach Wolnych Konopi oraz Polskiej Sieci Polityki Narkotykowej. Dodatkowo w tym roku ukończyłem cykl seminariów pt. “Evidence Based Drug Policy” organizowanych przez Szkołę Nauk Społecznych Instytutu Filozofii i Socjologii PAN

679/0,21%

Okręg 8 – Zielona Góra (województwo lubuskie)

Łukasz Leszczyński

nr 7 na liście Ruchu Palikota. Obecnie student informatyki na Uniwersytecie Zielonogórskim. Od 2006 prowadzi jeden z największych portali klubowych.

1873/ 0,56%

Okręg 9 – Łódź (część województwa łódzkiego obejmująca obszary powiatów: brzeziński, łódzki wschodni oraz miasta na prawach powiatu: Łódź)

Konrad Rycerz

nr 7 na liście Ruchu Palikota - Bojownik o wolność konopi. Tak jak malutki Dawid pokonał ogromnego Goliata, tak ja Rycerz Konopi zamierzam pokonać bariery mentalne Polaków i znieść konopną prohibicje! Walczę o wolność dla wszystkich zatrzymanych, sam zostałem złapany za 0,38g 29.05.2009 zaraz przed MWK w warszawie. Tylko poprzez edukację społeczeństwa, można walczyć z narkotykami, uświadamiajmy naszych rodziców, że konopia to lekarstwo. Głosujmy za legalnym lekarstwem dla wszystkich potrzebujących!

2163/ 0,60%

Okręg 11 – Sieradz (część województwa łódzkiego obejmująca obszary powiatów: kutnowski, łaski, łęczycki, łowicki, pabianicki, pajęczański, poddębicki, sieradzki, wieluński, wieru- szowski, zduńskowolski, zgierski)

Przemysław Mostowski

nr 7 na liście Palikota - lat 26, pochodzę z Grzybowa okolice Żychlina w powiecie Kutnowskim. Z zawodu technik rolnik/ogrodnik :D, rok temu obroniłem tytuł magistra Zarządzania i Marketingu na Uniwersytecie Łódzkim. W poszukiwaniu chleba musiałem się przenieść do Łodzi bo na wsi nie ma czego szukać, a chciałbym żeby rolnicy mogli siać opłacalną konopię przemysłową, z której jak wiadomo można robić tysiące produktów. Będę walczył o powrót na nasze pola konopi włóknistej bo to jest dla nas rolników przyszłość.

739/ 0,22%

Okręg 13 – Kraków (część województwa małopolskiego obejmująca obszary powiatów: krakowski, miechowski, olkuski oraz miasta na prawach powiatu: Kraków)

Marcin Staryczenko

nr 7 na liście Ruchu Palikota - ur. 1976 w Krakowie, wykształcenie średnie techniczne. W sejmie chcę bronić wolności obywatelskich i walczyć o reformę nieskutecznego prawa antynarkotykowego. Przez kilka lat broniłem praw Internautów jako wiceprezes Partii Piratów w Polsce. Interesuję się polityką, historią najnowszą i nowymi technologiami. Posiadam rozległą wiedzę o polskiej scenie politycznej i nie zawaham się jej użyć ;)

853/0,17%

Okręg 14 – Nowy Sącz (część województwa małopolskiego obejmująca obszary powiatów: gorlicki, limanowski, nowosądecki, nowotarski, tatrzański oraz miasta na prawach powiatu: Nowy Sącz)

Jacek Garula

nr 7 na liście Nowej Prawicy - 24 lata, student IV roku analityki medycznej CMUJ w Krakowie, w Wolnych Konopiach czynnie działam od czasu, gdy poznałem Damiana Jaworskiego, który za poglądy legalizacyjne i zorganizowanie MWK w Zakopanem został wyrzucony z liceum. Od tego czasu razem rozwijamy WK Podhale, siejemy pozytywną propagandzię i aktywizujemy nasz region do działań. Depenalizacja konopi jest priorytetem, który trzeba wywalczyć w pierwszej kolejności wraz z marihuaną do celów medycznych i badawczych.

nie ma na liście PKW/nie ma na liście PKW

Okręg 19 – Warszawa (część województwa mazowieckiego obejmująca obszar miasta na prawach powiatu: Warszawa + ZAGRANICA)

Andrzej Dołecki

nr 7 na liście Ruchu Palikota – 26 lat, wieloletni aktywista, człowiek-instytucja. Organizator warszawskich Marszy Wyzwolenia Konopi, weteran Hemp Army. Zaangażowany m.in. przy produkcji Spliffa i Idealistki.

