Wpływ konopi na jakość życia seksualnego

Wpływ konopi na jakość życia seksualnego – temat ten jest dość rzadko poruszany. Może to wynikać z owiania tego aspektu łatką tabu, albo po prostu z czystej niewiedzy. A wpływ ten jest dość szeroki i istotny, dlatego postanowiliśmy podzielić się z Wami naszą wiedzą w tym zakresie. Zainteresowani? No to zaczynamy!

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Wolne Konopie
Daria Jeszka
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

113

Wpływ konopi na jakość życia seksualnego – temat ten jest dość rzadko poruszany. Może to wynikać z owiania tego aspektu łatką tabu, albo po prostu z czystej niewiedzy. A wpływ ten jest dość szeroki i istotny, dlatego postanowiliśmy podzielić się z Wami naszą wiedzą w tym zakresie. Zainteresowani? No to zaczynamy!

Wpływ konopi na libido

Pierwsze na co warto zwrócić uwagę to fakt, że układ endokannabinoidowy to swoisty strażnik równowagi w naszym ciele. W tym, w bardzo ważnym układzie hormonalnym. Brak harmonii pomiędzy poszczególnymi hormonami, zwłaszcza odpowiedzialnymi za aspekty seksualne, może doprowadzić do zwyczajnego spadku libido. Do tych głównych możemy zaliczyć:

– progesteron, – estrogen, – prolaktynę – androgeny; w tym testosteron.

Doprowadzenie do homeostazy pomiędzy tymi hormonami może znacząco wpłynąć na wzrost naszego libido, czyli ochoty na seks.

W terapiach ajurwedyjskich suszone liście konopi lub ekstrakty są używane jako pomoc przy zaburzeniach erekcji. Wykorzystuje się w tym celu właściwości kannabinoidów do rozluźniania naczyń krwionośnych, obniżania ciśnienia krwi, a także ulepszenia jej przepływu.

Rozpatrując ten aspekt nie możemy przejść obojętnie wobec wpływu kannabinoidów na nasz nastrój. Poprzez receptory serotoninowe, substancje te działają istotnie na nasze samopoczucie, niwelują stany depresyjne, lęki czy nerwice. Ponadto poprzez wpływ na regulację rytmu dobowego, czyli poprawę jakości snu, przyczyniają się do sprawniejszej regeneracji organizmu. Nie trzeba raczej nikomu tłumaczyć, że człowiek zestresowany i niewypoczęty nie ma zbyt dużej ochoty na poddawanie się cielesnym uniesieniom.

Ponadto w aspekcie lęków badanie opublikowane przez Remedy Review zwraca uwagę, że stosowanie kannabinoidów może wpływać pozytywnie na lęki związane ze współżyciem, poprzez redukcję ich nasilenia. 44% mężczyzn i 37% kobiet potwierdza, że stosowanie CBD pozwoliło im zredukować lęki i stres związany ze współżyciem.

Wpływ konopi na ból

Wpływ konopi na niwelowanie odczuć bólowych jest już dość dobrze przebadany. I nie mamy tu tylko na myśli bólu głowy, którym wykręca się Twoja partnerka. Chodzi nam przede wszystkim o ból, który jest dość powszechny u kobiet, a spowodowany jest endometriozą.

Jest to schorzenie, które sprawia, że seks może być dla nich bolesny. Kanabinoidy poprzez swoje właściwości niwelujące stany zapalne, może znacząco wpływać na jakość życia osób zmagających się z tą chorobą. A co za tym idzie, zmniejszyć ich ból podczas stosunków. Wykazano to w lokalnych australijskich badaniach, w których poddano kobiety cierpiące na to schorzenie obserwacji. Zauważono, że te które stosowały kannabinoidy znalazły ulgę w swoich objawach.

Kannabinoidy zwiększają ukrwienie

Jest to bardzo ciekawa właściwość, zwłaszcza jeśli rozpatrzymy ją w aspekcie dodawania kannabinoidów do lubrykantów. W śluzówce organów płciowych znajduje się spora ilość receptorów kannabinoidowych. Ich kontakt z substancjami zawartymi w konopiach powoduje zwiększenie ukrwienia śluzówki, a ona sama staje się bardziej podatna na bodźce. Ponadto zwiększa się ilość produkowanego śluzu. To wszystko istotnie potęguje odczuwaną przyjemność.

