REKLAMA
Jak długo poszczególne narkotyki są wykrywalne w twoim organizmie?

Jednym z powodów, dla których testy narkotykowe z zasady zakrawają na kpinę jest to, że nie wszystkie narkotyki pozostają w organizmie przez równie długi czas. W istocie niektóre z najmniej niebezpiecznych narkotyków, jak np. marihuana, mogą być wykryte w moczu, krwi i włosach przez czas o wiele dłuższy, niż ma to miejsce w wypadku groźniejszych narkotyków, takich jak heroina i metamfetamina...

Tagi

Źródło

ATTN:
Kyle Jaeger

Tłumaczenie

pokolenie Ł.K.

Odsłony

67436

Jednym z powodów, dla których testy narkotykowe z zasady zakrawają na kpinę jest to, że nie wszystkie narkotyki pozostają w organizmie przez równie długi czas. W istocie niektóre z najmniej niebezpiecznych narkotyków, jak np. marihuana, mogą być wykryte w moczu, krwi i włosach przez czas o wiele dłuższy, niż ma to miejsce w wypadku groźniejszych narkotyków, takich jak heroina i metamfetamina - co prowadzi do nieproporcjonalnego karania użytkowników marihuany przez korzystające z takich testów szkoły, pracodawców i organy ścigania.

Na łamach ATTN: już informowaliśmy, w jaki sposób testy narkotykowe w pracy dyskryminują użytkowników marihuany, ale w celu zilustrowania, jak rozbieżne mogą być okresy wykrywalności narkotyków, umieszczamy poniżej stosowną rozpiskę:

Alkohol

Mocz: Trzy do pięciu dni

Krew: 10 do 12 godzin

Włosy: do 90 dni

Amfetaminy

Mocz: Od jednego do trzech dni

Krew: Około 12 godzin

Włosy: Do 90 dni

Barbituratany

Mocz: Dwa do czterech dni

Krew: Od jednego do dwóch dni

Włosy: Do 90 dni

Benzodiazapiny

Mocz: Trzy do sześciu tygodni

Krew: Od dwóch do trzech dni

Włosy: Do 90 dni

Konopie

Mocz: Od siedmiu do trzydziestu dni

Krew: Około dwa tygodnie

Włosy: Do 90 dni

Kokaina

Mocz: Trzy do czterech dni

Krew: Jeden do dwóch dni

Włosy: Do 90 dni

Kodeina

Mocz: Jeden dzień

Krew: 12 godzin

Włosy: Do 90 dni

Heroina

Mocz: Trzy do czterech dni

Krew: Do 12 godzin

Włosy: Do 90 dni

LSD

Mocz: Od jednego do trzech dni

Krew: Dwie do trzech godzin

Włosy: Do trzech dni

MDMA (ecstasy)

Mocz: Trzy do czterech dni

Krew: Jeden do dwóch dni

Włosy: Do 90 dni

Metamfetamina

Mocz: Od trzech do sześciu dni

Krew: 24 do 72 godzin

Włosy: Do 90 dni

Metadon

Mocz: Trzy do czterech dni

Krew: 24 do 36 godzin

Włosy: Do 90 dni

Morfina

Mocz: Dwa do trzech dni dni

Krew: 6 do 8 godzin

Włosy: Do 90 dni

Z wyjątkiem benzodiazepin (jak np. Valium), marihuana cechuje się najdłuższym okresem wykrywalności. Jeśli wypalisz skręta, będzie można to wykryć w Twoim moczu przez 7 do 30 dni, w zależności od częstotliwości używania i budowy ciała. Kontrastuje to jaskrawo z wykrywalnością tak niebezpiecznych i uzależniających narkotyków jak heroina, metamfetamina i kokaina.

Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób (CDC) podaje, że w roku 2013 ponad 8200 osób zmarło z powodu śmiertelnego przedawkowania heroiny; heroinę można wykryć w moczu tylko przez trzy do czterech dni. Ponad 16.000 osób zmarło w tym samym roku z powodu przedawkowania leków przeciwbólowych na receptę; silne leki przeciwbólowe są wykrywalne w moczu przez dwa do trzech dni.

Nikt nigdy nie umarł z powodu przedawkowania marihuany - niemniej może ona pozostać w organizmie dłużej, niż narkotyki z obu powyższych grup razem wzięte.

Oceń treść:

Average: 9.1 (23 votes)

Komentarze

kkaczuszka

Co za ściema kodeina w moczu jeden dzień? z własnego doświadczenia 3 dni po zażyciu kodeiny w moczu były wykrywalne opiaty. Badanie zwykłym testerem paskowy z apteki za kilkanaście zł.
Przykłady są z dupy wzięte: amfetaminy można wykryć do 10 dni
opiaty do 3
reszty osobiście nie weryfikowałem

Pyk (niezweryfikowany)

Jaki test taki wynik

Ss loko (niezweryfikowany)

Ja jaralem 15 lat dzień w dzień przynajmniej 1grama na dzień i jak wrzuciłem to po 2 miesiącach zrobili mi drug test i wykryto canabis - marichuane .jesli jarasz pare naście lat to do 3 miesięcy wykryją . Lekarz mówił ze w moim przypadku to do 6 miesięcy

randomness