5 faktów na temat prowadzenia pojazdów pod wpływem marihuany

Jaki wpływ ma faktycznie marihuana na Twoją zdolność prowadzenia pojazdów?

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Leaf Science

Odsłony

2028

W dobie postępującej legalizacji marihuany w kolejnych stanach nadszedł czas, aby bacznie przyjrzeć się kwestii prowadzenia pojazdów pod jej wpływem.

W niektórych stanach posiadanie niewielkich ilości marihuany zostało zdekryminalizowane. Inne przyjęły regulacje, pozwalające na ograniczone stosowanie marihuany medycznej. Stany takie jak Kolorado czy Waszyngton poszły jeszcze dalej.

W jaki zatem sposób funkcjonują te regulacje, gdy prowadzisz pod wpływem marihuany? I jaki wpływ ma faktycznie marihuana na Twoją zdolność prowadzenia pojazdów?

1. Marihuana spowalnia czas reakcji i zdolność do podejmowania decyzji.

Marihuana wpływa na część mózgu, która kontroluje motorykę ciała, równowagę i koordynację. THC znane jest także z upośledzania zdolności osądu i pamięci.

Badania pokazują, że podczas jazdy pod wpływem marihuany obniżony jest poziom uwagi, pogorsza się percepcja czasu i prędkości. Co więcej, ograniczona jest także zdolność do czerpania z doświadczeń z przeszłości.

Z drugiej strony, badania wskazują, że THC w większym stopniu wpływa negatywnie na okazjonalnych użytkowników niż osoby, które palą regularnie. Eksperci uważają, może być to spowodowane rozwijającą się u nich tolerancją.

2. Im większy haj, tym ryzykowniejsza jazda

Badania pokazują, że kierowcy, którzy palą tylko niewielkie ilości zioła, mogą odczuwać jego skutki i ocenić swoje zdolności jako obniżone nawet wtedy, gdy takie w istocie nie są.

Badania wskazują, że osoby z niewielką ilością THC we krwi mają tendencję do bezpieczniejszej i ostrożniejszej jazdy. W symulowanych testach drogowych jeżdżą wolniej niż normalnie i są mniej skłonne wyprzedzać inne pojazdy. Mają również mają tendencję do utrzymywania od nich większej odległości.

Niemniej jednak jazda na haju nadal może być niebezpieczna. Wraz z wyższym wskaźnikiem THC we krwi pojawiają się kolejne problemy. Kierowcy mają wówczas tendencję do częstszego lawirowania między pasami ruchu, reagują wolniej na zmiany świateł bądź nieoczekiwane przeszkody i są mniej świadomi swojej prędkości.

Ogólnie rzecz biorąc, badacze doszli do wniosku, że wyższe dawki marihuany zwykle powodują większą utratę zdolności prowadzenia pojazdu. [zaiste, zaskakujące – przyp.tłum.]

3. Wpływ marihuany jest najbardziej znaczący w ciągu pierwszej godziny.

Badania sugerują, że wsiadanie za kółko bezpośrednio po użyciu marihuany może podwoić ryzyko uczestnictwa w wypadku. Dzieje się tak dlatego, że wpływ THC na zdolnośc prowadzenia pojazdów jest najbardziej znaczący w ciągu pierwszej godziny.

Z drugiej strony — badania pokazują, że po wypaleniu jednego jointa kierowca może być dolny do prowadzenia auta już po 2-3 godzinach. [czy Was też deprymuje używanie przez badaczy tak precyzyjnych miar, jak "jeden joint"? - przyp. tłum.]

Ważne jest jednak, aby pamiętać, że THC pozostaje we krwi nawet po tym, jak jego efekty całkowicie zanikną. Ponadto ludzie metabolizują THC w różnym tempie, co oznacza, że niektórzy mogą odczuwać skutki nawet do pięciu godzin po zapaleniu. W istocie u osób palących sporadycznie ślady THC mogą zostać wykryte we krwi do siedmiu dni po paleniu. [prawdopodobna pomyłka, gdzie chodziło raczej o test z moczu — przyp. tłum.]

Funkcjonariuszy organów ścigania zazwyczaj pobierają krew 90 minut po aresztowaniu i 3-4 godziny po wypadku.

4. Kierowcy mogą zostać poddani testowi na THC po zatrzymaniu przez drogówkę

Podobnie jak jazda pod wpływem alkoholu, prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków jest przestępstwem — nawet jeśli ten wpływ jest wynikiem przyjmowania leków na receptę.

W Stanach Zjednoczonych stróże prawa są przeszkoleni do rozpoznawania objawów jazdy pod wpływem marihuany, takich jak przekrwione oczy i zwiększona nerwowość. Dla pomiaru poziomu THC przewiduje się przeprowadzenie badań krwi, moczu i / lub śliny.