1281/ 0,13%

Okręg 25 – Gdańsk, Sopot (część województwa pomorskiego obejmująca obszary powiatów: gdański, kwidzyński, malborski, nowodworski, starogardzki, sztumski, tczewski oraz miast na prawach powiatu: Gdańsk, Sopot)

Maciej Kowalski

nr 7 na liście Ruchu Palikota - lat 26, absolwent gospodarki i administracji publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i polityki ekonomicznej na Uniwersytecie w Antwerpii. W ruch na rzecz reformy polityki narkotykowej zaangażowany jestem od 8 lat. Aktywnie uczestniczyłem m.in. w zorganizowanym przez Marka Balickiego wysłuchaniu publicznym w 2005, byłem też jednym z założycieli i głównym redaktorem Spliffa. Dzięki wsparciu Open Society Institute w zeszłym roku odbyłem wizytę studyjną na temat polityki narkotykowej w Portugalii i lekcji, jakie niesie ona dla Polski. Przez lata wspierałem działalność Kanaby, współtworzyłem serwis hyperreal.info, pisałem na temat polityki narkotykowej m.in. do magazynu Laif oraz tygodnika NIE. Oprócz zmiany statusu prawnego konopi, celem mojej pracy w Sejmie będzie wsparcie programów redukcji szkód i uczciwa, pozbawiona mitów narko-edukacja.

2380/ 0,57%

Okręg 26 – Gdynia (część województwa pomorskiego obejmująca obszary powiatów: bytowski, chojnicki, człuchowski, kartuski, kościerski, lęborski, pucki, słupski, wejherowski oraz miast na prawach powiatu: Gdynia, Słupsk)

Tomasz Kruk

nr 7 na liście Ruchu Palikota - 34 lata, specjalista ds.IT. Moim zdaniem tylko kontrolowany przez Państwo system dystrybucji ziela konopii indyjskich rozwiąże większość problemów związanych zarówno z jego złą jakością, praktyczną niedostępnością do celów medycznych,oraz nadużyciami ze strony dilerów i policji.Ponadto zwiększą się dochody Państwa w postaci podatku VAT (a więc pieniądze na edukację,w tym antynarkotykową), oraz na ubezpieczenie konsumentów,co pozwoli pokryć koszty ewentualnego leczenia tych, którzy nadużywają marihuany w celach reakreacyjno-rozrywkowych. Jeżeli system się sprawdzi, będzie go można zastosować do kontroli dystrybucji innych środków, w tym lekarstw dostępnych bez recepty,czy innych,potencjalnie szkodliwych i często nadużywanych substancji. Ponadto legalna hodowla i dystrybucja to tysiące miejsc pracy, zarówno dla licencjonowanych hodowców, sprzedawców,lekarzy a przede wszystkim cios w mafie narkotykową, a więc ludzi osiągających gigantyczne i nieopodatkowane dochody,

1771/0,39%

Okręg 30 – Rybnik (część województwa śląskiego obejmująca obszary powiatów: mikołowski, raciborski, rybnicki, wodzisławski oraz miast na prawach powiatu: Jastrzębie-Zdrój, Rybnik, Żory)

Mateusz Kaczmarczyk

nr 7 na liście Ruchu Palikota - lat 25, prowadzący własną firmę komputerową. Od 2 lat blisko związany z Inicjatywą Wolne Konopie. Współtwórca nowej odsłony ideaListki, współorganizator MWK w Warszawie, Katowicach i Rybniku. Współpracownik Polskiej Sieci Polityki Narkotykowej. Zwolennik liberalizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

