Co analiza danych z Erowida mówi nam o stosunku użytkowników innych środków do marihuany?

Marihuana jest globalnie najczęściej wybieranym narkotykiem. Wiedzą o tym turyści i przedsiębiorcy, a teraz także badacze, analizujący zasoby Erowida, internetowej encyklopedii narkotyków. Okazuje się, że konopie znakomicie współgrają praktycznie ze wszystkim.

Marihuana jest globalnie najczęściej wybieranym narkotykiem. Wiedzą o tym turyści i przedsiębiorcy, a teraz także badacze, analizujący zasoby Erowida, internetowej encyklopedii narkotyków. Grupa o nazwie Youth Project z Uniwersytetu w Amsterdamie właśnie skończyła katalogowanie wszystkich osobistych relacji zamieszczonych na stronie strony, aby uzyskać obraz tego, jak ludzie używali narkotyków w ciągu ostatniego dziesięciolecia i których środków używali jednocześnie lub równolegle. Okazuje się, że konopie znakomicie współgrają praktycznie ze wszystkim.

Zespół badawczy nie był specjalnie skoncentrowany na konopiach. Grupa zdecydowała się prześledzić użytkowanie twardszych narkotyków, eliminując ze swojej analizy ponad 10.000 opisów zażywania, w których nie brała udziału któraś z bardziej znaczących substancji. Tak więc dane pokazują nam, w jaki sposób wśród użytkowników twardszych narkotyków marihuana odgrywa rolę przystawki.

Analiza zbioru danych śledzi wzorce jednoczesnego stosowania leków w relacji do czasu - pozycja marihuany pozostaje tu niezmiennie silna, choć odnotowano oznaki jej ustępowania na niektórych polach, np. na rzecz MDMA, gdy stawało się ono coraz bardziej popularne. Od około 2011 roku ludzie biorący kokainę z dużo większym prawdopodobieństwem podbijali haj ecstasy niż konopiami indyjskimi. Psychodelik o nazwie 25I-NBOME, który pojawił się na scenie w 2010 roku, w analogiczny sposób zepchnął marihuanę na drugie miejsce wśród użytkowników amfetaminy. Niemniej jednak marihuana nadal pozostaje wysoce popularna wśród osób przyjmujących szałwię wieszczą i jedzących grzyby halucynogenne.

Analiza wyraźnie odzwierciedla wejście na rynek narkotyków projektowanych i leków na receptę. 5-MeO-DMT i 2CB, oba wyróżnione w analizie, podjęły walkę o pozycję wśród bardziej uznanych substancji. Oksykodon i fluoksetyna, znana wielu jako Prozac, również zajęły poczesne miejsce.

Wśród użytkowników amfetaminy, marihuana była najbardziej popularny dodatkiem do roku 2014, kiedy to wyprzedził ją 25I-NBOME.

Choć większość ludzi zapewne postrzega konopie jako jeden z łagodniejszych środków z dostępnego spektrum, analiza wykazuje, że towarzyszą one ludziom przenoszącym się na groźniejsze terytorium. Konopie indyjskie to nie brama do świata narkotyków (gateway drug), ale korytarz. Łącznik między różnymi doświadczeniami.

Oceń treść:

Average: 9.7 (3 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • 4-ACO-DMT
  • Pierwszy raz

Wszystkie próby badawcze dokonano we własnym pokoju (często nazywanym laboratorium). Testowano na szczurze. Łóżko; dobra muzyka na słuchawkach. Wieczór jako podstawowa pora badań. Aplikowano zwykle w okolicach 19-20 godziny.

 

Bazując na kilkukrotnym doświadczeniu z tryptaminami, badany obiekt postanowił swoje pierwsze doświadczenie spisać i zawrzeć w bardzo krótkim (after) trip reporcie. Będzie to TR z perspektywy szczura laboratoryjnego.

 

Próby badawcze zostały popełnione w 2010 roku w maju i wrześniu. Tekst oparto na podstawie zaobserwowanych, zapisanych, zapamiętanych odczuć w trakcie (i tzw. wrażeń „po”) psychodelicznej eksploracji.

 

 

 

  • Marihuana
  • Marihuana
  • Pierwszy raz

Dobre nastawienie, brak jakiegokolwiek stresu przed próbą. Spotkanie przebiegało u kolegi w mieszkaniu niedaleko szkoły, gdzie bywaliśmy po lekcjach. Spotkaliśmy się naszą paczką z gimnazjum, żeby zajarać.

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że jestem informatykiem i nie mam duszy pisarza, ale podzielę się z wami przeżyciami z mojego pierwszego spotkania z Marry Jane. Całe zajście miało miejsce w gimnazjum, alę było to na tyle przełomowe, że pamiętam wszystko, jakby to było wczoraj. Jako introwertyk z paroma kolegami na krzyż nigdy nie ciągnęło mnie na imprezy i większość czasu spędzałem w domu. Zanim zapaliłem pierwszego skręta, raz w życiu miałem alkohol ustach. Od zawsze do wszystkiego w moim życiu podchodziłem od naukowej strony.

  • Powój hawajski
Nazwa substancji: LSA (LA-111) z nasion HBWR sztuk 3 (1 raz)

Doświadczenie: THC (mało)

S&S: chłodny listopadowy wieczór, działka, ładne drzewa i rzeka w pobliżu,

nastrój oczekiwania


  • 1. przygotowania

  • 2. efekty

  • 3. podsumowanie

  • Powój hawajski

Substancje: Argyreia Nervosa (hawaiian baby woodrose; powój hawajski), MJ, ususzone liście Leonotis Nepetifolia (lion\'s tail)


Doświadczenie: MJ, hasz, LSD, grzyby, powój hawajski, yopo, lion\'s tail, DXM, feta, extasy (raz)... i pewnie coś jeszcze, czegom nie spamiętał;-)


Set&Setting: moja kawalerka, sobotni wieczór, chęć ponownego wypłynięcia na głębokie wody własnej (pod)świadomości:-)
randomness