Włochy zorganizują referendum dotyczące legalizacji marihuany

W ciągu tygodnia we Włoszech zebrano wymagane 500 000 głosów za dekryminalizacją konopi indyjskich. To oznacza, że prawdopodobnie w przyszłym roku odbędzie się referendum w sprawie legalizacji. To kolejny krok zmierzający do bardziej liberalnego prawa. W kraju już wcześniej zalegalizowano konopie medyczne.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

obserwatorgospodarczy.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

67

W ciągu tygodnia we Włoszech zebrano wymagane 500 000 głosów za dekryminalizacją konopi indyjskich. To oznacza, że prawdopodobnie w przyszłym roku odbędzie się referendum w sprawie legalizacji. To kolejny krok zmierzający do bardziej liberalnego prawa. W kraju już wcześniej zalegalizowano konopie medyczne.

Legalizacja we Włoszech

Według włoskiego prawa, zorganizowanie referendum jest możliwe po zebraniu 500 000 podpisów obywateli. Działacze ds. legalizacji konopi indyjskich mieli złożyć uzyskane podpisy do końca września, jednak jak się okazało, na zebranie wymaganej liczby wystarczył zaledwie tydzień. Decyzja dotycząca referendum musi zostać zatwierdzona przez Najwyższy Sąd Kasacyjny. Jeśli uzyska akceptację, petycja zostanie przesłana do Trybunału Konstytucyjnego w celu rozpatrzenia i oceny, czy prawo jest zgodne z włoską konstytucją. Jeśli odpowiedź będzie pozytywna, włoski prezydent ustali datę głosowania. Referendum może zostać przeprowadzone już w przyszłym roku, a jeśli opinia publiczna poprze legalizację, na terenie kraju zakup, sprzedaż i uprawa staną się legalne. Co prawda w kraju marihuana do celów medycznych jest dozwolona, jednak masowa uprawa jest nielegalna, a dilerom grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Działacze #ReferendumCannabis argumentują, że:

Legalizacja nie oznacza promowania konsumpcji, ale uczynienie jej bezpieczniejszą i bardziej świadomą. Gdyby konopie były legalne, położyłoby to kres niepotrzebnym próbom zakupu niewielkich ilości leku i zapewniłoby, że pacjenci, którzy używają jej w celu złagodzenia rozdzierającego bólu, nigdy więcej nie będą musieli stanąć przed sądem za zakup większych ilości.

Ekonomiczne uwarunkowania legalizacji we Włoszech

Działacze #ReferendumCannabis przekonują, że wpływy pochodzące z legalnej sprzedaży konopi zasilą włoski budżet o ok. 7 miliardów euro. Dodatkowo przemysł może utworzyć tysiące nowych miejsc pracy. Propozycje dekryminalizacji popierają nie tylko osoby chore, które stosują konopie jako lekarstwo, ale przede wszystkim obywatele, którzy chcą zminimalizowania działalności mafii w poszczególnych miastach.

Włoskie prawo jest bardziej liberalne od francuskiego czy brytyskiego w kontekście potencjalnej legalizacji. Organizatorzy akcji prolegalizacyjnej twierdzą, że we Włoszech jest 6 milionów osób stosujących regularnie marihuanę. Według najnowszego raportu Europejskiego Centrum Monitorowania Narkotyków i Narkomanii, ok. 1,8% dorosłych w wieku 15-64 lat w Unii Europejskiej przyjmuje codziennie konopie. Co więcej, marihuana stanowi 74% narkotyków skonfiskowanych przez funkcjonariuszy organów ścigania UE, udział kokainy stanowił 11%, a amfetaminy - 5%.

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Grzyby halucynogenne
  • Pozytywne przeżycie

bardzo pozytywny nastrój jak i oczekiwania, otoczenie równie sprzyjające

Swoją przygodę z grzybami zaczynałem od skromnych dawek, pierwszy raz zjadłem ich 13 toteż nie odczułem najmniejszego efektu, za drugim razem przekroczyłem rzekomy próg odczuwalności i zjadłem ich 20, niestety nie odczułem ich działania lub po prostu mi się tak wydawało - wpływ na to może mieć wypalenie sporej ilości marihuany zapijając równie sporą ilością alkoholu, dlatego błędnie uznałem iż 40 grzybów nie wywoła u mnie jakiegoś niesamowitego efektu i szybko zajmę się innymi substancjami zapominając o tym że zjadłem kilka grzybków, na szczęście pomyliłem się i to bardzo.

  • Ayahuasca

Tekst zamieszczony niżej jest fragmentem

obszerniejszej publikacji i pochodzi z "Biblii Szamanów"

autorstwa Wojciecha Józwiaka(c);

zamieszczono go tu za zgodą autora. Tę i inne książki można

pobrać do lektury offline spod adresu
href="http://www.most.org.pl/taraka/">http://www.most.org.pl/taraka/.  • Bad trip
  • LSD-25
  • Marihuana

Dobre nastawienie, trip z ziomkami w moim własnym domu. Wakacje

Na początku warto by było wspomnieć, że pomimo tego, że mam obecnie 19 lat to sporo przeżyłem, w ostatnich latach „tylko” depresję, próby samobójcze, szpitale psychiatryczne, bezustanne używanie substancji (wszystko co było, głównie stymulanty, alkohol, benzo, kodeina oraz oczywiście marihuana której używam właściwie codziennie od 14/15 roku życia). Przez używki i moją psychikę zacząłem łamać prawo, co ciągnie się za mną do dziś. Jednak gdy byłem młodszy (14 lat) trafiłem do szpitala na prawie tydzień pod kroplówkę ze względu na zatrucie atropiną.

  • Gałka muszkatołowa
  • Przeżycie mistyczne

Wolna chata, jak zwykle optymistyczne nastawienie. Znałem już mniej więcej gałkę i wiedziałem, czego oczekiwać, a więc się nie bałem.

7:30- Łykam tabletkę Thermo Speed. Codziennie od tygodnia brałem 1-2 sztuki. Zjadam małą kanapkę.

8:20- Skonsumowałem jako prawdziwe śniadanie 70 gram gotowanej kaszy gryczanej. Nie chciało mi się kombinować.

randomness