1802/ 0,68%

Okręg 32 – Sosnowiec (część województwa śląskiego obejmująca obszary powiatów: będziński, zawierciański oraz miast na prawach powiatu: Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Sosnowiec)

Beata Hyciek

nr 6 na liście Ruchu Palikota 22 lat, absolwent technikum informatycznego, studentka 2 roku Mechatroniki, asystent kierownika robót elektrycznych i energetycznych w firmie projektowej. Świeża i oddana aktywistka WK. Jestem dumna z ludzi, którzy już od dawna działają w imię wolnego wyboru. Cieszę się, że jest nas coraz więcej i coraz głośniej. Widać, że działając wspólnymi siłami damy radę ustanowić wspólne lepsze prawo. Trzymam kciuki za wszystkich aktywnych i pełnych sił działaczy. Bless...

986/ 0,35%

Okręg 35 – Olsztyn (część województwa warmińsko-mazurskiego obejmująca obszary powiatów: ełcki, giżycki, gołdapski, kętrzyński, mrągowski, nidzicki, olecki, olsztyński, piski, szczycieński, wę- gorzewski oraz miasta na prawach powiatu: Olsztyn)

Piotr Zamaro

nr 7 na liście Ruchu Palikota

891/0,34%

Okręg 39 - Poznań (część województwa wielkopolskiego obejmująca obszar powiatu: poznański oraz miasta na prawach powiatu: Poznań)

Paweł Swiernalis

nr 7 na liście Ruchu Palikota - 22 lata, urodzony w Suwałkach, często zmieniałem miejsce zamieszkania, przez co chcąc nie chcąc obracałem się w wielu środowiskach.Od ponad dwóch lat mieszkam w Poznaniu. Od 4 lat utrzymuje się sam, więc wiem jak wygląda życie na starcie. Rok czasu spędziłem w Anglii, jednak wróciłem i wierzę, że ten kraj da się jeszcze naprawić - co próbuję robić. Obecnie studiuję realizację dźwięku i tym się w głównej mierze zajmuję. Od paru lat bacznie śledzę aktywistów z WK oraz innych organizacji, od jakichś 2 lat czynnie w tym biorę udział. Mam dość duże doświadczenia jeśli chodzi o interwencje policji - jednak do dziś mam czyste konto pod względem prawnym - miałem dość dużo szczęścia. Zawsze walczyłem z hipokryzją w tym temacie, więc gdy pojawia się możliwość zamieszania w rejonach polityki - strefa ingerencji staje się natychmiastowo poszerzona - więc trzeba to wykorzystać. I nie chodzi o legalizację - to długa droga. Skupmy się na pokazaniu ludziom, że Konopie to nie głupota nastolatków, tylko wolność, pokażmy, że depenalizacja to dobre rozwiązanie, dla nas i dla Państwa.

1634/ 0,41%

Okręg 40 – Koszalin (część województwa zachodniopomorskiego obejmująca obszary po- wiatów: białogardzki, choszczeński, drawski, kołobrzeski, koszaliński, sławieński, szczecinecki, świdwiński, wałecki oraz miasta na prawach powiatu: Koszalin)

Iwona Walczak

nr 7 na liście Ruchu Palikota

1461/0,68%

Okręg 41 – Szczecin (część województwa zachodniopomorskiego obejmująca obszary po- wiatów: goleniowski, gryficki, gryfiński, kamieński, łobeski, myśliborski, policki, pyrzycki, stargardzki oraz miast na prawach powiatu: Szczecin, Świnoujście)

