REKLAMA
Nowa Zelandia zagłosuje nad legalizacją konopi

Nowozelandczycy będą mogli w przyszłym roku zagłosować w referendum nad tym, czy chcą zalegalizować konopie. Rozważany projekt ustawy umożliwiłby ich zakup osobom powyżej 20 roku życia.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Natalie Muller
dw.com/en

Odsłony

58

Nowozelandczycy będą mogli w przyszłym roku zagłosować w referendum nad tym, czy chcą zalegalizować konopie. Rozważany projekt ustawy umożliwiłby ich zakup osobom powyżej 20 roku życia.

Nowa Zelandia przeprowadzi referendum w sprawie legalizacji konopi podczas wyborów powszechnych w roku 2020, ogłosił we wtorek rząd.

Minister sprawiedliwości Andrew Little powiedział, że głosowanie będzie wiążące, ale ostatecznie uchwalenie ustawy będzie zależało od kolejnej administracji.

Na czym będą głosować Nowozelandczycy?

Najkrócej mówiąc, wyborcy zostaną poproszeni o odpowiedź na „proste pytanie typu Tak / Nie na podstawie projektu legislacji”. Projekt ustawy zakłada:

- minimalny wiek 20 lat dla używania i nabywania konopi rekreacyjnych
- regulację i kontrolę dostaw komercyjnych, ograniczające używanie konopi i ich sprzedaż do lokali licencjonowanych
- zakaz reklamy produktów z konopi indyjskich
- ograniczone opcje uprawy w domu i na własny użytek
- publiczny program edukacyjny

„Największa szansa” reformy od 40 lat

Little powiedział, że rządowi koalicyjnemu„zależało na zdrowym podejściu do narkotyków, aby zminimalizować szkody i odebrać kontrolę przestępcom”.

Referendum było częścią porozumienia, które Partia Zielonych wynegocjowała z rządzącą Partią Pracy. Chloe Swarbrick, poseł Zielonych, powiedziała, że głosowanie stanowi „największą szansę na reformę prawa dotyczącego konopi indyjskich, jaką nasz kraj widział od 40 lat”.

Dodała, że projekt ustawy określi wyraźny system regulacyjny, aby „uniknąć jakiegokolwiek potencjału sytuacji typu "Brexit", ponieważ ludzie będą dokładnie wiedzieć, co przyniesie przyszłość i w jaki sposób te zmiany zostaną wdrożone.”

Wiążące głosowanie?

Nawet jeśli większość zagłosuje za legalizacją konopi, nie jest jasne, jak szybko zmienią się przepisy. Little powiedział, że wybór wyborców byłby wiążący, ponieważ wszystkie partie, które tworzą obecny rząd, zobowiązały się do przestrzegania wyniku. Sondaż ma się jednak odbyć podczas wyborów w roku 2020, co oznacza, że to nowy parlament będzie rozważał, czy i kiedy faktycznie uchwalić ustawę. Opozycyjna centroprawicowa Partia Narodowa nie zadeklarowała jeszcze, czy będzie honorować wynik referendum.

Pierwsi w regionie: w grudniu 2018 r. ustawodawcy uchwalili przepisy, które uczynią medyczną marihuanę powszechnie dostępną. Zmiana ta wprowadziła również ustawową obronę dla nieuleczalnie chorych pacjentów, by mogli używać konopi bez obawy przed ściganiem. Większość głosów „tak” w przyszłorocznym referendum mogłaby sprawić, że Nowa Zelandia byłaby pierwszym krajem regionu Azji i Pacyfiku, który wyraził zgodę na rekreacyjne używanie tego środka.

Najbardziej rozpowszechniony nielegalny narkotyk: konopie indyjskie w Nowej Zelandii są najczęściej używanym nielegalnym narkotykiem. Badania pokazują, że około 80% Nowozelandczyków w wieku powyżej 21 lat próbował ich przynajmniej raz, podczas gdy 10% używa regularnie.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana
  • Pozytywne przeżycie

Nastawienie mega pozytywne, poza nami nikogo nie ma w mieszkaniu, oczekiwaliśmy czegoś przyjemniejszego niż zwykle.

ZA CHWILKĘ UZUPEŁNIENIE


  • 4-HO-MET
  • Retrospekcja

Ciepłe czerwcowe popołudnie w parku miejskim. Pierwszy psychodeliczny trip.

 

Trip, który wam dziś wam opiszę, miał miejsce w czerwcu 2014 roku, a więc wieki temu w skali internetu (i ustawodawstwa narkotykowego). W zasadzie nawet nie powinienem mówić „trip” w liczbie pojedynczej, bo to były dwie osobne przygody – czas jednak zatarł większość szczegółów i ciężko dziś powiedzieć co kiedy miało miejsce. To, co wam tu przedstawiam, to rekonstrukcja zdarzeń i odczuć sporządzona na bazie wspomnień, zdjęć i nagrań z dyktafonu.

--------

  • Benzydamina
  • Katastrofa

Opis doświadczenia sprzed kilku miesięcy.

  • Dekstrometorfan


Nazwa substancji : Dextrometorfani hydro-bromidum :P (Acodin-tabsy)


Doswiadczenie : Maria , Haszyk , DXM , Feta , Salvia Divinorum , Aviomarin , oraz wszelkie alkohole . . . Czyli w miaredoswiadczony :)


Dawka : 450mg DXM, doustnie


"set & setting" : Drugi raz 450mg, lekka obawa po pierwszej dosyc mocnej jezdzie. Pusty zaladek. Dom i reszta miasta . . .


Efekty : Dżizys... MASAKRA

randomness