REKLAMA
Demonstracja w Rzymie

Złe wieści z Włoch. 21 Lutego odbędzie się demonstracja przeciwko nowej polityce narkotykowej...

Tagi

Źródło

Marina Impallomeni

Odsłony

1699

Drodzy przyjaciele, 21 Lutego 2004, odbędzie się ogólnokrajowa demonstracja w Rzymie, Włochy. Zostanie ona zorganizowana aby zaprotestować przeciwko rządowej propozycji nowej polityki narkotykowej, a w szczególności, przeciwko nietolerancyjnemu podejściu rządu do problemu narkotyków. Wydarzenie jest wspierane przez wiele organizacji i ruchów, pracowników socjalnych i służby zdrowia zajmujących się problemami uzależnień, opozycyjnych partii politycznych, największego włoskiego związku zawodowego, konsumentów narkotyków itp. Mamy nadzieje iż przybędzie wiele osób, chociaż zdajemy sobie sprawę iż może to być trudne zważywszy na niskie zainteresowanie mediów a przez to opinii publicznej (Włochy są uważane za jeden z krajów które mają poważny problem z wolnością mediów, red).

Propozycja nowych praw anty-narkotykowych została przygotowane przez Pana Gianfranco Fini, naszego vice-premiera. Zostały one zaakceptowana przez Radę Ministrów, lecz jeszcze nie zostały zaprezentowane w Parlamencie. W tym momencie jeszcze nie wiemy kiedy zostaną one zaprezentowane, możliwe iż stanie się to podczas lokalnej i europejskiej kampanii wyborczej w nadchodzących miesiącach. W tym momencie, posiadanie narkotyków jest zdekryminalizowane we Włoszech, dzięki referendum z 1993 roku. Jednakże, sankcje administracyjne (takie jak np. cofnięcie prawa jazdy, cofnięcie paszportu itp.) stały się dużym problemem dla wielu konsumentów. Programy Redukcji Szkód zostały zaimplementowane na poziomie lokalnym, więc sytuacja różni się drastycznie w zależności od regionu. Jednakże, dla wielu z tych projektów cofnięto finansowanie, spowodowało to niemożliwe do skalkulowania szkody do tego co zostało efektywnie zrobione przez ostatnie lata. Prawo przygotowane przez Pana Fini, jeśli zostanie zaakceptowane przez Parlament, ponownie wprowadzi kryminalizację konsumpcji narkotyków.

W praktyce oznacza to, więcej użytkowników narkotyków w więzieniach lub przymusowych programach terapia-zamiast-więzienia. Prawo to, nie rozróżnia narkotyków miękkich i twardych , kara zostanie ustalona na minimum 6 lat, do lat 20, pozbawienia wolności. Kary te są poważnym zagrożeniem dla konsumentów, ponieważ Sędziowie nie będą mieć innej możliwości niż ich stosowanie. Jeśli konsument zostanie znaleziony z małą ilością narkotyków, zostaną zastosowane sankcje administracyjne i przymusowe terapie. Jednakże te małe ilości są nietrudne do przekroczenia, dla przykładu, THC: 250 mg; heroina 200 mg; kokaina 500 mg. Polityczna bitwa przeciwko rządowi nie będzie łatwa ponieważ Włoski rząd ma bardzo mocną pozycję w Parlamencie, lecz lokalne rządy i społeczeństwo może, oddolnie, wywołać duży nacisk. W grę wchodzi także referendum. Aktualna regulacja problemu narkotyków jest niesatysfakcjonująca, dlatego zachęcaliśmy do politycznych reform. Z tego powodu, nasza organizacja, Fuoriluogo, stworzyła petycję domagającą się pełnej depenalizacji konsumpcji narkotyków. Tekst tej petycji został podpisany przez prawie 3 900 osób i stał się podstawą do zaproponowanego w Czerwcu 2003 nowego prawa narkotykowego, inicjatywę tą wsparło wówczas 70 posłów z partii opozycyjnych.

Marina Impallomeni
Koordynator regionalny Fuoriluogo
tel. (+39) 06 84241224
fax (+39) 06 84080238
mimpallomeni@fuoriluogo.it
http://www.fuoriluogo.it

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan

S&S: Chawir, wolny dzień, własny pokój, 84 kg mnie, 600 mg deksa, łóżko i słuchawki.

Wiek: 27.

Doświadczenie: THC, Amfa, XTC, Mef, Grzybki, Kodeina, Ketony, Haszysz, DXM.

Na początku chciałem zaznaczyć, że to mój dziewiczy trip-raport i postanowiłem go napisać nie tylko z powodu tego, co doświadczyłem, ale chciałem przede wszystkim dołożyć własną cegiełkę do tej wspaniałej i często wykorzystywanej przeze mnie bazy danych wszelakich narkoprzeżyć.

  • Dimenhydrynat

Mam tu tripa pewnego goscia po avio:


Jazda miala miejsce okolo rok temu dlatego nie pamietam jej zbyt dokladnie,

ale postaram sie ja opisac. Tego dnia nie chcialo mi sie isc do szkoly.

Okolo 8 rano odprowadzilem qmpla do jego szkoly. Los chcial, ze akurat wtedy

przyjechal do niej moj stary spotkac sie z dyrkiem (brrr) sciemnilem go, ze

teraz mam religie i odwiozl mnie na chate. Wiec poszedlem do apteki po

aviomarin (20 sztuk) kosztowaly jakies 17 zlotych. Mialem jeszcze jedna

  • Amfetamina

Witam! Po moim debiucie w dziale XTC postanowiłem podzielic się moimi uwagami na temat amfetaminy. Ten TR będzie się nieco różnić od w/w, gdyż będzie spojżeniem (i próbą refleksji) na moją "karierę" z "białkiem" związaną. Jest to jedna z substancji, która potrafi na parę godzin zrobić z ciebie macho, inteligenta, człowieka stworzonego do imprez, doskonałego pracownika(wywiązującego się ze swoich obowiązków z nawiązką), dowcipnego człowieka będącego w centrum uwagi przy każdym spotkaniu z bliskimi, znajomymi, nieznajomymi.

randomness