Cios w narkobiznes. Grupa producentów i handlarzy ekstazy rozbita

Od czerwca do grudnia 2016 roku, podejrzani mogli sprzedać ponad 50 kg marihuany, prawie 130 kg amfetaminy i ponad 220 tys. tabletek ekstazy. Ośmiu członków gangu produkującego narkotyki i handlującego nimi, w tym dwóch hersztów, zatrzymali funkcjonariusze CBŚP między innymi w Szombierkach i Bytomiu.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

TVP.INFO
Rafał Pasztelański

Odsłony

880

Ośmiu członków gangu produkującego narkotyki i handlującego nimi, w tym dwóch hersztów, zatrzymali funkcjonariusze CBŚP między innymi w Szombierkach i Bytomiu. Od czerwca do grudnia ubiegłego roku grupa sprzedała na południu Polski środki odurzające warte co najmniej 4 mln zł. Śledczy zebrali dowody, że handlarze w tym czasie wprowadzili do obrotu co najmniej 220 tys. tabletek ekstazy, 130 kg amfetaminy i około 50 kg marihuany.

Na trop handlarzy wpadli policjanci lubelskiego CBŚP rozpracowując grupy przestępcze działające na terenie wojowództwa lubelskiego. Z informacji operacyjnych, które uzyskali, wynikało, że niektórzy z ich „figurantów” kupowali narkotyki od grupy ze Śląska, specjalizującej się w narkotykach syntetycznych.

W czasie kilkumiesięcznej inwigilacji, policjanci zdobyli dowody wskazujące, że gang nie tylko handluje narkotykami, ale także produkuje w swoich nielegalnych laboratoriach. Półprodukty do ich wytwarzania były przemycane do Polski m.in. zza wschodniej granicy i Azji. Przestępcy wytwarzali tabletki ekstazy oraz amfetaminę.

Przed kilkoma dniami policjanci CBŚP zdecydowali się uderzyć w rozpracowywaną grupę. Funkcjonariusze z Lublina wspierani przez kolegów z Katowic i śląskich antyterrorystów urządzili zasadzkę w kilkunastu miejscach, w których przebywali lub pojawiali się członkowie gangu.

Strzał zatrzymał uciekiniera

Uderzenie całkowicie zaskoczyło przestępców. Większość wpadła w domach. Jeden, zatrzymywany na ulicy, wyrwał się funkcjonariuszom i próbował uciec. Zatrzymał się, gdy jeden z policjantów oddał strzał ostrzegawczy.

– Z naszych ustaleń wynika, że od czerwca do grudnia 2016 roku, podejrzani mogli sprzedać ponad 50 kg marihuany, prawie 130 kg amfetaminy i ponad 220 tys. tabletek ekstazy. Kwota zarobiona na tym procederze sięga ponad 4 mln złotych – powiedziała tvp.info kom. Agnieszka Hamelusz, rzeczniczka CBŚP.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli w gliwickiej Prokuraturze Okręgowej zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, produkcji i handlu znacznymi ilościami narkotyków. Dwóch gangsterów odpowie dodatkowo za kierowanie gangiem, a jeden za wprowadzanie do obiegu podrobionych banknotów euro. Wszyscy handlarze zostali tymczasowo aresztowani.

Oceń treść:

Average: 9.8 (4 votes)

Komentarze

Lilimol (niezweryfikowany)

Bij dziada po kieszeni.
Zajawki z NeuroGroove
  • AM-2201
  • Tripraport

bez strachu palony AM, na kanapie w opuszczonym domku wśród wielkich padających za oknem wczesną wiosną płatków śniegu, szczerze nie oczekiwałem takiego haju, ponieważ paradoksalnie przy podobnej dawce, zażytej parę dni wcześniej, nie było takiego łomotu ;)

Ten dzień miał być taki, jak poprzednie marca 2011r. Wstając jak zwykle o 5.30 do szkoły, pierwszą myślą było, aby przed prysznicem odpalić niezwykły proszek, zwany AM-2201. Będąc już od rana na potężnym haju, przetrwałem 8 godzin męki w szkole, paląc co przerwę niebiański syntetyk. Po powrocie do siebie, zjedzeniu porządnego obiadu, wyruszyłem do opuszczonego domu, znajdującego się niedaleko mojej stancji. W drodze zostałem zaskoczony przez wielkie majestatycznie spadające na moje miasto płatki śniegu.

LSD

  • 1P-LSD
  • LSD-25
  • Pierwszy raz

Wolna chata, rodzice nad morzem

Trip raport bardziej dla siebie, żebym mógł na starość poczytać co odpierdalałem w młodości.

  • Banisteriopsis caapi
  • DMT
  • Mimosa Hostilis
  • Pierwszy raz
  • Ruta stepowa

Mieszkanie, zgaszone światło, kadzidła i świece, medytacyjna muzyka, dobry nastrój, nastawienie na przeżycia mistyczne.

Paliłam changę na dwa razy. Doświadczenie zlało mi się w jedno, nie jestem w stanie określić, która część była częścią którego palenia. 

Próba opisu tego doświadczenia jest jak próba określenia czterowymiarowej czasoprzestrzeni linią. Kształty i odległości straciły sens. Rzeczywistość wykrzyywiła się i rozlała w koliste piksele kolorów. Istoty ze światła i tęczy uśmiechały się przyjaźnie z góry. 

  • 4-HO-MIPT


4-HO-MIPT to stosunkowo nieznany i mało popularny psychedelik. Budową i właściwościami bardzo zbliżony do psylocyny. Ludzie w reportach na erowidzie odnoszą się do niego per Miprocin i określają jego działanie jako prawie identyczne jak grzyby, tyle że mniej \'przymulające\' i nie powodujące nieprzyjemnych efektów cielesnych. Moje doznania nie różnią się wiele.


randomness