Łukaszenka zmienił zdanie w kwestii narkotyków

Prezydent Białorusi oświadczył, że prawo powinno odróżniać dilerów narkotyków i ich klientów. Do tej pory byli karani jednakowo – bardzo srogo.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

belsat.eu

Odsłony

288

Prezydent Białorusi oświadczył, że prawo powinno odróżniać dilerów narkotyków i ich klientów. Do tej pory byli karani jednakowo – bardzo srogo.

Alaksandr Łukaszenka powiedział o tym we wtorek, przyjmując sprawozdanie ministra spraw wewnętrznych Ihara Szuniewicza. Prezydent powiedział mu, że należy inaczej karać przyjmujących narkotyki i tych, którzy je produkują i sprzedają. Nie powiedział jednak, jak wysokie wyroki uważa za słuszne.

Przyznał się przy tym do błędu, bo to z jego inicjatywy wprowadzono na Białorusi prawo umożliwiające skazanie użytkowników i sprzedawców substancji psychoaktywnych na długoletnie więzienie. W białoruskim Kodeksie Karnym nie ma przy tym pojęcia dawki narkotyku – ta sama kara grozi za podanie koledze skręta z marihuaną i prowadzenie całej plantacji konopi indyjskich .

– Możliwe, że gdzieś się przeliczyliśmy lub pomyliliśmy podczas przyjmowania ustawy. Nalegałem wtedy na zwiększenie odpowiedzialności karnej szczególnie dla tych, którzy produkują i dostarczają, sprzedają tu narkotyki. Powinniśmy ściśle rozdzielać spożywców i dostawców – oświadczył dziś Łukaszenka.

Według ministra Szuniewicza sytuacja na Białorusi charakteryzuje się „spadkiem liczby zarejestrowanych przestępstw i wypadków”. Podkreślił, że „żadnych osobliwości się nie obserwuje”.

Obecnie w białoruskich więzieniach za używanie i sprzedaż narkotyków siedzą tysiące osób. Rewizji wyroków i zmniejszenia kar domaga się ruch Matki-328. Od 27 kwietnia kobiety prowadziły protest głodowy w obronie swoich skazanych dzieci – w Kalinkowiczach 15 dni, w Lidzie 10 dni. Jedna z protestujących trafiła wczoraj do szpitala i będzie dziś operowana.

Matki skazanych domagały się m.in. spotkania z prezydentem Łukaszenką, ten ich jednak nie przyjął. 11 maja Rada Ministrów powiadomiła o stworzeniu projektu poprawek do „narkotykowego” artykułu 328 KK. Jest on obecnie rozpatrywany przez Izbę Reprezentantów.

Oceń treść:

Average: 9.5 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Szałwia Wieszcza

Hello ,



Zmeczony wrocilem do domu i wpadl mi do glowy szalony pomysl.Salvia, zaraz po szkole!

Tym razem mialem zamiar przesadzic, bo zauwazylem ze mniejszeilosci przyjmowane w rownych, dluzszych odstepach czasu daja lepszyefekt. No wiec na poczatku wypalilem 2. lufy. Polozylem sie,zaczalem glebiej oddychac i wsluchalem sie w rytm. Tak, w wewnetrznyrytm, ktory zawsze pojawia sie po szalwi. Takie rytmiczne dudnieniebebnow, polaczone z typem szamanskiego zawodzenia. Bardzo mistycznie:)

  • 5-MeO-MiPT
  • Bad trip

SET: stan psychiczny rozchwiany, nastrój pozytywny, chęć przeżycia nowych doznań seksualnych. SETTINGS: mieszkanie w bardzo jaskrawym kolorze z wielkim pejzażem na ścianie, podniecająca partnerka.

A wiec jak amator nastawienie pozytywne, kompletnie odwrotne do hołdującego motta: ,, znaj umiar, zachowaj przytomność, odrób lekcje, kupuj najczyściej lub wcale", brak przygotowania, spontan.

  • Bieluń dziędzierzawa


  • Substancja: Bieluń

  • Doświadczenie: pierwszy raz

  • Dawka: wywar z 4 dużych kwiatów

  • Metoda: doustnie :-)

  • set & setting spokoj :D[...]


Godzina 22:00 pakuję się do ogródka i zrywam cztery duże i ładnie pachnące czerwone (?) kwiaty. W pobliżu czekają koledzy :D szybko wyskakuję i udaję się w stronę domu by przygotować magiczny wywar, na który długo czekałem.

  • MDMA (Ecstasy)
  • Pierwszy raz

 

I. WSTĘP