Narkotyki: mała ilość dla siebie bez kary

Tagi

Odsłony

21478

Rząd zliberalizuje politykę narkotykową - prokurator będzie mógł umorzyć postępowanie. Nieprecyzyjne przepisy budzą jednak kontrowersje.

Ministerstwo Sprawiedliwości ma już gotowy projekt nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Chce wprowadzić nowy przepis (art. 62a) dający prokuratorowi (sądowi) możliwość bezwzględnego umarzania postępowania karnego wobec sprawców posiadających nieznaczne ilości narkotyków na własny użytek. Prokurator będzie mógł to zrobić, jeśli nie ma dowodów wskazujących, że narkotyki były przeznaczone na cele handlowe. Znaczenie będzie miała też szkodliwość społeczna czynu, np. czy z narkotyków korzystały osoby trzecie, jak również okoliczności i miejsce popełnienia czynu (szkoła, dyskoteka). Wszystkie te przesłanki organy ścigania będą musiały wziąć pod uwagę.

Niewiele, czyli ile?
Projekt jednocześnie nie definiuje pojęcia: „nieznaczna ilość narkotyków”. Wskazówką dla prokuratury mogą być wewnętrzne wytyczne wyznaczające stosowne wartości graniczne. Tak jest w wielu krajach UE – uzasadnia MS. Tłumaczy też, że obecne rozwiązania przewidujące karanie za posiadanie nawet najmniejszej ilości narkotyków się nie sprawdziły. Nie ograniczyły ich konsumpcji, za to wykreowały nową kategorię przestępców, czyli osoby uzależnione od narkotyków i używające ich.

W 2005 r. aż 17 588 skazań zakończyło się orzeczeniem kary pozbawienia wolności. Kryminalizacja środowiska użytkowników narkotyków spowodowała, że coraz mniej się ich zgłasza do leczenia. A koszt ich pobytu w więzieniach wyniósł ok. 80 mln zł w skali roku.

Lepiej wydać na profilaktykę
Krakowski prokurator Krzysztof Dratwa argumentuje, powołując się na badania Instytutu Spraw Publicznych, że koszt skazania jednej osoby wynosi 680 zł. Te pieniądze mogły być skierowane na profilaktykę i leczenie uzależnień. Drobne sprawy narkotykowe mocno angażują wymiar sprawiedliwości. Jak obliczono, rocznie zajmują 1,6 mln godzin. Prof. Andrzej Gaberle przypomina, że restrykcyjne przepisy blokują możliwość leczenia osób uzależnionych. Każdy, kto się zgłosi do poradni, może mieć postępowanie karne, bo miał niewielką ilość narkotyków. Patrząc na problem szerzej, jest to niepotrzebne. I w wielu krajach z tego zrezygnowano.
Na świecie jest tendencja do szeroko pojętej depenalizacji. I nasza nowela idzie w kierunku liberalizacji – ocenia prof. Brunon Hołyst, kryminolog.
Zaznacza jednak, że ustawodawca musi określić, co to jest ta niewielka ilość narkotyków, która zwalnia od odpowiedzialności.
Policja i prokuratura powinny mieć jasne kryteria, od jakiej ilości narkotyków jest odpowiedzialność karna. Nie wolno pozostawiać tak szerokich możliwości interpretacyjnych wykonawcom tego przepisu – uważa prof. Hołyst.
Podobnego zdania jest Cezary Kiszka, prezes Stowarzyszenia Prokuratorów RP. – Jeżeli nie ma ściśle określonych nazw narkotyków i ich ilości, to będą problemy interpretacyjne. Nie można pozwolić na to, żeby tworzyły się wokół tego przepisu komentarze i orzecznictwo. Bo w jednym miejscu prokuratura będzie oskarżać, a w drugim umarzać takie postępowanie. Lepiej żeby zostało to jednoznacznie określone, tak aby nie było wątpliwości – mówi prokurator.

Dziś posiadanie nawet najmniejszej ilości narkotyków jest przestępstwem. Grozi za to trzy lata pozbawienia wolności.

