Rusza kampania "Piłeś - nie prowadź!"

Ograniczenie problemu pijanych kierowców poprzez wykształcenie nawyku nie prowadzenia po alkoholu - to główne cele rozpoczynającej się 7 lipca ogólnopolskiej kampanii "Piłeś - nie prowadź", organizowanej przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

a.

Kategorie

Źródło

PAP

Odsłony

1015
Ograniczenie problemu pijanych kierowców poprzez wykształcenie nawyku nie prowadzenia po alkoholu - to główne cele rozpoczynającej się 7 lipca ogólnopolskiej kampanii "Piłeś - nie prowadź", organizowanej przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Jak powiedział sekretarz KRBRD Andrzej Grzegorczyk "w 2005 roku kierujący pojazdami pod wpływem alkoholu spowodowali ponad 4 tys. wypadków, w których zginęło prawie 500 osób, a rannych zostało ponad 5 tys. W porównaniu do 2004 roku nastąpił wzrost o 3 proc. Poprzez tę kampanię chcemy zmienić taki stan rzeczy." Nie ma metody, która pozwalałaby określić ilość alkoholu, jaką można wypić, aby nie przekroczyć dozwolonej zawartości we krwi (w Polsce 0,2 promila). Jedynym bezpiecznym rozwiązaniem - jak przekonują organizatorzy kampanii - jest nie picie, jeśli zamierza się prowadzić; nie proponowanie alkoholu osobom, zasiadającym za kierownicą oraz nie podróżowanie z kierowcami pod wpływem alkoholu. Osoby planujące spożycie alkoholu, są poprzez kampanię zachęcanie do korzystania z alternatywnych sposobów transportu, takich jak: taksówka, autobus, pociąg. Według badań przeprowadzonych w marcu br. przez OBOP, 17 proc. kierowców przyznaje się do prowadzenia przynajmniej raz po spożyciu alkoholu, zaś u 12 proc. ta sytuacja się powtórzyła. Prowadzenie po spożyciu alkoholu kierowcy argumentują: koniecznością, krótką trasą, zdarzeniem losowym, największą trzeźwością (z towarzystwa) oraz dobrym samopoczuciem. W ramach kampanii "Piłeś - nie prowadź!" przygotowano spot reklamowy, billboardy oraz plakaty i ulotki o charakterze edukacyjnym. Spot będzie emitowany w sieci kin Cinema City i na antenie TVN Turbo. Na terenie wybranych miast Polski zawiśnie ponad 750 billboardów, plakaty pojawią się w punktach sprzedaży alkoholu w całej Polsce. Ulotki będą wręczane kierowcom przez policję podczas wzmożonych kontroli trzeźwości. Kampania jest częścią programu GAMBIT 2005 organizowanego przez KRBRD, według wytycznych Komisji Europejskiej, mającego na celu zmniejszenie liczby wypadków drogowych oraz ich ofiar. Partnerami kampanii jest m.in. Komenda Główna Policji i Urząd Miasta Stołecznego Warszawy.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)
..:
Anonim (niezweryfikowany)
:)
Zajawki z NeuroGroove
  • LSD-25

Nie wiadomo jak długo jeszcze byśmy tam stali gdyby nie pan Kowalski. Przejeżdżał obok i zainteresował się nami. W końcu nic dziwnego , grupka młodych ludzi stojących obok zamkniętej centrali nasiennej. Hmm, pewnie nieźle był zdziwiony gdy do nas podjechał. Było nas pięcioro. Ja, trzech moich kumpli (dwóch Michałów i Paweł) i Agniecha. Agniecha nie jest dziewczyną żadnego z nas. Jest naszą najlepszą przyjacółką, jaką ktokolwiek mógł sobie tylko wyobrazić. W każdym bądź razie stoimy tam zajarani , a ja z Michem (tym młodszym) wzięliśmy jeszcze po całej kracie "shake your body".

  • Dekstrometorfan
  • Pozytywne przeżycie

Bardzo dobry humor, przyjaźni ludzie.

Około godz. 11:00 łyknęliśmy z moim chłopakiem (K) po 30 tabletek acodinu. Mieliśmy zamiar zrelaksować się, leżąc, słuchając muzyki i rozmawiając. Jednak po jakichś 40 minutach, akurat wtedy, gdy DXM zaczynało działać, wpadł do nas kumpel (M) – totalnie zakręcony człowiek, etatowy osiedlowy leń, z którym można jednak konie kraść ;). Traf chciał, że akurat dzień wcześniej spróbował on pierwszy raz DXM – 450mg i spodobało mu się. Słyszał opowieści o efektach większych dawek i był ciekaw, ale bał się trochę eksperymentować sam.

  • 4-HO-MET
  • Marihuana
  • Tripraport

nastawienie pozytywne, ciekawy doświadczenia, umysł otwarty, trip łóżkowy

Postanowiłem napisać w tym miejscu trip raport. Dla potomnych, może dla samego siebie. Fajnie, że są takie miejsca. Wiedza cenna, dla wybranych. Wklepuje literki, zobaczymy, co wyjdzie. Nie pamiętam dnia, godziny podane na oko, dawki też odmierzane w ten niemądry sposób. Uznałem, że nawet jak machnę się o te 20 mg, nic mi się nie stanieGodzina przyjęcia = T=20:00. Umownie.

  • Adrenalina


Czułem jak migdały i węzły chłonne mocno mi pulsowały po chwili złapał mnie straszny ból głowy.

Wyostrzyło mi narządy zmysłów szczególnie słuchu ,nie wiedziałem co się zemną dzieje chciałem

By kolega dzwonił po pogotowie bo tak miało nie być .

Ten ból strasznie mnie martwił zacząłem widzieć wszystko rozmazane to trwało gdzieś ze 3 minuty.

Potem mi przeszło mocne bicie serca i puls ustabilizował się tylko strasznie pulsował mi mózg.