Włochy zorganizują referendum dotyczące legalizacji marihuany

W ciągu tygodnia we Włoszech zebrano wymagane 500 000 głosów za dekryminalizacją konopi indyjskich. To oznacza, że prawdopodobnie w przyszłym roku odbędzie się referendum w sprawie legalizacji. To kolejny krok zmierzający do bardziej liberalnego prawa. W kraju już wcześniej zalegalizowano konopie medyczne.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

obserwatorgospodarczy.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

57

W ciągu tygodnia we Włoszech zebrano wymagane 500 000 głosów za dekryminalizacją konopi indyjskich. To oznacza, że prawdopodobnie w przyszłym roku odbędzie się referendum w sprawie legalizacji. To kolejny krok zmierzający do bardziej liberalnego prawa. W kraju już wcześniej zalegalizowano konopie medyczne.

Legalizacja we Włoszech

Według włoskiego prawa, zorganizowanie referendum jest możliwe po zebraniu 500 000 podpisów obywateli. Działacze ds. legalizacji konopi indyjskich mieli złożyć uzyskane podpisy do końca września, jednak jak się okazało, na zebranie wymaganej liczby wystarczył zaledwie tydzień. Decyzja dotycząca referendum musi zostać zatwierdzona przez Najwyższy Sąd Kasacyjny. Jeśli uzyska akceptację, petycja zostanie przesłana do Trybunału Konstytucyjnego w celu rozpatrzenia i oceny, czy prawo jest zgodne z włoską konstytucją. Jeśli odpowiedź będzie pozytywna, włoski prezydent ustali datę głosowania. Referendum może zostać przeprowadzone już w przyszłym roku, a jeśli opinia publiczna poprze legalizację, na terenie kraju zakup, sprzedaż i uprawa staną się legalne. Co prawda w kraju marihuana do celów medycznych jest dozwolona, jednak masowa uprawa jest nielegalna, a dilerom grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Działacze #ReferendumCannabis argumentują, że:

Legalizacja nie oznacza promowania konsumpcji, ale uczynienie jej bezpieczniejszą i bardziej świadomą. Gdyby konopie były legalne, położyłoby to kres niepotrzebnym próbom zakupu niewielkich ilości leku i zapewniłoby, że pacjenci, którzy używają jej w celu złagodzenia rozdzierającego bólu, nigdy więcej nie będą musieli stanąć przed sądem za zakup większych ilości.

Ekonomiczne uwarunkowania legalizacji we Włoszech

Działacze #ReferendumCannabis przekonują, że wpływy pochodzące z legalnej sprzedaży konopi zasilą włoski budżet o ok. 7 miliardów euro. Dodatkowo przemysł może utworzyć tysiące nowych miejsc pracy. Propozycje dekryminalizacji popierają nie tylko osoby chore, które stosują konopie jako lekarstwo, ale przede wszystkim obywatele, którzy chcą zminimalizowania działalności mafii w poszczególnych miastach.

Włoskie prawo jest bardziej liberalne od francuskiego czy brytyskiego w kontekście potencjalnej legalizacji. Organizatorzy akcji prolegalizacyjnej twierdzą, że we Włoszech jest 6 milionów osób stosujących regularnie marihuanę. Według najnowszego raportu Europejskiego Centrum Monitorowania Narkotyków i Narkomanii, ok. 1,8% dorosłych w wieku 15-64 lat w Unii Europejskiej przyjmuje codziennie konopie. Co więcej, marihuana stanowi 74% narkotyków skonfiskowanych przez funkcjonariuszy organów ścigania UE, udział kokainy stanowił 11%, a amfetaminy - 5%.

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • MDMA (Ecstasy)

MDMA (3,4-methylenedioxymethamphetamine)

jest głównym (przynajmniej powinna) składnikiem narkotyku zwanego "ecstasy".

Sprzedawana w postaci tabletek z wyrytym logiem jest przysmakiem niedzielnego

ćpuna. Koszt jednej tabletki waha się w granicach 15-35 zł co zależne jest od

marki, czy też ilości kupowanych dropsów.


Opatentowana dawno temu bo w 1913 roku przez niemiecką firmę farmaceutyczną

  • Ketamina


Ten tekst jest pisany o godzinie 20.20, o godzinie 18.15

zarzucilem ketamine, mam jeszcze resztke fazy. Narazie prawie

nie napisalem niczego, a juz odechcewa mi sie pisac :( (a moze

to syndrom amotywacyjny mnie dopadl :) ). Zauwazylem ze wszyscy

na forum ktorzy chcieli wziasc ketamine zawsze ja probowali

podwedzic itp. Moim zdaniem do weterynarza trzeba podejsc ze

sprytem. Nalezy wymyslic jakas wkrete, np. mowisz ze jestes

  • Powój hawajski

Substancje: Argyreia Nervosa (hawaiian baby woodrose; powój hawajski), MJ, ususzone liście Leonotis Nepetifolia (lion\'s tail)


Doświadczenie: MJ, hasz, LSD, grzyby, powój hawajski, yopo, lion\'s tail, DXM, feta, extasy (raz)... i pewnie coś jeszcze, czegom nie spamiętał;-)


Set&Setting: moja kawalerka, sobotni wieczór, chęć ponownego wypłynięcia na głębokie wody własnej (pod)świadomości:-)
LSD

  • 1P-LSD
  • LSD-25
  • Pierwszy raz

Wolna chata, rodzice nad morzem

Trip raport bardziej dla siebie, żebym mógł na starość poczytać co odpierdalałem w młodości.

randomness