Stelios Alewras

nr 3 na liście Ruchu Palikota - Jestem prawnikiem i tłumaczem j. włoskiego. Współorganizowałem Marsz Wyzwolenia Konopi 2011 w Szczecinie. W 2010 obroniłem pracę magisterską pt. “Problematyka kryminalizacji substancji psychoaktywnych - podjeście wielopłaszczyznowe” na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Napisałem projekt eskperymentu “Cannabis Club Szczecin” (eksperyment naukowy polegający na kontrolowanej uprawie i konsumpcji konopi), do jego wdrożenia potrzebuję nawiązać współpracę z kilkoma przedstawicielami nauki w Polsce, będąc posłem jestem w stanie zrealizować ten projekt na terenie Szczecina. Jestem pełnomocnikiem ds. polityki narkotykowej w Ruchu Palikota. Więcej na www.steliosalewras.blox.pl

6378/1,67%

Rafał Małyszko

nr 7 na liście Nowej Prawicy - 37 lat, z zawodu fotograf. Członek WK Szczecin, współorganizator szczecińskiego Marszu Wyzwolenia Konopi.

85/0,02%

RAZEM głosów na Wolne Konopie

36838

Oceń treść:

Brak głosów

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)

LOL co za bullshit. Z mojego okręgu nie ma nikogo, więc nie mówcie mi o realnym poparciu społecznym dla legalizacji. Poza tym realne poparcie społeczne dla konceptu legalizacji miękkich narkotyków to około 11%, tyle dostał Palikot i KNP razem wzięte, nikt nie czyta jebanych biografii kandydatów! W większości przypadków było pewnie tak, że skoro 'palikot chce zalegalizować zioło to głosuje na palikota' i X trafia do numeru 1 a nie 5, 7 czy kurwa 118, tak to się tu odbywa, ktoś tu się urodził wczoraj?

redakcja

stara zasada: jeśli polityk mówi, to mówi

Anonim (niezweryfikowany)

WK chyba z choinki się urwali, albo za dużo palą. Wcześniej był artykuł, że nie mają nic wspólnego z Palikotem. Chyba już się sami pogubili. Cieszę się z takiego poparcia dla Palikota.

Anonim (niezweryfikowany)

Marudzicie jak typowy Polak któremu nic nie pasuje.

Jeżeli brać pod uwagę partie i ich programy (których nie mam ochoty czytać, ani wymieniać), a NIE dostały się do sejmu, to dla mnie nawet jeden poseł jest zauważalnym głosem wyborców.

Warto wykorzystać tę szansę bo to dopiero początek. A będzie się działo, nie tylko w naszym kraju.

Anonim (niezweryfikowany)

Jesteście strasznymi frajerami jeśli wierzycie paligłupowi. On właśnie miał zadanie wyłuskać wszystkich odmieńców i przez to odebrać głosy SLD. Teraz RPP będzie  partią, która skończy jak Samoobrona, a Tusk w kolalicji z PSL i przy cichym wsparciu Palikota (razem ok 60%) Bęą nas golić podwyższając podatki.

Anonim (niezweryfikowany)

Po 1. przekrecanie czyjegoś nazwiska jest frajerskie i gówniarskie,

po 2. jeśli SLD się do niczego dziś nie nadaje i nie miało żadnego programu (poza obłapianiem Napieralskiego przez jurną babcię) to chyba nikt rozsądny nie będzie na takie coś głosował? Mają tylko tego biednego Kalisza, a reszta - dno. Arłukowicz sam uciekł do PO i ma zostać podobno ministrem zdrowia. CIekaw jestem czy zrobi coś ws medycznej marihuwny? Cieszylbym się, mam nadzieję że tak, chociaż nie mogę się dokopać do jego poglądów;

po 3. porównywanie ruchu Palikota z samoobroną jest rzeczywiście najboleśniejszą inwektywą którą wymyslili jego przeciwnicy, i mocno denerwuje - bo jak się ma partia rolnika-katolika-prawicowego do partii filozofa-ateisty-lewicowego? Łączy je tylko ten facet, nie pamiętam - ale dobry jest.

po 4. jeśli nawet będzie ciche wsparcie PO, to i będzie ciche wsparcie dla Palikota, a więc jego programu - o to chyba chodzi? Chyba, że wolałbyś samo PO beż żadnej alternatywy z jego Gowinem, albo np koalicję PiS-PSL?? Toby nam Kempa pokazała, ćpunom! Ekonomiczne rozwiązania RP też są dobre (choć ogólne) i je popieram, chociaż jestem urzędnikiem i ew. cięcia mogą mnie dotyczyć. Ale zbliża się niezła recesja, jeśli tego nie zauważyłeś, i może być potrzebna nawet ta straszna podwyżka podatków!

