Niniejszy tekst to opis i podsumowanie doświadczeń moich dwunastu sesji ayahuascowych odbytych na przestrzeni trzech miesięcy.

Grupa ekspertów Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) wzywa do zakończenia globalnej wojny z narkotykami, a osobna komisja ds. polityki narkotykowej, składająca się z prezydentów i premierów z różnych krajów, opowiada się za legalnym i regulowanym dostępem do obecnie zakazanych substancji.
Koalicja “specjalnych sprawozdawców” ONZ, mianowanych przez Radę Praw Człowieka, oraz niezależna Globalna Komisja ds. Polityki Narkotykowej, z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Nadużywaniem Narkotyków i Nielegalnym Handlem Narkotykami, postulują wszechstronną reformę.
„Wojnę z narkotykami można rozumieć przede wszystkim jako wojnę przeciwko ludziom”, stwierdzili eksperci ONZ w oświadczeniu wydanym w piątek. “Największy wpływ miała na ludzi biednych, często zbiega się z dyskryminacją skierowaną przeciwko grupom marginesu społecznego, mniejszościom i ludności tubylczej.” “Należy jak najszybciej wprowadzić dekryminalizację posiadania i używania narkotyków do własnego użytku”, powiedzieli.
Raporterzy zwrócili również uwagę na rasowe nierówności w egzekwowaniu kryminalizacji narkotyków na całym świecie, argumentując, że wojna z narkotykami “była skuteczniejsza jako system kontroli rasowej niż jako narzędzie redukcji rynków narkotykowych.” Członkowie wyrazili wyraźne przekonanie, że społeczność międzynarodowa powinna odejść od kryminalizacji i zaakceptować “interwencje zmniejszające szkody, które są niezbędne dla ochrony prawa do zdrowia osób używających narkotyków.“ W oświadczeniu potępiono również stosowanie oprysków z powietrza w celu zakłócenia produkcji roślin takich jak koka, które są wykorzystywane przez niektóre społeczności tubylcze i stanowią kluczowy składnik produkcji kokainy. Takie kontrowersyjne działania prowadzone są m.in. w Kolumbii. Eksperci ONZ wskazali również, że kryminalizacja narkotyków przyczynia się do szkodliwej stygmatyzacji użytkowników narkotyków, co “powoduje znaczne utrudnienia w dostępie do usług zdrowotnych (w tym usług dla chorych na HIV i opieki paliatywnej) i narusza inne prawa człowieka.” “Używanie lub uzależnienie od narkotyków nigdy nie jest wystarczającym uzasadnieniem do zatrzymywania osoby“, powiedzieli.
“Zachęcamy Państwa Członkowskie i organizacje międzynarodowe do zastąpienia obecnej polityki narkotykowej taką, która opiera się na zasadach zastosowania kompleksowego, naprawczego i reintegracyjnego podejścia do sprawiedliwości“, podsumowuje oświadczenie. “Skuteczne, oparte na społeczności, inkludujące i zapobiegawcze działania są równie ważne. Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, społeczność międzynarodowa musi zastąpić karanie wsparciem i promować politykę, która szanuje, chroni i spełnia prawa wszystkich.”
Sekretarz Generalny ONZ, António Guterres, który nadzorował wprowadzenie ustawy o dekryminalizacji narkotyków, gdy pełnił funkcję premiera Portugalii, wyraził swoje oburzenie nad dyskryminacją, z którą spotykają się konsumenci narkotyków.
“Użytkownicy narkotyków są podwójnie ofiarami: najpierw szkodliwych skutków samych narkotyków, a następnie dyskryminacji, z którą się spotykają“, napisał w niedzielę na Twitterze. “W obchodzonym przez nas #WorldDrugDay kontynuujemy naszą pracę nad zakończeniem nadużywania narkotyków, nielegalnego handlu i stygmatyzacji, której doświadczają użytkownicy narkotyków na całym świecie.“
W 2019 roku Rada Dyrektorów Wykonawczych ONZ (CEB), która reprezentuje 31 agencji ONZ, w tym Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC), przyjęła stanowisko, zgodnie z którym państwa członkowskie powinny dążyć do polityki narkotykowej opartej na nauce i zdrowiu, a mianowicie dekryminalizacji.
Komisja Narodów Zjednoczonych ds. Środków Odurzających (CND) przyjęła w grudniu 2020 r. zalecenie Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dotyczące usunięcia konopi i żywicy konopnej z wykazu IV Jednolitej konwencji o środkach odurzających z 1961 r. Wśród państw, które poparły zmianę klasyfikacji konopi, znalazła się również Polska.