Opinia: prof. Piotr Hofmański, sędzia Sądu Najwyższego: - Brak precyzji prawa działa niekorzystnie, bo prowadzi do rozbieżności w orzecznictwie. Praktycznie trudno ustalić ilość narkotyku, która przesądza, czy doszło do przestępstwa. Sąd Najwyższy zajmował się tą sprawą wielokrotnie. Starał się wyznaczyć kierunek. Jak długo jednak nie będzie to uregulowane wprost w ustawie, niekorzystne rozbieżności w orzecznictwie w skali całego kraju pozostaną. Nowelizacja jest potrzebna. Warto by zdekryminalizować zachowania drobne, które mają charakter incydentalny. Ale na pewno nie metodą, jaką usiłują to zrobić twórcy projektu.

Oceń treść:

Brak głosów

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)

Fajnoo..., nareszczcie będę mógł legalnie się sztachnąć hellem we włsnym kraju...ale jest właśnie to jedno "ale", zawsze kuźwa jakiś szkopuł musi sie trafić. Niby dlaczego przekazywać pieniądze dla uzależnionych ? A z jakiej racji kurwa ! Płace podatki - Ja płacę ze swojej ciężko zarobionej krawicy po to żeby utrzymyać jakiegoś więźnia rozbójnika który jeszcze wybił mi szybę w samochodzie albo zgwałcił biedne dziecko, albo tego który sie ućpał i jeszcze w niego będą pchać ? Nieee nooo !! Ja sie w to nie bawię. Rozumiem: szkolnictwo, drogi i inne pożyteczne rzeczy łącznie z policją i strażą czy pogotowiem ale nie tych pasożytów. ZA CO SIE PYTAM ??!!  Mnie co nie dali zasiłku po ciężkim wypadku a takiemu pijakowi dadzą bo ma derylium ? !

Takie jest nasze państwo. Zawsze tyrają na naszym "żołdzie".

Anonim (niezweryfikowany)

być może sam sobie opłacisz leczenie?  Dziś się smiejesz, jutro masz to w dupie, ale za 10 lat życie może dać Ci w kośc, więc przestaniesz kontrolować zażywane ilości?  Kazdy z tych uzależnionych był taki cwany jak Ty...

Anonim (niezweryfikowany)

Ty jesteś jak mój tatuś hipokryta. Każdego co pije alkohol nazywa pijakiem bo uważa że od pierwszego się zaczyna a kończy się na derylium, farmazolenie farmazolenie i pierdolenie. Chyba wróci prohibicja bo kilku się zapiło na śmierć. Ej głupki dzwonce kiedy wy się wkońcu oduczycie generalizować ? Życie od dziecka daje mi wkość i żyję bo sprawy rozwiązuję a hell chcę sobie wziąć dla zabawy i z ciekawości a nie z powodu ucieczki od tzw. "szarej" rzeczywistości.

Zrozum zhipokrytezowana człeczyno, że nie każdy jest taki sam.

 

 

 

 

Anonim (niezweryfikowany)

Jak weźmiesz hel to jeszcze bardziej życie da ci w kość. Chłopie zastanów się czy warto bo moim zdaniem nie.

Anonim (niezweryfikowany)

Jeżeli twierdzi, że bierze bo lubi, a nie musi... Jeżeli nie chce pomocy, nie czuje się uzależniony - odczep się od niego i pozwól mu robić co chce... Boli Cie, gdy on wdycha hell, zaciąga się trawą czy wbija w żyłę ?? Nie jest Twoim niewolnikiem, tak jak wszyscy palacze MJ nie są niczyimi niewolnikami, nikt ich nie zmusza, nie chcą niczyjej pomocy więc co CIę obchodzi czy działają przeciwko własnemu zdrowiu? CIesz się - skoro narkotyki są złe, zniszczą sobie życie i więcej pracy będzie dla CIebie .... Niech ludzie zrozumieją, że każdy jest odpowiedzialny za siebie - to jest też jednym z haseł JKM... ŁAPY precz od naszego życia !!

