Wyłącznik uzależnień / Małżeństwo jak narkotyk

W ciągu zaledwie kilku godzin można wyleczyć uzależnienie od używki! / Trwałe związki monogamiczne powstają u zwierząt w taki sam sposób jak uzależnienia od używek!

Anonim

Kategorie

Źródło

Wprost

Odsłony

4520

W ciągu zaledwie kilku godzin można wyleczyć uzależnienie od używki, podając do mózgu (ventral tegmental area) enzym o nazwie anhydraza węglanowa - wykazały badania przeprowadzone na myszach przez uczonych z University of Toronto. - Badania przeczą wcześniejszym ustaleniom naukowców, uznającym uzależnienie za trwałą zmianę w mózgu. Sugerują, że wkrótce będzie można leczyć uzależnienia farmakologicznie - mówi Stephen Laviolette, jeden z autorów badań. (PG)

Trwałe związki monogamiczne powstają u zwierząt w taki sam sposób jak uzależnienia od używek - przekonują uczeni z Emory University oraz University of Georgia na łamach "Journal of Comparative Neurology". Naukowcy badali populację norników, u których dwa hormony - wazopresyna i oksytocyna - odgrywają olbrzymią rolę w tworzeniu się więzi między monogamicznymi partnerami. Receptory tych hormonów, jak wykazali badacze, znajdują się w jądrze półleżącym i brzusznej części płaszcza mózgu, czyli w obszarach wchodzących w skład tzw. układu nagrody, pełniącego ważną funkcję przy powstawaniu uzależnień. (PG)

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

KRET (niezweryfikowany)
moja pani mysli podobnie. po 2 latach mieszkania razem wymyslila slub zebym spowaznial.:( <br>osobiscie watpie w skutecznosc metody <br>:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
makro (niezweryfikowany)
moja pani mysli podobnie. po 2 latach mieszkania razem wymyslila slub zebym spowaznial.:( <br>osobiscie watpie w skutecznosc metody <br>:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Zajawki z NeuroGroove
  • Bad trip
  • Kannabinoidy

Byłem zniecierpliwiony. Wszystko działo się w domu. Bez stresu, na spokojnie.

Piątek, kto nie lubi piątków? Idealna pora żeby się wyluzować po tylu męczących godzinach w szkole. Zgadaliśmy się - ja, M, J oraz C.
Moich rodziców miało nie być od południa aż do następnego dnia wieczora. Z kumplami zgadaliśmy się u mnie na 19:00. Do tego o 20:00 miałem zacząć grać w CS:GO kwalifikacje do turnieju z inną ekipą online, to pozbyć się stresu byłoby idealnie. No ale najpierw oczywiście trzeba się było przygotować.

15:00
Wróciłem ze szkoły, nikogo w domu. Dobra trzeba ogarnąć mieszkanie troszkę.

  • Marihuana

pisało sie tutaj o różnych rodzajach fazy na MJ(wideo,teleport itp) to ja opisze moje fazowanie (zaznaczam że zioła sama natura-zero chemi) w ogóle na mnie MJ działa raczej z opóźnieniem(kilka minut) i pierwsze oznaki nadchoszącego sklepania to lekkie zaburzenia obrazu(coś strobopodobnego), i zaraz później zajebiste kolory i śmiech.

  • Grzyby halucynogenneWspomnienia z jesieni
Poziom doświadczenia: NIE brałem heroiny, kokainy, lsd, sdWitam wszystkich zainteresowanych tematyką.

Chciałbym przedstawić w tym artykule, moje przeżycia związane z grzybami a konkretnie z Psilocybe semilanceata - Łysiczka lancetowata oraz przybliżyć czytelnikowi tematykę z nimi związaną.


  • Marihuana

Doświadczenie: paliłem mj parę razy wcześniej, jednak bez efektów. Poza tym - nic (alkoholu itp. nie liczę)

S&S: grupka znajomych (razem 5 osób) pozytywnie nastawiona na samą myśl o upaleniu się.

Jak już wcześniej pisałem, paliłem już wcześniej marihuanę. Ani razu nie odnotowałem żadnych efektów. Mimo tego, gdy tylko padła propozycja, żeby złożyć się w kilka osób i porządnie się upalić - zgodziłem się.

randomness