Error 404

Zestawienie działań Partii Radykalnej z lat 1973-1997, wymierzonych przeciwko prohibicji narkotykowej
za programem Partii Radykalnej
oraz
www.radicalparty.org.
We Włoszech trwa kampania Partii Radykalnej przeciwko "państwowym narkotykom i o zezwolenie na zażywanie lżejszych narkotyków" oraz protest przeciw zatrzymywaniu tysięcy młodych ludzi oskarżonych o zażywanie haszyszu. Żąda się zmany ustawy, która jednakowo traktuje handlarzy i narkomanów.
Sympozjum "Wolność i narkotyki", zorganizowane w Rzymie przez Partię Radykalną
i "Alternatywną Prasę"; wystąpienia Daniela Bouveta (laureat nagrody Nobla w dziedzinie
medycyny), Adriana Buzzatti Traverso (wiceprzewodniczący UNESCO) i Giancarla Arnao
(autor "Raportu w sprawach narkotyków" i "Narkotyki i władza").
Podczas konferencji prasowej Marco Pannella, sekretarz Partii Radykalnej, publicznie papierosa z haszyszem, aby wymóc w ten sposób zmianę ustawodawstwa. Komisarz policji Ennio Di Francesco, który go aresztuje, przesyła następnie telegram z wyrazami solidarności dla tej akcji politycznej. Z powodu tego telegramu komisarz Di Francesco zostaje poddany śledztwu i odbiera mu się śledztwo przeciw niektórym organizacjom handlarzy narkotyków.
Parlament włoski uchwala nową ustawę w sprawie zażywania środków odurzających. Jest to ustawa pełna sprzeczności, ale jednak zawiera elementy pozytywne, jak na przykład niekaralność osób zażywających umiarkowaną ilośćnarkotyków.
Posłowie radykalni z Mauro Mellinim na czele przedstawiają w Izbie Deputowanych propozycję prawa w sprawie liberalizacji konopi indyjskich.
Jean Fabre, sekretarz Partii Radykalnej, paląc marihuanę podczas
konferencji
prasowej w Rzymie dokonuje aktu nieposłuszeństwa obywatelskiego w celu przyśpieszenia
uchwalenia ustawy o niekaralności zażywania "nie-narkotyków". Taką samą inicjatywę
podjął członek rzymskiej rady miejskiej, radykał Angiolo Bandinelli, który podczas
posiedzenia Rady Miejskiej częstował obecnych papieosami z haszyszem. Obaj zostali
aresztowani.
Posłowie radykalni, wraz z paroma posłami socjalistycznymi (na czele z Massimo Teodorim), przedstawiają w Izbie Deputowanych projekt ustawy w sprawie kontrolowanej sprzedaży substancji psychotropowych i środków odurzających.
Radykałowie opublikowali apel "Uchwalcie ustawę przeciwko śmierci", popierający projekt przedstwiony w Parlamencie włoskim przez radykałów i socjalistów. Apel ten podpisali m.in. pisarz Leonardo Sciascia i sekretarz generalny związku zawodowego UIL Giorgio Benvenutto. Podczas każdego posiedzenia Parlamentu radykałowie wnoszą interpelację w sprawie tej ustawy, cytując nazwiska osób, które umarły z powodu nadużywania narkotyków.
Sekretarz regionalny Partii Radykalnej, Francesco Rutelli, w rzymskim parku Villa Borghese sieje konopie indyjskie i równocześnie zbiera podpisy pod apelem o zorganizowanie referendum w sprawie niekarania za zażywanie haszyszu i marihuany. Akcja ta, zorganizowana przez Partię Radykalną, przyniesie 700 tys. podpisów obywateli włoskich.
Trybunał Konstytucyjny oświadcza, że wniosek o zwołanie referendum w sprawie niekaralności zażywania haszyszu i marihuany jest nie do pogodzenia z międzynarodowymi traktatami.
Przywódca radykalny Marco Pannella podczas konferencji prasowej przedstawia propozycję całkowitego zniesienia systemu produkcji narkotyków. Przypominając klęskę amerykańskiej prohibicji alkoholowej, stwierdza, że to prohibicja, a nie narkotyki, jest przyczyną powstania międzynarodowego handlu narkotyków.
Gino Del Gatto, lekarz i działacz radykalny, zostaje zatrzymany za to, że przepisał narkomanom narkotyki. Zostanie później uniewinniony.