Sadzić, palić, zalegalizować....

Anonim (niezweryfikowany)
U siebie w domu na parapecie? Nie na handel . . .
Anonim (niezweryfikowany)

ja musze płacic za alkoholizm i nikotynizm jeszcze wiecej niz za cud medycznej marihuany

Anonim (niezweryfikowany)

Za cud medycznej marihuany płacisz tyle ile za nikotynizm i alkoholizm, z twoich podatków są opłacane więzienia.

Anonim (niezweryfikowany)

te policyjne kurwy to nie pasożyty, gdyby zajmowali się tylko pożytecznymi społecznie sprawami, ale płacisz czy tak czy tak, albo na ćpuna na leczeniu, który ma jakieś perspektywy, albo na ćpuna w więzieniu i te kurwy z narkotykowej, co pasożytują na ludzkiej  niedoskonałości

Anonim (niezweryfikowany)

No i wreszcie coś tak trywialnego trafiło do tych zakutych, politycznych łbów :) Ale oczywiście Rzeczpospolita=PiS to musieli dodać 3 grosze od siebie (patrz ostatnie zdanie wpisu).

Anonim (niezweryfikowany)

Na początek proponuje 45gr. i 5 doniczek na własny użytek.

 

Anonim (niezweryfikowany)

kiedy odbędzie się głosowanie nad tym ??? jeszcze przed wakacjami coby nowych dzieci nie karać?:D

Anonim (niezweryfikowany)

niestety, nawet jakby ustawa była zaklepana jutro, to od wpisania w dziennik ustaw czeka sie 6 miesięcy na wejście w życie...

Anonim (niezweryfikowany)

Nie chwalmy dnia przed zachodem słońca, najpier niech  uchwalą tą ustawe w jakiś sęsownych ramach, bo umarzanie sprawy za zagonienie ziomka bo miałeś 3g jarania mnie bynajmniej niezadowala!!! Ja bym proponował jak poprzednik legalde 5 doniczek i do 50g gandy dla siebie. Za twarde dragi >2g mandacik, 2g-10g grzywna. Teraz dzięki ziobrze to za 10g< chyba 8 lat grozi. Tylko, żeby po wyborach na największego głupka Polski znowu ustawa gdzieś w szufladach nie zagineła:(

Anonim (niezweryfikowany)

Jak zwykle przed wyborami. Po wyborach przycichnie, nie dajcie się nabrać kolejny raz na takie pierdolenie!

Anonim (niezweryfikowany)

Jak zwykle :D

Anonim (niezweryfikowany)

Czytając ten artykuł przypomniała mi się moja sprawa sprzed 2 lat, kiedy to dzielni funkcjonariusze policji zatrzymali mniew jednym ze stołecznych klubów podczas spożywania substancji zakazanych, pod postacią marijuany. Szczęśliwym trafem udało mi się pozbyć zasobów w sposób niezauważony, pozostała "tylko" nabita fifka. Noc na dołku, rewizja mieszkania, rozmowa z czerstwymi paniami psycholog, które łykały wszystkie ściemy jak wygłodniały pelikan, stawianie się na rządanie i inne srania, które marnowały mój czas.EFEKT: SPRAWA ZOSTAŁA UMORZONA. Uzasadnienie: ilość suszy w fifce nie wystarczała do odurzenia się. Bóg Jah miał mnie w swej opiece, kilka miesięcy później dostałem wezwanie do prokuratury, w celu odebrania fifki (bez zawartości, ale można ją opalić).

Sorry za długi wstęp, ale jakoś kojarzy mi się to z "małą ilością na użytek własny" i mam nadzieję, że owa modernizacja naszego zatęchłego prawa nie skończy się na ustaleniach, jakie zostały wykorzystane w mej sprawie.

sirruk

Anonim (niezweryfikowany)

80 milionów zł. rocznie na więzienny wikt skazanych użytkowników narkotyków + miliony za koszta postępowań karnych... Ale na szpitale i zapewnienie minimum refundowanych zabiegów medycznych dla mniej zamożnych funduszy brak. Ważne że policja i prokuratura mają świetne wskaźniki skuteczności. Obłuda państwa nie ma granic. RubasznyRabarbar

Anonim (niezweryfikowany)

kiedy ta ustawa ma "wejsc" do glosowania?

