REKLAMA
Wyłącznik uzależnień / Małżeństwo jak narkotyk

W ciągu zaledwie kilku godzin można wyleczyć uzależnienie od używki! / Trwałe związki monogamiczne powstają u zwierząt w taki sam sposób jak uzależnienia od używek!

Anonim

Kategorie

Źródło

Wprost

Odsłony

4516

W ciągu zaledwie kilku godzin można wyleczyć uzależnienie od używki, podając do mózgu (ventral tegmental area) enzym o nazwie anhydraza węglanowa - wykazały badania przeprowadzone na myszach przez uczonych z University of Toronto. - Badania przeczą wcześniejszym ustaleniom naukowców, uznającym uzależnienie za trwałą zmianę w mózgu. Sugerują, że wkrótce będzie można leczyć uzależnienia farmakologicznie - mówi Stephen Laviolette, jeden z autorów badań. (PG)

Trwałe związki monogamiczne powstają u zwierząt w taki sam sposób jak uzależnienia od używek - przekonują uczeni z Emory University oraz University of Georgia na łamach "Journal of Comparative Neurology". Naukowcy badali populację norników, u których dwa hormony - wazopresyna i oksytocyna - odgrywają olbrzymią rolę w tworzeniu się więzi między monogamicznymi partnerami. Receptory tych hormonów, jak wykazali badacze, znajdują się w jądrze półleżącym i brzusznej części płaszcza mózgu, czyli w obszarach wchodzących w skład tzw. układu nagrody, pełniącego ważną funkcję przy powstawaniu uzależnień. (PG)

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

KRET (niezweryfikowany)
moja pani mysli podobnie. po 2 latach mieszkania razem wymyslila slub zebym spowaznial.:( <br>osobiscie watpie w skutecznosc metody <br>:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
makro (niezweryfikowany)
moja pani mysli podobnie. po 2 latach mieszkania razem wymyslila slub zebym spowaznial.:( <br>osobiscie watpie w skutecznosc metody <br>:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Zajawki z NeuroGroove
  • Katastrofa
  • Pentedron

Na zewnątrz, chęć ostrej jazdy

Witam, dziś postaram wam sie opisać przeżycie osoby chorej na politoksykomanie, z której już wyszedłem, po donosowym zaaplikowaniu 2 gramów pewnego euforycznego proszku...

13:00

Odbieram z paczkomatu paczke z 3gramami N-etylonorpentedronu. Idę do najbliższej klatki. wysypuje na oko 2 gramy proszku. Wciągam zwiniętym banknotem.Wychodzę, piję wodę, palę papierosa. Nie czuć efektów prawdopodobnie przez zjechane błony śluzówe po może tygodniowym ciągu na cmc`kach.

13:30

  • 4-HO-MIPT
  • Miks

Nastawienie pozytywne.

Godzina 21:12 zarzucamy z O. po pol tabletki 2cbfly 10mg (czyli po 5 na glowe) Siedząc w kuchni z moimi współlokatorami czekamy na pierwsze efekty. Miła atmosfera. Po ok. godzinie pojawia się niekomfortowe odczuwanie własnego ciała. Kolo 22:30 dorzuciłyśmy po 25-30µgkwasu – resztka, która zalegała mi już jakiś czas. Stwierdziłyśmy, że taki microdosing nie zaszkodzi. Jeszcze chwilę siedzimy w kuchni, nie dzieje się nic więcej niż niekomfortowe odczucia w ciele.

  • LSD-25
  • Pierwszy raz

Set: lekki niepokój z przewagą ciekawości, dobre nastawienie. Setting: ładna lipcowa pogoda, park z lasem za miastem.

Działo się to w lipcu 2015 roku.

 Wracając z pracy do domu otworzyłem skrzynkę na listy jak codziennie. Oprócz typowego syfu i spamu znajdowała się tam biała koperta opatrzona logiem kancelarii prezydenta RP...

  • 4-HO-MET
  • Retrospekcja

wakacyjny wyjazd, pozytywne nastawienie, w otoczeniu przyjaciół, lasy i polany

Fuck the Club! - czyli gdzie zaprowadził mnie maHOMET..

 

randomness