Wpływ konopi na jakość życia seksualnego

Wpływ konopi na jakość życia seksualnego – temat ten jest dość rzadko poruszany. Może to wynikać z owiania tego aspektu łatką tabu, albo po prostu z czystej niewiedzy. A wpływ ten jest dość szeroki i istotny, dlatego postanowiliśmy podzielić się z Wami naszą wiedzą w tym zakresie. Zainteresowani? No to zaczynamy!

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Wolne Konopie
Daria Jeszka
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

96

Wpływ konopi na jakość życia seksualnego – temat ten jest dość rzadko poruszany. Może to wynikać z owiania tego aspektu łatką tabu, albo po prostu z czystej niewiedzy. A wpływ ten jest dość szeroki i istotny, dlatego postanowiliśmy podzielić się z Wami naszą wiedzą w tym zakresie. Zainteresowani? No to zaczynamy!

Wpływ konopi na libido

Pierwsze na co warto zwrócić uwagę to fakt, że układ endokannabinoidowy to swoisty strażnik równowagi w naszym ciele. W tym, w bardzo ważnym układzie hormonalnym. Brak harmonii pomiędzy poszczególnymi hormonami, zwłaszcza odpowiedzialnymi za aspekty seksualne, może doprowadzić do zwyczajnego spadku libido. Do tych głównych możemy zaliczyć:

– progesteron, – estrogen, – prolaktynę – androgeny; w tym testosteron.

Doprowadzenie do homeostazy pomiędzy tymi hormonami może znacząco wpłynąć na wzrost naszego libido, czyli ochoty na seks.

W terapiach ajurwedyjskich suszone liście konopi lub ekstrakty są używane jako pomoc przy zaburzeniach erekcji. Wykorzystuje się w tym celu właściwości kannabinoidów do rozluźniania naczyń krwionośnych, obniżania ciśnienia krwi, a także ulepszenia jej przepływu.

Rozpatrując ten aspekt nie możemy przejść obojętnie wobec wpływu kannabinoidów na nasz nastrój. Poprzez receptory serotoninowe, substancje te działają istotnie na nasze samopoczucie, niwelują stany depresyjne, lęki czy nerwice. Ponadto poprzez wpływ na regulację rytmu dobowego, czyli poprawę jakości snu, przyczyniają się do sprawniejszej regeneracji organizmu. Nie trzeba raczej nikomu tłumaczyć, że człowiek zestresowany i niewypoczęty nie ma zbyt dużej ochoty na poddawanie się cielesnym uniesieniom.

Ponadto w aspekcie lęków badanie opublikowane przez Remedy Review zwraca uwagę, że stosowanie kannabinoidów może wpływać pozytywnie na lęki związane ze współżyciem, poprzez redukcję ich nasilenia. 44% mężczyzn i 37% kobiet potwierdza, że stosowanie CBD pozwoliło im zredukować lęki i stres związany ze współżyciem.

Wpływ konopi na ból

Wpływ konopi na niwelowanie odczuć bólowych jest już dość dobrze przebadany. I nie mamy tu tylko na myśli bólu głowy, którym wykręca się Twoja partnerka. Chodzi nam przede wszystkim o ból, który jest dość powszechny u kobiet, a spowodowany jest endometriozą.

Jest to schorzenie, które sprawia, że seks może być dla nich bolesny. Kanabinoidy poprzez swoje właściwości niwelujące stany zapalne, może znacząco wpływać na jakość życia osób zmagających się z tą chorobą. A co za tym idzie, zmniejszyć ich ból podczas stosunków. Wykazano to w lokalnych australijskich badaniach, w których poddano kobiety cierpiące na to schorzenie obserwacji. Zauważono, że te które stosowały kannabinoidy znalazły ulgę w swoich objawach.

Kannabinoidy zwiększają ukrwienie

Jest to bardzo ciekawa właściwość, zwłaszcza jeśli rozpatrzymy ją w aspekcie dodawania kannabinoidów do lubrykantów. W śluzówce organów płciowych znajduje się spora ilość receptorów kannabinoidowych. Ich kontakt z substancjami zawartymi w konopiach powoduje zwiększenie ukrwienia śluzówki, a ona sama staje się bardziej podatna na bodźce. Ponadto zwiększa się ilość produkowanego śluzu. To wszystko istotnie potęguje odczuwaną przyjemność.