Anonim (niezweryfikowany)

Dzięki za przygotowanie zestawienia. Nie na miejscu jest tylko, sarkastyczny jak zwykle, komentarz, że takie jest realne poparcie dla legalizacji. Po pierwsze nasi kandydaci startowali w połowie okręgów, więc w mianowniku powinniście uwzględnić tylko te regiony, gdzie mieliśmy swoich ludzi. To daje już, w uproszczeniu, 0,4%. Do tego musicie uwzględnić problemy z promocją - nie każdy, kto byłby skłonny głosować za, dowiedział się, że bierzemy udział. Dalej, wielu z naszych wyborców szło do urn po raz pierwszy i trochę się pogubiło - głosowało 'na Palikota' wybierając kandydata z nr 1 z powodu niezrozumienia ordynacji wyborczej. Ostatecznie najważniejsze - to, że ktoś na nas nie głosował, nie oznacza, że nie popiera idei.

Pamiętajcie też, że powodem, dla którego zdecydowaliśmy się na start do Sejmu, była popularyzacja tematu, wprowadzenie kwestii zmiany polityki narkotykowej do dyskursu i to się udało w 100%!

Pozdrawiam,

Maciek Kowalski

Anonim (niezweryfikowany)

Czas sie pakować i spierdalać z tego zapizdowia, hmmm tylko do czech czy holandii...

Anonim (niezweryfikowany)

Przede wszystkim brakowało informacji kto reprezentuje WK chciałem oddać głos ale kurwa nie wiedziałem na jakiego barana bo ani tu ani na ich stronie brakowało jakiegoś widocznego i czytelnego info, w taki sposób to gówno zdziałacie po prostu amatorszczyzna...

Anonim (niezweryfikowany)

Witam. Byłem kandydatem WK z listy Palikota w Lubuskim. Troszke te statystyki są niepełne... Kandydatów WK było 26, a Wy podaliście głosy z 20... :/ W Lubuskim było np nas dwóch... Drugi kandydat: Marcin Kanar zdobył 597 głosów... Pełna lista kandydatów znajduje się pod adresem: www.wksejm2011.pl. Z tamtąd możecie wziąć liste osób i od nowa, profesjonalnie zrobić podsumowanie.

 

pozdrawiam

Łukasz Leszczyński

Wolne Konopie Zielona Góra

Amnesia.com.pl

redakcja

strona, o której piszesz, nie była nigdzie podlinkowana. nie ma jej na stronie wolnych konopi. oparliśmy się na artykule ze SPLIFFa.

Anonim (niezweryfikowany)

Nie czaję was kompletnie. Od samego początku wiadomo było, że poparcie idzie na listę, na program. Nie zauważyliście, że 9go i 10go października słowa 'legalizacja' czy 'depenalizacja' w TVN24 padło kilkadziesiąt razy?

Palikot NIE WYCOFAŁ się z poparcia dla tez głoszonych przez WK, temat jest i nie zniknie, a przecież o to chodziło. Stało się najlepiej jak mogło - jeśli RP przetrwa 4 lata to w przyszłych wyborach będzie miał o wiele większy elektorat (zwłaszcza w obliczu nijakiej lewicy) - te cztery lata to dla 'wybrańców' test: na ile wytrzymałe są ich postulaty zmiany kraju na lepsze w zderzeniu z bezkompromisową walką polityczną i dbaniem o własne interesy. I czas na naukę 'poselskiego fachu' - bo doświadczenie rzecz bezcenna.

Wyobrażacie sobie rząd stworzony przez WK? Z całym szacunkiem dla Was, nie macie przygotowania do udźwignięcia takiej odpowiedzialności za kraj, ZWŁASZCZA w obliczu kryzysu.