Tymczasem Globalna Komisja ds. Polityki Narkotykowej apeluje o szerszą reformę z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Nadużywaniem Narkotyków i Nielegalnym Handlem Narkotykami, domagając się legalizacji i regulacji obecnie zakazanych substancji.
Komisja, której członkami są były prezydent Kolumbii Juan Manuel Santos, była premier Nowej Zelandii Helen Clark, były prezydent Brazylii Fernando Henrique Cardoso oraz inni światowi liderzy, twierdzi, że wojna z narkotykami “systematycznie prowadzi do naruszeń praw człowieka i nadużyć.”
Oświadczenie wydane przez komisję w poniedziałek odnosi się również do międzynarodowych działań reformujących politykę narkotykową, w tym działań mających na celu legalizację marihuany w Kolumbii i Niemczech oraz wprowadzenie dekryminalizacji narkotyków w jednym z australijskich terytoriów w zeszłym roku.
“Globalna Komisja ds. Polityki Narkotykowej wzywa do podejmowania większej liczby takich konstruktywnych działań w polityce i praktyce przez rządy krajowe i lokalne“, stwierdza oświadczenie. “Konsekwencje niesprawiedliwej polityki narkotykowej są powszechne we wszystkich aspektach życia jednostki i społeczeństwa. Jest to wspólna odpowiedzialność wszystkich troszczących się o zdrowie, dobrobyt społeczny, integrację ekonomiczną i rozwój, aby przezwyciężyć dyskryminację i stygmatyzację oraz przestrzegać praw człowieka dla wszystkich.”
Wspomniana wcześniej komisja, w skład której wchodzi również założyciel Virgin Group, Richard Branson, dąży do wprowadzenia takiej polityki jak “stawianie zdrowia na pierwszym miejscu, zagwarantowanie dostępu do kontrolowanych leków, dekryminalizacja konsumpcji i posiadania narkotyków do użytku osobistego, skupienie działań organów ścigania na organizacjach przestępczych oraz, na koniec, prawne uregulowanie rynków narkotyków w celu osłabienia wpływów przestępczości zorganizowanej. Prawne uregulowanie stanowi zarówno konieczny imperatyw dla zdrowia publicznego, jak i niezbędny krok w kierunku reformy polityki narkotykowej.”
mniej więcej raz na tydzień przyjmowałem wieczorem swój sakrament i niedługo potem szedłem do łóżka. Zgaszone światło, wokół spokój i cisza, nikt nie przeszkadza. Gdy akurat miałem kiepski nastrój albo byłem chory to sobie odpuszczałem.
Niniejszy tekst to opis i podsumowanie doświadczeń moich dwunastu sesji ayahuascowych odbytych na przestrzeni trzech miesięcy.
To było drugie spożycie grzybów w moim życiu. Pierwszy raz to było kilka sztuk, od których miałem niesamowita chichrę. Pokrótce może napiszę o tej pierwszej fazie. We wrześniu 1998 r. po raz pierwszy z Uadrolem wybraliśmy się na grzyby. Zebraliśmy kilkanaście sztuk na próbę. Zapodałem je sobie i oczekiwaliśmy na efekty. Nie miałem oczywiście żadnych halunów po tej niewielkiej ilości, ale tzw. chichrę. I to dopadła mnie u Uadrola. Śmiałem się non-stop. Uadrol się nie pytał czy mam haluny. Nie mogłem mu nic powiedzieć, bo cały czas się ryłem.
Jakiś tam poniedziałek. Wieczór. Godzina 20:50. Spokój domowego ogniska, rodzina w pobliżu. Chęć przeżycia OOBE.
Set & Setting: Jakiś tam poniedziałek. Wieczór. Godzina 20:50. Spokój domowego ogniska, rodzina w pobliżu. Chęć przeżycia OOBE.
Dawka 675 mg / 12mg/kg Waże 56 kg. Doustnie. Postać: Tabletki. Co 8 min 4 tabletki.
Lat: 19
Doświadczenie: Mj Feta DXM Haszysz Efedryna.
Po raz szósty brałam DXM.
nazywam sie - THC :) ksywka na osiedlu luzik z LWA ZIP SQAD
nazwa substancji - PCP (fencyklida)
poziom doswiadczenia - Mj ; speed ; galka muszkatolowa ; MDMA(rozne tablety
:) ; DXM ; alkochol ; efedryna ; inhalanty ; LSD ; kofeina :) ; grzyby ;
ogolnie apteka ; no i PCP wiec jestem raczej doswiadczony
dawka,metody zarzycia - tabletka nie wiem ile bylo mg taka mala plaska jasno
niebieska ; do ustnie
set & setting - stan umyslu dobry (chociaz mam zwale po speedzie )
Komentarze