Remedy Review opublikowało badanie, w którym zauważa się, że spośród 502 ankietowanych osób 72% mężczyzn i 76% kobiet stwierdziło, że dzięki stosowaniu kannabinoidów doświadczyło silniejszego orgazmu. Ponadto 31% mężczyzn zgłosiło, że potrzebowało więcej czasu na orgazm, a 33% kobiet doświadczyło go szybciej niż zazwyczaj.

Wpływ konopi na częstotliwość stosunków

W 2017 roku przeprowadzono badania, które dowiodły, że osoby stosujące konopie zawierające THC, uprawiały seks o 20% częściej niż w przypadku osób stroniących od tego kannabinoidu. Jako powody wykazano, że substancja ta silnie rozluźnia i intensyfikuje reakcje na bodźce. Obszerniej na ten temat pisaliśmy tutaj:

https://wolnekonopie.org/2017/11/badania-regularni-uzytkownicy-marihuany...

Jak widzisz drogi czytelniku, wpływ konopi na jakość życia seksualnego ma wiele twarzy i jest on dość istotny. Począwszy od regulowania naszego libido, poprzez niwelowanie odczuć bólowych, na lękach związanych ze zbliżeniem kończąc. Nie namawiamy, po prostu informujemy 🙂

Oceń treść:

Average: 5.5 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
 • Grzyby halucynogenne

Cała rzecz zaczęła się wieczorem około 22 w niedziele... Miałem przygotowane około 60 grzybków z czego zjadłem 40,resztę zostawiając na później w razie braku efektów.:)) Zdecydowałem się tripować w domu jako miejscu bezpiecznym i komfortowym...

 • Marihuana
 • Marihuana
 • Pozytywne przeżycie

Czas i miejsce: noc w domu (zazwyczaj); oczekiwania: chęć milszego spędzania czasu w samotności, ucieczka od codzienności i problemów.

Opiszę sposób, w jaki marihuana odmieniła moje życie oraz doświadczenia, uczucia i wyciągnięte wnioski z ostatnich kilku miesięcy, które spędziłem w towarzystwie tej rośliny.

Zacznę od opisu mojej przykładowej fazy:

Najbardziej lubię palić w samotności na chacie, w osobistej strefie komfortu. Po zapaleniu kładę się wygodnie, a na słuchawkach puszczam muzykę elektroniczną (słucham takiej tylko po paleniu). Zamykam oczy i od tej pory wszystko przestaje mieć znaczenie.

 • Kokaina
 • Marihuana
 • MDMA (Ecstasy)
 • Pierwszy raz

okres poświąteczny, pre-sylwestrowy nastrój euforyczy związany ze zbliżającym się dniem fajnej imprezki. pobyt w hotelu, późna noc, wróciliśmy z chłopakiem trochę zabujani alkoholem i wrzuceniem na pół MDMA na mieście

Akcja dzieje się w pokoju w hotelu, zmęczona po imprezie w stanie upojenia alkoholowego kładę się do łóżka. Dobrze wiem, co mnie czeka - wiele razy rozmawiałam o tym z chłopakiem, który kokainy kosztował z 5 razy w zyciu i chciał zapoznać mnie z działaniem białej królowej. Lekko bełkocząca próbujac pokonac senność podnoszę się do pozycji siedzącej, czuję niepokój - w końcu to twardy narkotyk, a ja jestem narkolaikiem. Ale okej, ufam mu, opisałam mu, czego się spodziewam - mówię - nie lubię, jak mnie "popierdala". Lubię się po prostu dobrze czuć. K. odpowiada, że to idealne oczekiwania.

 • 1P-LSD
 • 4-HO-MIPT
 • Ketony
 • Miks

Dom. Lato. Cisza i spokój w sam raz na rozkminy i spróbowanie nowej substancji jaką jest dla mnie 4-CMC. Nastawiam się na to, że będę ją sprawdzał powoli i być może potem z czymś pomieszam, bo z ketonami nie mam najmniejszego doświadczenia.

[notatka na wstępie: w nawiasach kwadratowych komentarze do tekstu pisane całkiem już na trzeźwo z perspektywy czasu. Może się komuś przydadzą...]

ok. 17:00 wzięto 100mg 4-cmc (refresh) donosowo.

ok 18:00 tabletka 4-meo-mipt oralnie i dorzutka ok kolejne 100mg 4-cmc donosowo. Na symptomy odwodnienia pito duże ilości wody.