Pannella rzuca propozycję utworzenia "Antyprohibicyjnej ligi przeciw narkotykom i przestępczości". Pomysł ten popiea Milton Friedman, laureat nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii, który w swej książce The tiranny of the status quo też opublikował podobną propozycję. Podobną kampanię prowadzi brytyjskie pismo "Economist".
Kongres Partii Radykalnej, który odbywa się w Bolonii, wytycza również zadanie "polityki przeciw przestępczości, kulturze i ideologii narosłej wokół nielegalnego handlu narkotyków".
Powstaje CORA (Radykalny Ruch Antyprohibicyjny) jako międzynarodowa grupa
działająca przeciw prohibicji.
Grupa radykałów z Mediolanu utworzyła spółdzielnię, której zadaniem jest uprawa marihuany, jako akt nieposłuszeństwa obywatelskiego.
Partia Radykalna i CORA organizują w Brukseli międzynarodowe kolokwium poświęcone antyprohibicji narkotyków. Uczestniczą w nim m.in. francuski sędzia Georges Apap, generał Ambrogio Viviani, były dowódca włoskiego kontrwywiadu, ekonomista amerykański Peter Reuter, dyrektor wydziału d/s narkomanów w Amsterdamie, Peter Cohen.
Marco Pannella i inni działacze Partii Radykalnej znajdują się w gronie
współzałożycieli Międzynarodowej Ligi Antyprohibicyjnej (IAL - International
Antiprohibition League).
5 listopada włoscy radykałowie Marco Tardash i Emma Bonino zostają aresztowani za rozprowadzanie wśród amerykańskich narkomanów sterylnych strzykawek bez lekarskich recept. Akcja miała na celu wskazanie, że odpowiedzialność za rozprzestrzenianie się wirusa HIV wśród nałogowych narkomanów spada na amerykańskie ustawodawstwo.
15 kwietnia Marco Taradash i Emma Bonino wznowili dystrybucję strzykawek przed wejściem do City Hall w Nowym Yorku. Oboje ponownie zostali aresztowani.
CORA (Radykalny Ruch Antyprohibicyjny) proponuje referendum na temat zniesienia karalności zażywania narkotyków i zezwolenie na swobodny wybór terapii w leczeniu przypadków uzależnienia. Po poprawkach z roku 1990 ustawodawstwo antynarkotykowe znów uczyniło przestępstwem samą konsumpcję środków odurzających i zakazało leczenia uzależnionych za pomocą substytutów.
Odbywa się zaproponowane rok wcześniej referendum. Zwolennicy liberalizacji
ustawodawstwa narkotykowego ponoszą klęskę. 52% głosujących jest przeciw zmianom.
CORA (Radykalny Ruch Antyprohibicyjny) na forum włoskiego Parlamentu przedstawia dwa projekty ustaw podpisane przez ponad 50 tysięcy obywateli dotyczące legalizacji miękkich narkotyków oraz reformy ustaw związanych z zapobieganiem i zwalczaniem HIV/AIDS.
27 sierpnia rusza kampania na rzecz kolejnego referendum w sprawie legalizacji
miękkich narkotyków. Marco Pannella i inni liderzy jego ruchu politycznego
(Reformers): Rita Bernardini, Benedetto Della Vedova, Mimmo Pinto, Vittorio Pezzuto
i Paolo Vigevano bezpłatnie rozprowadzają haszysz w miejscach publicznych. Tego
samego dnia siedmioro innych aktywistów antyprohibicyjnych: Alberto Antinori,
Gaetano Dentamaro, Raffaella Fiori, Aldo Ravazzi, Stefano Simoni Matteo Teardo,
Mauro Zanella zostaje zatrzymanych przez policję za posiadanie 1,8 grama haszyszu,
taką samą ilość, która parę dni wcześniej pozwoliła policji aresztować kilku
młodzieńców przed wejściem wielkiej dyskoteki na Emilia Riviera.
28 grudnia podczas programu telewizyjnego nadawanego w publicznej TV Marco Pannella wręcza prowadzącemu audycję Aldo D"Eusanio małą paczuszkę z 200 gramami haszyszu.
29 grudnia Marco Pannella w przebraniu św. Mikołaja rozprowadza haszysz na Piazza Navona w Rzymie.
(...)
