Wolne Konopie: propozycje Palikota to bełkot

Ruch Palikota szedł do wyborów z Inicjatywą Wolne Konopie, która postuluje liberalizację prawa narkotykowego. Jednak teraz w stosunkach między partnerami pojawił się kryzys. Niektórzy działacze Wolnych Konopi zarzucają politykowi, że „oszukał wyborców”, a jego propozycje zmian w prawie to „bełkot” – dowiedział się portal tvp.info.

redakcja

Kategorie

Źródło

TVP.INFO
Wiktor Ferfecki
Komentarz [H]yperreala: 
"Odwracamy się od tych polityków lewicy, którzy jeżdżą jaguarami, piją szampana i jedzą kawior" - mówił Palikot, który sam jest najbogatszym polskim posłem i lata prywatnym samolotem. - "Sięgamy po ludzi ideowych".

Grafika

Odsłony

2966

Ruch Palikota szedł do wyborów z Inicjatywą Wolne Konopie, która postuluje liberalizację prawa narkotykowego. Jednak teraz w stosunkach między partnerami pojawił się kryzys. Niektórzy działacze Wolnych Konopi zarzucają politykowi, że „oszukał wyborców”, a jego propozycje zmian w prawie to „bełkot” – dowiedział się portal tvp.info.

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje obecnie karę za posiadanie nawet nieznacznej ilości narkotyków. Jej liberalizacja była jednym z głównych motywów kampanii Janusza Palikota. Polityk już w kwietniu rozpoczął rozmowy na temat współpracy z Inicjatywą Wolne Konopie. W połowie września podpisał z nią porozumienie, a jej działacze ostatecznie trafili na listy Ruchu Palikota (zazwyczaj na siódme miejsca).

Część z nich czuje się jednak pokrzywdzona. „Porozumienie Janusza Palikota z Inicjatywą Wolne Konopie jest w istocie nieporozumieniem, w które (…) wmanipulowani zostali przede wszystkim Wyborcy!” – napisali na swojej stronie internetowej. Jeszcze ostrzejsze zarzuty pojawiły się w wydawanej przez Wolne Konopie gazetce „IdeaListka”. Przedstawione przez Palikota propozycje zmian w prawie nazwali „wyborczym bełkotem”. W gazetce oberwało się też pełnomocnikowi Ruchu Palikota ds. polityki narkotykowej Steliosowi Alewrasowi. Został w niej określony mianem „ch…owego pełnomocnika”.

– Janusz zaproponował wprowadzenie do ustawy antynarkotykowej przepisu, zakładającego odstąpienie od karania osób posiadających środki odurzające na „własny, niekomercyjny użytek”. Do jednego worka wrzucił więc marihuanę i tzw. twarde narkotyki. To bubel prawny – wyjaśnia jeden z liderów Wolnych Konopi Jędrzej Sadowski.

– Ruch Palikota zupełnie zignorował projekt ustawy naszego autorstwa, który był konsultowany w biurze analiz Sądu Najwyższego i w biurze prokuratora generalnego. Palikot nie zgodził się też na naszą propozycję zorganizowania w przededniu ciszy wyborczej konferencji prasowej na temat naszego projektu – zaznacza.

Co o sprawie sądzą działacze Ruchu Palikota? Zdaniem wiceszefa partii Artura Dębskiego, współpraca z Wolnymi Konopiami układa się dobrze. – Odbyłem dzisiaj 20-minutową naradę z przedstawicielami Wolnych Konopi. Na sobotę planujemy spotkanie z działaczami z całej Polski. Wydaje mi się, że Wolne Konopie podzieliły się na dwie frakcje, z których tylko jedna formułuje jakieś zarzuty – dodaje.

Z Januszem Palikotem współpracuje wciąż jeden z liderów Wolnych Konopii Andrzej Dołecki. Inni najbardziej znani działacze znaleźli się jednak w opozycji. Oprócz Jędrzeja Sadowskiego jest wśród nich m.in. współzałożyciel tej inicjatywy Tomasz Obara. Zasłynął w styczniu tym, że jako sejmowy lobbysta próbował wręczyć marszałkowi Grzegorzowi Schetynie placek przyozdobiony liściem konopi. – Mimo zastrzeżeń do współpracy z Januszem Palikotem, nie chcemy z niej rezygnować. Z jego strony spotkało nas wiele miłych gestów, które dobrze wróżą na przyszłość – podkreśla jednak Jędrzej Sadowski.