Poparcie dla legalizacji / depenalizacji / odkościelnienia to min. 20% w skali kraju (10% RP + ci wszyscy co bali się zagłosować na RP i wybrali PO). Wasze wyliczone 2 promile są śmieszne i żenujące, mimo zachowania sarkastycznego tonu warto by było pokusić się czasem o realną ocenę tego, co się stało. A stało się coś NAPRAWDĘ WAŻNEGO. W katolickiej, zaściankowej i przerażonej Polsce w Sejmie będzie 2 czarnoskórych, transwestyta i gej. Oraz 40 posłów żądających rozliczenia kościoła katolickiego.

Trafnie określił to ktoś SMSem do Szkła Kontaktowego: Jestem dumny z rodaków!

pozdrawiam,

desmol

Anonim (niezweryfikowany)

Transseksualista oczywiście.

desmol

Anonim (niezweryfikowany)
glosowalem na palikota zobaczymy czy cos zrobi,wiekszosc ludzi ktorzy glosowali na ten ruch popierali legalizacje ale nie wiedzieli kto jest kto ja oddalem glos tez niewiedzac na kogo byle by byl z ruchu poparcia
Anonim (niezweryfikowany)

Jestem anarchistą. Nie biorę udziału w wyborach w demokracji przedstawicielskiej i ich wynik niezbyt mnie nie interesuje. I tak miażdżącą większość regularnie zdobywają przeciwnicy wolności, przy połowie niegłosujących. Może w massmediach temat został poruszony, ale ja nie wierzę w ich obiektywizm. Toteż, niestety, jest nas więcej niż jedno, którzy straciliśmy tym zainteresowanie: państwo i tak jest dla nas wrogiem, i tak jesteśmy narażeni na represje, więc przypał o ziele niewiele znaczy. Takie mamy też podejście do tematu legalizacji konopi: jest nam obojętna, bo nikt nie mógł jej w pierwszym rzędzie zdelegalizować w naszych sumieniach. Miło byłoby wiedzieć, że ścierwa mają jeden czy kilka paragrafów trudniej w ściganiu ludzi. I tylko tyle.

Może dlatego WK nie miało rewelacyjnego wyniku? Ktoś powiedziałby, że jakiś tam przełom jednak się stał, ale naprawdę zawracanie dupy.

"Takie jest realne poparcie społeczne dla legalizacji" -- to, u., jest jednak manipulacja.

Anonim (niezweryfikowany)

Długo się zastanawiałem i się złamałem. Racja, państwo to wróg i w naszych sumieniach nigdy nie była zdelegalizowana. Ale musimy przerwać to chore zamykanie w klatkach za decyzje dietetyczne. To dla mnie priorytet nad 'szczytnymi ideami' kontestacji systemu politycznego. Też uważam się za anarchistę i generalnie nie głosuje. Teraz zagłosowałem, na legalizacje albo przynajmniej zaistnienie tematu w publicznym dyskursie. Co do polityków, to czy głosujemy czy nie 460 złodziei zasiądzie na Wiejskiej. Niech tam sobie Palikot będzie wśród nich, jeśli w końcu choć jeden niewinny człowiek mniej zostanie porwany przez błękitną mafie za to co przyjmuje do swojego organizmu, uznam to za sukces.

Anonim (niezweryfikowany)

Dlaczego przed wyborami na stronie hyperreala ani na wolnych konopii nie bylo takich informacji z nazwiskami  na kogo mozna oddac glos? Wasz marketing polityczny jest zalosny...

Anonim (niezweryfikowany)

http://www.wksejm2011.pl/ - ta witryna byla uruchomiona pare tygodni PRZED wyborami...

Anonim (niezweryfikowany)

A oficjalna strona Wolnych Konopi? Ta strona jest totalnie nieaktywna, nie było nawet odnośnika. Pewnie, że jak ktoś kopał, to się dokopał do wksejm2011.pl, ale niestety promocja ruchu w sieci była bardzo kiepska.

