REKLAMA
Wlochy: twarda linia rzadu przeciw narkotykom

"Karać tego, kto zażywa, nie tylko tego, kto nadużywa"

Anonim

Kategorie

Źródło

Metro-Rom

Odsłony

2682

Rzym. Wojna przeciw narkotykom "bez kompromisow": "zwrot o 180 stopni", ktory wyklucza jakiekolwiek rozroznienie na uzywki lekkie i twarde, i karze nie tylko za naduzywanie, ale nawet za probe spozycia. W ten sposob wloski rzad zamierza zmienic prawo narkotykowe, oglaszajac dekret prawny, ktory jeszcze w pazdzierniku bedzie przedmiotem dyskusji podczas posiedzenia rady ministrow, a wejdzie w zycie pod koniec br.

22 wrzesnia projekt zmiany prawa zyskal aprobate wiekszosci rzadowej. Poparl go przewodniczacy Izby Deputowanych parlamentu Pierferdinando Casini, okreslajac jako niemozliwa do zaakceptowania hipoteze legalizacji. Podtrzymal waznosc walki z narkotykami tylko jesli bedzie prowadzona "bez kompromisow". Uczynil to takze wicepremier Gianfranco Fini, oglaszajac, ze nowy zapis w kodeksie karnym oznacza "zwrot o 180 stopni", by zwalczyc "etap demagogii" oraz minister zdrowia Girolamo Sirchia, okreslajac sie "calkowicie po stronie" dekretu i atakujac popularne rozroznienie na narkotyki miekkie i twarde.

Twarda linia dzialania ma trzy zalozenia: chronic, rehabilitowac i powstrzymywac. "W tym samym momencie, gdy staje sie twarza w twarz z nawykiem kompromisu" - powiedzial Fini - "przygotowuje sie na przegranie walki". Slowa te odnosza sie do decyzji, by utrzymac status uzywek nielegalnych odnosnie wszystkich narkotykow. Nie pojawil sie z odpowiedzia Marco Pannelli, lider radykalow, ktory napisal do Finiego oswiadczenie, ze pogwalci publicznie wprowadzane prawo i uruchomi formalnosci zwiazane ze zorganizowaniem referendum odwolawczego w sprawie ustawy.

Krytykuje takze opozycja: "To, co robi rzad, to nie walka przeciw narkotykom, ale obietnica wiezienia i zaniedbania mlodziezy i uzaleznionych" - skomentowala Livia Turco z Lewicy Demokratycznej.

Co dokladnie przewiduje nowa ustawa antynarkotykowa? Przede wszystkim eliminuje rozroznienie na uzywki lekkie i ciezkie, redukujac ich spis do dwoch rodzajow: farmaceutykow i narkotykow. Pozniej nastepuje nota o wyraznym zakazie nawet jednorazowego spozycia wraz z seria sankcji administracyjnych dla tej osoby, ktora zazywa lub przetrzymuje substancje odurzajace ponad dopuszczalne limity, wskazane w osobnej tabeli.

źródło: luxx, Metro-Roma, 27.10.2003

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

jij (niezweryfikowany)
huj im w dupe. dla najwazniejsze to nachapac sie hajsu! "...dzieki talarom co wam kieszenie wypchaja, trymajcie je mocno bo wam powypadaja!" haha
AleX (niezweryfikowany)
kurwa, mussolini II.. pieprzeni faszysci..
ono (niezweryfikowany)
kurwa.podział na farmaceutyki i narkotyki.Ciekawe jak!!??
indygogo (niezweryfikowany)
kurwa.podział na farmaceutyki i narkotyki.Ciekawe jak!!??
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana

-Od 10 minut kompletnie nie czaje co sie dzieje.


-Bardzo wysoko ponad walką!
  • Muchomor czerwony

Zjadlem ok. 7-10 sztuk suszonych w cieniu kapeluszy.

Po ok. 30 min. język zesztywniał i chciało się żygać. Później wypilem herbate i nieprzyjemne uczucie minelo. Spiesze sie, nie wiem gdzie, czuje sie inny niz zawsze. Po zamknieciu oczu widze kolorowe tunele. Przed oczami pojawiaja sie ukosne kratki, cos a`la siatka ogrodzeniowa. Przezroczyste linie lataja przed oczami. Nie wiem ile trzeba zjesc, zeby powiedzec "[...] ja nie chcalem wracac [...]" - pol kilo?

Zapalilem ok. 3 fifki ziela (slabego). PRzed oczami kolorowe wzory lataja.

  • LSD-25
  • Pierwszy raz

na początku dom, potem las; wieczór i noc z 29 na 30 grudnia 2009; nastawienie pozytywne

Jadłem ja, mój brat i kumpel. Dla mnie i brata to był pierwszy raz, kumpel jadł już parę razy. Zdecydowaliśmy jeść po półtora kartonika na głowę. Około 18:00 wrzuciliśmy pod język i czekaliśmy na efekty, rozmawiając. Po około 50 minutach wokół ekranu monitora zacząłem widzieć lekką poświatę. Kumpel powiedział, że po tym zwykle poznaje, że zaczyna się luta. Mieliśmy już wychodzić, a tu dzwonek do drzwi. Kumpel mówi "cinżko". Bo już zaczęła się niemała śmiechawka. A ja twardo, idę otworzyć. To dozorca, rozdający jakieś kartki. Mówi mi, żebym się wyraźnie podpisał.

  • Inne

nazwa substancji-C02(dwutlenek węgla)

poziom doświadczenia użytkownika-C02(wiele razy)

"set & setting"-jak zawsze dobreOdurzanie się CO2