Oceń treść:

Brak głosów

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)
<p>Janusz zaproponował wprowadzenie do ustawy antynarkotykowej przepisu, zakładającego odstąpienie od karania osób posiadających środki odurzające na „własny, niekomercyjny użytek” -</p><p>&nbsp;no i ku**a bardzo dobrze, użytkownicy maruhuany mają nie iść do więzienia a posiadacze choćby LSD tak?</p><p>&nbsp;Co za hipokryzja....</p>
Anonim (niezweryfikowany)
<p>chuj z wami wszystkimi : palikotami i wolnymi konopiami. nie wiem jak u was ale moje konopie są wyzwolone.</p><p>&nbsp;</p><p>&nbsp;</p>
sober (niezweryfikowany)
<p>Dlatego ja ostatnio podziękowałem za współpracę Wolnym Konopiom, bo zrobił się z tego jeden wielki burdel. Poza tym nigdy nie chciałem mieszać się w politykę, zależało mi na zdroworozsądkowym aktywizmie, który w moim odczuciu powinien objawiać się w przeróżnych formach edukacji społeczeństwa na temat cannabis. Niestety, jak to w życiu bywa, moje wyobrażenia nie pokryły się z rzeczywistością.</p>
Anonim (niezweryfikowany)
<p>surprise surpise</p>
Anonim (niezweryfikowany)
<p>myślicie że Palikot ma szanse co kolwiek takiego wprowadzić w życie, nie ma opcji i naiwniakiem jest ten który wierzył w to przed wyborami jak i ten kto teraz ma jakieś nodzieje. Nie mniej jednak jest okazja do debatowania i dialogu o marihuanie ....co kiedyś moze da jakieś plony.</p>
rafa (niezweryfikowany)
<p>zbierze się debili i głosują na palikota.Teraz będzie benzyna po 7 ,vat 25 i jeszcze wiele dobrego.Barany zapomnijcie o legalizacji,palcie se i jebać czy karalne czy nie.</p>
anonim (niezweryfikowany)
<p>Do komentują ego z redakcji [h]:</p><p>&nbsp;</p><p>Zauważ, że Palikot nigdy nie pobierał pensji poselskiej. Wszystkiego dorobił się sam, a nie pasorzytując na podatnikach.</p>
Anonim (niezweryfikowany)
na razie nie ma nikogo lepszego niż Palikot - Ludzie!!!, dajcie mu szansę!!
Zajawki z NeuroGroove
  • Gałka muszkatołowa

O cudownych właściwościach

gałki muszkatowej dowiedziałem się oczywiście z hyperrealku. A ponieważ to tak

tania i powszechnie dostępna przyprawa, nie widziałem powodów, dla których

miałbym jej nie skosztować. Mając na uwadze zalecenia w wyborze gałki zwiedziłem

cztery sklepy spożywcze, zanim udało mi się kupić taką w całości(firmy „Kamis”).

Po upływie pół godziny miałem już starte na tarce trzy nasionka tej roślinki. Po

wsypaniu tych brązowych wiórków do szklanki wody substancja wyglądała gorzej niż

  • Benzydamina

Czwartkowy wieczór , apartament matki rodzicielki zlokalizowany na piętrze 17. Zabezpieczone wyjście na balkon, ze względu na umiejscowienie na nadmiernie niebezpiecznej wysokości, decyzja podwarunkowana ogromną ilością aplikowanego medykamentu. Nastawienie jak najbardziej pozytywne, z lekką nutką niepewności, gdyż nie wiedziałem co może się wydarzyć, a dawka jest najwyższą obecnie na forum.

13.05.2008

  • Gałka muszkatołowa
  • Marihuana
  • Przeżycie mistyczne

Mój własny pokój w domu jednorodzinnym. Sam na I piętrze. Samopoczucie przed tripem bardzo dobre (zaliczona sesja!), pozytywne uczucia względem świata, nie mogę się doczekać spotkania z gałką, generalnie mam tutaj wszystko, czego potrzebuję.

Oczekiwania - Wyższe Poznanie.

Sądzę, że dobrym pomysłem będzie opis tego, co robiłem zanim zażyłem gałkę. Kolejne etapy podróży określać będę w godzinach. Miłego czytanka!

Godz. 23:10
Skończyłem konsumować 8 nasion gałki muszkatołowej przy pomocy 0,5 L czarnej herbaty liściastej Yunan i 0,25 L zielonej herbaty.

  • Grzyby halucynogenne


29 września 2001

randomness