Anonim (niezweryfikowany)

Tego chyba nawet w sejmie nie są w stanie określić, ale http://www.konopie.info/ już ogłosiło zbieranie 100tyś. podpisów do ustawy obywatelskiej, która była by poprawką UPN-u.

Anonim (niezweryfikowany)

Tak, droga młodzieży, zagłosujcie na PO. Na pewno się nie zawiedziecie. PO to partia konkretów, która zawsze dotrzymuje słowa.

Anonim (niezweryfikowany)

Głosuje na tego człowieka i was też zachęcam:

http://img169.imageshack.us/img169/6462/jkmlegalize.png

 

JKM na prezydenta!

Anonim (niezweryfikowany)

A wiesz cos o jego programie poza legalizacja? np o cenzurze, ktorej jest zwolennikiem? Jkm czeka na powrot monarchii, a siebie najchetniej umiescilby na tronie.

 

Anonim (niezweryfikowany)

dla mnie może być i monarchia, byleby koszty utrzymania władzy były 10 razy mniejsze a władza ingerowała w 10 razy mniej dziedzin życia jak to jest obecnie

 

 

 

 

Anonim (niezweryfikowany)

Gdzie jest zapisane że JKM jest za cenzurą?

Anonim (niezweryfikowany)

Podejrzewam, że ten łebek nie ma pojęcia kim jest JKM, ważne że chce by dragi były legalne. A JKM to paranoik, jego bełkotu nie sposób zrozumieć, bredzi od rzeczy. Jest wrogiem jakiejkolwiek polityki socjalnej, pomocy biednym i słabym luidziom. To zdeklarowany szowinista, seksista, homofob, który wszędzie widzi komunistów i socjalistów. Obłąkaniec cierpiący na shizofrenię (to nie obelga ale fakt, proponuję zapytać kogoś z Warszawskiego UPR), wychwalający pod niebo system monarchiczny, zaś demokrację wyszydzający. Drwi z kalekich ludzi, chce powszechnego dostępu do broni dla wszystkich (sic! ! !). Najchętniej odebrałby prawo głosu wszystkim, bo wg niego tylko on jest w stanie poprowadzić lud. Obłąkaniec, na szczęście niegroźny :) Pozdro, RubasznyRabarbar

Anonim (niezweryfikowany)

Co widzisz złego w dostępie do broni? Brzmisz jak moher wypowiadający się na temat narkotyków.

Anonim (niezweryfikowany)

Nie będę czuł się bezpieczny chodząc wśród tłumu, gdzie każdy ma za paskiem gnata. W dodatku bez jakiejkolwiek weryfikacji psychologicznej pod kątem poczytalności. Zbrojenie się to mało rozsądny pomysł. Nie tędy droga. RR

Anonim (niezweryfikowany)

Nie będę czuł się bezpieczny chodząc wśród tłumu, gdzie każdy chodzi naćpany. W dodatku bez jakiejkolwiek weryfikacji psychologicznej pod kątem poczytalności. Narkotyzowanie się to mało rozsądny pomysł. Nie tędy droga.

Anonim (niezweryfikowany)

Zgadzam się. Polacy to za duże psychole żeby zalegalizować posiadanie gana - powybijaliśmy by się nawzajem. Lepiej zalegalizować konopie.

Anonim (niezweryfikowany)

Nie będę czuł się bezpieczny chodząc wśród tłumu,

To tylko Twoje osobiste odczucia, ja np. w ogóle się nie czuję bezpiecznie chodząc po ulicy, a jednak nie jestem zwolennikiem zakazywania chodzenia po ulicy, czy też stania w bramie...

gdzie każdy ma za paskiem gnata.