Remedy Review opublikowało badanie, w którym zauważa się, że spośród 502 ankietowanych osób 72% mężczyzn i 76% kobiet stwierdziło, że dzięki stosowaniu kannabinoidów doświadczyło silniejszego orgazmu. Ponadto 31% mężczyzn zgłosiło, że potrzebowało więcej czasu na orgazm, a 33% kobiet doświadczyło go szybciej niż zazwyczaj.

Wpływ konopi na częstotliwość stosunków

W 2017 roku przeprowadzono badania, które dowiodły, że osoby stosujące konopie zawierające THC, uprawiały seks o 20% częściej niż w przypadku osób stroniących od tego kannabinoidu. Jako powody wykazano, że substancja ta silnie rozluźnia i intensyfikuje reakcje na bodźce. Obszerniej na ten temat pisaliśmy tutaj:

https://wolnekonopie.org/2017/11/badania-regularni-uzytkownicy-marihuany...

Jak widzisz drogi czytelniku, wpływ konopi na jakość życia seksualnego ma wiele twarzy i jest on dość istotny. Począwszy od regulowania naszego libido, poprzez niwelowanie odczuć bólowych, na lękach związanych ze zbliżeniem kończąc. Nie namawiamy, po prostu informujemy 🙂

Oceń treść:

Average: 5.5 (4 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Grzyby halucynogenne
  • Inne
  • Marihuana
  • Tripraport

Na wstępie pragnę zaznaczyć, że nie był to mój pierwszy kontakt z psylocybina. Rok temu testowałem na sobie kołpaczki. Prawda jest, że mają śladowe ilości psylo, ale w większej ilości dają bardzo ciekawe efekty, ale do rzeczy...

W miniony weekend postanowiłem sprawdzić, jak działają Holenderskie magiczne trufle. Te, które przyjąłem w swoje ciało nosiły nazwę „Atlantis".
15 gram trufli, które to swoim wyglądem przypominają rodzynki w czekoladzie, a smakiem orzechy.

  • Dekstrometorfan

S&S: Chawir, wolny dzień, własny pokój, 84 kg mnie, 600 mg deksa, łóżko i słuchawki.

Wiek: 27.

Doświadczenie: THC, Amfa, XTC, Mef, Grzybki, Kodeina, Ketony, Haszysz, DXM.

Na początku chciałem zaznaczyć, że to mój dziewiczy trip-raport i postanowiłem go napisać nie tylko z powodu tego, co doświadczyłem, ale chciałem przede wszystkim dołożyć własną cegiełkę do tej wspaniałej i często wykorzystywanej przeze mnie bazy danych wszelakich narkoprzeżyć.

  • Powój hawajski


substancja: ipomea violacea w liczbie 7 nasion.

doświadczenie: lsa, mj, dxm

set&setting: idealnie, jesteśmy na wakacjach nad jeziorem, łono natury, ciepło, pełen pozytyw.

Postanowiłyśmy jeść powój; ja i dwie moje koleżanki. Jako że był to 'pierwszy raz' dla nich obu, zjadły po 5. Jak zwykle strasznie drażnił mnie smak nasion, w moim odczuciu są obrzydliwe, więc wrzuciłam je do gorącej chińskiej zupki, przez co prawie nie czułam smaku.

  • Etanol (alkohol)
  • Mieszanki "ziołowe"

Doświadczenie - mieszanki ziołowe, pixy na piperazynach i ketonach, dekstrometorfan, salvia divinorum, azotyn amylu, dimenhydrynat, amanita muscaria, zioła etnobotaniczne, marihuana, bromo-DragonFLY, mefedron, haszysz, 2C-C, 2C-E, LSA, pFPP, metedron, kodeina, 4-HO-MET, bufedron

Info o mnie - 21 lat, 74 kg, 176 cm

S&S – ogród znajomego przed domem, ławeczka, grill i te sprawy, następnie szalona podróż samochodem po mieście by zakończyć cały trip nad stawem. Czas akcji 31 Lipiec/1 Sierpień

randomness