REKLAMA
Jak długo poszczególne narkotyki są wykrywalne w twoim organizmie?

Jednym z powodów, dla których testy narkotykowe z zasady zakrawają na kpinę jest to, że nie wszystkie narkotyki pozostają w organizmie przez równie długi czas. W istocie niektóre z najmniej niebezpiecznych narkotyków, jak np. marihuana, mogą być wykryte w moczu, krwi i włosach przez czas o wiele dłuższy, niż ma to miejsce w wypadku groźniejszych narkotyków, takich jak heroina i metamfetamina...

Tagi

Źródło

ATTN:
Kyle Jaeger

Tłumaczenie

pokolenie Ł.K.

Odsłony

71651

Jednym z powodów, dla których testy narkotykowe z zasady zakrawają na kpinę jest to, że nie wszystkie narkotyki pozostają w organizmie przez równie długi czas. W istocie niektóre z najmniej niebezpiecznych narkotyków, jak np. marihuana, mogą być wykryte w moczu, krwi i włosach przez czas o wiele dłuższy, niż ma to miejsce w wypadku groźniejszych narkotyków, takich jak heroina i metamfetamina - co prowadzi do nieproporcjonalnego karania użytkowników marihuany przez korzystające z takich testów szkoły, pracodawców i organy ścigania.

Na łamach ATTN: już informowaliśmy, w jaki sposób testy narkotykowe w pracy dyskryminują użytkowników marihuany, ale w celu zilustrowania, jak rozbieżne mogą być okresy wykrywalności narkotyków, umieszczamy poniżej stosowną rozpiskę:

Alkohol

Mocz: Trzy do pięciu dni

Krew: 10 do 12 godzin

Włosy: do 90 dni

Amfetaminy

Mocz: Od jednego do trzech dni

Krew: Około 12 godzin

Włosy: Do 90 dni

Barbituratany

Mocz: Dwa do czterech dni

Krew: Od jednego do dwóch dni

Włosy: Do 90 dni

Benzodiazapiny

Mocz: Trzy do sześciu tygodni

Krew: Od dwóch do trzech dni

Włosy: Do 90 dni

Konopie

Mocz: Od siedmiu do trzydziestu dni

Krew: Około dwa tygodnie

Włosy: Do 90 dni

Kokaina

Mocz: Trzy do czterech dni

Krew: Jeden do dwóch dni

Włosy: Do 90 dni

Kodeina

Mocz: Jeden dzień

Krew: 12 godzin

Włosy: Do 90 dni

Heroina

Mocz: Trzy do czterech dni

Krew: Do 12 godzin

Włosy: Do 90 dni

LSD

Mocz: Od jednego do trzech dni

Krew: Dwie do trzech godzin

Włosy: Do trzech dni

MDMA (ecstasy)

Mocz: Trzy do czterech dni

Krew: Jeden do dwóch dni

Włosy: Do 90 dni

Metamfetamina

Mocz: Od trzech do sześciu dni

Krew: 24 do 72 godzin

Włosy: Do 90 dni

Metadon

Mocz: Trzy do czterech dni

Krew: 24 do 36 godzin

Włosy: Do 90 dni

Morfina

Mocz: Dwa do trzech dni dni

Krew: 6 do 8 godzin

Włosy: Do 90 dni

Z wyjątkiem benzodiazepin (jak np. Valium), marihuana cechuje się najdłuższym okresem wykrywalności. Jeśli wypalisz skręta, będzie można to wykryć w Twoim moczu przez 7 do 30 dni, w zależności od częstotliwości używania i budowy ciała. Kontrastuje to jaskrawo z wykrywalnością tak niebezpiecznych i uzależniających narkotyków jak heroina, metamfetamina i kokaina.

Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób (CDC) podaje, że w roku 2013 ponad 8200 osób zmarło z powodu śmiertelnego przedawkowania heroiny; heroinę można wykryć w moczu tylko przez trzy do czterech dni. Ponad 16.000 osób zmarło w tym samym roku z powodu przedawkowania leków przeciwbólowych na receptę; silne leki przeciwbólowe są wykrywalne w moczu przez dwa do trzech dni.

Nikt nigdy nie umarł z powodu przedawkowania marihuany - niemniej może ona pozostać w organizmie dłużej, niż narkotyki z obu powyższych grup razem wzięte.

Oceń treść:

Average: 9.1 (23 votes)

Komentarze

kkaczuszka

Co za ściema kodeina w moczu jeden dzień? z własnego doświadczenia 3 dni po zażyciu kodeiny w moczu były wykrywalne opiaty. Badanie zwykłym testerem paskowy z apteki za kilkanaście zł.
Przykłady są z dupy wzięte: amfetaminy można wykryć do 10 dni
opiaty do 3
reszty osobiście nie weryfikowałem

Pyk (niezweryfikowany)

Jaki test taki wynik

Ss loko (niezweryfikowany)

Ja jaralem 15 lat dzień w dzień przynajmniej 1grama na dzień i jak wrzuciłem to po 2 miesiącach zrobili mi drug test i wykryto canabis - marichuane .jesli jarasz pare naście lat to do 3 miesięcy wykryją . Lekarz mówił ze w moim przypadku to do 6 miesięcy

Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana
  • Odrzucone TR
  • Pozytywne przeżycie

---

Witam wszystkich :) Zauważyłem ostatnio, że niektóre trip raporty nie mają formy typowego TR, a bardziej poradników lub opisów wielu doświadczeń z morałem na końcu.

Pokusiłem się więc, aby napisać ten króciutki (jak na mnie) „poradnik” z bardzo ważnym przesłaniem dla wszystkich palących zioło i nie tylko: Jedzcie imbir :D

  • Marihuana

Doświadczenie: paliłem mj parę razy wcześniej, jednak bez efektów. Poza tym - nic (alkoholu itp. nie liczę)

S&S: grupka znajomych (razem 5 osób) pozytywnie nastawiona na samą myśl o upaleniu się.

Jak już wcześniej pisałem, paliłem już wcześniej marihuanę. Ani razu nie odnotowałem żadnych efektów. Mimo tego, gdy tylko padła propozycja, żeby złożyć się w kilka osób i porządnie się upalić - zgodziłem się.

  • Mefedron
  • Retrospekcja

Kilkumiesięczna "zabawa" z RC

Zdarzenia które opiszę miały miejsce ładnych kilka lat wstecz. 

 

Byłam w trakcie kilkumiesięcznego intensywnego związku z mefedronem. Opowieśc zaczyna się na początku sierpnia a więc tuż przed delegalizacją, która jeszcze wtedy nie docierała do mojej świadomości. Wracam do domu z urlopu. Właściwie to nie był mój dom, tylko wynajmowana kawalerka na parterze, którą śmiało można by nazwac speluną. Jeden stół, jedna kanapa, jedna żarówka, wiele brudu.

 

  • Marihuana

"...samotność jest czymś esencjonalnie związanym z twoim istnieniem i nie ma sposobu, by tego uniknąć. Ludzie boją się

samotności i robią wszystko by jej uniknąć. Pójdą do kina na kiepski film, obejrzą mecz piłki nożnej... Czy widzieliście

coś bardziej idiotycznego? Kilku idiotów przerzuca piłkę na drugą stronę boiska, kilku kolejnych idiotów odrzuca ją z

powrotem... a miliony innych idiotów gapi się na to, jakby działo się coś niezmiernie ważnego. W tłumie czują się lepiej i

randomness