Rusza kampania "Piłeś - nie prowadź!"

Ograniczenie problemu pijanych kierowców poprzez wykształcenie nawyku nie prowadzenia po alkoholu - to główne cele rozpoczynającej się 7 lipca ogólnopolskiej kampanii "Piłeś - nie prowadź", organizowanej przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

a.

Kategorie

Źródło

PAP

Odsłony

1015
Ograniczenie problemu pijanych kierowców poprzez wykształcenie nawyku nie prowadzenia po alkoholu - to główne cele rozpoczynającej się 7 lipca ogólnopolskiej kampanii "Piłeś - nie prowadź", organizowanej przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Jak powiedział sekretarz KRBRD Andrzej Grzegorczyk "w 2005 roku kierujący pojazdami pod wpływem alkoholu spowodowali ponad 4 tys. wypadków, w których zginęło prawie 500 osób, a rannych zostało ponad 5 tys. W porównaniu do 2004 roku nastąpił wzrost o 3 proc. Poprzez tę kampanię chcemy zmienić taki stan rzeczy." Nie ma metody, która pozwalałaby określić ilość alkoholu, jaką można wypić, aby nie przekroczyć dozwolonej zawartości we krwi (w Polsce 0,2 promila). Jedynym bezpiecznym rozwiązaniem - jak przekonują organizatorzy kampanii - jest nie picie, jeśli zamierza się prowadzić; nie proponowanie alkoholu osobom, zasiadającym za kierownicą oraz nie podróżowanie z kierowcami pod wpływem alkoholu. Osoby planujące spożycie alkoholu, są poprzez kampanię zachęcanie do korzystania z alternatywnych sposobów transportu, takich jak: taksówka, autobus, pociąg. Według badań przeprowadzonych w marcu br. przez OBOP, 17 proc. kierowców przyznaje się do prowadzenia przynajmniej raz po spożyciu alkoholu, zaś u 12 proc. ta sytuacja się powtórzyła. Prowadzenie po spożyciu alkoholu kierowcy argumentują: koniecznością, krótką trasą, zdarzeniem losowym, największą trzeźwością (z towarzystwa) oraz dobrym samopoczuciem. W ramach kampanii "Piłeś - nie prowadź!" przygotowano spot reklamowy, billboardy oraz plakaty i ulotki o charakterze edukacyjnym. Spot będzie emitowany w sieci kin Cinema City i na antenie TVN Turbo. Na terenie wybranych miast Polski zawiśnie ponad 750 billboardów, plakaty pojawią się w punktach sprzedaży alkoholu w całej Polsce. Ulotki będą wręczane kierowcom przez policję podczas wzmożonych kontroli trzeźwości. Kampania jest częścią programu GAMBIT 2005 organizowanego przez KRBRD, według wytycznych Komisji Europejskiej, mającego na celu zmniejszenie liczby wypadków drogowych oraz ich ofiar. Partnerami kampanii jest m.in. Komenda Główna Policji i Urząd Miasta Stołecznego Warszawy.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)
..:
Anonim (niezweryfikowany)
:)
Zajawki z NeuroGroove
  • Kodeina
  • Tripraport

Pozytywne nastawienie, może troche ekscytacja, sam z ambientem w pokoju.

12:50 - Wrzucam 15 mg dxm na wzmocnienie kodeiny (tylko 15 mg ze względu na to, że wczoraj zarzuciłem 30 mg czekając aż dxm się załaduje, żeby kode wrzucić, poczułem straszny ból głowy i ogólnie bardzo złe samopoczucie, więc sobie pomyślałem, że jednak nie wrzuce tego dnia kody, bo tylko bym zmarnował, może to dlatego, że byłem po 3 piwach, nie wiem.)

13:00 - Wyszedłem na miasto się przejść, po powrocie miałem zarzucić kode.

  • Inne

co: 0,5 litra Hills Absynthe na 3 osoby


doswiadczenie: doswiadczony :]


set&setting: nastawienie na popijawe i fajne przezycia

  • Bad trip
  • Marihuana

Pusty dom ze znajomymi. Czesc palila czesc piła

Witam

Zaczne od tego ze moj pierwszy raz byl w wieku 13 lat i wtedy tez nie mialem pojecia czy to bylo czyste. Opisywana sytuacja miala miejsce w ferie tego roku.. bylem wtedy chwile przed 18. Wczesniej troche palilem ale okazjonalnie z raz na miesiac ale przed tymi feriami mialem 3 miesiace palenia prawie dzien w dzien. Przechodzac do opisywanej sytuacji...

  • LSD-25
  • Miks

Nocny trip w idealnym miejscu z idealną osobą;-)

  Witam. Tytułem wstępu pragnę zakomunikować wszystkim osobom niezdrowo zainteresowanym treścią tegoż trip raportu, iż wszystkie opisane w nim sytuacje są jedynie wytworem mojej bujnej wyobraźni. Wszystkich innych zapraszam do lektury:-) 

 

randomness