Włochy zorganizują referendum dotyczące legalizacji marihuany

W ciągu tygodnia we Włoszech zebrano wymagane 500 000 głosów za dekryminalizacją konopi indyjskich. To oznacza, że prawdopodobnie w przyszłym roku odbędzie się referendum w sprawie legalizacji. To kolejny krok zmierzający do bardziej liberalnego prawa. W kraju już wcześniej zalegalizowano konopie medyczne.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

obserwatorgospodarczy.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

45

W ciągu tygodnia we Włoszech zebrano wymagane 500 000 głosów za dekryminalizacją konopi indyjskich. To oznacza, że prawdopodobnie w przyszłym roku odbędzie się referendum w sprawie legalizacji. To kolejny krok zmierzający do bardziej liberalnego prawa. W kraju już wcześniej zalegalizowano konopie medyczne.

Legalizacja we Włoszech

Według włoskiego prawa, zorganizowanie referendum jest możliwe po zebraniu 500 000 podpisów obywateli. Działacze ds. legalizacji konopi indyjskich mieli złożyć uzyskane podpisy do końca września, jednak jak się okazało, na zebranie wymaganej liczby wystarczył zaledwie tydzień. Decyzja dotycząca referendum musi zostać zatwierdzona przez Najwyższy Sąd Kasacyjny. Jeśli uzyska akceptację, petycja zostanie przesłana do Trybunału Konstytucyjnego w celu rozpatrzenia i oceny, czy prawo jest zgodne z włoską konstytucją. Jeśli odpowiedź będzie pozytywna, włoski prezydent ustali datę głosowania. Referendum może zostać przeprowadzone już w przyszłym roku, a jeśli opinia publiczna poprze legalizację, na terenie kraju zakup, sprzedaż i uprawa staną się legalne. Co prawda w kraju marihuana do celów medycznych jest dozwolona, jednak masowa uprawa jest nielegalna, a dilerom grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Działacze #ReferendumCannabis argumentują, że:

Legalizacja nie oznacza promowania konsumpcji, ale uczynienie jej bezpieczniejszą i bardziej świadomą. Gdyby konopie były legalne, położyłoby to kres niepotrzebnym próbom zakupu niewielkich ilości leku i zapewniłoby, że pacjenci, którzy używają jej w celu złagodzenia rozdzierającego bólu, nigdy więcej nie będą musieli stanąć przed sądem za zakup większych ilości.

Ekonomiczne uwarunkowania legalizacji we Włoszech

Działacze #ReferendumCannabis przekonują, że wpływy pochodzące z legalnej sprzedaży konopi zasilą włoski budżet o ok. 7 miliardów euro. Dodatkowo przemysł może utworzyć tysiące nowych miejsc pracy. Propozycje dekryminalizacji popierają nie tylko osoby chore, które stosują konopie jako lekarstwo, ale przede wszystkim obywatele, którzy chcą zminimalizowania działalności mafii w poszczególnych miastach.

Włoskie prawo jest bardziej liberalne od francuskiego czy brytyskiego w kontekście potencjalnej legalizacji. Organizatorzy akcji prolegalizacyjnej twierdzą, że we Włoszech jest 6 milionów osób stosujących regularnie marihuanę. Według najnowszego raportu Europejskiego Centrum Monitorowania Narkotyków i Narkomanii, ok. 1,8% dorosłych w wieku 15-64 lat w Unii Europejskiej przyjmuje codziennie konopie. Co więcej, marihuana stanowi 74% narkotyków skonfiskowanych przez funkcjonariuszy organów ścigania UE, udział kokainy stanowił 11%, a amfetaminy - 5%.

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
 • Bad trip
 • Benzydamina

Swój pokój, nastawienie neutralne, postanowiłem dać szansę tej substancji po przeczytaniu i usłyszeniu wielu zarówno pozytywnych jak i negatywnych opinii. Człowiek uczy się na błędach.

Była sobota - dzień wolny od pracy i uczelni, moja dziewczyna wyjechała do swojego rodzinnego miasta na weekend, ze znajomymi postanowiłem się nie umawiać. O benzydaminie usłyszałem już dawno, kilku moich kumpli jest nią zachwyconych, co miało poniekąd wpływ na chęć spróbowania jej. Zakupiłem opakowanie saszetek (10 sztuk) Tantum Rosa, z czego 3 poddałem ekstrakcji. Reszta po tripie wylądowała w koszu. 

 • 4-HO-MET

DOŚWIADCZENIE:

Alkohol, nikotyna, Kodeina, Metkatynon, Diazepam, Dekstrometorfan, Zolpidem, Gałka, Pseudoefedryna, MDPV, 4-HO-MET (pierwszy raz).

SET & SETTING:

Od czasu kiedy dostałem paczkę z pierwszym RC, do czasu iniekcji minęło około dwóch tygodni.

Fetysz igieł i iniekcji sprawił, że bez zastanowienia będzie to droga administracji dla nowej substancji.

12,5mg, rozpuszczone w 0,9ml wody czekało na podanie w udo, w strzykawce tuberkulinowej Romeda, zakończonej krystalicznie niebieską igłą 0,6x25mm...

 • Muchomor czerwony • Zbierz muchomory samotnie rosnące, małe, z rozwiniętym kapeluszem (są mocniejsze) wyrywając całe grzyby palcami (nie używać noża!) z ziemi.

 • Oderwij trzon i sprawdź, czy w grzybie nie stołują się robaki. ;)

 • Susz kapelusze w cieniu, umożliwiając przewiew (np. susz je na północnym balkonie).

 • Wybierz i zjedz nieparzystą ilość wysuszonych kapeluszy (np. 3, 5) po czym popij je wodą. Powiedz rodzinie, żeby się nie martwiła jeśli nie będziesz obecny(a) przez kilka godzin, 1-3 dni, rok(!).

 • Dekstrometorfan
 • Marihuana
 • Miks

Chciałem sprawdzić po raz drugi działanie mieszanki THC-DXM, aby potwierdzić poprzednie doznania. Pozytywne nastawienie, radość z czekającej mnie a la psych fazy. Sam w pokoju, w tle TV, dźwięki ulicy za oknem. Trochę chłodno ze względu na godzinę i poranny deszcz.

Witam, w tym raporcie opiszę połączenie THC i DXM. To drugi raz z tym miksem. Za pierwszym razem faza była bardzo specyficzna, działał w dużym stopniu na umysł. I to jest właśnie to, czego oczekują od DXM ;) Raport powstaje po 2 spotkaniu z tą mieszanką, bo chciałem potwierdzić wyniki z ostatniego razu. Takie małe badania xd.

-TXC-

randomness