Narkotykowy hurtownik z Elbląga i jego ekipa sprzedali „towar” za 5,5 mln zł

Pomorskie „pezety” Prokuratury Krajowej skierowały do sądu akt oskarżenia przeciwko grupie Marcina M. z Elbląga, która zajmowała się sprowadzaniem do Polski z Holandii płynnej amfetaminy i handlem narkotykami na dużą skalę

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

TVP.INFO/ PR, iggy
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

112

Pomorskie „pezety” Prokuratury Krajowej skierowały do sądu akt oskarżenia przeciwko grupie Marcina M. z Elbląga, która zajmowała się sprowadzaniem do Polski z Holandii płynnej amfetaminy i handlem narkotykami na dużą skalę. Pięć osób odpowie za wprowadzenie do obrotu m.in. ok. 177 litrów płynnej amfetaminy i 80 kg w proszku, 250 kg marihuany i ponad 23 kg kokainy.

Dolnośląskie „pezety” Prokuratury Krajowej oskarżyły 18 osób związanych z międzynarodowym gangiem, który przemycił i handlował narkotykami o...

Według śledczych Pomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku Marcin M. zorganizował grupę, której część osób była odpowiedzialna za pozyskiwanie płynnej amfetaminy z Holandii, a część – za przerobienie jej na proszek i handel narkotykami.

Przemytu dokonały cztery osoby, których sprawą bada już Sąd Okręgowy w Elblągu. Za handel zaś odpowiadały cztery osoby nadzorowane przez Marcina M., które dopiero teraz zostały objęte aktem oskarżenia.

Grozi 12 lat odsiadki

– Prokurator zarzucił Marcinowi M. kierowanie wewnątrzwspólnotowym nabyciem znacznej ilości substancji psychotropowej w postaci amfetaminy, a także kierowanie zbytem amfetaminy i kokainy. Pozostałym oskarżonym prokurator zarzucił wprowadzanie do obrotu znacznej ilości amfetaminy, płynnej amfetaminy, kokainy, tabletek MDMA i mefedronu. Grozi za to do 12 lat pozbawienia wolności – poinformował prok. Karol Borchólski z zespołu prasowego Prokuratury Krajowej.

Najbliższym współpracownikiem M. miał być Sylwester S., na którego posesji znaleziono plantację marihuany, znaczne ilości narkotyków i chemikalia służące do przerabiania płynnej amfetaminy w proszek.

– W toku postępowania prokurator ustalił, że oskarżeni wprowadzili do obrotu ponad 80 kg amfetaminy, ponad 23 kg kokainy, 250 kg marihuany, ok 177 litrów płynnej amfetaminy, 26 kg mefedronu i 5 tys. szt. tabletek ecstasy zawierających MDMA o łącznej wartości ponad 5,5 mln zł – dodał prok. Borchólski.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • N2O (gaz rozweselający)

  • Dekstrometorfan
  • Marihuana

Set & settings - Noc, mój pokój, starzy w domu.

Dokładne dawkowanie - 450mg DXM + 2 wiadra MJ

Wiek i doświadczenie - 21 lat. Marihuana, Haszysz, Salvia divinorum, Grzyby, LSD, Amfetamina, Efedryna, Kodeina, Alkohol, DXM, Benzydamina, Mieszanki ziołowe z dopalaczy.

  • Muchomor czerwony

Muscimol: 5-(aminometylo)-3-izoksazolol - jest on głównym

alkaloidem muchomorów i odpowiada za większą część działania

psychoaktywnego muchomorów. Główne działanie muscimolu polega na

blokowaniu receptora GABA-A. Muscimol używany jest w badaniach

nad GABA jako jego najskuteczniejszy jego bloker. Dowiedziono, że

muscimol działa na kilka obszarów mózgu - korę mózgową, hipokamp

i móżdżek. Muscimol wpływa także na poziom neuroprzekaźników:

  • 1P-LSD
  • Amfetamina
  • Bad trip
  • Marihuana
  • MDMA (Ecstasy)

Kwadrat u ziomka. Nastawienie na pozytywny trip z przyjaciółmi. Dzień przed sylwestrem.

Na wstępie zaznaczam że to mój pierwszy TR. 
Dzień przed sylwestrem. Pakuje się, na rozruch pożądna kreska fety, wsiadam w pociąg i jadę prawie cały dzień do moich przyjaciół spędzić 3 wspaniałe dni w tym noc sylwestrową. Taka 3 dniowa psychodela. Nazwijmy ich Z i R, dodam że wtedy jeszcze byli parą. W oczekiwaniu na Z palimy blanta z R. Gdy ten przyjeżdża wpadają na pomysł że jedziemy do ziomka na noc, którego znałem wcześniej ze zlotów.