REKLAMA
Wyłącznik uzależnień / Małżeństwo jak narkotyk

W ciągu zaledwie kilku godzin można wyleczyć uzależnienie od używki! / Trwałe związki monogamiczne powstają u zwierząt w taki sam sposób jak uzależnienia od używek!

Anonim

Kategorie

Źródło

Wprost

Odsłony

4516

W ciągu zaledwie kilku godzin można wyleczyć uzależnienie od używki, podając do mózgu (ventral tegmental area) enzym o nazwie anhydraza węglanowa - wykazały badania przeprowadzone na myszach przez uczonych z University of Toronto. - Badania przeczą wcześniejszym ustaleniom naukowców, uznającym uzależnienie za trwałą zmianę w mózgu. Sugerują, że wkrótce będzie można leczyć uzależnienia farmakologicznie - mówi Stephen Laviolette, jeden z autorów badań. (PG)

Trwałe związki monogamiczne powstają u zwierząt w taki sam sposób jak uzależnienia od używek - przekonują uczeni z Emory University oraz University of Georgia na łamach "Journal of Comparative Neurology". Naukowcy badali populację norników, u których dwa hormony - wazopresyna i oksytocyna - odgrywają olbrzymią rolę w tworzeniu się więzi między monogamicznymi partnerami. Receptory tych hormonów, jak wykazali badacze, znajdują się w jądrze półleżącym i brzusznej części płaszcza mózgu, czyli w obszarach wchodzących w skład tzw. układu nagrody, pełniącego ważną funkcję przy powstawaniu uzależnień. (PG)

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

KRET (niezweryfikowany)
moja pani mysli podobnie. po 2 latach mieszkania razem wymyslila slub zebym spowaznial.:( <br>osobiscie watpie w skutecznosc metody <br>:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
makro (niezweryfikowany)
moja pani mysli podobnie. po 2 latach mieszkania razem wymyslila slub zebym spowaznial.:( <br>osobiscie watpie w skutecznosc metody <br>:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana
  • Miks

Impreza 18-nastkowa starszego kolegi, na której znalazłem się przypadkiem. Bawiłem się przednio, w towarzystwie znanych mi osób.

Przeżycie zapisane poniżej bardziej przypomina kartkę z dziennika, jeśli nie lubisz tego typu postów to oduść już na początku, jeśli zaciekawił cię tytuł i chcesz poznać szczegóły zapraszam do lektury

 

Więc zaczęło się od tego:

 

  • Gałka muszkatołowa

O cudownych właściwościach

gałki muszkatowej dowiedziałem się oczywiście z hyperrealku. A ponieważ to tak

tania i powszechnie dostępna przyprawa, nie widziałem powodów, dla których

miałbym jej nie skosztować. Mając na uwadze zalecenia w wyborze gałki zwiedziłem

cztery sklepy spożywcze, zanim udało mi się kupić taką w całości(firmy „Kamis”).

Po upływie pół godziny miałem już starte na tarce trzy nasionka tej roślinki. Po

wsypaniu tych brązowych wiórków do szklanki wody substancja wyglądała gorzej niż

  • Marihuana
  • Problemy zdrowotne

Pozytywne, swój pokój.

Na wstępie chciałem zaznaczyć, że jestem świadomy ogromu raportów na temat marihuany, jednak, to czym chciałem się podzielić nurtuje mnie od długiego czasu (wydarzyło się to ponad rok temu). 

  • 4-HO-MET
  • Pierwszy raz

 

Do spróbowania 4-ho-met szykowaliśmy się już od pewnego czasu. Ja, Stefan, Dina i Sara (piszę imiona ponieważ mieszkam w dość odległym kraju więc chyba to nie ma różnicy, a łatwiej będzie rozróżnić o kogo chodzi). Kiedy list z biało-szarą tryptaminą w końcu doszedł do nas nie czekaliśmy długo i postanowiliśmy zarzucić substancję dnia następnego.