 

Nie każdy, nie kazdy, pewne zasady by jednak istniały i np. skazani  nie mogli by posiadać broni. Teraz przestępcy i tak jak chcą mają broń... a szary przecientny obywatel nie może

 

W dodatku bez jakiejkolwiek weryfikacji psychologicznej pod kątem poczytalności.

 

Kolejna bzdura, w każdy szanującym się państwie gdzie jest powszechny dostęp do broni taka weryfikacja jest.

 

Zbrojenie się to mało rozsądny pomysł. Nie tędy droga. RR

To którędy ? Pozatym wolę zostać zatrzelonym niż być zatłuczonym basebolami. Zresztą użycie broni niemal zawsze wiąże się z próbą pozbawienia życia, a jak zostaniesz zatłuczony na śmierć to zarzuty mogą być w stylu "pobicie ze skutkiem śmiertelnym".

 

 

Anonim (niezweryfikowany)

Nie podejrzewam, a wiem, że o poglądach JKM nie masz pojęcia. On chce, żeby narkotyki były legalne nie dlatego, że są fajne i trendy tylko wynika to z podstawowej zasady "chcącemu nie dzieje się krzywda" oraz głębokiego przekonania, że dorosły człowiek nie jest niewolnikiem i może sam decydować o swoim losie i dążyć do szczęścia w taki sposób, jaki uważa za odpowiedni. Bardzo dobrze, że jest przeciwnikiem polityki socjalnej. Nie istnieje żadne, ani moralne ani logiczne uzasadnienie dlaczego należałoby zabierać dobra od ludzi ciężko pracujących i przekazywać pewien ich procent (bo większość po drodze zmarnuje się przez urzędników) nierobom i leniom. Może szanowny autor sam jest niezbyt rozgarniętym użytkownikiem substancji psychoaktywnych nie potrafiącym własną energią i talentami zadbać o swoje utrzymanie i musi wystawiać łape po cudze pieniądze ? Jeżeli tak to szczerze współczuje i informuję iż jeszcze nie tak dawno dla mężczyzny hańbą było wzięcie pieniędzy za nic. Tym bardziej, że są one komuś zabrane pod przymusem, czyli de facto pochodzą z rabunku. Co do wyszydzania demokracji również w 100% się zgadzam. Jest to ustrój idiotyczny, prowadzący nieubłaganie do socjalizmu, degeneracji, uwstecznienia i ogłupienia społeczeństwa. JKM, nigdy nie drwił z ludzi kalekich, powiedział poprostu zgodznie z prawdą, że dzieci niepełnosprawne nie nadają się tak samo do uprawiania sportów fizycznych jak dzieci pełnosprawne fizycznie. Jest to zupełnie oczywiste, a jednak przez jakąś polipoprawność próbuje się nam wmówić, że jest inaczej. Tak samo jak dzieci niepełnosprawne umysłowo nie mają predyspozycji do gry np. w szachy czy brydża. Nikt nie twierdzi, że są przez to gorszymi ludźmi. Poprostu nie każdy nadaje się do wszystkiego. Co do broni oczywistym jest, że każdy dorosły obywatel powinien mieć prawo ją posiadać. Im więcej broni u normalnych obywateli tym mniej przestępstw. Pomijam już oczywistą kwestię iż upokarzającym jest iż jakiś urzędas zakazuje dorosłemu, odpowiedzialnemu człowiekowi posiadania czegokolwiek a broni palnej do obrony swojej własności i rodziny w szczególności. Polecam wszystkim zapoznanie się z prawdziwym programem i poglądami Pana Janusza i oddanie na niego głosu w nadzchodzących wyborach. Jest dużo filmików na youtube, również niezliczona ilość artykułów, linków i dyskusji na jego blogu. Pozdrawiam.

