alkohol

Czy za narkotyki też można stracić samochód od 14 marca 2024 r.?

Za prowadzenie po alkoholu kierowca może stracić samochód lub zapłacić wysoką nawiązkę. Co jednak z prowadzeniem pod wpływem środka odurzającego? Czy w tym przypadku również działają przepisy kodeksu karnego dotyczące przepadku pojazdu lub jego równowartości?

49- letni mężczyzna przyszedł do komendy policji w Pabianicach. Wchodząc po schodach przewrócił się. Dostrzegł to dyżurny policjant.

Nowe badania przeprowadzone w Kanadzie wskazują, że legalizacja marihuany może wpływać na spadek sprzedaży piwa, sugerując, że konsumenci mogą preferować jeden produkt kosztem drugiego. Od momentu, gdy Kanada zalegalizowała marihuanę do użytku dorosłych w 2018 roku, obserwuje się ciągły spadek sprzedaży piwa.
Wzrost inflacji powoduje, że kwota świadczeń społecznych szybko rośnie. Dotyczy to również renty alkoholowej. Od marca tego roku wypłaty osiągną prawie 1800 zł brutto. Sprawdź, jakie warunki trzeba spełnić.
Z najnowszego badania przeprowadzonego na grupie kierowców odwiedzających oddziały ratunkowe wynika, że używanie marihuany nie zwiększa ryzyka uczestnictwa w wypadkach drogowych. Co ciekawe, osoby, które zgłosiły spożycie dużej ilości marihuany, miały nawet mniejsze szanse na udział w wypadku. Z drugiej strony, konsumpcja alkoholu – czy to samodzielna, czy w kombinacji z marihuaną – była konsekwentnie związana z większym ryzykiem wystąpienia kolizji.
Renta alkoholowa, jak popularnie zwane jest świadczenie dla osób uzależnionych od alkoholu, wzbudza kontrowersje. Potoczna nazwa może być myląca, nie chodzi o dofinansowanie zakupów alkoholu. Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) wypłaca rentę alkoholową osobom, które z powodu uzależnienia tak spustoszyły swoje zdrowie, że są niezdolne do pracy. Świadczenie to w zasadzie więc renta z tytułu niezdolności do pracy. Problem nadużywania alkoholu w Polsce jest niemały, co zresztą najdobitniej widać w statystykach dotyczących zgonów.
W dzisiejszym świecie, gdzie substancje psychoaktywne są zarówno powszechnie dostępne, jak i często używane, istotne jest spojrzenie na ich wpływ na zdrowie publiczne i bezpieczeństwo. Wśród tych substancji, alkohol i papierosy, mimo że są legalne w wielu krajach, przyczyniają się do znaczącej liczby zgonów rocznie.
W ostatnich latach, Hiszpania stała się świadkiem znaczącej zmiany w postrzeganiu marihuany przez młodzież. Badania wykazują, że ponad 70% młodych Hiszpanów uważa, iż regularne używanie marihuany jest mniej szkodliwe niż konsumpcja tytoniu i alkoholu.
Niektórzy ludzie doświadczają bólu głowy po wypiciu nawet niewielkich ilości czerwonego wina. Ból pojawia się zwykle od pół godziny do 3 godzin po uraczeniu się winem. Co interesujące, osoby te nie wykazują podobnych objawów po piciu innych alkoholi. Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Davis uważają, że przyczyną jest obecny w winie naturalny flawonol, który u części ludzi zaburza metabolizm alkoholu i może prowadzić do bólu głowy.

Przyczyny depresji są różne, zarówno fizjologiczne, jak i psychologiczne. Kolejne badania wskazują, że już na wczesnych etapach życia warto unikać picia alkoholu czy palenia marihuany - może to nasilić zagrożenie depresją.

W Polsce na depresję choruje ok. 1,2 mln ludzi. Przyczyny choroby są różne, zarówno fizjologiczne, jak i psychologiczne. Kolejne badania wskazują, że już na wczesnych etapach życia warto unikać picia alkoholu czy palenia marihuany - może to nasilić zagrożenie depresją.

58-letni mieszkaniec Legnicy udał się na wycieczkę do lasu. Po pewnym czasie zadzwonił do żony i powiedział, że zjadł muchomora. Kobieta postawiła na nogi wszystkie okoliczne służby. Okazało się, że niepotrzebnie, bo jej mąż blefował.

Na fotel lekarza dentysty trafiają osoby wymagające nie tylko leczenia stomatologicznego, ale również z innymi potrzebami medycznymi. Serwis Dental-nursing.co.uk przybliża charakterystykę pacjentów borykających się z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych oraz problemem alkoholowym, podkreślając przy tym rolę, jaką mają do odegrania stomatolodzy.

Sławomir Mentzen kolejny raz udzielił kontrowersyjnej wypowiedzi. Tym razem dotyczyła spożycia alkoholu. Polityk w rozmowie z reporterem TVN24 Filipem Folczakiem powiedział, że "piwo nie jest typowym napojem alkoholika" i że "od piwa nie jest tak łatwo się uzależnić". Wszystkie badania naukowe, stanowiska ekspertów i nawet zwykłe ludzkie obserwacje temu przeczą.

Co dała nocna prohibicja w Krakowie? Władze miasta przekonują, że bardzo wiele, a liczba ujawnianych wykroczeń w godzinach zakazu sprzedaży alkoholu spadła, i to dość radykalnie. Czy zatem faktycznie okazuje się, że takie działanie staje się uniwersalną receptą na uspokojenie miasta?