10 września Rada Miejska Turynu na wniosek zgłoszony przez Carmelo Palmę, lidera CORA i członka Rady uchwala postulat natychmiastowej legalizacji miękkich narkotyków oraz kontrolowanej sprzedaży heroiny osobom uzależnionym w celach terapeutycznych. W ciągu kilku miesięcy podobne dokumenty zostają wniesione pod obrady innych Rad Miejskich. W 20 radach w całych Włoszech wniosek zostaje przyjęty.
30 stycznia włoski Trybunał Konstytucyjny orzeka, że przeprowadzenie referendum na temat legalizacji miękkich narkotyków jest niemożliwe ze względu na niezgodność z Konstytucją. Trybunał w swym orzeczeniu powołuje się Międzynarodową Konwencję w/s Narkotyków przyjętą przez ONZ.
19 września wydział kryminalny rzymskiego sądu skazuje Marco Pannellę na cztery miesiące więzienia, z warunkowym zawieszeniem na osiem miesięcy za dystrybucję haszyszu w stołecznym markecie Porta Portese. Ta akcja nieposłuszeństwa obywatelskiego była elementem kampanii na rzecz legalizacji miękkich narkotyków. Tego samego dnia przywódcy i aktywiści Ruchu Pannelli oraz Transnarodowej Partii Radykalnej rozprowadzają setki paczuszek zawierających haszysz.
12 października rozpoczyna się kolejna kampania
nieposłuszeństwa obywatelskiego
na rzecz
zniesienia prohibicji narkotykowej. Za dystrybucję setek paczek z haszyszem podczas
demonstracji na Piazza Navona w Rzymie policja zatrzymuje Marco Pannellę, Oliviera Dupuisa
(sekretarz Transnarodowej Partii Radykalnej), Ritę Bernardini oraz pięciu innych
aktywistów antyprohibicyjnych.: Antonia Borrelliego, Alessandro Caforio, Piera Giuseppe
Carniciego, Cristinę Pugliese i Mauro Zanellę.
20 października Rita Bernardini i Lucio Berte rozdają haszysz przechodniom na Piazza della Scala w Milanie.
25 października w Largo San Carlo al Corso w Rzymie ma miejsce kolejna demonstracja w sprawie legalizacji narkotyków. Za rozprowadzanie haszyszu policja zatrzymuje Marco Pannellę, Ritę Bernardini i kilku innych aktywistów Partii.
Kolejne demonstracje Partii Radykalnej na rzecz zmiany ustawodawstwa antynarkotykowego przynoszą dalsze zatrzymania aktywistów oskarżonych o publiczną dystrybucję haszyszu. 8 listopada aresztowani zostają Olivier Dupuis, Gianfranco Dell"Alba, Anna Autorino, Veronica Orofino, Paolo Pietrosanti i Clotilde Buonassisi, natomiast 12 listopada policja zatrzymuje Erica Picarda i Michaela Hancisse (belgijscy liderzy CORA) oraz Michela Sitbona i Alexandrę De Perlinghi.
Nastawienie zawsze było pozytywne, mój pokój, z dala od ludzi, miejskiej dziczy, pośród cudownej muzyki, drgań wszelkiej maści dźwięków.
Error 404
Na zewnątrz, chęć ostrej jazdy
Witam, dziś postaram wam sie opisać przeżycie osoby chorej na politoksykomanie, z której już wyszedłem, po donosowym zaaplikowaniu 2 gramów pewnego euforycznego proszku...
13:00
Odbieram z paczkomatu paczke z 3gramami N-etylonorpentedronu. Idę do najbliższej klatki. wysypuje na oko 2 gramy proszku. Wciągam zwiniętym banknotem.Wychodzę, piję wodę, palę papierosa. Nie czuć efektów prawdopodobnie przez zjechane błony śluzówe po może tygodniowym ciągu na cmc`kach.
13:30
Luźny dzień. Nic specjalnego.
Naszła mnie niespodziewanie ochota na coś innego. Mieszkam w małym miasteczku i towar tutaj jest bardzo słaby. Mefedron nawet nie leżał obok mefedronu. To samo z amfą, że o MJ nie wspomnę...
Dzień 1.
na poczatek
doswiadczenie (raczej male) - thc, tramal,kodeina, efedryna, bzd(prawie wszystkie), #, anafranil(tez w szpitalu).
set&setting - szpital,oddzial dla psychicznie i umyslowo chorych;) nadzieja na wyleczenie
do szpitala trafilem na poczatku stycznia tego roku z powodu lękow, urojen i musu odstawienia bzd, ktorych bralem ostatnio az za duzo.
Komentarze
a może my tu w polsce będziemy robili takie coś...??:D??