 

Anonim (niezweryfikowany)

Wolność Twojej pięści kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność mojego nosa. Korwin-Mikke w zbyt wielu dziedzinach chce wtykać swój nos w moje sprawy. Kropka. RR

Anonim (niezweryfikowany)

Pewnie jesteś kolejnym, który myśli że JKM chce zamknąć kobietę w kuchni i wprowadzić monarchię. Tak to jest, gdy wypowiedzi słucha się pobieżnie, a nie ze zrozumieniem. Szkoda.

Anonim (niezweryfikowany)

A może warto mieć innego prezydenta, a nie zawsze ci co ogonami w komunizmie siedza. PiS, PO ? oni się żrą miedzy soba. A tak naprawde to wszyscy tam czerwoni. I cos sie zmienilo w rzadzie? nic. Wiec można by w koncu odsunac od wladzy czerwonych. Tylko najgorsze jest to, ze rodacy nasi pojdą glosowac na to co w telewizji im pokazą. czyli na tych gdzie slupek bedzie ladnie pokazany i najwyzszy, lub stwierdza ze nie pojda glosowac, bo i tak to nic nie zmieni. Ludzie poczytajcie madrzejszych ludzi, dowiedzcie sie wszystkiego. Tylko nie bierzcie informacji z glownych portali, telewizji i radia. Bo te tylko po to są, zeby zrobic "spoleczenstwo sterowane" Najlepiej glebsze zrodla.

Anonim (niezweryfikowany)

DO Anonim, 12. maj 2010 - 13:45

Po co piszesz takie głupoty nie potrafisz zrozumieć co mówi to poczytaj jego książki albo bloga, wpisz w google JKM. Nie bredzi od rzeczy, tylko mówi prawdę. Nie kłam, że drwi z kalekich ludzi. Nie chce polityki socjalnej ponieważ rozumie jak funkcjonuje. Jest to najinteligentniejszy Liberał w Polsce! Ponadto jest przekonany do swoich poglądów od zawsze. Chce by naród Polski był bogaty i mógł radzić sobie sam bez pomocy kłamliwych instytucji. Nie jest ani szowinistą ani homofobem - kłamstwa! Komunistów widzi wszędzie ponieważ zajmuje się polityką. Wiesz ile monarchii jest teraz na świecie? Ja wiem bardzo mało, np Luksemburg, Brunei, Monako, Lichtenstein - jaka u nich jest polityka? - Liberalna! Biedne państwa czy bogate? - Najbogatsze! PKB na 1 mieszkańca: Luksemburg= 82 306 $, Katar = 85 868 $, Brunei = 50 117 $. Natomiast Niemcy = 35 442 $, Polska = 17 482 $, w których panuje eurosocjal większość społeczeństwa jest zatrudniona na państwowych stanowiskach, co jeszcze zwiększa różnicę między nami a monarchiamii. Ci Państwo, którzy się nami opiekują, żyją z naszych podatków, oraz łapówek, które biorą dla siebie, gdzie w wolnym rynku zasiliłyby Państwo (Sąd, Wojsko, Policja) i prywatne przedsiębiorstwa! Wolny rynek doprowadzi do powstania odpowiedniej ilości instytucji i nie będzie problemu z bezrobociem.  W księstwach są niższe ceny niż w Polsce i innych krajach europejskich! Natomiast Ci ludzie mieszkający w księstwach po prostu sobie żyją bogato! A u nas sa użędasy, którzy po prostu żerują na nas i spowalniają rozwój gospodarzy conajmniej o połowę. Rozmużdżają nad kolejnymi ustawami, udają, że błądzą w poszukiwaniu sensu a tak na prawdę sens odnaleźli- kraść i kłamać. To są Ci sami ludzie, którzy sterują mediami. Tak więc zataczając koło w telewizji, gazetach, radiach są pokazywane informacje polityczne, które są "naciągane", niektóre niepokazywane. Czy ty myślisz, że cenzura już nie istnieje? A Ile to osób było zwalnianych ze stanowisk w telewizji czy w gazetach za swoje poglądy? Demokracja to socjalizm, powinieneś to w końcu zrozumieć. Istnieje od kilkudziesięciu lat i musi w końcu upaść. Kiedyś już powstawała do życia w Atenach co było przyczyną ich upadku. Już Platon i Arystoteles twierdzili, że demokracja jest złym ustrojem, który prowadzi do upadku cywilizacji! Janusz Korwin-Mikke to nasza jedyna szansa by nie pujść na dno za Grecją. Dzięki niemu możemy stanąć na nogi i pozostać w pozycji pionowej gdy socjal będzie toną. W tych wyborach musi wygrać Janusz Korwin-Mikke, po to właśnie by go zaczęto pokazywać w telewizji. By jego wolnościowe ideologie przetrwały i rozwijały się. By zdobyły zrozumienie społeczeństwa, by weszły do sejmu i zrobiły porządek! On rozumie, funkcjonowanie systemu jakim jest Państwo! Chce je naprawić ale ludzie mu nie pozwalają, większość ciągnie go w duł, bo on chce zabrać pasożytom możliwość żywienia się! Czy Ty wiesz o czym ja tu piszę? Chcę abyś był odpowiedzialny za swoje słowa i czyny. Czy wiesz, że to co piszesz ma znaczenie?