Popularna i ceniona aktorka Magdalena C. usłyszała zarzuty reklamowania wódki. Jak do tego doszło?

"Wszywka" na alkoholizm? Terapeuci uzależnień są jednogłośni

"Wszywki" popularnie nazywane "esperalem" nie są skutecznym rozwiązaniem terapeutycznym, ale dla prywatnych gabinetów to wciąż świetny interes. "Zaszycie" się kosztuje od 500 do ponad 700 zł. A chętnych nie brakuje.
Magazyn “The Hill” niedawno rozmawiał z trzema lekarzami na temat tego, która z trzech legalnych używek: alkohol, tytoń czy marihuana jest najgorsza. Lekarze mieli różne zdania na temat tego, która substancja jest najbardziej szkodliwa i niebezpieczna, ale wszyscy trzej byli jednomyślni co do tego, że spośród tych trzech substancji marihuana jest najmniej szkodliwa.
W fazie testów na zwierzętach jest obecnie wykorzystanie terapii genowej w leczeniu uzależnienia od alkoholu. Terapia genowa wcześniej stosowana była w leczeniu choroby Parkinsona
Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że nadmierne spożycie alkoholu jest pewnym problemem dla ludzkości. Naukowcy szukają sposobu na to, by sięgnięcie po kieliszek czy kufel nie było dla nas aż tak kuszące. Przez to uzależnili małpy, ale przekonują, że rezultaty ich badań są obiecujące.

Psychiatra: nie ma czegoś takiego jak "kultura picia", nie ma bezpiecznych dawek alkoholu!

Alkohol to powszechnie dostępna substancja psychoaktywna, której używanie charakteryzuje się wysoką akceptacją społeczną. Wbrew niektórym doniesieniom, nie ma bezpiecznej dawki alkoholu. Szacunki pokazują, że w Polsce za następnych 30 lat z powodu chorób i urazów spowodowanych piciem alkoholu średnia długość życia skróci się o 1,6 roku.
Zaburzenia związane z używaniem alkoholu (AUD) dotyczą szacunkowo 237 milionów ludzi na świecie. Każdego roku odnotowuje się około 3 miliony zgonów spowodowanych szkodliwym spożyciem alkoholu. Pomimo tak dużej skali problemu, brakuje skutecznych metod leczenia, a wskaźniki nawrotów są wysokie. Jednak pojawia się światełko w tunelu w postaci badań klinicznych wskazujących na terapeutyczny potencjał psychodelików w leczeniu problemowego picia.

Kolacja bez wina nie musi być nudna. Od 1984 roku sierpień jest uznawany za miesiąc trzeźwości. Okazuje się, abstynencja staję się modna wśród młodych ludzi i często bywa stylem życia.

Picie po polsku. Za dużo, zbyt często, za tanio

„Nie rozumiem tych wczasowiczów. Po co jechać na drugi koniec Polski, jak wódki można napić się w domu?” - taki mem z Janem Himilsbachem krąży po mediach społecznościowych. I rzeczywiście, wypada zadać pytanie, po co wyjeżdżać na wczasy, skoro w trakcie ich trwania się nie trzeźwieje? Picie szkodliwe i picie ryzykowne to wciąż w Polsce olbrzymi problem zdrowotny i społeczny. Ale nie tylko w wakacje.
W świetle najnowszych badań, około 10% osób, które kiedykolwiek miały do czynienia z konopiami, prawdopodobnie rozwinie uzależnienie – informuje dr Alicja Binkowska, neurokognitywistka, szefowa WeedTeam i konsultantka Polskiego Towarzystwa Psychodelicznego.
Zajawki z NeuroGroove
  • Efedryna

Autor: ReAcToR


Waga: 45kg (malo jak na mój wiek :| )


Wiek: 18 lat

  • LSD-25
  • Pozytywne przeżycie

Mieszkanie, pokój. Oczekiwania pozytywne, ze względu na wcześniejsze kontakty z tym psychodelikiem. Nastrój neutralny.

Ok. 23 zarzuciłem pół blottera 220ug. Obawiałem się, że pełny może mnie za bardzo pozamiatać, a wcześniej brałem też tylko 110. Byłem sam w mieszkaniu. Na pierwsze efekty czekałem do około 24. Ogólna zmiana nastroju na bardziej pozytywny, chęć rozmowy. 

  • Marihuana

Kilka dni temu przydarzyl mi sie taki trip.



  • LSD-25
  • Przeżycie mistyczne

Ekscytacja możliwością odbycia swojego drugiego tripa, tym razem na zewnątrz, w pełnej krasie uroków wiosny. Nadzieja na kolejne mistyczne doświadczenia i to, że psychodelik coś mi pokaże. Pragnienie przesłuchania niektórych albumów psytransowych w czwartym wymiarze. Akurat wtedy miałam kilka dni wolnych z powodu matur. Trip planowałam już jakiś czas wstecz. Nastrój podwyższony. Byłam sama, dopiero pod koniec poszłam do koleżanki. Miejsca, w których przebywałam, wymieniłam w samym raporcie, aczkolwiek nadmienię, że przez większość czasu przebywałam blisko natury, w miejscach takich jak las, pola, pobliże strumienia.

 

Tego raporta miałam wrzucac zaraz po odbyciu poniższego tripa, lecz nie wiem dlaczego sprawa przeciągnęła się aż 2 lata. Także nadrabiam zaległości i udostępniam teraz.

23.04.2013