Ja np głosowałem poza miejscem zamieszkania i chciałem sprawdzić przez komórkę (przy urnie) jaki w tym okręgu jest kandydat, ale oczywiście strona przekombinowana jakimś flashem i gówno sprawdziłem, ale głos na ruch oddałem i się nie zmarnował (w tym okręgu i tak nie było 7-ki z WK)

No, ale wracając do meritum - uważam że jedna osoba związana z konopiami w sejmie, to jest tak niesamowite, że powinniśmy skakać z radości- przecież do niedawna wogóle taka otwartość w temacie, jaka nastała za Palikota była nie do pomyślenia!!! A tu widzę znów ku.wa wielkie narzekanie! Ten komentarz od [H], to już naprawdę przegięcie. REALNE poparcie dla legalizacji jest w polsce większe niż się może wydawać, ale przecież nie każdy, kto jest za wolną trawką od razu będzie głosował na tych wybranych kandydatów - nawet pewnie nie wie o takim ruchu itp. Poparcie to jest mnóstwo ludzi, nasi znajomi, nasi rodzice, no i jeśli to teraz ruszy, to myślę, że w ciągu roku-dwóch będziemy mogli liczyć na częściową depenalizację!

Poza tym ten kandydat z Lublina jest jednym z najbliższych współpracowników Palikota, organizował struktury itp, więc jeszcze lepiej!

Więc ludzie!

PS. A jedyne stronki w temacie, które działają jako tako (nie liczę forów i jakichś wynalazków typu facebookowe shity), to - z tego co widzę - spliff i thc.edu.pl.

Anonim (niezweryfikowany)

nie łudźcie sie że zobaczycie Palikota na marszu w 2012

Zajawki z NeuroGroove
  • Inne
  • Pozytywne przeżycie

Piękny słoneczny dzień. Słońce niedługo będzie zachodzić. Na ziemi resztki śniegu, ja sam w niezłym humorze.

 

Wkładam malutki kartonik pod dziąsło. Gorzki smak jest ledwie wyczuwalny, zdrętwienie twarzy jest również ledwie wyczuwalne. Mija 20 minut i zaczynam czuć bodyload. Bodyload jest nieoczekiwanie mały. Zero wazokonstrykcji, niemal nie chce mi się rzygać, nie odpala mi się gratisowy patologiczny kaszel. Cudnie.

  • Dekstrometorfan

Substancja: 750mg/50 dropsów

Wiek/waga: 20 lat, 64 kg

Exp: DXM, tytoń, alko, kodeina, mj, hasz, "mieszanki ziołowe".

S&S: Własny pokój, w nausznikach jakiś dark ambient itp.

Czas: Wczoraj, około 21:00 dropsy były już wchłonięte, trip załadował się po ok. 25-35 minutach.

Opis:

  • Dekstrometorfan

Set & Setting :

Pora roku – wiosna, 9 maja

Lokacje - wielka polana, miasto, las, krzaki nad jeziorem

Nastrój - świetny

Cel - przeżycie kolejnej przygody z moją ulubioną substancją

Dawkowanie:

Dawka - 630mg Dekstrometorfanu

Waga - 90kg = 7mg DXM/kgmc

2 tabletki Acodinu co 1min

Wiek: 17 lat

Doświadczenie : Dekstrometorfan, Benzydamina, Thc

  • Dekstrometorfan
  • Pozytywne przeżycie
  • Zolpidem

Wiek: 21

Waga: 65

Set and Setting: własny pokój

Doświadczenie: MJ, Bieluń, Salvia Divinorum (liście), DXM, Kodeina, Methoxetamine, LSD, Psylocybine, 4-Aco-DMT, Foxy Methoxy, 2C-C, 2C-E, 2C-P, 25D-NBOMe, Ampetamine, Extasy, 3,4 DMMC, Flufedron, Mefedron, Bufedron, Brefedron, MeOPP, JWH-210, JWH-018, Clonozepanum, Estazolam, Fenazepam, Zolpidem

Dawkowanie: DXM - 525 mg, Zolpidem - 10 mg

randomness