Anonim (niezweryfikowany)

jkm mnie nie przekonuje . ma popapraną ideologie..

Anonim (niezweryfikowany)

moim zdaniem nietuzinkowa i wyrazista, taki reset dla sytemu, modelu państwa w którym teraz jesteśmy.

Anonim (niezweryfikowany)

To tylko nagonka przed wyborami... zadnego zlagodzenia prawa narkotykowego nie bedzie... moze za 20 lat?

Anonim (niezweryfikowany)

Bo jak nie ,to będzie jak do tej pory.Syn polityka z 10 gramami suszu będzie się śmiał wszystkim w ryj,a mnie udupią za nabitkę.Dzisiaj w Polsce jest tak,że prawo jest dla normalnych ludzi,a bogaci i wpływowi są ponad prawem.Ukradniesz tysiąc złotych-pójdziesz siedzieć.Ukradniesz dziesięć milionów-umożą postępowanie,a ty zyskasz rozgłos i wpływowych "przyjaciół".Kiedyś rozmawiałem z kumplem o tym,że ustawa,która represjonuje ludzi za posiadanie na własny użytek, jest niezgodna z konstytucją.On mi na to-czemu więc nie została odrzucona przez Trybunał Konstytucyjny?Odpowiedziałem pytaniem-a kto im płaci pensje?Co prawda z twoich i moich pieniędzy,ale kto im je rozdziela?Ja nie,ty też nie.I to była najlepsza odpowiedż.Ale mocno wierzę w to,że nadejdą lepsze dni,a politycy staną się strażnikami naszego spokoju,i nie pozwolą nigdy więcej na to,żeby Polak stanął przeciwko Polakowi.Że stworzą sprawiedliwe prawo,pod którym dobrzy ludzie będą się czuć bezpiecznie.Niech się tak stanie.Prosiak44

Anonim (niezweryfikowany)

na przelomie 2000-2001 akurat w moim przypadku mozna bylo miec mniejsza ilosc przy sobie.lecz w 2002 znowelizowano ustawe.i mialem najnormalniej w swiecie pecha.sad skierowal mnie na tzw."leczenie".powiem wam jak bym tam nie trafil to na dzien dzisiejszy omineloby mnie duzo zlego.dlatego ze w osrodku lamanie abstynencji bylo na dniu codziennym.ja osobiscie nie jestem na wprowadzenie tej ustawy.bo tak przynajmniej "czulo" sie ten strach.sam jestem zywym przykladem do czego prowadzi uzaleznienie.mam za soba 2 stany tachykardialne.nic przyjemnego.1 raz nie starczyl zeby zrozumiec dopiero za 2 razem puknalem sie w czolo.podlug mnie jak juz,to bylbym predzej za legalizacja,nawet nie chodzi o mnie.ale bedac w holandii i patrzac na tych starych holendrow,to np.dla nich ziolo to szajs.trzeba pamietac ze zakazany owoc smakuje najlepiej.

