Wpływ konopi na jakość życia seksualnego

Wpływ konopi na jakość życia seksualnego – temat ten jest dość rzadko poruszany. Może to wynikać z owiania tego aspektu łatką tabu, albo po prostu z czystej niewiedzy. A wpływ ten jest dość szeroki i istotny, dlatego postanowiliśmy podzielić się z Wami naszą wiedzą w tym zakresie. Zainteresowani? No to zaczynamy!

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Wolne Konopie
Daria Jeszka
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

141

Wpływ konopi na jakość życia seksualnego – temat ten jest dość rzadko poruszany. Może to wynikać z owiania tego aspektu łatką tabu, albo po prostu z czystej niewiedzy. A wpływ ten jest dość szeroki i istotny, dlatego postanowiliśmy podzielić się z Wami naszą wiedzą w tym zakresie. Zainteresowani? No to zaczynamy!

Wpływ konopi na libido

Pierwsze na co warto zwrócić uwagę to fakt, że układ endokannabinoidowy to swoisty strażnik równowagi w naszym ciele. W tym, w bardzo ważnym układzie hormonalnym. Brak harmonii pomiędzy poszczególnymi hormonami, zwłaszcza odpowiedzialnymi za aspekty seksualne, może doprowadzić do zwyczajnego spadku libido. Do tych głównych możemy zaliczyć:

– progesteron, – estrogen, – prolaktynę – androgeny; w tym testosteron.

Doprowadzenie do homeostazy pomiędzy tymi hormonami może znacząco wpłynąć na wzrost naszego libido, czyli ochoty na seks.

W terapiach ajurwedyjskich suszone liście konopi lub ekstrakty są używane jako pomoc przy zaburzeniach erekcji. Wykorzystuje się w tym celu właściwości kannabinoidów do rozluźniania naczyń krwionośnych, obniżania ciśnienia krwi, a także ulepszenia jej przepływu.

Rozpatrując ten aspekt nie możemy przejść obojętnie wobec wpływu kannabinoidów na nasz nastrój. Poprzez receptory serotoninowe, substancje te działają istotnie na nasze samopoczucie, niwelują stany depresyjne, lęki czy nerwice. Ponadto poprzez wpływ na regulację rytmu dobowego, czyli poprawę jakości snu, przyczyniają się do sprawniejszej regeneracji organizmu. Nie trzeba raczej nikomu tłumaczyć, że człowiek zestresowany i niewypoczęty nie ma zbyt dużej ochoty na poddawanie się cielesnym uniesieniom.

Ponadto w aspekcie lęków badanie opublikowane przez Remedy Review zwraca uwagę, że stosowanie kannabinoidów może wpływać pozytywnie na lęki związane ze współżyciem, poprzez redukcję ich nasilenia. 44% mężczyzn i 37% kobiet potwierdza, że stosowanie CBD pozwoliło im zredukować lęki i stres związany ze współżyciem.

Wpływ konopi na ból

Wpływ konopi na niwelowanie odczuć bólowych jest już dość dobrze przebadany. I nie mamy tu tylko na myśli bólu głowy, którym wykręca się Twoja partnerka. Chodzi nam przede wszystkim o ból, który jest dość powszechny u kobiet, a spowodowany jest endometriozą.

Jest to schorzenie, które sprawia, że seks może być dla nich bolesny. Kanabinoidy poprzez swoje właściwości niwelujące stany zapalne, może znacząco wpływać na jakość życia osób zmagających się z tą chorobą. A co za tym idzie, zmniejszyć ich ból podczas stosunków. Wykazano to w lokalnych australijskich badaniach, w których poddano kobiety cierpiące na to schorzenie obserwacji. Zauważono, że te które stosowały kannabinoidy znalazły ulgę w swoich objawach.

Kannabinoidy zwiększają ukrwienie

Jest to bardzo ciekawa właściwość, zwłaszcza jeśli rozpatrzymy ją w aspekcie dodawania kannabinoidów do lubrykantów. W śluzówce organów płciowych znajduje się spora ilość receptorów kannabinoidowych. Ich kontakt z substancjami zawartymi w konopiach powoduje zwiększenie ukrwienia śluzówki, a ona sama staje się bardziej podatna na bodźce. Ponadto zwiększa się ilość produkowanego śluzu. To wszystko istotnie potęguje odczuwaną przyjemność.

Remedy Review opublikowało badanie, w którym zauważa się, że spośród 502 ankietowanych osób 72% mężczyzn i 76% kobiet stwierdziło, że dzięki stosowaniu kannabinoidów doświadczyło silniejszego orgazmu. Ponadto 31% mężczyzn zgłosiło, że potrzebowało więcej czasu na orgazm, a 33% kobiet doświadczyło go szybciej niż zazwyczaj.

Wpływ konopi na częstotliwość stosunków

W 2017 roku przeprowadzono badania, które dowiodły, że osoby stosujące konopie zawierające THC, uprawiały seks o 20% częściej niż w przypadku osób stroniących od tego kannabinoidu. Jako powody wykazano, że substancja ta silnie rozluźnia i intensyfikuje reakcje na bodźce. Obszerniej na ten temat pisaliśmy tutaj:

https://wolnekonopie.org/2017/11/badania-regularni-uzytkownicy-marihuany...

Jak widzisz drogi czytelniku, wpływ konopi na jakość życia seksualnego ma wiele twarzy i jest on dość istotny. Począwszy od regulowania naszego libido, poprzez niwelowanie odczuć bólowych, na lękach związanych ze zbliżeniem kończąc. Nie namawiamy, po prostu informujemy 🙂

Oceń treść:

Average: 5.5 (4 votes)
Zajawki z NeuroGroove
 • Marihuana
 • Marihuana
 • Pozytywne przeżycie

Godzina 1:00 w nocy. Kolega pisze do mnie, czy chcę zapalić jointa, a jeśli tak, to może do mnie wpaść ze znajomym. Odpisuję, że chętnie, i wkrótce stoimy we trzech na balkonie i palimy. Po kilku minutach jesteśmy pod koniec blanta, ja prawie nic nie czuję, mówię im "jakiś słabe to zioło". W odpowiedzi słyszę "nie jest złe, może trochę poczekaj". Dochodzimy do końcówki, bierzemy po ostatnim buchu i nagle zaczynam czuć silne pragnienie i mdłości.

 • Heimia salicifolia
 • Inne
 • Lactuca virosa
 • Leonotis leonurus (wild dagga)
 • Mieszanki "ziołowe"
 • Pozytywne przeżycie

Skoro nie miałem bada, odpowiednie.

Podtytułek Pierwszy:

 • Benzydamina

Set & Setting : deszczowy smętny dzień, jakoś pierwsza niedziela Maja, zapowiadało się całkiem nudnie. Impreza rodzinna - tzw. komunia. Spontaniczne opuszczanie imprezy i powrót do nadciągającej, wiszącej w powietrzu benzy. Jako iż spacerowaliśmy podczas tripa i jeździliśmy autem miejscówek było sporo czyt. niżej

 • Benzydamina

Benzydamina należy do grupy leków zaliczanych do NLPZ i ma właściwości miejscowo przeciwbólowe i przeciwzapalne. My jednak używamy jej do osiągnięcia stanów narkotycznych.

randomness