REKLAMA
Wlochy: twarda linia rzadu przeciw narkotykom

"Karać tego, kto zażywa, nie tylko tego, kto nadużywa"

Anonim

Kategorie

Źródło

Metro-Rom

Odsłony

2682

Rzym. Wojna przeciw narkotykom "bez kompromisow": "zwrot o 180 stopni", ktory wyklucza jakiekolwiek rozroznienie na uzywki lekkie i twarde, i karze nie tylko za naduzywanie, ale nawet za probe spozycia. W ten sposob wloski rzad zamierza zmienic prawo narkotykowe, oglaszajac dekret prawny, ktory jeszcze w pazdzierniku bedzie przedmiotem dyskusji podczas posiedzenia rady ministrow, a wejdzie w zycie pod koniec br.

22 wrzesnia projekt zmiany prawa zyskal aprobate wiekszosci rzadowej. Poparl go przewodniczacy Izby Deputowanych parlamentu Pierferdinando Casini, okreslajac jako niemozliwa do zaakceptowania hipoteze legalizacji. Podtrzymal waznosc walki z narkotykami tylko jesli bedzie prowadzona "bez kompromisow". Uczynil to takze wicepremier Gianfranco Fini, oglaszajac, ze nowy zapis w kodeksie karnym oznacza "zwrot o 180 stopni", by zwalczyc "etap demagogii" oraz minister zdrowia Girolamo Sirchia, okreslajac sie "calkowicie po stronie" dekretu i atakujac popularne rozroznienie na narkotyki miekkie i twarde.

Twarda linia dzialania ma trzy zalozenia: chronic, rehabilitowac i powstrzymywac. "W tym samym momencie, gdy staje sie twarza w twarz z nawykiem kompromisu" - powiedzial Fini - "przygotowuje sie na przegranie walki". Slowa te odnosza sie do decyzji, by utrzymac status uzywek nielegalnych odnosnie wszystkich narkotykow. Nie pojawil sie z odpowiedzia Marco Pannelli, lider radykalow, ktory napisal do Finiego oswiadczenie, ze pogwalci publicznie wprowadzane prawo i uruchomi formalnosci zwiazane ze zorganizowaniem referendum odwolawczego w sprawie ustawy.

Krytykuje takze opozycja: "To, co robi rzad, to nie walka przeciw narkotykom, ale obietnica wiezienia i zaniedbania mlodziezy i uzaleznionych" - skomentowala Livia Turco z Lewicy Demokratycznej.

Co dokladnie przewiduje nowa ustawa antynarkotykowa? Przede wszystkim eliminuje rozroznienie na uzywki lekkie i ciezkie, redukujac ich spis do dwoch rodzajow: farmaceutykow i narkotykow. Pozniej nastepuje nota o wyraznym zakazie nawet jednorazowego spozycia wraz z seria sankcji administracyjnych dla tej osoby, ktora zazywa lub przetrzymuje substancje odurzajace ponad dopuszczalne limity, wskazane w osobnej tabeli.

źródło: luxx, Metro-Roma, 27.10.2003

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

jij (niezweryfikowany)
huj im w dupe. dla najwazniejsze to nachapac sie hajsu! "...dzieki talarom co wam kieszenie wypchaja, trymajcie je mocno bo wam powypadaja!" haha
AleX (niezweryfikowany)
kurwa, mussolini II.. pieprzeni faszysci..
ono (niezweryfikowany)
kurwa.podział na farmaceutyki i narkotyki.Ciekawe jak!!??
indygogo (niezweryfikowany)
kurwa.podział na farmaceutyki i narkotyki.Ciekawe jak!!??
Zajawki z NeuroGroove
  • Bromo-DragonFLY
  • Tripraport

Piękny, sierpniowy wieczór i noc w Sztokholmie, w planach zabawa w całonocnej paradzie

Festiwal kultury w Sztokholmie. A skoro kultury, to jesteśmy naćpani naćpani naćpani, podrygujemy podrygujemy podrygujemy w niezmierzonej ciżbie ciżbie ciżbie naćpanych naćpanych naćpanych ludzi, którzy przyjechali do Sztokholmu na festiwal kultury kultury kultury i naćpani naćpani naćpani podrygują z nami w korowodzie w samym centrum Sztokholmu Sztokholmu Sztokholmu, który zmienił się dziś w wielką dyskotekę. Dla nas policja blokuje ruch, dla nas stoją samochody, dla nas gra muzyka, a my tańczymy tańczymy tańczymy.

  • Ketamina
  • Pierwszy raz

Dom, weekend. Dla mnie kolejny narkotykowy wieczór, dla niej ćpuńskie rozdziewiczenie.

Tripraport będzie w większości opisem jej przeżyć (pisanych moją ręką z powodu nieznajomości polisha) z moimi kilkoma groszami. 

Arrrr!

W weekend miałam poraz pierwszy zażyć coś innego, silniejszego niż marihuana. Ketaminę. Mój chłopak, w miarę doświadczony w narkotykach, wyjaśnił mi jak to działa i czego mogę się spodziewać. No, ale tego to się nie spodziewałam. 

  • Szałwia Wieszcza

Ognisko-impreza w bardzo malowniczym miejscu. Ogólnie było mnóstwo śmiechu a większość osób dobrze znana więc samopoczucie zdecydowanie pogodne.

18-20 - Miłe złego początki

Set & Setting - sylwestrowy wieczór z dziewczyną, bratem i kumplem w mieszkaniu rodziców.

Dawkowanie - 375mcg czyli 1,5 kartonika z pierwszego rzutu

Wiek - 21 lat.

Doświadczenie: alkohol, nikotyna, ketamina, metkatynon, mefedron, dxm, mj, mieszanki "ziołowe"(w tym jwh-210), fentanyl, kodeina, benzodiazepiny, troszkę szałwi wieszczej, troszkę fety, 2c-e, 2c-p, 4-aco-dmt, eter, LSA, 25D-NBOMe..- to na pewno nie wszystko.