Wyłącznik uzależnień / Małżeństwo jak narkotyk

W ciągu zaledwie kilku godzin można wyleczyć uzależnienie od używki! / Trwałe związki monogamiczne powstają u zwierząt w taki sam sposób jak uzależnienia od używek!

Anonim

Kategorie

Źródło

Wprost

Odsłony

4523

W ciągu zaledwie kilku godzin można wyleczyć uzależnienie od używki, podając do mózgu (ventral tegmental area) enzym o nazwie anhydraza węglanowa - wykazały badania przeprowadzone na myszach przez uczonych z University of Toronto. - Badania przeczą wcześniejszym ustaleniom naukowców, uznającym uzależnienie za trwałą zmianę w mózgu. Sugerują, że wkrótce będzie można leczyć uzależnienia farmakologicznie - mówi Stephen Laviolette, jeden z autorów badań. (PG)

Trwałe związki monogamiczne powstają u zwierząt w taki sam sposób jak uzależnienia od używek - przekonują uczeni z Emory University oraz University of Georgia na łamach "Journal of Comparative Neurology". Naukowcy badali populację norników, u których dwa hormony - wazopresyna i oksytocyna - odgrywają olbrzymią rolę w tworzeniu się więzi między monogamicznymi partnerami. Receptory tych hormonów, jak wykazali badacze, znajdują się w jądrze półleżącym i brzusznej części płaszcza mózgu, czyli w obszarach wchodzących w skład tzw. układu nagrody, pełniącego ważną funkcję przy powstawaniu uzależnień. (PG)

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

KRET (niezweryfikowany)
moja pani mysli podobnie. po 2 latach mieszkania razem wymyslila slub zebym spowaznial.:( <br>osobiscie watpie w skutecznosc metody <br>:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
makro (niezweryfikowany)
moja pani mysli podobnie. po 2 latach mieszkania razem wymyslila slub zebym spowaznial.:( <br>osobiscie watpie w skutecznosc metody <br>:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan
  • Katastrofa

Codzienna depresja

Jest to opowieść o trzech podróżach, które mimo użycia niewielkich ilości substancji, doprowadziły mnie do iście bieluńskiego stanu. Oznaczyłem kategorie jako "katastrofa", bo choć nie jest to tzw bad trip, ani nic złego się nie stało, to jednak moje delirium i solidne halucynacje, zostawiły trwały ślad w psychice.

 

TRIP PIERWSZY - MARIHUANA + 300mg DXM

  • Efedryna

Calkiem niedawno moj kumpel z gadu gadu opowiedzial mi o ciekawych efektach po przedawkowaniu, tussipectu, a ze tydzien

temu nasz klasa jechala na wycioeczke w gory,

postanowilem ze tam wyprobuje ów specyfik. Dzis proboje juz brac tussi trzeci raz, opisze wiec dzisiejszy trip bo

wczesniejsze - na wycieczce jak to na wycieczce byly bardzo urozmaicone dzialaniem alkoholu a ja chcialbym sie skupic

na samym tussipekcie.

  • Marihuana

nazwa substancji- THC


poziom doświadczenia użytkownika- intermediate (thc regularnie, xtc, sporadycznie


dawka, metoda zażycia- 1g na dwoch


"set & setting"- wlasny pokoj  • Mefedron
  • Uzależnienie

Witam.

To już mój trzeci trip raport na tym forum. Chciałbym, żeby zwrócili na niego uwagę głównie nowi użytkownicy i zastanowili się tyle razy ile to potrzebne czy warto brać kryształ w ciągach. Opiszę głównie ostatni dzień mojej podróży bo jest to myśle najciekawsze przeżycie, chociaż sam chciałbym żeby nigdy się to nie wydarzyło. Zapraszam do uważnego przeczytania.