ENCOD blokuje Sejm RP

ENCOD - Europejska Koalicja dla RACJONALNYCH I EFEKTYWNYCH polityk narkotykowych, z pełnym sukcesem zablokowała nowelizację ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii autorstwa Ministra Sprawiedliwości ZIOBRO (PiS).

Tagi

Źródło

ENCOD

Odsłony

2689

Warszawa, 07.04.06, ENCOD - Europejska Koalicja dla RACJONALNYCH I EFEKTYWNYCH polityk narkotykowych, z pełnym sukcesem zablokowała nowelizację ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii autorstwa Ministra Sprawiedliwości ZIOBRO (PiS). Pod presją ENCOD, myśląca część polskiego Sejmu sprawiła, że do sejmowych komisji wróci nowelizacja, która uniemożliwiała dostarczanie profesjonalnej pomocy dla wyjścia z nałogu w stosunku do tej części uzależnionych, która popełnia przestępstwa związane z dystrybucją narkotyków lub udzielaniem ich nieletnim. Artur Radosz z ENCOD stwierdził "Cieszymy się, iż Minister Ziobro , który wykazał się kompletnym brakiem kompetencji i nieumiejętnością rządzenia, nie zajmuje się już tą sprawą. Mamy nadzieję, iż w końcu dojdzie do poważnej dyskusji pomiędzy posłami a użytkownikami narkotyków, terapeutami i innymi ekspertami z dziedziny narkotyków. Zdajemy sobie sprawę, iż jest to trudna debata dla obecnego aparatu władzy, ale ze względu na dobro społeczne, powinna ona się odbyć." Rząd poinformował także o planach wprowadzenia nowej ustawy o zwalczaniu narkomanii, oraz wyraził opinię, iż użytkownicy narkotyków do tej pory byli w Polsce uprzywilejowani. Za posiadanie na własny użytek każdego rodzaju nielegalnych narkotyków grozi obecnie kara pozbawienia wolności do lat 3.

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Muchomor czerwony

Pewnego letniego dnia postanowilem spróbować właściwości psychoaktywnych

muchomora czerwonego. Po dokładnym przestudiowaniu wszystkich informacji z

hyperreala i erowida doszedłem do wnisku, iż najbezpieczniej będzie spalić

skórkę od muchomora w zwykłej fifce. Ususzyłem więc czerwoną skórkę zdartą z

kapelusza o średnicy około 10 cm. Nabiłem do fifki i spaliłem całą. Czekałem

godzinę i nic. Nie zwarzając na niepowodzenia następnego dnia postanowiłem

  • Diazepam


Miałam nie pisać tego trip - raportu, gdyż wydawało mi się na

początku, że to co zażyłam dziś nie daje żadnego pozytywnego

efektu. Ale jednak się pomyliłam... . Wystarczyło tlyko trochę

poczekać na pierwsze efekty.Z reguły jestem przeciwna mieszaniu wszelakich substancji

psychoaktywnych, no ale czasem można spróbować czegoś nowego,

prawda?


  • LSD-25
  • Marihuana
  • Pozytywne przeżycie

Gorący, parny letni wieczór/noc. Wszystko, czego potrzeba do szczęścia, czyli --> ja, kwas i las!

20:15 – Intoksykacja. Jeszcze w domu, kartonik trafia tam gdzie czuje się najlepiej, a więc pod mój język. Trwają ostatnie przygotowania – zgrywanie muzyki na mp3, pakowanie prowiantu i śpiwora do plecaka.
Pół godziny później zakładam plecak i dziarsko wychodzę – humor dopisuje, co jest zapewne już pierwszym efektem zażytej substancji.

  • Amfetamina

Jako, że poniższy tekst jest niejako spowiedzią człowieka, który przeszedł wiele z amfetaminą, pozostawię go w niezmienionej formie, chociażby po to, żeby pokazać, jak zmienia się sposób myślenia/pisania po długotrwałych ciągach z tego typu stymulantami. Jeśli pojawią się takie prośby, mogę spróbować wyedytować ten tekst i zamieścić go obok oryginału.

Pozdrawiam i życzę miłej lektury.

mod.