REKLAMA
Co analiza danych z Erowida mówi nam o stosunku użytkowników innych środków do marihuany?

Marihuana jest globalnie najczęściej wybieranym narkotykiem. Wiedzą o tym turyści i przedsiębiorcy, a teraz także badacze, analizujący zasoby Erowida, internetowej encyklopedii narkotyków. Okazuje się, że konopie znakomicie współgrają praktycznie ze wszystkim.

Marihuana jest globalnie najczęściej wybieranym narkotykiem. Wiedzą o tym turyści i przedsiębiorcy, a teraz także badacze, analizujący zasoby Erowida, internetowej encyklopedii narkotyków. Grupa o nazwie Youth Project z Uniwersytetu w Amsterdamie właśnie skończyła katalogowanie wszystkich osobistych relacji zamieszczonych na stronie strony, aby uzyskać obraz tego, jak ludzie używali narkotyków w ciągu ostatniego dziesięciolecia i których środków używali jednocześnie lub równolegle. Okazuje się, że konopie znakomicie współgrają praktycznie ze wszystkim.

Zespół badawczy nie był specjalnie skoncentrowany na konopiach. Grupa zdecydowała się prześledzić użytkowanie twardszych narkotyków, eliminując ze swojej analizy ponad 10.000 opisów zażywania, w których nie brała udziału któraś z bardziej znaczących substancji. Tak więc dane pokazują nam, w jaki sposób wśród użytkowników twardszych narkotyków marihuana odgrywa rolę przystawki.

Analiza zbioru danych śledzi wzorce jednoczesnego stosowania leków w relacji do czasu - pozycja marihuany pozostaje tu niezmiennie silna, choć odnotowano oznaki jej ustępowania na niektórych polach, np. na rzecz MDMA, gdy stawało się ono coraz bardziej popularne. Od około 2011 roku ludzie biorący kokainę z dużo większym prawdopodobieństwem podbijali haj ecstasy niż konopiami indyjskimi. Psychodelik o nazwie 25I-NBOME, który pojawił się na scenie w 2010 roku, w analogiczny sposób zepchnął marihuanę na drugie miejsce wśród użytkowników amfetaminy. Niemniej jednak marihuana nadal pozostaje wysoce popularna wśród osób przyjmujących szałwię wieszczą i jedzących grzyby halucynogenne.

Analiza wyraźnie odzwierciedla wejście na rynek narkotyków projektowanych i leków na receptę. 5-MeO-DMT i 2CB, oba wyróżnione w analizie, podjęły walkę o pozycję wśród bardziej uznanych substancji. Oksykodon i fluoksetyna, znana wielu jako Prozac, również zajęły poczesne miejsce.

Wśród użytkowników amfetaminy, marihuana była najbardziej popularny dodatkiem do roku 2014, kiedy to wyprzedził ją 25I-NBOME.

Choć większość ludzi zapewne postrzega konopie jako jeden z łagodniejszych środków z dostępnego spektrum, analiza wykazuje, że towarzyszą one ludziom przenoszącym się na groźniejsze terytorium. Konopie indyjskie to nie brama do świata narkotyków (gateway drug), ale korytarz. Łącznik między różnymi doświadczeniami.

Oceń treść:

Average: 10 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana

Domek w lesie wraz z kumplem M, Pozytywne nastawienie , czysty umysł , ekscytacja nadchodzącym doświadczeniem

Dwa tygodnie przed tripem , będąc z kumplem porobieni znaczącą ilością MJ wpadliśmy na pomysł by przeżyć coś większego. Mieliśmy na myśli Domek w lesie w którym mieliśmy zamiar spędzić trip . Gdy dotarliśmy na miejsce zaczęliśmy spożywac manga , po jednym na głowie . Dzięki mircenowi zawartemu w owych owocach THC zyskuje całowicie inne działanie - głębsze, bardziej mistyczne oraz  wydłużony czas działania. 

  • 2C-I

Od 9 rano wyglądałem listonosza, a od 10.30 juz nawet siedziałem na krzesełku przed domem. Siedziałem tam i siedziałem i juz miałem iść i nagle przyjeżdża koleś, myślałem ze do warsztatu bo taki zwykły koleś, ale miał Notes. I szukał mnie. no i to była do mnie przesyłka :).


  • Mefedron
  • Uzależnienie

Witam.

To już mój trzeci trip raport na tym forum. Chciałbym, żeby zwrócili na niego uwagę głównie nowi użytkownicy i zastanowili się tyle razy ile to potrzebne czy warto brać kryształ w ciągach. Opiszę głównie ostatni dzień mojej podróży bo jest to myśle najciekawsze przeżycie, chociaż sam chciałbym żeby nigdy się to nie wydarzyło. Zapraszam do uważnego przeczytania.

  • Benzydamina