W Kanadzie policja używa w odniesieniu do marihuany standardowego testu trzeźwości, który obejmuje poproszenie kierowcy, by przeszedł kilka kroków, odwrócił się i stanął na jednej nodze. Policjant przygląda się także oczom kierowcy.

Ostatnio kanadyjska policja wypróbowywała urządzenia do przeprowadzania testów ze śliny w wypadku podejrzenia, że zdolnośc kierowcy do prowadzenia pojazdu jest ograniczona przez użycie narkotyków. Dwa inne urządzenia, opracowane w Kanadzie, badają poziom THC w oddechu kierowcy, działając podobne do alkomatu. Żadne z nich nie zostało jednak jeszcze przyjęte do użytku służb drogowych.

Niektóre stany, jak Kolorado i Waszyngton, określiły dopuszczalny prawem poziom THC na 5 ng / ml. Inne, przed ustaleniem protokołu testowania, czekają na badania, które precyzyjniej określą związek poziomu THC z upośledzeniem zdolności jazdy.

5. Połączenie alkoholu i marihuany jest jeszcze niebezpieczniejsze.

Tylko 29 procent Amerykanów uważa, że jazda pod wpływem marihuany jest niebezpieczna, wynika z niedawno przeprowadzonej ankiety Gallupa. Jeśli jednak chodzi o alkohol, 79 procent Amerykanów uważa, że jazda po pijanemu jest bardzo poważnym problemem.

Pomimo to, marihuana jest drugą używką najczęściej stosowaną w kombinacji z alkoholem. Dlatego ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z tego, jak niebezpieczne może być ta kombinacja, gdy chodzi o kierowcę.

Alkohol jest depresantem. Działa spowalniająco na centralny układ nerwowy, co oznacza, że ​​normalny tok funkcji mózgu jest opóźniony. Upośledza on również koordynację ręka-oko oraz zdolność przetwarzania informacje. Połączenie tych efektów z działaniem THC to przepis na katastrofę.

I rzeczywiście — badania pokazują, że kierowcy, którzy używają połączenia alkoholu i marihuany doświadczają poważniejszego upośledzenia zdolności prowadzenia pojazdu, niż korzystający z obu tych substancji niezależnie.

Oceń treść:

Average: 8 (3 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Pierwszy raz
  • Tramadol
  • Tytoń

Byłem ciekawy tego, jak to będzie. Spokojna i cicha noc. Nie brałem opiatów przez dwa ponad miesiące, więc tolerancja spadła, chciałem się zabawić, choć trochę.

23:50 - Znalazłem pudełko z nazwą leku, której nigdy wcześniej nie widziałem, nie słyszałem. Szukałem czegoś na ból głowy, dokuczał mi on przez ostatnie dwa dni, tym razem było tak samo. Znalazłem coś, przewróciłem opakowanie na drugą stronę, czytam, widzę napis „tramadol” coś tam. O tym słyszałem. Przejrzałem pół internetu, dowiadując się czy to to, o czym myślę. Cóż, czemu nie, zabawimy się. Nie brałem żadnych opiatów od trzech miesięcy więc czemu nie. Podobno wolno należy brać, więc wziąłem jedną tabletkę. (75mg)

  • Muchomor czerwony

Substancja: Amanita Muscaria (po raz drugi, tym razem 4 cap ok. 10g)

EXP: Trawa, Hasz, LSD? (kto to wie), BrDf, Clonazepam, Nitrazepam, DXM, xtc, salvia, benzydamina, ayahuasca, LSA, Amanita Muscaria

S&S: Domek, przytulnie, pusto i spokojnie.

Wiek: 23, Waga: 89kg

  • Bad trip
  • LSD-25
  • Marihuana

Odczuwałem podniecenie i ekscytację, w pewnym stopniu lęk przed nieznanym, gdyż było to moje drugie doświadczenie psychodeliczne w życiu. Akcja była spontaniczna, zażyłem kartonik 3 godziny po rzuceniu mi propozycji zarzucenia i do samego końca nie byłem pewny czy chcę to zrobić, jednak ciekawość i perspektywa zrobienia czegoś szalonego wygrała. Podróż odbyłem z kolegą (D.), na początku akcja toczyła się w moim pokoju, później w niewielkim parku w centrum miasta.

Witam serdecznie wszystkich czytelników Neurogroove. Po długim czasie czytania raportów o wszelakich substancjach postanowiłem podzielić się moją historią. Jest to mój pierwszy trip raport, nie tylko publikowany ale i napisany w ogóle. Zapraszam do przeczytania :)

  • LSD-25
  • Miks

Miejsce: mieszkanie znajomego Muzyka: ambient, psytrance, medytacyjna Towarzystwo: trójka przyjaciół

Ciekawość po raz kolejny popchnęła mnie do ryzykownego eksperymentu – tym razem dawka mojej ulubionej substancji wyniosła dokładnie 375micro gram.

randomness