Wlochy: twarda linia rzadu przeciw narkotykom

"Karać tego, kto zażywa, nie tylko tego, kto nadużywa"

Anonim

Kategorie

Źródło

Metro-Rom

Odsłony

2684

Rzym. Wojna przeciw narkotykom "bez kompromisow": "zwrot o 180 stopni", ktory wyklucza jakiekolwiek rozroznienie na uzywki lekkie i twarde, i karze nie tylko za naduzywanie, ale nawet za probe spozycia. W ten sposob wloski rzad zamierza zmienic prawo narkotykowe, oglaszajac dekret prawny, ktory jeszcze w pazdzierniku bedzie przedmiotem dyskusji podczas posiedzenia rady ministrow, a wejdzie w zycie pod koniec br.

22 wrzesnia projekt zmiany prawa zyskal aprobate wiekszosci rzadowej. Poparl go przewodniczacy Izby Deputowanych parlamentu Pierferdinando Casini, okreslajac jako niemozliwa do zaakceptowania hipoteze legalizacji. Podtrzymal waznosc walki z narkotykami tylko jesli bedzie prowadzona "bez kompromisow". Uczynil to takze wicepremier Gianfranco Fini, oglaszajac, ze nowy zapis w kodeksie karnym oznacza "zwrot o 180 stopni", by zwalczyc "etap demagogii" oraz minister zdrowia Girolamo Sirchia, okreslajac sie "calkowicie po stronie" dekretu i atakujac popularne rozroznienie na narkotyki miekkie i twarde.

Twarda linia dzialania ma trzy zalozenia: chronic, rehabilitowac i powstrzymywac. "W tym samym momencie, gdy staje sie twarza w twarz z nawykiem kompromisu" - powiedzial Fini - "przygotowuje sie na przegranie walki". Slowa te odnosza sie do decyzji, by utrzymac status uzywek nielegalnych odnosnie wszystkich narkotykow. Nie pojawil sie z odpowiedzia Marco Pannelli, lider radykalow, ktory napisal do Finiego oswiadczenie, ze pogwalci publicznie wprowadzane prawo i uruchomi formalnosci zwiazane ze zorganizowaniem referendum odwolawczego w sprawie ustawy.

Krytykuje takze opozycja: "To, co robi rzad, to nie walka przeciw narkotykom, ale obietnica wiezienia i zaniedbania mlodziezy i uzaleznionych" - skomentowala Livia Turco z Lewicy Demokratycznej.

Co dokladnie przewiduje nowa ustawa antynarkotykowa? Przede wszystkim eliminuje rozroznienie na uzywki lekkie i ciezkie, redukujac ich spis do dwoch rodzajow: farmaceutykow i narkotykow. Pozniej nastepuje nota o wyraznym zakazie nawet jednorazowego spozycia wraz z seria sankcji administracyjnych dla tej osoby, ktora zazywa lub przetrzymuje substancje odurzajace ponad dopuszczalne limity, wskazane w osobnej tabeli.

źródło: luxx, Metro-Roma, 27.10.2003

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

jij (niezweryfikowany)
huj im w dupe. dla najwazniejsze to nachapac sie hajsu! "...dzieki talarom co wam kieszenie wypchaja, trymajcie je mocno bo wam powypadaja!" haha
AleX (niezweryfikowany)
kurwa, mussolini II.. pieprzeni faszysci..
ono (niezweryfikowany)
kurwa.podział na farmaceutyki i narkotyki.Ciekawe jak!!??
indygogo (niezweryfikowany)
kurwa.podział na farmaceutyki i narkotyki.Ciekawe jak!!??
Zajawki z NeuroGroove
  • Benzydamina

Nazwa subst. Benzydamina ( Tantum rosa)

Dawka: Okolo 1,5 saszetki

Doswiadzczenie: dotąd tylko mj

Set & Settings: sam, pusta chata

Efekty: tragiczne


ale po kolei....


Pewnego pieknego dzionka wpadl mi do glowy pomysl wrzucenia benzy. OK. skok do apteki, 2 saszetki cipacza i spowrotem:) Z ekstrakcją troche sie męczyłem na początku zmarnowalem jedna torebke i poszedlem dokupic jeszcze 1.Ostatecznie pochłonąłem jakies 1,5 saszetki około godziny 13.


Teraz czas na działanie:

  • Dream herb
  • Pozytywne przeżycie

Nastawiony pozytywnie z chęcią przeżycia niezapomnianych sennych przygód.

Entada Rheedii inaczej African Dream Herb czyli Afrykańskie Zioło Snu. Występuje w formie wielkich twardych nasion wielkości kasztanów, które w środku mają jasny biały twardy miąższ który jest tą porządaną częścią. W tym raporcie piszę o 50x ekstrakcie z tego miąższu.

11.11
Śniła mi się tylko sceneria a było to pole z wysokimi kępami trawy które unosiły się na wietrze. Kolory były bardzo żywe, wręcz pastelowe. Pamiętam szum wiatru między kępami traw w tle.

  • Benzydamina

|Nazwa substancji|- Benzydamina