REKLAMA
Nowa Zelandia zagłosuje nad legalizacją konopi

Nowozelandczycy będą mogli w przyszłym roku zagłosować w referendum nad tym, czy chcą zalegalizować konopie. Rozważany projekt ustawy umożliwiłby ich zakup osobom powyżej 20 roku życia.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Natalie Muller
dw.com/en

Odsłony

61

Nowozelandczycy będą mogli w przyszłym roku zagłosować w referendum nad tym, czy chcą zalegalizować konopie. Rozważany projekt ustawy umożliwiłby ich zakup osobom powyżej 20 roku życia.

Nowa Zelandia przeprowadzi referendum w sprawie legalizacji konopi podczas wyborów powszechnych w roku 2020, ogłosił we wtorek rząd.

Minister sprawiedliwości Andrew Little powiedział, że głosowanie będzie wiążące, ale ostatecznie uchwalenie ustawy będzie zależało od kolejnej administracji.

Na czym będą głosować Nowozelandczycy?

Najkrócej mówiąc, wyborcy zostaną poproszeni o odpowiedź na „proste pytanie typu Tak / Nie na podstawie projektu legislacji”. Projekt ustawy zakłada:

- minimalny wiek 20 lat dla używania i nabywania konopi rekreacyjnych
- regulację i kontrolę dostaw komercyjnych, ograniczające używanie konopi i ich sprzedaż do lokali licencjonowanych
- zakaz reklamy produktów z konopi indyjskich
- ograniczone opcje uprawy w domu i na własny użytek
- publiczny program edukacyjny

„Największa szansa” reformy od 40 lat

Little powiedział, że rządowi koalicyjnemu„zależało na zdrowym podejściu do narkotyków, aby zminimalizować szkody i odebrać kontrolę przestępcom”.

Referendum było częścią porozumienia, które Partia Zielonych wynegocjowała z rządzącą Partią Pracy. Chloe Swarbrick, poseł Zielonych, powiedziała, że głosowanie stanowi „największą szansę na reformę prawa dotyczącego konopi indyjskich, jaką nasz kraj widział od 40 lat”.

Dodała, że projekt ustawy określi wyraźny system regulacyjny, aby „uniknąć jakiegokolwiek potencjału sytuacji typu "Brexit", ponieważ ludzie będą dokładnie wiedzieć, co przyniesie przyszłość i w jaki sposób te zmiany zostaną wdrożone.”

Wiążące głosowanie?

Nawet jeśli większość zagłosuje za legalizacją konopi, nie jest jasne, jak szybko zmienią się przepisy. Little powiedział, że wybór wyborców byłby wiążący, ponieważ wszystkie partie, które tworzą obecny rząd, zobowiązały się do przestrzegania wyniku. Sondaż ma się jednak odbyć podczas wyborów w roku 2020, co oznacza, że to nowy parlament będzie rozważał, czy i kiedy faktycznie uchwalić ustawę. Opozycyjna centroprawicowa Partia Narodowa nie zadeklarowała jeszcze, czy będzie honorować wynik referendum.

Pierwsi w regionie: w grudniu 2018 r. ustawodawcy uchwalili przepisy, które uczynią medyczną marihuanę powszechnie dostępną. Zmiana ta wprowadziła również ustawową obronę dla nieuleczalnie chorych pacjentów, by mogli używać konopi bez obawy przed ściganiem. Większość głosów „tak” w przyszłorocznym referendum mogłaby sprawić, że Nowa Zelandia byłaby pierwszym krajem regionu Azji i Pacyfiku, który wyraził zgodę na rekreacyjne używanie tego środka.

Najbardziej rozpowszechniony nielegalny narkotyk: konopie indyjskie w Nowej Zelandii są najczęściej używanym nielegalnym narkotykiem. Badania pokazują, że około 80% Nowozelandczyków w wieku powyżej 21 lat próbował ich przynajmniej raz, podczas gdy 10% używa regularnie.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • 25B-NBOMe
  • Miks

Kameralne grono dobrych znajomych i kilku randomów, domówka w sporym domu z okazji końca lata i szkoły średniej.

Miało to miejsce pod koniec gorącego lata kiedy w radiu katowano do znudzenia Faded.

Dzień ten przypadł na chyba najgorętszy dzień lata, od samego rana wtapiałem się w asfalt, więc by umilić sobie to umieranie, zaraz po porannym prysznicu kręcę małego jointa z lekkiej baki i zaczynam przygotowywać się do wieczornej imprezy.

 

Start spotkania był przewidziany na 19, więc po spakowaniu się i zjedzeniu czegoś zaczynam dzwonić po swoich kolegach od dragów. Udaje mi się załatwić więcej jaranka, tym razem mocniejszego, 5 piguł z 2C-B i trochę kryształu.

  • Powój hawajski
  • Powoje

Wiek: 18 lat.

Set & Settings: mój pokój, wał przeciwpowodziowy, park, ulica, sklep.

Dawkowanie: 10g nasion Ipomoea Violacea na osobę. Dochodzą dwie lufy MJ.

Doświadczenie: Marihuana, "Mieszanki ziołowe", DXM, DMH, Ubulawu, Benzydamina, Mefedron, Piperazyna, Morfina, 2C-E, LSA

Oto mój pierwszy psychodeliczny trip, który to trip był swego rodzaju przełomem w obliczu mojego wcześniejszego doświadczenia z substancjami psychoaktywnymi.

  • TMA 2 (trimetoksyamfetamina)

Wcześniej na specjalnej lekkiej diecie, przed zażyciem zrobiłem ceremonię oraz przygotowałem zasilające przedmioty.

Tekst pisany w wieku 41 lat, waga: 90 kg.

Zjadłem 4 duże kartoniki, które nie wiem ile zawierały, ale spróbuję się dowiedzieć.

Zażyłem o 17, o 18 zaczęło działać...

Było bardzo mocno. Działanie było tak silne, że stwierdziłem, iż mogę się tylko poddać procesowi i pozwalać się wszystkiemu dziać naturalnie i spontanicznie uczestniczyć.

Byłem pod mocnym wpływem substancji do jakiejś 24 - kiedy poczułem, że właśnie chce mi zejść z moczem - złapałem wszystko do kubka i spożyłem jeszcze raz, co spowodowało iż miałem dalszą podróż do 9 rano...

  • Szałwia Wieszcza

nazwa rośliny - Salvia Divinorum


poziom doswiadczenia uzytkownika - mj, #, benzydamina, dxm, xtc, lsd


dawka, metoda zazycia - 0.5 grama palenie


"set & setting"-zrelaksowany, w dobrym nastroju i komfortowych warunkach

randomness