Anonim (niezweryfikowany)

Bardzo się cieszę, że większość społeczeństwa chce pomóc ćpunom, jednak nie jestem zadowolony ze sposobu wydawania pieniedzy w tym celu. Najlepiej zaoszczędzić te pieniądze i przeznaczyć na ZUS, który musi się wywiązać z obietnicy danej przedlaty społeczeństwu. Ja bym wolał w swojej sytuacji podpisać  z ZUSem umowę, że nie będę im więcej płacił w zamian za brak emerytury! Dajcie nam młodym tą możliwość. Zostawcie w spokoju biednych ćpunów. Zmniejszcie podatki i odpierdolta się!

 

Zajawki z NeuroGroove
  • LSD-25
  • Tripraport

Las. Dom. Najbliższa okolica.

Jak wiemy 19 kwiecień 2013 to dzień, od którego minęło równe 70 lat, gdy Albert Hofmann wykonał swój pierwszy LSD trip na rowerze. Nasz wspaniały mądry wujek...
Doszłam do wniosku, że trzeba ten dzień nazwany przez użytkowników LSD ' Bicycle Day' uczcić.

20 kwiecień 2013.

  • Benzydamina
  • Bromazepam
  • Dekstrometorfan
  • Miks

Po 2 dni wcześniejszym zapoznaniu mnie z benzydaminą przez kumpla (po 1,75 na głowę) i ciekawych, delikatnych lotach byłem żądny przygód po większej dawce. Nastawienie pozytywne,byłem podekscytowany przed seansem 5D ;) Miałem wielką nadzieję zobaczyć jakąś postać. Towarzyszył mi kolega, który na swoje barki wziął niebanalną dawkę 4,4 g(90kg). Pokój niedoświetlony, lekki półmrok, wiele przedmiotów w zasięgu wzroku, w lewej ręce jogurt pitny ( polecam, zmniejsza prawdopodobieństwo pawia ) w drugiej latarka na wszelki wypadek( daje poczucie bezpieczeństwa, chociaż żałuję że z niej korzystaliśmy ).

Po godzinie od zażycia poczułem lekkie ogólne znieczulenie i odrętwienie, poruszając ręką zobaczyłem za nią ciemną poświatę, doświadczyłem też efektu nieostrości widzenia. Litery w czasopiśmie zmieniły się w chińskie znaczki, które po 20 minutach były nie do odczytania nawet przy maksymalnym świetle. Po spojrzeniu na sufit, na żyrandol, zaczął on wyciągać w moją stronę swoje listki i powolutku pełznąć po suficie, odebrałem to jako przyjacielski gest przytulenia się .

  • Szałwia Wieszcza

Autor: Wronek, 28.03.2007

Substancja: Salvia Divinorum - susz, ciężko określić ile wypaliłem. Tak na oko około 2g

Doświadczenie: Ogólnie to małe, poza thc(kto by to liczył) i dxm (3 razy), czyli praktycznie żadne

Set & Settings: Dziś, parę minut przed godziną 20 - działka kumpla, cisza i spokój. Nastawienie: pozytywne lecz lekko zawiedzione porannym testem (5 lufek czy coś takiego). Paliliśmy z drewnianej fajki, ponieważ nie chciało sie nam robić fajki wodnej,

  • Dekstrometorfan
  • Przeżycie mistyczne

Względnie dobre

PORA STRAWIĆ TO INACZEJ

Od mojego ostatniego wrzutu dekstrometorfanu minęło 10 dni i można rzec, że pewne rzeczy się ułożyły, wskoczyły na swe miejsce. Zachowuję trzeźwość, tak jak zamierzałem. Zabawa w świadome śnienie + medytacja + joga dają naprawdę zajebiste efekty. Może nawet za dwa miesiące opiszę co i jak się zmienia, oddając cześć tradycyjnej i zdrowej metodzie na zwiększanie świadomości- zwyczajnej kontemplacji. Dziś jednak mam w planach "naprawić" błędy sprzed kilku dni.

randomness